Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TitiRii

    senior tag

    válasz #64791808 #25 üzenetére

    ezzel a fejlesztök akaratlanul is arra ösztökélika népet hogy ne apcsolgassa ki a gépet minden alkalommal mikor felál tőle, igy viszont a gépek többet mennek, hamarabb elhasználodnak tehát ujat kell venni, micsoda marketing fogások :D
    bár ezzel lehet vitatkozni, mert minden egyes eszköz életre keltése, sokkal jobban terheli, mint az üzemben tartása, gondolok it elsö sorban a tápokra, stabilizáló áramkörökre, és mozgó alaktrészekre mint a ventik és vinyók, ezek indulásnál több áramot vezsnek fel ráadásul ilyenkor az áram sem tul stabilizált

    ha érdemleges magyarázat születik a témárol az engem is érdekel
    sok gép megfordul nálam, nem tuningolásra, főleg javításra, régiektől az ujakig, szintén sokat kell rebootolgatnom, és sokszor perceket ülök uj gépek elött, mig régebbi gépek elött csodálkozok hogy a boot folyamat szinte másodpercek kérdése
    eddigi tapasztalataim alapján azt a következtetést vontam le hogy nem mindegy milyen márkák vannak párosítva a gépben
    mász észerű magyarázattal nem tudtam megmagyarázni(persze van régi gép ami percekig és van uj is ami másodpercek alatt bootol) sajnos az nforcok elég lassuak ilyen téren, míg a via chipesek elég jók szoktak lenni, főleg amd vonalon
    nekem enyi a személyes tapasztalatom, de megmagyarázni nem tudom
    csak az elhangozott furfangokat tudom én (ip cim megadása, ieee és üres ata vezérlök tiltása stb
    kiváncsian várom születik e megoldás és megfejtés :)

    Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

Új hozzászólás Aktív témák