Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • FruchT

    tag

    Sziasztok !

    6-7 éves 32"-os fullHD Samsung TV-met szeretném lecserélni.
    Erre szűkült a kör (2,1 méteres néző távolság):
    Samsung UE43J5500. Viszont van egy olyan modellszám is, hogy J5572 ami átlagosan 20ezer Ft-al többe kerül de még a Samsung ügyfélszolgálatos kiscsaj sem tudott érdemi információval szolgálni,csak annyit mondott, hogy design különbség van. Na de mégis milyen ? :W
    Kérdésem még, hogy érdemes volna-e 4K TV-ben gondolkodnom ? Ebből az alábbi modellt néztem : UE43JU6000
    Ez kb. olyan árban van mint a J5572.
    A J5500-at és a JU6000-et volt szerencsém élőben látni viszont elég nagy volt a fizikai távolság a két készülék között ahhoz ,hogy jól összetudjam hasonlítani őket. Ami ennek ellenére feltűnt - a szokásos multis szutymák SD anyag mellett is (Auchan) - hogy a J6000-en a fehér fehérebb a piros pirosabb volt a kép egy fokkal kontrasztosabb mint a J5500-on. Vélemény ?
    Igényeim : TV csak kizárólag filmnézésre használva. Ethernet. Kezelje a routerre kötött hálózati meghajtóként üzemelő vinyót amiről lejátsza az MKV-t. Legyen DTS amit optikai kimeneten keresztül ráköthető az erősítőre.

    Köszönöm !

  • FruchT

    tag

    válasz #94529552 #30965 üzenetére

    Köszönöm !

    Már körvonalazódik a dolog. Jelenleg itt tartok :

    LG 49LF630v
    vagy
    Samsung UE48H6400

    3D nem létkérdés. A képminőség lenne a fontos (csak filmnézésre lesz használva).
    Elbizonytalanodtam, mert nyilván mindkettőnek vannak hibái de nem tudom számomra melyik lenne a kisebbik rossz. Egyiknél felhősödéssel riogatnak a másiknál meg "dirty screen effect"-el meg "Slight gray uniformity issues"-vel. Tény,hogy a samu H6400-et régebbi LG modellel hasonlították össze (LB6300), de az LF630V-ről értelmes tesztet eddig nem találtam. Az rtings.com-on is csak LF6300-et találtam (ennek elég csúnya a feketéje bár itt direct LED háttérvilágítást írnak ami nem teljesen igaz csak a kisebb modelleknél). Nem tudom, hogy ez ugyanaz-e mint a 630V csak valami USA verzió vagy sem.
    Persze ott van még a tarsolyban a Samsung UE49J5500 de ettől egy kicsit félek, lévén hogy a széria nem ajánlott, és bár élőben egész jónak tűnt a képe de az igen aggasztó volt,hogy 3-at is láttam belőle és mindnek olyan csilicsálé görbe volt a felső kávája, hogy az valami rettenet.

  • FruchT

    tag

    válasz #94529552 #30979 üzenetére

    Túl vagyok az első tesztkörön (Auchan). Sajnos a dolog csak rosszabb lett, teljesen tanácstalan lettem.
    A műszakis hölgy nagyon rendes volt, kaptam távirányítót az LG-hez és a Samsung-hoz is.
    Ezeket próbáltam :

    Sam. UE43 és 48 J5500
    UE40 és 48 H6400
    LG 632V-ből csak 40"-os volt.
    Vittem külső HDD-n néhány filmet 1080p minőségben,ezeket próbálgattam mivel csak filmnézésre lesz a TV, más nem érdekel. Annyit tudni kell, hogy a sok TV között (alsó és közép kat.) a Samsungok képe azonnal feltűnik és sokkal élettelibb kontrasztosabb. Nos ennek egyik oka, hogy időnként egy Samsung galléros pólos srác őrjáratot tart a soron és az összes Samu TV képét szépen átállítja a képopciók között választható "kiemelt" üzemmódra, míg az LG TV-kel - úgy gondolom - méltatlanul nem foglalkozik senki.
    Vannak ahogy vannak.
    Nos, az első tesztnapom kicsit kiábrándító volt, és úgy néz ki ennek valami keserű megalkuvás lesz a vége. Az biztos, hogy 48-49" képernyő kell.

    Samsung 48J5500 .Maga a kép ahogy kinéz az tetszett, szépen be lehetett állítani DE :
    A filmet elindítva (Gravitáció 1080p) eléggé recegett az egész, főleg amikor a nyitójelentben a Földet mutatják és a kontinenseknél csak úgy mozogtak a pixelek, rendesen vibrálódzott. Ugyanez a 43"-os képernyőnél nem volt (vibrálás) de önmagában a J5500-on az mkv-k eléggé recegve mentek. Motionplus-t nem találtam a menüben amivel ezen tutam volna segíteni.

    Samsung 48H6400. Neki is tetszik a képe. FULL HD Mkv-k szintén eléggé recegnek de valamennyire segíteni lehettett rajtuk a MotionPlus alap fokozatával. A 40"-os változatnál nagyjából ugyanez volt a helyzet.

    LG 40LF632V - Csalódás számomra. Esküszöm majd egy órát tornáztam rajta de az istenért sem sikerült belőle olyan képet kihoznom amire azt mondtam volna,hogy hmm hmm talán ez. Nem tudtam a Samu közelébe rakni (pedig egymás mellett voltak a 40H6400-al).

