Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Alex91

    félisten

    válasz lafaty80 #4294 üzenetére

    Es akkor most a gyerekeinket rakjuk karanténba, nem?

    Kulonben en sem ertem, hogy miert nem huzta meg senki unortodox modon, hogy az idoseket vedve oket koteleztek volna szigoru otthoni vesztegzarra?

    Kinat megertem, nem tudta mivel all szemben, ezt kellet csinalnia. De a tobbi orszagnak mar rendelkezesre alltak adatok. Amibol kiderult, hogy ki a veszelyeztetett reteg.

    Most otthon tartjuk a gyerekeket, akik kevesbe veszelyeztetettek. De, mivel a kiskoruakat nem lehet felugyelet nelkul hagyni, es akik gyerek felugyelukent szoba johetnek (nyugdijas nagyszulok) azok ugye veszelyeztetve vannak erosen, igy marad a szulo, mint gyerekfelugyelo. Na, de akkor nem tud dolgozni. Nincs tisztazva itthon, hogy hogyan maradhat otthon, milyen juttatasra lesz jogosult stb. Addig ilyen szempontbol a nyugdijas megkapja a nyugdijat (mondjuk, azert kivancsi leszek, ha netan bezuhan a gazdasag, akkor majd mibol?). Neki nem lesz anyagi kara.
    Aposom szerint nem lehet az idoseket bezarni, mert el kell latni oket, ami megint problema. De szerintem azert csak mas, hogy egy egyebkent nem magatehetetlen embernek a munka utan bevasarol az ember, mint, hogy 24 oraban felugyelni, fozni kell ra. Akire meg igen, azt eddig is ellattak. Jo erre onkormanyzatoknak, kormanynak fel kell keszulni, hogy segitsek a karantenban az idos embereket.
    Termeszetesen a most meghozott intezkedeseket ugyanugy be kellett volna vezetni, sot, meg.esetleg szigorubbakat is.

    Es meg a gyerekek temajahoz: influenza jarvany idejen az egeszseges gyereket ki nem jaratja ovodaba, iskolaba...?

    Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

  • Rendo84

    senior tag

    válasz lafaty80 #4294 üzenetére

    Én másképp látom a világot ezek szerint. Másképp cselekedtem volna az biztos, minden energiát abba fektettem volna, hogy a veszélyeztetett emberek között ne terjedjen a kór, így a halálozás jóval alacsonyabb lehetne. Mint ahogy az olaszok is már részben elkezdték, de egy kicsit későn. A karanténtól kezdve, mindenféle védőeszközt biztosítani kellene nekik ingyen és ingyenes segítséget nyújtani a hétköznapi ügyek intézésében, bevásárlásban, kiemelt figyelmet szentelni rájuk és számtalan erre irányuló intézkedéseket kellett volna hozni, hogy ne essenek bele. Az embereknek meg dolgozniuk kell(ene) hogy pénzt keressenek, hogy életben maradhassanak! Szóval nem az a megoldás, ha mindent bezárunk.
    Sajnálom hogy te és a társaid akik ez ellen vannak nem így látják, ezért fogunk oda jutni ahová. Egyszereűbb a világot a feje tetejére állítani, mint hogy a tényleges veszélyben lévő embereket védeni, végül is logikus, igen...
    Minden éven van influenza járvány, ahol többen belehalnak sajnos mint ebbe a kórba. Tudják is milyen vírussal állnak szemben, meg is van a lehetőség hogy beoltassa magát az ember és még sem teszik a legtöbben, pedig annak a vírusnak meg van az ellenszere. A pánikkeltés viszont most az egekben van.
    Ez előtt is komolyabban kellett volna venni a minden évben köztünk terjedő tomboló vírusokat és sok millió ember életét megmenteni, nem csak most. Az országok EÜ ellátása mindenhol alul van méretezve, igaz sok helyen eddig nem is tudtak, vagy akartak tenni ez ellen.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák