Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Piftuka

    veterán

    válasz Fogash #3053 üzenetére

    "az esetek 95%-ában senki nincs megskalpolva, a skalpolás csak a nagyon közel nagytotáloknál jött be, de egy ilyennél megint mindegy. Az sokkal zavaróbb, ha valakinél ezt látom (jobb oldali kép). Inkább ne lássam a csávó haját, minthogy szétfolyjon a feje.

    Miért, te így nézed, széthúzva?"

    Nekem egy sok éves Philips LCD (nem LED-es) televízióm van, amely egy remek funkciót tud: a képméretet az ún. "szuperszéles" módba is lehet kapcsolni. Ez a kép két szélét, nagyjából a teljes kép 1/4-ét húzza szét mindkét oldalon. A végeredmény több, mint kielégítő. Az általad linkelt durván torz képhez képest fel sem tűnik a torzulás az esetek 99%-ában.

    Ezen kívül természetesen van "szélesvásznú" és "16:9"-es mód (4:3 és 14:9 is), amelyek segítségével a képet meglehetősen jól lehet az aktuális TV műsor, vagy éppen DVD/video film képéhez állítani.

    Egyébként van olyan "4:3"-as adás (most megy pl. a Film+ csatornán egy ilyen film), ahol a kép valójában nem is 4:3-as, hanem össze van nyomva. Alap esetben a kép két szélén vastag, függőleges fekete csík van.

    Ezeket éppen akkor lehet tökéletes és eredeti "képszélességben" megtekinteni, ha az ember használja a "szélesvásznú" beállítást.

    Mindezzel csak azt akarom mondani, hogy vétek lenne úgy leegyszerűsíteni a kérdést, ahogyan azt Te tetted fentebb.

    Egyébként az újabb készülékeken (akár Plazma, akár LED LCD) már nincsen ilyen sok féle képbeállítási lehetőség? Manapság ez nem divat?

    Ami a többit illeti... (végigolvastam az utolsó oldalt a topic-ban)... Miért érzed azt, hogy "térítened" kell itt a plazma TV-kkel kapcsolatban? Szerintem elég "szélmalomharc" jellegű a próbálkozásod.

    Akinek határozott elképzelése van, és az alapján képes önálló döntést hozni, azt egy idő után kifejezetten bossszanthatja, ha valaki "meg akarja neki mondani, hogy mi a jó".

    De hogy válaszoljak a kérdésedre, hogy "miért választ valaki LED-es televíziót, amikor plazma technológiával felszerelt készüléke is lehetne?"...

    Számomra fontos tényező az alacsony fogyasztás, az energiatakarékos működés. Tudomásom szerint a legmodernebb, legkorszerűbb plazma televíziók is minimum 50%-al többet fogyasztanak, mint bármelyik más, hasonló méretű LCD televízió.

    Ennyi nekem már elég. Hozzáteszem, hogy élőben még nem láttam olyan plazma TV-t (sajnos), amelynek a képminősége lenyűgözött volna.

    (A korrektség jegyében jegyzem meg, hogy az ominózus "cseresznyevirágos" bemutató, ami a Youtube-on megtekinthető, és amely a Panasonic "szobafal-méretű" televízióját prezentálja, engem is lenyűgözött, pedig "csak" a számítógép monitoron keresztül láttam. De még úgy is látszott az elképesztő képminőség.
    Más kérdés, hogy eléggé értelmetlen ilyen televízión ábrándozni, mert még ha sorozatgyártásba is kerülne... mennyi lenne az ára? 50 millió forint? 100 millió forint? Nincs is több kérdésem.)

    Mindezeken túl azért is gondolom parttalanak a "melyik jobb" vitákat, mert szerény véleményem szerint nem mostanában fog megjelenni olyan televízió - legyen bár projektoros, plazma, LCD, ULED, OLED, vagy akármilyen LED-es technológiával szerelve -, amelynek a képminősége, színhűsége felér majd azzal, amit a hagyományos CRT technológiájú, japán képcsővel szerelt készülékek produkáltak.

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    Sziasztok!

    A segítségeteket kérem. Az egyik cimborám szeretne vásárolni egy új televíziót, maximum 100.000 forintból.

    Feltételek:
    - a fenti árért elérhető legjobb minőség, és képminőség;
    - 80, maximum 82 cm-es képátmérő;
    - lehetőleg "Full HD" felbontás.

    Előny:
    - több év teljes körű garancia, jó szervizháttér

    A televíziót főleg TV adások megtekintésére, valamint a notebook-jához (monitorként) használná.

    Kérdéseim:
    - Melyik az a jelenleg kapható típus, amelyet a fenti feltételek mellett leginkább és nyugodt szívvel ajánlanátok?

    - Mivel az újabb TV-ken már display port és vagy HDMI bemenet van, a notin viszont csak egy analóg VGA kimenet... Működne egy analóg/DVI átalakító + DVI-->HDMI kábeles megoldással a TV a laptoppal együtt?

    Köszönöm előre is a segítséget!

    Üdv: Piftuka

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz Alex91 #3099 üzenetére

    Köszi a választ!

    Viszont az általad belinkelt honlapon én nem látok D-Sub csatlakozóra vonatkozó információt! :F

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz Fogash #3100 üzenetére

    - Nézd, én csak arról tudok nyilatkozni, amit én tapasztaltam. Az én TV-men jól működik ez a "szuperszéles" üzemmód.
    Még Forma1 alatt sem tapasztalom az általad említett zavaró jelenséget. Az idő nagy részében ebben az üzemmódban nézem a készüléket.
    Azt viszont én sem értem, hogy 2013-ban az egyes TV csatornákon miért sugároznak még mindig különféle módon "levágott szélű" adásokat!?

    - "Alacsonyabb fogyasztás? C'mon! Az azonos méretű plazma kb 80-100W-tal fogyaszt többet, ami óránként 0,1kWh < 5 Ft/üzemóra különbség az áramszámlában. Szerinted a 10 éves hűtő-fagyasztószekrényed mennyivel eszik többet egy újnál? Azt is lecseréled energiatakarékosabbra? (nem kötekedés, kérdés)."

    A kérdésedre a válaszom: igen. Azon vagyok, hogy a háztartásban lehetőség szerint az összes műszaki cikket fokozatosan energiatakarékosra cseréljem le. A világítótestek már hosszú évek óta ilyenek, az egész házban... két éve a - jelenlegi - számítógépemet is az alacsony fogyasztás igényének megfelelően állítottam össze.

    Egyébként pedig egy szóval nem mondtam, hogy csak a villanyszámla csökkentése motivál. Sokkal inkább a környezettudatosság. A civilizált világban rengeteg a feleslegesen elpazarolt energia. Ne azt nézd, hogy én (vagy te, vagy bárki), tehát egy "egyén" háztartásában milyen "keveset" lehet ezzel megspórolni (ami egyébként a korszerű energiatakarékos eszközök miatt már nem is olyan kevés), hanem azt, hogy ha mindenki az energiatakarékosságot tartaná szem előtt, akkor mennyivel élhetőbb lenne a Föld!

