Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz Mr Dini #28035 üzenetére

    Hátha ez segít, a sorrendiség fontos. Alapból ezeken az "állomásokon" mennek át a csomagok, iránytól függően, illetve nyilván default-ból minden nyitva + amikor csak chain-t nevezel meg, tábla nélkül, akkor az a filter táblán operál (mindaddig, míg az adott lánc filter-ben értelmezett, például PREROUTING lánchoz hiába adsz szabályt hozzá filter-en, hibát dob, ő a nat-ban és a mangle-ben értelmezett).

    Egyébként meg igen, a szabályok egy adott chain-en belül sorrendiség alapján haladnak előre, szabályról szabályra vizsgálja a kernel, az adott szabály érvényes-e a csomagra, ha igen, annak megfelelően kezd vele valamit, ha nem, lépteti a következőre. Ha egy szabály sem illett a láncban egy adott csomagra, a lánc policy-nak megfelelően dobódik, vagy kikerül a láncról, vissza a fő láncra, ahonnan meghívódott a "custom" (saját) lánc.

    Mint egy futószalagon és ami csomagra érvényessé válik egy szabály, azt leveszi a "futószalagról" és már nincs rajta többé (kivéve mondjuk egy log-olós szabály lánc, ami a log-olást elvégzi úgy a csomagra, hogy közben a csomagot nem mozdítja el erről a futószalagról).

    Én amúgy sosem támogattam a DROP-ot, szerintem sokkal biztonságosabb és emberi hibát elkerülőbb, ha nincs DROP-od a lánc végén, ellenben a lánc policy-jét állítod DROP-ra. Valahogy butabiztosabb, de ezt csak lezárásra értem, ha menet közben kell okkal DROP-olni valamit egy viszonylag megengedő láncban, jó a DROP.

    Egy piszok egyszerű ultraalap mókán szemléltetve:

    iptables -A INPUT -i lo -j ACCEPT
    iptables -A INPUT -m state --state RELATED,ESTABLISHED -j ACCEPT
    iptables -P INPUT DROP

    Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

Új hozzászólás Aktív témák