Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • czappa

    aktív tag

    válasz Vladi #3907 üzenetére

    Szia!

    ''De amit javaslok: Ne válasz 64 bites disztrót! Több a gondjuk mint a hasznuk.''
    Nyár vége felé tervezgetek gépvásárlást (hogy lesz-e belőle vmi az más kérdés...), és ma már ugye 64biteset vennék. Ekkor meg már miért ne használnék 64 bites linuxot?
    Már többször olvastam, hogy gond van velük, csak azt nem tudom, hogy mi. :)
    Légyszi vmivel támasszátok alá miért nem jó a 64bites változat.
    Egy konkrét kérdés: ha egy (bináris) progiból nincs 64 bites változat, akkor attól még működni fog a 32bites?
    mod.: Ha a forrást kapom meg, amit tipikusan 32 bites OS alól írtak, azt attól még le tudom fordítani 64bites rendszeren?

    A kérdés tulajdonképpen mindenkihez szól.

    [Szerkesztve]

  • Bici

    félisten

    válasz Vladi #3907 üzenetére

    Köszi szépen!

    Még gondolkodom a dolgon, mert épp az imént szedtem le a netről jópár messengert, aminek van linuxos változata is, és nem vagyok túlságosan hasraesve... :(
    (Mondjuk az aMSN elég jó.)
    A pidgin is szuper, de elég butuska. Nekem bőven elég lenne, de a lányok csicsával táplálkoznak. :P
    Szeretnék Linuxot, mert nagyon bejön a különcsége, és a vírusmentessége miatt, meg vonz az is, hogy pár dolog sokkal jobb benne, mint a windows-ban, de sajna még mindig nem naprakész. Lehet, hogy külön gép lesz belőle. Szerintetek a legújabb suse megelégszik egy 1.4-es P3 Celeronnal, és 512MB rammal? És a Voodoo5 5500 AGP működésre bírható alatta? (Ez a régi gépem.)

    GD: Kipróbáltam az aMSN-t, és nagyon tetszik!! :) Ez egy fokkal közelebb vitt a Linuxhoz. :) Köszi! (igaz, még csak a windózos változatát próbáltam.)

    [Szerkesztve]

    Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

Új hozzászólás Aktív témák