    Nem vagyok "bigott"... nyilvánvaló, hogy a "civilizáció" vívmányait teljes mértékben elhagyni már nem lehet. És nem is kell.

    De - hangsúlyozom - nagyon fontos az energiával takarékoskodni, és környezetbarát technológiákat, megújuló energiaforrásokat használni, ahol csak lehet, mert az unokáink generációjának már nem lesz jövője, ha minden így folytatódik tovább. Ez nem demagógia, hanem tény.

    Szóval igen, az alacsony fogyasztású működés számomra kiemelt fontosságú minden elektromos készülék esetében.

    (Egyébként, ha lenne 50-100 millió forintom, akkor az egész háztartásom önfenntartó lenne, napkollektorral, csapadékgyűjtő-vízforgatóval, földhő-fűtéssel, stb.)

    - "A lenyűgözéshez: az Allée-ben a Pana-shopban meg tudod nézni egymás mellett a gyártó LED és plazma tévéit, ugyanazzal a jellel, ugyanarra a képbeállításra finomhangolva. Érdekes élmény akkor is, ha nem akarsz tévét venni."

    Elhiszem, de nem tudom, mi az az "Allée"!? :F

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz nightshadow #3122 üzenetére

    "Egyébként szerintem azt kéne csinálnod, hogy egyik MM-ban megkéred az eladót, hogy kössön rá egy DVD lejátszót az egyik általad kinézett 46"-os tévére s nagyjából látni fogod, hogy hogy néz ki az SD tartalom egy akkora tévén."

    Ezt magyarázd meg, kérlek! Legjobb tudomásom szerint a DVD filmek képe és a kábelszolgáltatók által sugárzott SD adás képe között nagyon nagy különbség van előbbi javára.

    A DVD képe már a régebbi LCD televíziókon is elég korrekt. Természetesen érdemes azzal is tesztelni, de a nem HD tv adások inkább mérvadóak a "pixelesség" felmérése szempontjából, nem?

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz Real_Necro #3126 üzenetére

    "A divx-es tesztre gondoltam én is (gondolom dvd-t meg hiába viszek mert pl MM-ban nem fognak nekem a tv-re lejátszót kötni),[..]"

    Nem tudom, milyen tapasztalatok alapján mondod mindezt, de úgy vélem a Media Markt éppen olyan üzlet, ahol a kérésedre rákötnek egy DVD lejátszót az általad kiszemelt TV-kre, azért, hogy kipróbálhasd.

    Egyébként a több tucat készülékre leosztott TV adás minősége tényleg nem mérvadó.

    Emellett el kell mondanom, hogy az én 82 cm-es Philips PFL5322/10 típusú TV-men egészen jó minősége van a legtöbb csatornának, pedig UPC kábel előfizetéssel rendelkezem. Az pedig nem a jó képminőségű szolgáltatásáról híres.

    Igaz, ez még nem LED, hanem még a korábbi, hagyományos LCD technológiára épül, de éppen az általad kérdezett Samsung 6100-asokat nézegettem anno én is komolyabban (először még a "D" sorozatot), és meg kell mondjam, sokkal jobb képet produkálnak.

    Nem tudom elképzelni, hogy akár 40'-es, akár 46'-os méretben a szórakozásodat elrontó pixelességet kellene megtapasztalnod.

    [ Szerkesztve ]

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz Jovanny2 #3191 üzenetére

    "(update: egy service manual szerint valamelyest más panelt kapott mint a többi 6xxx modell, de továbbra sem tudni miben más)"

    Klassz az általad beidézett tudástár, de némi frissítés talán ráférne.

    Nekem például még mindig nem világos, hogy mi a fő különbség az X0YY, X1YY, X3YY, X4YY, X5YY, X7YY és X8YY modellek között!?

    Ráadásul az "YY" helyén láttam már 10, 30, 50, 60 és 70-es számokat is adott szérián belül... Ezeknek mi a jelentősége?

    Az "EH" és "ES" típusok közötti különbség világos, de mi a helyzet az "F" sorozattal? Arról mit lehet tudni?

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz Jovanny2 #3198 üzenetére

    Köszönöm az info-kat! ;)

    Azért a 6400-as sorozat tulajdonságaira, és a többi "altípushoz" képest megtapasztalható különbségeire még mindig kíváncsi vagyok!

    "Viszont abból a szempontból lényeges, ha az egy másik piacra szánt készüléket jelöl, akkor magyar gari nuku."

    Ez nem így van. Ha egy forgalmazó ("kiskereskedelmi üzlet") Magyarországon tartós fogyasztási cikket forgalmaz, akkor meg kell felelnie a "151/2003. (IX. 22.) Korm. rendelet az egyes tartós fogyasztási cikkekre vonatkozó kötelező jótállásról" jogszabály rendelkezéseinek.

    Nem hozhatnak forgalomba olyan terméket, amelyre nem vállalnak jótállást.

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz Jovanny2 #3223 üzenetére

    Semmi probléma! Így már értem, mire céloztál fentebb.

    Viszont továbbra is tévedsz. :)

    A gyári jótállás sem "ugorhat". Lásd: 151/2003. (IX. 22.) Korm. rendelet; 1§, (4) !

    A fentiek figyelmen kívül hagyása jelenleg is a hatályos fogyasztóvédelmi jogszabályok súlyos megsértésének számít.

    /Forrás:
    www.net.jogtar.hu /

    [ Szerkesztve ]

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz nightshadow #3225 üzenetére

    "Ha jól értelmezem a jogszabályt, amit linkeltél, akkor e pont alapján:

    „2. § (1) A jótállás időtartama egy év.”

    A Samsung ezt vállalja is"

    Hogy jól értelmezed-e a jogszabályt? Igen is, és nem is. :) Kicsit kevered az egyes fogalmakat. (Nem szemrehányásként jegyeztem meg.)

    A 2. paragrafus 1. bekezdése arról rendelkezik, hogy a jótállásnak mennyi a minimális időtartama tartós fogyasztási cikkek esetében. (Hogy mi számít annak, az szintén megtalálható a nevezett jogszabályban.)

    A lényeg jelen esetben viszont ez:

    "1. § (4) Ha a gyártó a fogyasztási cikkre az e rendeletben foglaltaknál kedvezőbb jótállási feltételeket vállal, a jótállás alapján a forgalmazót megillető jogok a fogyasztói szerződés teljesítésének időpontjában átszállnak a fogyasztóra."

    Ez azt jelenti, hogy amennyiben az adott tartós fogyasztási cikkre a gyártói jótállás több, mint a hatályos jogszabály által előírt 1 év, akkor a forgalmazó köteles a gyártói jótállást "továbbadni" a fogyasztónak.

    Irreleváns, hogy a forgalmazó milyen forrásból szerzi be a termékeket. A fenti kitételnek akkor is meg kell felelnie kötelezően.

