Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vesa

    veterán

    válasz Tetsuo #894 üzenetére

    Megjegyzem, tök mindegy, hogy EU vagy sem, a külkereskedelem létkérdés minden országnak, tehát kivitelezhetetlen egy ország teljes izolálása! Ha az áruszállító kamionosok, vonatok, repülők jönnek, akkor kórokozó is behurcolható! Lásd: pestis járvány az 1300-as évek közepén. Simán átterjedt Afrikára is, kereskedelmi hajók révén. Pedig hol volt még akkor EU vagy globalizáció!

    A tudomány a valóság költészete!

  • Rendo84

    senior tag

    válasz Tetsuo #894 üzenetére

    Nem tudok veled teljesen egyetérteni, mert az rendben van hogy szabadon lehet mozogni, de szerinted az EU-n kívül még hol nem? Nem a levegő fújta szét Kínából a világ minden pontjára a vírust...
    A helyzet az hogy az EU-ban is a saját hatáskörében úgy jár el mindenki ahogy tud és ahogy akar. EU-n beül is különbözőek az emberi mentalitások, amitől sok függ, és a kormányok hozzáállása, kinek mekkorák a lehetőségei a védekezésre, szóval szerintem EU-n belül is vannak eltérések. Magyarország és a szomszédos országainktól pedig vannak kedveltebb turista célpontok, mint Francia, olasz, német, stb... én ezek miatt is gondoltam hogy talán könnyebben átvészelhetjük, mint az átlag.
    Van hely ahol napi pár száz, de valahol több ezer mintát is vizsgálnak. Van ahol pedig a súlyos tünetekkel rendelkezőké a prioritás, akik csak kicsit gyanúsak, azokat pedig várólistára kerülnek.
    Pár százezres városkákat a kis országokban könnyebb karantén alá helyezni, mint a Kínában lévő töménytelen ember tömegeket.
    Másfelől nem kellene tényként kezelni, hogy ez biológiai fegyver, mert nem biztos hogy az.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák