Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Yoda61

    csendes tag

    válasz Avicularia #27 üzenetére

    Kedves Avicularia!

    Kérdésedre válaszom: Igen. Lassan 3 éve mint képviselő dolgozom ennél a cégnél másodállásban. Azért regisztráltam magam, mert a hozzászólásodból láttam, hogy néhány dologgal nem vagy tisztában, de ennek ellenére úgy írsz róla mint aki ace a témában.
    Láthatod a hozzászólásokból, hogy a THM alapján történő összehasonlítás eléggé csalóka. Sajnos más alapon pedig nem megy, mert a többi bank nem vállalja fel a kezes és fedezet nélküli kölcsön rizikóját. Persze vannak különböző folyószámla hitelek, meg hitelkártya konstrukciók, de mutass egy olyant amihez max. 48 óra alatt hozzájutsz.
    Nyugodj meg, ha valaki pl. villanybojlerre akar pénzt felvenni, én vagyok az első aki inkább áruvásárlási hitel felvételét ajánlom neki. A közel 3 év alatt több mint 200 emberrel kötöttem szerződést. Az ügyfelek 95%-a már nem először vesz fel hitelt. Ilyenkor, a fűtési idény kezdetén a tüzelőanyag még akciósan kapható. 50-60 ezer Forintot nem kapsz más banktól. Akinek a húsába vág az tudja, hogy az árak télen az egekbe szöknek és még ilyen kamat mellett is jobban jönnek ki. Tudok olyan emberről, akit egy ilyen kölcsön húzott ki a slamasztikából.
    Én pédául a két diplomámmal egy súlyos betegség után munkanélküli lettem. A számlák meg csak jöttek. Közüzemi, személyi kölcsön, jelzálog kölcsön stb. Az előző fizetésem alapján bírtam volna a részleteket. A munkanélküli segély mellett nem ment. Kerestem munkahelyet, de mindenhol elutasítottak. Már a kezemben volt a felszólítás, hogy 7 napon belül fizessek 70 000 Forintot, ellenkező esetben indul a végrehajtási eljárás. Mázlim volt. Azokban a napokban sikerült állást találnom. Gondolom tisztában vagy vele, hogy egyetlen hazai bank sem adott hitelt próbaidős munkavállalónak. A Providenttől sikerült felvennem 90 000 Forintot. ok. 150 000-et kellett visszafizetnem, de azóta szerencsére kimásztam a k@kából.
    Szóval van az éremnek ilyen oldala is.

    Az ERŐ legyen Veletek!

Új hozzászólás Aktív témák