Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • GLOCK34

    aktív tag

    válasz Jovanny2 #2036 üzenetére

    Biztos rosszul fejeztem ki magam a zajos szóval,nem is akarok másikat keresni helyette mert az is egy újabb vitaalap lenne.
    Nekem spec. közöm nincs a szórakoztató elektronikához,informatikához de ettől függetlenül vak sem vagyok.
    Nincs szükségem arra sem,hogy 20k miatt a saját igazamat bizonygassam.
    Azt viszont nem tudom látatlanba miért kérdőjelezed meg azt amit leírtam. Valószínű egy belépő kategóriás tévéhez és egy alap médialejátszóhoz én sem vennék ilyen kábelt,főleg nem 3db.
    Ha Debrecenben jársz szívesen látlak,megmutatom élőben miről beszélek. De ha módod van rá egy lx55 lejátszót köss rá egy d7000 vagy egy vt 50 plazmára különböző kábelekkel.. Ezeknél tapasztaltam amit leírtam.

  • lorinser

    senior tag

    válasz Jovanny2 #2036 üzenetére

    Egy digitális jelfolyamban a hiba nyilván másként jelentkezik de Te is leírtad a lényeget 0 helyett 1 vagy fordítva. Szerintem azért ez egyáltalán mindegy és ahogyan az által említett cikkben is szerepel, a fogadó oldalon hibát eredményez. A digitális jelátvitelben pontosan az a lényeg, hogy kevésbé érzékeny a kábel minőségére, a külső zavarokra ezért olcsóbban gyártható mert pl. gyengébb szigetelés is megfelelő lesz. De hibák akkor is előfordulnak még ha szerinted nem is létezik (pedig igen) látható formában.

    Egy másik cikkben pedig ezt írják: "A színek akkor se fakulnak ki, ellenben durva képhibákat fog produkálni a TV (villodzó kis „szikrák”, képremegés, extrém esetben egyáltalán semmilyen kép). Ha rossz a kábel, azt észreveszed. Ha viszont nem rossz, akkor a maximális képminőséget nyújtja."

    Poco F5, Philips 55PUS8303, Philips 58PUS8535

Új hozzászólás Aktív témák