Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • AuDiToR

    csendes tag

    válasz Apollo17hu #253 üzenetére

    Szia!

    A válaszom az, hogy szerintem nem értetted a hozzászólásom lényegét... A fórum hozzászólóinak összetétele NEM TÜKRÖZI A VALÓSÁGOT!!! Amennyiben a 2F Iskola módszeres lejáratása történik itt, akkor ily módon had gyűljenek a hozzászólások a pozitív oldalon is... ha sántít, ha nem...

    Kellemes estét mindenkinek!

    TTi

  • AuDiToR

    csendes tag

    válasz Apollo17hu #256 üzenetére

    Komolyan örülök, hogy értelmesen lehet Veled vitázni a kérdésről...
    Akkor a válaszok:

    "Tehát a te hozzászólásodnak az volt a lényege, hogy az általad hitelesnek vélt "valóság" reprezentativitása előtérbe kerüljön?"

    Válasz: biztos vagyok benne, hogy az ilyen és ehhez hasonló fórumok rosszindulatú hozzászólásait csak hasonló módszerekkel lehet cáfolni. Az igazság az, hogy - amint azt az első írásomban is említettem - az informálódók valóban nem kapnak objektív és korrekt képet akkor, ha itt csak az elégedetlenkedők írnak. A hozzászólások egyensúlya fontos, és sokkal inkább segít abban, hogy az információt keresők ne torz és rosszindulatú képet kaphassanak a témáról. Szóval a válaszom röviden: IGEN.

    "...rájönnek, hogy nekik valószínűleg egy főiskolai/egyetemi szintű képzés jobban megérné - már csak azért is, mert az állam támogatja."

    Válasz: Ezzel azért már vitatkoznék. Nem egy ismerősöm járt főiskolai szintű oktatásra az említett témában, sőt! Volt olyan is, aki a főiskolai programozás vizsgájára az általatok szidott 2F iskola tanfolyamán készült fel... Mielőtt megkérdeznétek, hogy honnan tudom; elmondom, hogy az illető hívta fel a figyelmemet erre a képzésre.
    Attól hogy valamit az állam támogat, és főiskola tartja a képzést, még nem biztos, hogy azt kapod a pénzedért, amit vársz... Tudjuk, hogy így van. Kiosztják az anyagot, aztán vizsgázz, ahogy tudsz. Ha megbuksz, úgy is jó, befizeted az UV-t - csak az államnak - hurrá! Ennél szerintem a 2F Iskola korrektebb.

    "Tudod, a "valóságot" nem a mennyiséggel kell "valódivá" tenni, hanem biztos forrásokra hivatkozva."

    Válasz: Szerintem 10-15 éve még nem volt ilyen lehetőség, nem működtek ilyen fórumok. Az állításod igaz, viszont ha belegondolsz, hogy esetleg rosszindulatú hozzászólásokkal a konkurencia is torzíthatja a valóságot, akkor meggyőződésem, hogy ez, itt, az egyik megfelelő módszer a védekezésre. 1:1. Adjátok meg a 2F iskola tanárainak és hallgatóinak a reagálás lehetőségét. Szerintem ez így fair. Nem kell megsértődni és fújolni, az újoncokon. Csak a kesztyűt vesszük fel. Ennyi.

    "Többen is kíváncsiak voltak pl. a referenciamunkáitokra, konkrétumokra, amik a versenyszférához köthetőek. Azokra valahogy nem érkezett reakció..."

    Igazad van. Amennyiben kész lesz a vizsgamunkám, szivesen elküldöm Neked. Azért csak Neked, mert képes vagy európai vitára és még talán el is hiszem Neked, hogy objektív akarsz maradni... :) A munkámat pedig több okból nem teszem nyilvánossá. Egyrészt azért, mert az oldal nem lesz publikus, és egy fiktív témát fogok feldolgozni benne, így nem is töltöm fel sehová. Másrészt azért sem, mert úgy gondolom, hogy nemcsak a pozitív, hanem a negatív "beépített" emberek is itt vannak a fórumon, akiknek aztán mindegy lenne, hogy milyen technikával készült az oldal, tutira találnának benne valami fikáznivalót... Egyébként szerintem ezért nem is kaptok konkrét referenciákat, mert aki tényleg ebből akar megélni később, az nem igazán akarja kockáztatni a saját munkáit ilyen és ehhez hasonló fórumos előzményekkel.

    Még egyszer köszönöm a hangnemet, és kellemes estét kívánok minden fórumozónak,

    TTi

  • koxx

    MODERÁTOR

    válasz Apollo17hu #283 üzenetére

    Majd megmagyarázzák, biztos ezt is külön oktatják az iskolában. Néha kicsit olyan érzésem van a kommentek olvasása közben mint ha vmi szcientomókiai egyház beetető 'tanfolyamán' lennék.

    #280: "Kíváncsiságomra elmondta, hogy általánosságban a legtöbb cégnél a 2F-es végzettség jó referenciának számít. Igaz ez akkor is, amikor alap informatikai tudású embereket keresnek és akkor is ha felsőszintűt." pl melyik cégnél?

    [ Szerkesztve ]

  • peldaul

    csendes tag

    válasz Apollo17hu #253 üzenetére

    Szia!

    Azért van szükség rá, hogy olyanok írjanak akik járnak a képzésre és ne olyanok akik nem jártak soha és a fórumokon anonim hozzászólásokra alapozva lehúzásnak minősítsenek egy 30 éve egész európában sikeresen működő képzési rendszert!

  • peldaul

    csendes tag

    válasz Apollo17hu #256 üzenetére

    Érdekes ez az alapos meg nem alapos eszmefutattás....
    Aki aláírja a szerződést összesen egy oldalt kell végigolvasnia és ha nem tetszik neki egy héten belül bármikor visszaléphet tőle. Ennél korrekktebb mi lehetne még????Ez nem alaposság kérdése erre egy 10 éves gyerek is képes főleg ha főiskolára akar menni...
    Én is járok főiskolára, de egyáltalán nem mondanám, hogy jobban megéri kb. csak elméleti szarokat tanítanak amiből senki nem ért semmit ráadásul délután négytől amire én csak a mh-ről elkérve magam tudok elmenni. Azért járok ide, hogy tudjak is valamit.
    Sokan még mindig azt hiszik, hogy elég egy diploma és lesz munka, ezért munkanélküli a friss diplomások tömege!!!
    ...és hogy miért is írom le ezt: azért mert azt írtad úgyis ingyen van a főiskola...
    Nincs ingyen!!!! azok az adófizetők fizetik akik képesek használni a tudásuk és keresni vele!!!!
    ....és sajnos nem csak a tandíjat, de a friss munkanélküli diplomások segélyét is.....

  • peldaul

    csendes tag

    válasz Apollo17hu #253 üzenetére

    "És egyáltalán nektek, diákoknak mi hasznotok származik abból, hogy egyesével leírjátok ugyanazt a sikertörténetet? "
    Képzeld vannak emberek akik nem "haszonból" fórumoznak.....ezek szerint te haszonból ......

Új hozzászólás Aktív témák