    Magyarul vitás esetben a forgalmazó baja, ha nem a hivatalos importőrtől vásárolta meg a termékét. Akkor a gyártói jótállást, az azzal járó garanciális kötelességeket úgy kell megoldania, ahogyan tudja. De meg kell oldania. Emiatt a fogyasztót kár nem érheti, annak garanciális jogai nem csorbulhatnak.
    Szerencsétlen eset, ha az importőr esetleg nem korrekt, és nem biztosítja a gyártói jótállást, illetve az azzal járó garanciális kötelezettségek betartásának lehetőségé - pl. szervizelés, csere - kiskereskedelmi partnere felé. A fenti jogszabály szerint akkor is a forgalmazó felel a fogyasztót megillető garanciális jogok biztosításáért.

    Ami pedig félreértésre adhat okot, az a "forgalmazó" kifejezés. A köznyelvben általában a nagykereskedőket értik ezalatt.

    A jogszabályban azonban:
    Importőr = nagykereskedő
    Forgalmazó = kiskereskedő (aki, ill. amely az adott terméket ténylegesen - valamilyen üzleti formán keresztül - forgalomba hozza)

    Amennyiben a Samsung termékekre a gyártói jótállás 1 év (az általad linkelt honlap információi alapján úgy tűnik, ez a helyzet), akkor természetesen rendben van, hogy csak ennyi jótállást adnak az egyes termékekre a forgalmazók is.

    Viszont, ha annál többet, akkor azt a fogyasztó számára biztosítani kötelező a fentiek alapján.

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    Sziasztok!

    Édesanyám számára szeretnék egy LCD televíziót választani, az alábbi szempontok szerint:

    - 32 colos képátmérő, lehetőleg Full HD felbontással
    - Maximum 100.000 forintos vételár
    - A lehető legjobb képminőség
    - CI+ kártyafoglalat ( Kompatibilitás a UPC mediacard-al )
    - DVB-C/T tuner
    - Valódi 100 Hz-es képfrissítés
    - Teljes LED háttérvilágítás
    - Megbízhatóság
    - Felhasználási terület: digitális kábel TV adások (normál és Full HD) megtekintése

    Melyik gyártó, melyik modelljét, ill. modelljeit tudjátok ajánlani a fenti feltételek alapján?

    Köszönöm előre is!

    Üdv: Piftuka

    [ Szerkesztve ]

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz nightshadow #12768 üzenetére

    Köszönöm a választ!

    "Piftuka: 32F6100 [link], a többi gyártónak vagy nincsen ekkora méretben valódi 100Hz-es tévéje (pl. Sony, Panasonic) vagy drágább, mint 100k (pl. LG32LA660)."

    Hú, ez most kicsit meglepett. Azt hittem, nagyobb a választék. Az F6100-as nem szimpatikus. Az E6100 képe, és tudása szerintem jobb volt. (Boltban láttam mindkettőt működés közben.)

    Akkor gondoljuk tovább... szükséges a valódi 100 Hz a jó képminőséghez?

    Az alábbi készülékeket néztem ki:

    LG 32LN570R
    LG 32LN5400

    SHARP LC32LE350

    SONY KDL32W600AD

    PHILIPS 32PFL3008 H/12
    PHILIPS 32PFL4208 H

    Mindegyik 100.000 forint alatti áron volt kapható. (Feltételezem, hogy mindegyik 50 Hz-es...)
    A megtekintés alapján egyértelműen a SONY-nak volt a legjobb képe, szorosan követte őt a PHILIPS 4208.

    - A fentiek közül melyiket érdemes, ill. nem érdemes megvásárolni?

    Másik kérdés:
    A UPC honlapján megnéztem, hogy melyik készülékek támogatják a mediacard-ot, és azt írja, hogy a SONY 24KDLW600ABAEP támogatott és a SONY 32KDLW650ABAEP.

    Ez azt jelenti, hogy a W600-as csak 24 colos méretben használható? Valamint azt, hogy a W sorozatból csak az "ABAEP" betűjelűek, az "AD" pedig nem? :F

    [ Szerkesztve ]

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz viharkabat #12906 üzenetére

    "Körülnéznék a w9-es triluminos Sonyk között, a 40collos w905-ös 300e körül van és a tesztek szerint elég jól sikerült széria."

    A helyi Media Markt-ban volt kitéve egy bemutató példány, és azt kell mondjam, hogy lenyűgözött engem.

    Toronymagasan a legszebb képminőséget produkálta, amit eddig LCD TV készüléktől volt alkalmam megtapasztalni. :R

    Olyan színhűséget, és képélességet szerintem nem tud nyújtani más készülék, mint a SONY 9-es sorozata.

    Halkan jegyzem meg, hogy a közvetlenül mellette kiállított 8-as sem sokban maradt el tőle. A SONY ezt az új elektronikát nagyon eltalálta. :K

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz runner 125 #12907 üzenetére

    "A Samsung UE40HU6900SXXH UHD SMART LED 4K tv-ről mi a vélemény?"

    Ha szabad nekem is közbeszólnom... Véleményem szerint a barátod, ha már ennyire jól el van eresztve anyagilag (feltételezés az alapján, hogy csúcs kategóriás LCD TV-t vásárolna monitornak), jobban járna, ha a készülék árából venne egy professzionális monitort. Azért a Viewsonic, az EIZO, a DELL, de akár az iiYAMA kínálatában lehet találni remek darabokat. ;)

    Én ilyen esetekben mindig a "célhardverekre" esküszöm.

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz Zephy #12908 üzenetére

    " Eredetileg 32"-ban gondolkodtam de némi olvasgatás után úgy tűnik még a 40" is az alsó határt érinti.[..]
    Ha tudnátok valami jó tippet adni, vagy akár eloszlatni a kételyeket azt megköszönném!"

    Én azt a kételyt szeretném eloszlatni, hogy ~2,5 méteres távolságból nézve kis méretű a 32 colos képátló. Már többször említettem (itt a topic-ban is), hogy túlzónak találom az interneten fellelhető, különféle "ideális TV-nézési távolságot" taglaló írásokat.

    A személyes tapasztalatom mást mond. (Sokkal kritikusabb problémának tartom a mai LCD TV-ken a forgatható talapzat hiányát. A nem megfelelő betekintési szög ugyanis sokat ront az élményen.)

    Ami pedig a "sallangokat" illeti... a SMART funkciót egyáltalán nem tartom sem jónak, sem mérvadónak egy TV készülék vásárlása során. A 3D-nek van létjogosultsága, de a még napjainkban is jelentkező technológiai korlátok miatt abszolút nem tartozik az "esszenciális" képességek közé.

    Sokkal jobban jársz szerintem, ha az általad meghatározott pénzkeretből a lehető legjobb képminőségű készüléket vásárolod meg. Egy jó minőségű HD adás, vagy BluRay/DVD film megtekintése közben sokkal nagyobb "élménytöbbletet" jelent, egy 3D képességhez viszonyítva.

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz Gicz #12921 üzenetére

    "A netes nézési távolság táblázatokat hiába találod túlzónak, azok tényeket közölnek képátló, képpontméret, távolság, és emberi szem felbontóképessége alapján."

    Már megbocsáss, de hogyan is közölhetnének tényeket? Az emberi szem "felbontóképessége", a látás élessége, "minősége" minden ember esetében más, és más, nem is beszélve az olyan tényezőkről, mint az egyéni preferenciák, az érzések, ízlésvilág, elvárások, stb. különbözősége, amelyek egytől-egyig nem mérhető dolgok.

    Nem létezik itt semmi tényszerűség, szubjektivitás annál inkább!

    (I)szerintem (/I)32" 2,5m-ről iszonyat kicsi. [..]

    Na, csak kimondtad a lényeget! :K

    Innentől kezdve nincs is tovább beszélni erről a témáról. Csak fogadd el, hogy rajtad kívül ezer más ember, ezer más féle módon látja, és érzi ezeket a dolgokat!

    "Színhűséget tekintve egy 6-os samu, 6-os LG, vagy a sony 6-os sorozata ugyanolyan tökéletesre kalibrálható, nem tudnád őket megkülönböztetni szemmel a színhűségkük alapján."

    Ezt őszintén szólva kétlem, bár - tekintettel arra, hogy nem vagyok elektronikai mérnök - a tévedés jogát fenntartom.

    Mindazonáltal rejtély, hogy amikor a SONY 9xx sorozatáról, az abba épített elektronikáról, és az általa nyújtott, addig soha nem látott minőségű képről beszélek, hogyan került szóba a 6-os széria!? :F

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    Köszönöm a választ LucasGrant és Klara!

    A korábbi hozzászólásom alapján továbbra is érdekel a válasz az alábbiakra:

    - 1. Igazán szükséges a valódi 100 Hz a jó képminőséghez?

    - Az alábbi készülékeket néztem ki:

    LG 32LN570R
    LG 32LN5400

    SHARP LC32LE350

    SONY KDL32W600AD

    PHILIPS 32PFL3008 H/12
    PHILIPS 32PFL4208 H

    2. A fentiek közül melyiket érdemes, ill. nem érdemes megvásárolni, és miért?

    - A UPC honlapján megnéztem, hogy melyik készülékek támogatják a mediacard-ot, és azt írja, hogy a SONY 24KDLW600ABAEP támogatott és a SONY 32KDLW650ABAEP.

    3. Ez azt jelenti, hogy a W600-as csak 24 colos méretben használható? Valamint azt, hogy a W sorozatból csak az "ABAEP" betűjelűek, az "AD" pedig nem?
    (A UPC féle CI+ kártyával kompatibilitás alapfeltétel.)

    Köszönöm előre is a segítséget! ;)

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz Mukk #12999 üzenetére

    Szia!

    "- UPC-nk van, valszeg marad is. Ha jól tudom, médiabox vagy médiakártya elengedhetetlen a dekódoláshoz (jól tudom?, és nem szeretnék sok dobozt, szal kéne tudja fogadni a UPC-s médiakártyát."

    Jól tudod. A médiabox, vagy a médiakártya szükséges a UPC adások dekódolásához, mert a TV készülékbe épített tuner egyébként csak igen korlátozott számú csatornát képes behozni.

    Én is a médiakártyát preferálom, mert ezzel kiválthattam a vacak minőségű, állandóan meghibásodó, a képminőséget is rontó (SCART csatlakozás) médiabox-ot.

    Hátránya, hogy a kártya nem tudja a "videotár" funkciót, valamint a TV adások megtekintése közben csak a következő műsor információit tudod lekérni. (Ha több órára előre néznéd meg, hogy mi lesz műsoron, akkor bele kell menned a menüjében a műsorújságba, viszont aközben nem látod a műsor képét.)

    "- A TV-kben megtalálható médialejátszó mennyivel tud kevesebbet az asztaliknál? [..]"

    Készüléktől függően egy "dedikált" lejátszóhoz képest nem ritkán kevesebb formátumot támogat, lassabb is lehet, valamint akár bonyolultabb, "fapadosabb" is lehet a kezelése.

    "- wifi-s TV-kell tudok otthoni hálóra csatlakozni és másik gépről lejátszani vagy az a wifi-s internetelérést jelenti?"

    Ezt a kérdést pontosítsd légy szíves, mert nem teljesen világos, hogy mire vagy kíváncsi!

    "- Szeretnék a TV-nél egyel jobb hangfalat/soundbar-t illetve DVD lejátszót is. Ezzel kapcsolatban kell vmire figyelni? Érdemes ugyanazt a márkát választani, mint a TV vagy mind1? Esetleg jó tipp?"

    Én nem preferálom a "Soundbar" jellegű hangforrásokat. Helytakarékos, dizájnos megoldás, de szerintem valódi különbséget csak az elszeparált hangfalak jelentenek.

    Költséghatékony megoldásnak tudom javasolni a CREATIVE által gyártott, Dolby Digital dekóderrel rendelkező, régebbi 5.1-es hangfalszetteket (DTT2500, DTT3500, vagy Inspire 5700).
    Ezeket jellemzően 5.000-10.000 forint körüli áron megvásárolhatod, és (hang)minőségüket tekintve bőven meghaladják a manapság kapható olcsóbb, pár tízezer forintos házimozi szetteket.

    A DVD lejátszók közül pedig én a Pioneer termékeit preferálom, mert az egyetlen a piacon, amire 3 év jótállást adnak, nem mellesleg nagyon jó minőségűek is.

    Persze ezen a téren azért még viszonylag nagy a választék, az egyéni ízlés függvényében is. Létezik olyan, amelyik tud 1080p-re felskálázni, ha valakinek éppen az a fontos...

    Arra figyelj, hogy HDMI csatlakozó, és AC3 (koax) csatlakozó legyen a lejátszón!

    [ Szerkesztve ]

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz Mukk #13010 üzenetére

    "wifi-s kérdést: mire jó, ha wifi-s a TV? Gondolom, (1) ha smart, akkor internetelérés ill (2) ha van benne médialejátszó, akkor a helyi hálóra is tud csatlakozni, (3) esetleg külső médialejátszóra wifi-n keresztül?"

    Első sorban valóban a különféle Smart funkciók kihasználására jó. A 2-es kapcsán nem világos számomra, hogy mit is szeretnél.

    Egyébként pedig legjobb tudomásom szerint Wi-Fi képes médialejátszóval, megfelelő tudású készülékkel a médiatartalmakat meg tudod osztani a tároló, lejátszó, és a TV készülék között.

    De erről beszéljenek a nálam rutinosabbak, mert én magam nem használtam még ilyen készüléket, és egyébként is felesleges "sallangnak" tartom a Smart és Wi-Fi funkciókat, ha TV készülékről van szó.

    "vki linkelte azt a TV-t korábban, jónak tűnik, egyedül 3d nincs benne Sony_KDL42W650"

    Ez egy nagyon jó kis TV. Fontos számodra a 3D funkció? Azt neked kell eldönteni.

    Az biztos, hogy mivel konzolt is szeretnél használni, ideális lenne számodra ez a modell, mert az input lag értéke a legalacsonyabbak között van.

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz B-L-A-C-K #13029 üzenetére

    "Mundjuk a 0% THM valójában nem egészen 0% gondolom tudod, de aki részletre akar venni mindenképpen kedvező..."

    Ebben az esetben, a végeredményt tekintve valójában és egészen 0%! :K
    A végeredmény pedig: kamatmentes részlet. Ha kiszámolod a kezdőrészlet és a törlesztőrészletek összegét, akkor az pontosan annyi, mint a teljes vételár.

    Egyébként érthető is mindez... Jön a VB, mindegyik nagyáruház és elektronikai szaküzlet elkezdte "kipörgetni" a TV készülékeit.

    Mivel a vásárlók árérzékenyek, így nem csak az egyes készüléktípusok ára egyezik meg szinte az összes modell esetében, hanem a részletfizetési lehetőségek is. (Ahogyan a mostani kínálatot elnézem - az eheti, legfrissebb hirdetési újságok alapján -, jellemzően csak a törlesztőrészletek maximális számában van különbség. Némelyiknél maximum 10, máshol 12, vagy 20 havi részletre vásárolhatóak meg a készülékek.)

    Ezért ha az egyik üzlet kitalálja, hogy kamatmentes részletfizetési akciót tart, akkor jellemzően az összes többi is követi. És viszont...

    [ Szerkesztve ]

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz B-L-A-C-K #13075 üzenetére

    Örülök, hogy sikerült választanod egy jó készüléket! :K A beszámoló pedig nagyon hasznos. Várom a további, részletes élménybeszámolót is! ;)

    "Mondom és ha 3 nap után visszahozom akkor sem lehet kicserélni, mondta nem...(ez szerintem jogszerűen nem így lenne, de nem volt kedvem vitatkozni vele)."

    Ebben tévedsz. A pixelhiba esetében ugyanis külön feltüntetik a jótállási jegyen, hogy az adott gyártó milyen mértékű pixelhiba jelentkezése esetén tekinti a terméket hibásnak. Az LCD kijelzők esetében tudtommal ezt egy külön szabvány alapján állapítják meg.

    Minden egyéb tekintetben, természetesen hibás termék esetén a 151/2003. Kormány rendelet alapján fogyasztói jog a csere igényének érvényesítése.

    MÁS:

    Milyen típusú TV szekrényed van? Tudnál, kérlek, feltölteni arról is képet? Rég óta keresek egy ilyen magas, sok "rakodóhelyet" tartalmazó szekrényt.

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz LantosBerry8 #13145 üzenetére

    "Szia! az említett 5.1 -es rendszerek érdekelnének...

    Honnan tudnám beszerezni valamelyiket?
    Tudnál segíteni?"

    Írtam privát üzenetet, ott meg tudjuk beszélni. (Nem akarok itt OFF-olni vele.)

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz B-L-A-C-K #13212 üzenetére

    "Asztalossal akartam csináltatni elsőnek egy normálisat, de praktikerbe megláttam ezt akciósan mindössze 27 ezerért és nem tudtam otthagyni [..] Azt hiszem többet nem tudok írni róla...

    Na közbe meg is találtam neked 31 ezerét van fehér/fekete.."

    Köszönöm az információt! :R

    Igazán tetszetős. Bár lemértem, és ez túl széles nekem. A magassága és a mélysége viszont tökéletes. Szóval valami hasonlót keresek majd, csak mondjuk olyan 120-130 cm szélességben.

    Az összeszerelés pedig nem okoz gondot. Sok bútort raktam már össze, szóval van benne tapasztalatom. :)

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz Seraph 16 #13247 üzenetére

    "Igazatok van, elnézést, ha ezzel vkit megtévesztettem."

    Semmi probléma! :)

    Engem pedig biztosan nem tévesztettél meg. Nézd csak meg az aláírásomat...! ;)

    [ Szerkesztve ]

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz B-L-A-C-K #13249 üzenetére

    Sajnálom, hogy így jártál! Én mondjuk biztosan nem cseréltettem volna ki egy 2 cm-ről látható pixelhiba miatt, az biztos.

    De hát nem vagyunk egyformák. Ez a te TV-d, ha számodra így volt helyes, akkor jól tetted, hogy visszavitted.

    Viszont a kérdés jogos: mit veszel helyette? (Nem bánod? Úgy értem, nem hiányzik? A beszámoló alapján igen jó kis TV lehetett.)

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz B-L-A-C-K #13648 üzenetére

    Értem. És milyen gyártók, mely készülékeit szemelted ki?

    Azért kérdezem mindezt, mert én úgy érzem, hogy kicsit egyéb szempontból is csalódtál a Panasonic TV-dben, szóval úgy tűnik, nem "csak" a pixelhiba (ami bármely készülékkel előfordulhat) miatt keresgélsz tovább... Jól látom?

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz B-L-A-C-K #13687 üzenetére

    "[..]Viszont hogy átakartak b@szni ez kicsit valóban elvette a kedvemet tőle, attól függetlenül hogy tudván nem is a készülék tehet róla...[..]"

    Annyira nem tehet róla, hogy rossz kifejezést ("átb*szni") használsz.

    Egy a sorozatgyártásban bármelyik termék esetében megjelenhető hiba esetében a "pech" a helyes kifejezést, de szerencsére - köszönhetően a garanciális fogyasztói jogok biztosításának - könnyen orvosolható lett volna a dolog egy termékcserével.
    (Megjegyzem, az ilyen készülékek esetén a fenti hiba előfordulásának alacsony esélyét is figyelembe véve, minimális valószínűsége van annak, hogy még egy ugyanilyen típusú készülék is pixelhibásan érkezik meg hozzád.)

    Félre ne érts... továbbra is azt gondolom, hogy a legfontosabb olyan készüléket választanod, amely minden szempontból a legjobban megfelel az elvárásaidnak. Ha az ominózus Panasonic nem ilyen, akkor még véletlenül se válaszd azt!

    Csak azért nem értem a dolgot, mert annyi "ódát" zengtél róla, és a tesztek alapján tényleg nagyon remek kis készüléknek tűnik... :K

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz membrandj #13734 üzenetére

    "" 0%-os THM"
    Na ilyen nem létezik.
    Vagy a termék drágább és így "0%" vagy a kisbetűs részbe van valami csavar."

    Ne haragudj, de nem jó ötlet dezinformálni a tények megfelelő ismerete nélkül! :N

    Éppen most jöttem a TESCO-ból, és történetesen holnaptól valóban 0%-os THM-re (ha jobban tetszik, akkor "kamatmentes részletre") vásárolhatóak meg a TV készülékek náluk. :K

    Nem, nincsen semmi "trükk", rejtett kezelési költség, extra kamat, stb. ;)

    Ha 100.000 forintos készüléket vásárolsz 20 havi részletre (lehet kevesebb is), akkor az egészen pontosan havi 5.000 forint törlesztőrészletet jelent, 20 hónapon keresztül. Se többet, se kevesebbet.