    Szívem szerint választanám a 48H6400-at de - és most lehet,hogy ezért megköveznek - szegényke borzasztóan ronda ezzel szélein átlátszó műanyag kerettel. Még az én régi Samsung TV-men is csak alul van, ez 2009-ben még valahogy mutatott is de most - és ráadásul teljesen körbefutattva - iszonyat. A menüje pedig rettenetes ahogy kinéz, nemtudom,hogy ezen lehet-e kezelőfelületet változtatni vagy ilyesmi.
    Azon gondolkodtam hazafelé, hogy rá kéne rakni egy inox dekor fóliát :)

    H5500 - olyan amilyen ,de kissé felzaklatott,hogy nem találtam benne motionplus-t 2015-ben.

    LG632V - Szép kívül, nagyon szép belül (menü) de a képe egyszerűen beállíthatlan volt számomra.

    A "feketével" sehol nem volt különösebb problémám mivel a mostoha körülmények között (kvilágított részleg, képernyőn tükröződő fehér csempe) esélyem se volt igazán tesztelni.
    Azért pörgök a HD filmek lejátszásán mert az lett volna a célom, hogy kiváltsam az új TV-vel a WD TVlive médialejátszómat ami mondanom sem kell gyönyörűen tolja a HD filmeket ,döcögés mentesen ahogy kell úgy, hogy a forrás a routerre kötött 2TB-os vinyó. Csak sajnos néha eléggé belassul a menüje és egyéb dolgok. Van egy olyan sejtésem, hogy nem fogom megúszni ennek a használatát sajnos. A kövektező napom az euronicsban fog folytatódni némileg jobb körülmények között. Ezúttal viszem magammal a WD TVlive-ot is, hogy kiderüljön vajon a TV-k beépített lejátszói a "hibásak" vagy sem.

    Ami elbizonytalanított még az az,hogy képbe került nálam a Samsung UE48J6200 amit eddig nem értem miért de nem vettem észre ebben az árkategóriában. Erről a modellről szokás szerint semmi értelmeset nem találtam (kirakva nem láttam sehol), ami dühítő az az ,hogy a gyártó oldalán sincs, ráadásul a gyártó weboldala sem ad részletes értelmes műszaki információt. Pl. sehol nem találom egyértelműen, hogy melyik modellekben van motionPlus.

    Bocs a regényért.

  • FruchT

    tag

    válasz blakey #31004 üzenetére

    Ez egy kicsit nekem már magas. Ezt a 24p támogatást konkrétan honnan lehet tudni ? Mert most átfutottam az J5500 a H6400 és a J6200 kézikönyvét de sehol nem láttam konkrétan ilyet. A felbontás táblázatoknál is szinte ugyanaz szerepel mind a háromnál. Esélytelen az is, hogy megtudjam mitől kerül a 6200 20e ft-al többe mint a 6202....

  • FruchT

    tag

    válasz BBéci #31035 üzenetére

    Legalább 1 órát voltam ott, többet is kipróbáltam, egyik sem állt át magától "kiemelt" módra. Az info az egyik dolgozótól jött. 15perc után max a képszéleken lévő fícsör demó jöt vissza (smart hub,uhd stb.)
    A WD TV live-al az a gond, hogy bár tényleg mindent megeszik, tudja a 24p-t ,de néha nagyon belassul, standby-ban melegszik,ha meg teljesen lekapcsolod akkor lassan boot-ol. Továbbá a támogatottság nulla, nem foglalkozik vele a gyártó, pedig nagyon jó cucc lenne. De ettől függetlenül is : nem akarok már távirányítókat pakolgatni jobbra-balra.

    [ Szerkesztve ]

  • FruchT

    tag

    Sziasztok !

    Köszönöm a segítséget és a tanácsokat ! 1-2 hét fórum olvasás után végül annyira leszűkült a kör, hogy szombaton elhoztam egy Samsung UE48J6200-ast. Mivel eddig kiállított darabbal nem találkoztam ebből a modellból, így kénytelen voltam félig vakon beleugrani a dologba de úgyérzem nem lőttem mellé. Nagy érdemben nem tudok nyilatkozni róla mivel TV műsorokat nem nézek, csak filmet DLNA-n keresztül. Ami biztos, hogy a képe nagyon szép a belső médialejátszó egész korrekten teszi a dolgát (persze a külső médialejátszót megtartom még azzal nem teszteltem de biztos,hogy annak jobbnak kell lennie), a gyors mozgások rendben vannak.

  • FruchT

    tag

    válasz dik #31188 üzenetére

    http://www.hdtvtest.co.uk/Article/How-Far-Should-I-Sit.php

    http://www.rtings.com/tv/learn/size-to-distance-relationship

    ....FullHD tartalom mellett persze.
    SD anyag már elég gáz 2 méterről. De szerintem ezt a kérdést fordítva szokás feltenni, mivel általában az a távolság adott ahonnan nézzük a TV-t és ehhez választjuk a képernyő méretet.

  • FruchT

    tag

    válasz dik #31201 üzenetére

    ...becsapott. LOL. Remélem a méter és a láb mint két mértékegység között megvan a különbség + legközelebb állítsd át a mértékegységet a kalkulatoron.

  • FruchT

    tag

    válasz FruchT #31225 üzenetére

    Dik ! Akkor áruld már el ,hogy hol lettél átverve mikor a kalkulátor is közel azt hozza mint amit BBéci írt...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák