Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • turho

    őstag

    Mi érdekel?
    Alig vártam a kisdobos-yakkendőmet, az úttörőnek már nem örültem annyira.
    Utáltam a nylon sötétkék iskolaköpenyt mert izzadtam és szűk volt rám.
    A kirakatban nézegettük az első itthon kapható videomagnókat /egy új Lada ára/ és az első TDK videokazettákat. /1200 ft, a havi fizetés meg 3500-5000 ft/.
    A commodore64 volt az isten, főleg színesben. Nekünk fekete-fehér tv-nk volt sokáig, egy szenzoros Mátra.
    Még félve fogtam meg a vadiúj C. C. Cath, Ottawan, Modern Talking nagylemezeket. De sokat hallgattam apám orsós magnóját is.
    Május elsején még felvonulós, sátras majális volt.
    Ünnepeltük április 4-ét, november 7.-ét, dalokkal, kiöltözve, nyakkendőben.
    Egy évig délutánra jártam iskolába, nem volt hely annyi gyereknek.
    Bélyeggyűjtő szakkörre jártam, meg c64 klubba. A karate elkezdte bontogatni szárnyait itthon is. Azt is megpróbáltam, kevés sikerrel.
    Elterjedtek mindenhol a sárga ''modern'' kemény műbőrüléses buszok.
    Leszerelték városunkban az utolsó CB-állomást /ugyan mire használták, nomeg a tv-tornyunkat is? :)/.
    Kísérleti kábeltv-jelleggel már 7 !!! adót fogtunk a tv-n, de nem értettünk semmit németül. Csak nagyon tetszett amit azokon az adókon láttunk.
    Meglett az első videónk, egy ausztriai kiruccanáson.
    A második egy igazi kétkazettás hordozható magnót szült, sztereo volt és jól szólt az akkor elérhető készülékek között.

    A teljesség igénye nélkül ezek jutottak eszembe.

    Helyszín: Szolnok megye /nem Jászkun még akkor/.

  • turho

    őstag

    válasz GombócArtúr #10 üzenetére

    Azok már régóta Japán Orionok /amiket Kínában szerelnek, koreai alkatrészekből :)/.
    A Tisza cipőről annyit, hogy itt van nálunk Martfűn az nagy Tisza Cipőgyár /illetve volt/, meg Tisza mintabolt, mégis akkoriban itt volt a legbénább választék.
    Anyám acetonnal mosta le az új Tisza cipőmről azt az 1-2 ronda lila meg fehér díszcsíkot, amitől olyan elemien ronda lett az egész.
    Nem értem a mostani nosztalgiát, semmi pénzért nem vennék fel mégegyszer Tisza cipőt :D
    Bár amúgy se szeretek drágán ruházkodni /meg nem is tudok/.
    Hétfői adásszünet tényleg jó volt, nálunk hétfő este mindig családi kör volt, duma, társasjáték, röhögés, és rádióhallgatás /talán kabaré?/.
    Meg kaptam ám faxa négykerekű citromsárga bőrszíjas orrfékes görkorit is /Igazi cseh gyártmány./
    Ja meg tv-torna, szombat esti filmkoktél, Muppet-show, Kengyelfutó gyalogkakukk /hová tűnt az a régi szinkronos tuti rajzfilmsorozat???/.
    Derrick, Hazárd megye lordjai, Delta /I love Kudlik/, Parabola, C64-en meg a többlemezes játékok, a dupplafloppydrájvos 11 másodperces gyorsmásoló, NES, és iiggeeen, kölcsönbe kaphattam egy igazi Gamegeart amihez tv-tuner is volt /ez neked szól Artúr/.

  • turho

    őstag

    Az az lcd tv fényévekkel jobb mint a Gamegear :) nemrég vettem egy haveromnak a konyhájába.
    A rozsda megeszi az ön autóját - reklámra emlékszel? Öcsém sikoltozott meg bőgött, úgy félt tőle... :D

Új hozzászólás Aktív témák