Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Alex91

    félisten

    válasz [CS]Blade2 #74162 üzenetére

    Csak forditva kellett volna csinalni, aki nem keri az regisztraljon...

    Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

  • DarkByte

    addikt

    válasz [CS]Blade2 #74162 üzenetére

    Személy szerint úgy tudom elképzelni, hogy amint már tényleg lesz lokális oltópont, és készen állnak a fogadásra, akkor oda biztosítsanak lehetőséget a regisztrációra. Ez az a momentum amikor már karnyújtásnyira van az egész, és addig számomra kb. annyira meggyőző mint egy Kickstarter kampányt támogatni.

    (Én jelen pillanatban azt sem tartom kizártnak, hogy a munkahelyem majd hamarabb megoldja ezt az egészet üzemorvoson keresztül amint beindul rendesen a vakcina szállítás, ahogy minden évben van lehetőség influenza oltás felvételére is így.)

    [ Szerkesztve ]

  • Drizzt

    nagyúr

    válasz [CS]Blade2 #74162 üzenetére

    Miért, így szerinted mi lesz?
    Ha a regisztrációnál lenne egy foglaló rendszer, ahol kiválaszthatod az oltás helyét és időpontját, nem is lenne semmi gond. (Egyébként úgyis ez lesz ebből a végére, mert egyesével nem fognak felhivogatni, vagy random időpontot adni anélkül, hogy egyeztetnének).
    Btw. ha megnézed az egészségügyi dolgozók jelentkezését, akkor ott is az van, hogy van egy lista az oltópontokról, meg arról, hogy melyiknél hogyan lehet jelentkezni(telefonos időpontfoglalás, emailen keresztüli időpont-foglalás, illetve ezek különböző kombinációi [link] (webes leletőségről is hallottam, de azt itt a hivatalos listán nem látom)).
    Vagy ha megnézed, hogy hogyan ment az influenza védőoltás: telefonon háziorvost felhív: "Csókolom, xy vagyok, mikor jöhetnék oltásra?" "y. hó, z. nap, a. óra b. perc". És mentél, és megkaptad. Nem látom miért ne működhetne ugyanez most is. 1.4 millió emberre meg sikerült oldani nemrég. Most bízzunk benne, hogy többre kell majd, de ez az alapproblémát nem bonyolítja éppen túl.

    De legegyszerűbb egy webes időpontfoglaló rendszer lenne. Pl. az okmányirodás időpontfoglaló ügyfélkapun keresztül pont alkalmas lehetne erre is.

    A regisztráció önmagában továbbra sem zavarna, ha oda lenne írva, hogy mire szolgál konkrétan.

    "Elindult az előzetes regisztráció a koronavírus elleni oltásra. Az oltás önkéntes és ingyenes. Amennyiben szeretné beoltatni magát, regisztráljon most, és értesüljön elsőként a vakcinával kapcsolatos információkról és teendőkről!"
    Szóval mit garantál a regisztráció? Hogy kapok friss híreket és teendőket? És mi van, ha a friss híreket, meg teendőket azt gondolom, hogy meg tudom szerezni a környezetemből, meg a médiából? Akkor mit nyerek a regisztrációval? Mert az itt egy szóval sem szerepel, hogy akkor nem kaphatok oltás, vagy hogy előbbre kerülök.

    [link]
    "A regisztráció az igények felmérését és a közvetlen tájékoztatást segíti. Önmagában nem jelenti azt, hogy az illető automatikusan megkapja a védőoltást, mivel az az oltási terv alapján történik."

    Tehát én adjak valamit, de csak ködösítést kapjak cserébe. Remek üzlet.

    I am having fun staying poor.

  • Huha81

    tag

    válasz [CS]Blade2 #74162 üzenetére

    Itt úgy lesz megoldva, hogy kapsz egy kódot levélben. Ezzel a kóddal regisztrálsz az általad kiválasztott oltóponton és időre. Persze itt is meg kell adni nevet, tb számot, címet, email címet és telefonszámot, de ez a nagy különbség. Itt nem hőbörög senki az adatai miatt, mert a honlap az egészségügyi minisztériumhoz tartozik, ahol egyébként is meg van minden adatod.

Új hozzászólás Aktív témák