Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sh4d0w

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz emvy #34045 üzenetére

    Mar nemigen emlekszem, mit akartam elinditani vele service-kent; ha jol remlik, 2-3 ilyen probalkozasom volt, aztan hagytam a francba - mert cseszett elindulni. A resolved is hasonlo kaland volt, meloban kellett volna valami flexibilis megoldas, mindenki a resolved-ra mutogatott, hogy az a tuti, de a vege mindig az lett, hogy le kellett tiltani es manualisan konfiguralni az interface-eket. A binaris log, meg mint mondtam, egy egetvero baromsag: ha van text logom, akkor hajszaritoval is elolvasom, mi vagyon irva bele, a binaris loghoz meg kell a sajat kornyezete, hogy olvashato legyen - hurra.

    Ez meg messze nem minden, ami miatt a systemd szar, de mivel mar ezeken a hasabokon is leirtam jonehany alkalommal ezeket, nem kezdem elolrol.

    [ Szerkesztve ]

    https://www.coreinfinity.tech

  • bambano

    titán

    válasz emvy #34045 üzenetére

    Ha tényleg ők a linuxos világ teteje, akkor bajban vagyunk.
    "This stuff is not documented ": a valóság az, hogy documented. A resolv.conf-ban szereplő dns szerverhez fordul, pont.

    Egyébként a systemd-resolvd-ben az documented volt, hogyha nem jó a névfeloldásod, akkor a google névszerverére fallback-kel? Mert egy ilyen ötlettől a linux kapásból alkalmatlanná válik komolyabb helyeken való felhasználásra.

    A dbus támogatás meg micsoda? Minek dbus támogatás a rezolváláshoz? Megint ez a csináljunk egy naaaagy monolitikus böszmeséget a unix alapfilozófiájából történet, ahol pottering nem érti, hogy amit csinál, az fundamentálisan rossz. vannak dolgok, amiket el kell fogadni, mint egy axiómát. A unix az KISS. Ami nem KISS, az nem unix, hanem pl. windows. a systemd nem egy tuningolt unix init, hanem egy totál más rendszer initje, ami alatt tévedésből linux kernel van.

    De ezek "filozófiai" kérdések. Az alapvető probléma, hogy a systemd nem működik rendesen. Nem teljesíti a saját ígéreteit, a doksiját. Amíg nem az történik, mint ami a kottában van, addig nincs miről beszélni, az csak a mostani munkahelyén normális, hogy a világ a bétatesztelőjük, debianban eddig ez nem volt.

    A systemd elkaristol, amíg az alap dolgokhoz akarod használni. Amikor nekem bonyolultabb dolgokhoz kellett volna systemd támogatás, soha nem sikerült megcsinálni, mindig valami bugba futottam bele. Egyébként meg például milyen vicces, hogy a systemd gyűjti a logokat és forwardolja a syslogd-nek. Miért nem lehet ilyenkor kihagyni a systemd-t? bináris log unixon? minek?

    A systemd alapvető baja egyébként, hogy működő, tesztelt, normális megoldásokat cserél le egy katyvaszra, látható előnyök nélkül. Miközben ezzel a cserével a rendszergazdákat arra kényszeríti, hogy erőforrásokat áldozzanak a változás követésére. Minek? Ki fizeti azt meg? Én fizessem meg pottering egoizmusát? A linux régen a szabadságról szólt, nem arról, hogy minden mocskot letolnak az ember torkán. Ha azt akarom, hogy pár egoista barom hülyeségéhez kelljen erőszakkal igazodnom, veszek windows licenszet.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák