Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Andralin

    aktív tag

    válasz bambano #26765 üzenetére

    Bocsánat, ezt tényleg írhattam volna, egy Dell Latitude D630-as a gép. CardBus slot van rajta.

    Köszönöm a tippet, de PCMCIA kártyát nem szívesen használnék ilyen célra. Tapasztalataim szerint ezeknek a kártyáknak a fizikai stabilitása csapnivaló. Használtam már ilyen kártyát soros portként, elég volt ha egy kicsit megmozdult a csatlakoztatott vezeték, már elmozdult annyira a kártya a helyéről, hogy leállt a kommunikáció. Katasztrófális volt szó szerint, ethernet csatlakozásra sem szívesen használnám ezt a megoldást.

    Már be lett ruházva ebbe az USB-s eszközbe és mivel egy kis otthoni szerverről van szó, nincs lehetőség még további tízezres kiadásra, főleg, ha tökéletesen működik ezzel a megoldással.
    Abban lenne szükségem segítségre, hogy ezeket a folyamatosan feldobált hiaüzeneteket hogyan tudnám elnyomni, megszüntetni, hogy legalább a konzolra ne dobálja, ha ez lehetséges. Ha nem lehet, akkor így hagyom.

    > az usb egy megbízhatatlan csatorna, nem arra találták ki, hogy százmegágat áttolj rajta

    Azért ezzel én vitatkoznék. :U Amikor mentést csinálok külső USB-s HDD-re és több tíz gigát tolok át az USB porton, akkor ezek szerint az sem helyes, mert nem erre találták ki az USB-t? :B

  • Frawly

    veterán

    válasz bambano #26765 üzenetére

    Az USB-s részében egyetértek veled.

    A laptop vs. notebook részében nem, ma már az elnevezés mindegy. Régen, mikor bejöttek ezek a fogalmak, akkor volt különbség méretben, súlyban, teljesítményben. Az viszont igaz, hogy attól, hogy laptop, attól belemehet PCIe eszköz. Akár azokon a csatolókon, amit te írtál, akár csak sima M.2-es foglalatba. Több konkrétumot kéne tudni, meg látni lerajzolva az egész hálózati infrastruktúrát.

Új hozzászólás Aktív témák