    (Azt csak halkan jegyzem meg, hogy egy-két típus - az áruházak katalógusait összehasonlítva - náluk a legolcsóbb az akciós időszak alatt.)

    "Hitelre házat, esetleg kocsit érdemes venni, nem tv-t."
    Már miért? A hitel - különösen a fenti konstrukcióban - teljesen jó lehetőség annak, aki nem tud ~80.000 forintot a "farzsebből" kirántani, viszont havi 5.000-10.000 forintot félre tud tenni mindig a törlesztésre.

    "Egyéb:
    [link]
    Ez tényleg ennyire egyedi kérdés?"

    Az itt olvasható teszt alapján "Best Buy" a készülék.

    Tudtommal, a PANASONIC TX-L42B6E a gyártó belépő szintű LCD modellje, így van bennem némi kétely, de a tévedés jogát fenntartom. :F

    Egyébként szerintem a megadott árkategóriában, és méretben a jó képminőségű készülékek közül az LG 5xx, vagy 5xxx modelljei jöhetnek szóba, esetleg a SAMSUNG UE40F6100 lehet jó választás, ami valódi 100 Hz-es készülék.

    [ Szerkesztve ]

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz BlacKSouL #13754 üzenetére

    "Piftuka: kollégának 6100 van, és sajnos sokat szenved a régi smart megoldással egy processzorral. A kép jó, de a smart része szerinte minden egyes frissítésnél (gyakorlatilag minden bekapcsoláskor) egyre lassúbb."

    Köszi, ez hasznos info! Viszont membrandj fórumtársunk azt mondta, hogy a cimborájának az "extra" funkciók nem számítanak.

    Így - pusztán a képminősége alapján - az F6100 is jó választás lehet, nemde? ;)

    [ Szerkesztve ]

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    Sziasztok!

    Az LG 42LS3450 készüléket jól ismerem.

    A kérdéseim az alábbiak:

    - A fenti TV-hez képest az LG 32LN5400 milyen fő különbségekkel rendelkezik? (Összehasonlítva a technikai specifikációikat én nem látok érdemi különbséget. )

    - A másik kérdés, hogy mindkettő teljes LED háttérvilágítású?

    - A harmadik kérdés pedig, hogy az LG 32LS570S - a SMART "sallangot" leszámítva miben más (ha ugyan más) a fenti kettőhöz képest?

    Köszönöm az információt előre is! ;)

    Üdv: Piftuka

    [ Szerkesztve ]

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz Gicz #13704 üzenetére

    "be tud égni igen. de tényleg nem mindenki látja. és jelen estben ha választanom kellen egy 39" alsó kategóriás LCD, vagy egy középkat 50" pana plazma (ami összevissza veri a mai 3-400 ezres lcd-ket képminőségben) [..]"

    Ez az "összevissza veri" erős túlzás, ezt te is tudod jól.

    Viszont nagyon kíváncsi vagyok arra, hogy mi lesz majd veled, és a hozzád hasonló "plazma hívőkkel", amikor a plazma technológia végleg megdöglik? (Tehát néhány éven belül.)
    De komolyan... Akkor is visszajártok majd az összes, LED technológiával foglalkozó TV-s topicba "nosztalgiázni", téríteni, és hangulatot rombolni, egy elavult, nem létező technológiát siratva?

    Ha így lesz, nagyon remélem, hogy a moderatúra nem fogja hagyni! (Igaz, én már azt sem értem, hogy ezt miért hagyja!? )

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz libus #13778 üzenetére

    "Megvettem ezt az LG 42LA6130 Full HD 3D Tv-t, s bekapcsoltam, és semmi.
    [..]
    Vagy várni kell a bekapcsolás után míg telepíti magát?"

    Melyik szolgáltatónál vagy? UPC Médiakártyával próbálod beüzemelni?

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz B-L-A-C-K #13788 üzenetére

    Ha "ideje korán" került bele a médiakártya, akkor nem biztos.

    (Az első beüzemelés nekem is igen sok buktatóval járt, pedig én szabályosan - a csatornakeresést követően - installáltam a CI+ foglalatba a médiakártyát. Mégis lefagyasztotta a TV-t, és UPC oldalról kellett "ráereszteni" valami frissítést, amelynek hatására megoldódott a gond, de elsőre a HD csatornákat nem találta meg. Az még újabb hibabejelentést követően oldódott meg. Ezek után én már semmin nem csodálkozom.)

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz B-L-A-C-K #13765 üzenetére

    Köszönöm a választ!

    "- Triple XD Engine
    - 3D zajszűrő
    - 24p Real Cinema"

    Ezek egyébként mindegyik készülékben megtalálható funkciók.

    Ami "jelentős" különbség a

    "- MHL - Mobiltelefon csatlakoztathatóság kábel segítségével"

    funkció, viszont azt sem tudom, mit jelent a gyakorlatban. Summa summarum: nem sok különbség van a két készülék között. :)

    "(#13766) LucasGrant válasza Piftuka (#13764) üzenetére
    A LS3450 meg a 2013as LN5400 egy kategória, nagyon nincs különbség, viszont a 32LS570S már teljesen más tészta, Edge Led, az összes csatlakozó lefele illetve oldalra néz ki, benne van a Trumotion, ami által a mozgás folyamatos és egyenletes, ennek a 2013as kiváltója az LN575S ami a beép WiFi vel, a Direct Led el és az ujabb Netcast 4.0 val másabb, meg a Miracastal stb, ennek meg a 2014es kiváltója, a 32LB5800."

    Köszönöm a választ neked is! (Olvasva a hozzászólásaidat, látom, hogy nagyon képben vagy az LG televíziókkal kapcsolatban. :C )

    Végül az LN5400-asra esett a választás. Édesanyámnak tökéletes lesz krimiket, és ismeretterjesztő műsorokat nézni. :K

    Még sokat nem tudtam tesztelni, de már a gyári alap beállítások mellett is elég korrekt a képe. Kicsit "dobozhangja" van (összehasonlítva a 42LS3450-el), de nem tragédia.
    A UPC médiakártyával gond nélkül működik, a kezelése egyszerű, szóval biztosan jó lesz. ;)

    Megjegyzem a boltban egymás mellett volt két sorban az összes 32-es képátlójú LG készülék (beleértve az ismertebb 5xx szériákat és a 6xx-ből is pár modellt), mindegyik a gyári beállításokon üzemelve, és éppen a Vasember 3 DVD-ről játszott mozgóképet futtatva, és a legélesebb, legkontrasztosabb képet az LN5400 adta. Tudom, hogy a kalibrálás után teljesen más eredmények is jöhetnek ki, de azért érdekes.

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz Gicz #13790 üzenetére

    Ügyesen kikerülted a választ a kérdésemre! Pedig a lényeg ez volt:

    "Viszont nagyon kíváncsi vagyok arra, hogy mi lesz majd veled, és a hozzád hasonló "plazma hívőkkel", amikor a plazma technológia végleg megdöglik? (Tehát néhány éven belül.)
    De komolyan... Akkor is visszajártok majd az összes, LED technológiával foglalkozó TV-s topicba "nosztalgiázni", téríteni, és hangulatot rombolni, egy elavult, nem létező technológiát siratva?"

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz nightshadow #13795 üzenetére

    "Ma bedobtak MM-es meg Tesco-s foci VB-s akciós újságokat. Én olyan nagy akciókat nem találtam bennük."

    Pedig több gyártó számos modellje nagyon jó áron volt a TESCO-ban. (A 0%-os THM-es akciót figyelmen kívül hagyva is.)

    Ráadásul minden TV-hez adtak ajándékba egy 9.000 forint értékű focilabdát. (Némelyik modellhez kettőt is.) Ami persze nem feltétlenül vonzó mindenkinek, de attól még egy jó ajándék.

    Tudom, hogy az Árgép keresőbe beírva minden készüléket meg lehet találni ~10.000 forintért egyes webáruházakban, de ezek az értékesító helyek jellemzően sajnos nagyon messze vannak attól is, hogy az alapvető fogyasztói jogokat biztosítsák. (A részletfizetés lehetőségének hiányáról nem is beszélve.)

    Summa summarum: Az LN5400 ennyiért, ilyen feltételek mellett nekünk nagyon megérte. ;)

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz Piftuka #14233 üzenetére

    "[..]meg lehet találni ~10.000 forintért[..]"

    *Természetesen arra gondoltam, hogy "meg lehet találni ~10.000 forinttal kevesebbért...

    [ Szerkesztve ]

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz PuMbA #14023 üzenetére

    "Hát ne vegyen. Elég feltűnő, hogy egy 50 colos TV-k ennél sokkal drágábbak + már a márkanévről elég könnyen megállapítható, hogy rossz"

    Te tényleg egy márkanévről megállapítod, hogy egy termék rossz? Egyébként alapvetően tévedsz, avagy konkrét esetben csak féligazság, amit írtál.

    A Blaupunkt valaha az egyik legpatinásabb német elektronikai márka volt. Annak idején az összes menő nyugati autót ilyen audio berendezéssel szerelték gyárilag. És a CRT technológiájú televíziói is jók voltak, csakúgy mint minden, amit gyártottak.

    Sajnálatos, hogy kínai tulajdonba került, és azóta - ha a híreknek hinni lehet - valóban rossz minőségű ternékekkel árasztotta el a piacot.

    "Aethel: Megbánnád hamar, ha ilyet trágyát vennél"

    Már megint... Elárulod, hogy ezeket a negatív prekoncepcióidat milyen frusztráció váltotta ki?

    Halkan jegyzem meg, hogy a Technika kifejezetten jó ár/érték arányú termékeket jelent. Nem, még véletlenül sem a "Tesco gyártja direkt kínai szemétből összerakva" kategória.

    Mint az összes többi saját márkás termék esetében, itt is nagynevű gyártók valamelyikével szerződött le a Tesco, és az állandó, nagy volumenű megrendelés (és az eredeti brand "mellőzése") miatt tudja kategórián belül "árbajnokként" forgalmazni ezeket a termékeket.

    Egyetlen dolog miatt "kakukktojás" egy Technika TV: a UPC honlapján nincsen a CI+ kártyával tetszelt típusok között, így nem garantált, hogy működik a UPC médiakártyával. (De az sem biztos, hogy nem.)

    Minden egyéb tekintetben árérzékeny vásárlóknak ideális választás.

    Amúgy van harisnyázott, aranyozott HDMI kábelem ettől a márkától, és meg kell mondjam, hogy minőségben a 3-szor, 4-szer drágább HDMI kábelek sem jobbak.
    (Azt már csak zárójelben jegyzem meg, hogy ráadásul a 3 méteres példányt mindössze 599!!! forintos akciós áron vásároltam meg. ;) )

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz whited #14377 üzenetére

    (#14376) pusszycat válasza whited (#14369) üzenetére
    Az japán márka ha jól tudom nekem volt videóban egy jól bírta Ez nem 3D-s de én se használom ki viszont hatalmas.

    Rosszul tudod! A japán ORION a '80-as évek legendás márkája. Akkor kiváló lemezjátszókat, erősítőket, kazettás deck-et, videorecorder-eket, és TV készülékeket gyárottak.

    Ha elolvasod a történetüket, akkor láthatod, hogy az ő "soraikban" is történt átalakulás, egyébként pedig jellemzően az észak-amerikai piacra gyártanak - Thaiföldön - elektronikai berendezéseket.

    (Kivételt jelentenek a JVC és HITACHI márkájú televíziók, amelyekből hébe-hóba a magyar boltokban is lehet vásárolni egy-egy példányt.)

    A szóban forgó ORION viszont a nem különben legendás magyar ORION vállalat jogutódja, amely Kínában és Törökországban gyárt, és gyártat, valamint kínai gyártmányú termékeket is forgalmaz saját márka (több ilyen is tartozik a cégcsoport égisze alá) alatt.

    A vállalat angol nyelvű honlapján, valamint magyar nyelvű honlapján is megtalálható az erre vonatkozó információ.

    "kérdés a képminőség milyen lehet, mert ha azt veszem 10" a különbség, árban meg alig van..."

    Sajnos az ORION termékek esetében elsősorban nem a képminőség a kérdés, hanem a minőség "en bloc"!

    Többek között vevőszolgálatos ismerőseimtől tudom, hogy nagyon magas a meghibásodási rátája a cég minden termékének.

    Az a helyzet, hogy nem véletlenül olcsóbbak az ORION TV készülékek minden kategóriában a konkurensek összes termékével összehasonlítva.

    Elavult, olcsó technológia, rossz minőségű összeszerelés, és (valószínűleg) "megengedőbb" minőségellenőrzés jellemzi a cég termékeit.

    Én messziről kerülöm ezt a márkát minden téren.

    Az ismerősöd pedig döntse el a fentiek alapján, hogy megéri-e számára az általa kiválasztott készülék.

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz Ck. #14443 üzenetére

    "- (remélem nem gerjesztek vitát, de muszáj feltennem a kérdést), Sony vagy Samsung? Más márka nem jöhet szóba, úgyhogy itt kellene olyan, hogy melyik - miért, melyik - miért ne?"

    SONY. Hogy miért? Mert SONY! :DDD

    Komolyra fordítva.... Ahogyan a többiek is írták: amennyiért megvásárolhatod, az olyan kedvező ár, ami önmagában feleslegessé teszi a hosszas tanakodást. Abszolút "Best Buy" ez a lehetőség a véleményem szerint.

    Persze te döntesz, én a magam részéről biztosan örülnék egy ilyen lehetőségnek. (Tényleg, csak magadnak tudsz vásárolni? :) )

    Már azért is, mert ebben a kategóriában én egyébként is a SONY készülékek képminőségét találtam a legjobbnak. (És azért a SONY márkanév az elektronikában számomra még mindig sokkal szebben cseng. ;) )

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz BrandonXXV #14461 üzenetére

    Ezt nem értem.... Addig világos, hogy a cseredarab képe már jó volt, hiszen - nyilvánvalóan - hibátlan panellel szerelték.

    Viszont a hangja? A "dobozhang" jellemzően egyes készülékek sajátossága (a hangszórók típusa, kialakítása és elhelyezése miatt). Ezen ugyan mit segít egy készülékcsere? :F

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz BrandonXXV #14477 üzenetére

    Tényleg furcsa, de örülök, hogy végül megoldódott a probléma! ;)

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz nightshadow #14612 üzenetére

    "Szerintem meg, mivel az F6200 csak 50Hz-es."

    Hmmm... ennyire becsapós a számozása a Samsung készülékeknek?

    Az F6100 televízió 100 Hz-es, a 6200-as pedig nem? :F

    Esetleg a 6100 sem az? Íme az adatlapja Extreme Digital honlapján! Nézzétek csak meg, amit az "euronics" nevű felhasználó (talán valóban a bolt egyik alkalmazottja/képviselője) írt értékelésként!

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz #93966848 #14725 üzenetére

    "Hat bazmeg megneznelek mit szólnál ha a széleken sugarban bevilagitana mind a 4 sarka.legyszives mason szorakozzatok!"

    Két dolgot tévesztettél el! Az egyik a stílus.

    Az a helyzet, hogy a fórumtagok zöme nem "szórakozik" rajtad. Én is inkább komolyan szánakozom.
    Nem tudom, hány éves vagy, de a megnyilatkozásaid alapján egy elkényeztetett, milliomos ficsúrnak tűnsz, aki hozzászokott, hogy mindent megkap, és nem kell hallgatnia senkire.

    Nem, nem azért mondom, mert irigykedem (amivel te már itt - emlékeim szerint - megvádoltad a neked segíteni szándékozó fórumtagokat), de a "komoly" problémáid, és a hisztid láttán, valamint tudva, hogy kis hazánkban nem ezrek, de milliók milyen életkörülmények között élnek, bizony eszembe jutott, hogy nagyon el vagy te tévedve.

    Én azt látom, legalább fél tucat ember próbált maximális türelemmel, és jóindulattal segíteni neked, ami igen nehéz volt úgy, hogy magad sem tudod mit akarsz, és a tudatosság legapróbb szikráját sem mutattad a vásárlási döntéseid során.

    A fentiek után szerintem ne legyél meglepve, ha még a legempatikusabb, legtürelmesebb emberek sem fognak többé komolyan venni téged, és segíteni neked.

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz B-L-A-C-K #14765 üzenetére

    "Vettem tegnap egy Sony 55W829B-t, a kezdeti barátkozás nem volt valami jó, eléggé felhősödött, de 1 napi használat után már alig látszik, ezek szerint be kellett járatni, bár ilyet nem nagyon hallottam még.[..]."

    Óh, az a készülék számomra egy álom! :)

    Örülök, hogy sikerült megtalálnod a neked tetsző darabot! :C Ebben az (ár)kategóriában én is csak SONY televíziót választottam volna.

    A képminőséggel biztosan nem lesz problémád. Személyes megjegyzésem az, hogy a Panasonic szebb volt (és kár, hogy a SONY nem kapott forgatható, masszív talpat), de a lényeg az, hogy milyen képet bámulsz rajta.

    Éppen ezért az egyéb funkciókat én figyelmen kívül is hagyom. Szóval remek kis készüléket vásároltál! :K

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz FuRiONight #14879 üzenetére

    "TV-t szeretnék vásárolni a közeljövőben, ezzel kapcsolatban volna néhány kérdésem!

    Pl. mikor szokták akciózni a tv-ket?"

    Például most. Mivel labdarúgó világbajnokság zajlik, ilyenkor az eseményt megelőzően, és még alatta is folyamatosak az akciók (leárazások, és/vagy plusz garancia és/vagy ajándék elektronikai eszközök, és/vagy kamatmentes hitel hosszú futamidőre).

    A nagyobb, franchise rendszerben üzemeltetett áruházak (Media Markt, Euronics, Auchan, Tesco, stb.) élen járnak az ilyen akciókban. Persze ez nem jelenti azt, hogy feltétlenül csak ilyen áruházakban lehetséges kedvező(bb) feltételekkel megvásárolni egy-egy modellt!

    Íme egy példa az általad említett TV készülékkel kapcsolatban.

    "LG TV-t nézem (LG 50LB671V.AEE) nagyon tetszik, jók a specifikációi, de én olcsónak találom, nem lehet ebben valami "bukta", vagy nem jó esetleg ennyivel olcsóbb, mint a konkurencia?"

    Már megbocsáss, de az "olcsó" elég relatív fogalom. Mindenkinek más anyagi lehetőségei vannak, illetve más vásárlási preferenciarendezés mentén indul el.

    Nagy általánosságban szerintem egy 250.000-300.000 forintos TV kifejezetten drága. De mint említettem, te tudod.

    Egyszerűbb, ha megmondod, mennyit költenél rá. (Valamint azt, hogy milyen szempontok fontosak számodra.)

    Egyébként én világ életemben idegenkedtem az LG termékeitől (a Goldstar múlt, és több negatív tapasztalat alapján), de meg kell mondjam, hogy magamnak és édesanyámnak is ilyen készüléket választottam, valamint a nővérem is egy "békebeli" LG CRT készüléket használ megelégedéssel.

    Az általad kiválasztott típus egyékbént egy jó alsó-közép kategóriás modell.

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz FuRiONight #14904 üzenetére

    "Miért is alsó-középkategóriás ez a TV? MErt nem hiszem, h ez egy alsókategóriás FHD tv lenne, akkor milyen a 150k-s modellekkel? WTF.."

    Na akkor most, kérlek, gondold át még egyszer, hogy mit jelent az a kifejezés, hogy "alsó-középkategória"! :U

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz FuRiONight #14930 üzenetére

    "Sony 50W829 vs Sony 50W905 - ugye a 905 a tavalyi zászlóshajó, triluminos Tv, de az új 2014-es 829 is tudja ezt?

    2 közül melyik a jobb?"

    Egyértelműen a W905! Én mindenképpen azt választanám. A legszebb képet produkálta, amit valaha egy LCD televíziótól láttam. :K

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz birno #14952 üzenetére

    "Olyan 2.5m-rol neznem, a nezesi tavolsagok cikk szerint 1080-as tartalomnal ehhez 65 colos TV kellene ha jol ertettem."

    Butaság! Ne higgy egyetlen honlapnak, vagy "térítőnek" sem, aki ezt állítja! :N

    "Aquila non captat muscas."

Új hozzászólás Aktív témák