Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #64791808

    törölt tag

    A p4-es gépnél nem ártana megnézni, hogy az ATA controllereknél a használatlan ata buszok tiltva vannak-e.

    Magyarul: az elsődleges és a másodlagos csatornákat kell megnézni, ha van olyan busz, amin nem csücsül eszköz, akkor ott az ''Automatikus felismerés'' helyett a ''Nincs'' opciót kell választani. Mért is? Mert a rendszer a tiltatlan ATA buszokra mindre access jelet küld, tehát eszközt keres ott. Namost ha nincs eszköz, akkor ''timeout''-ig vár. Na ez megnöveli rendesen a boot időt.

    Másik dolog. Anno egy ASUS alapú p2-re tettem windows 2000-et. Tűnődve vettem tudomásul, hogy a hardverfelismerős rész másodpercek alatt lefutott, míg más alaplapon ugyanazon configgal percekig időzött. Tehát régen tudtak alaplapot csinálni, ez is fontos pont. Nekem volt egy dualcerka abit bp6-om, szintén pofátlanul gyors volt.

    Végezetül: most egy 4 gigán hajtott p4EE-m van, 2G DDR566 ram, nem sorolom tovább, elég erőmű. Ehhez képest pofátlanul lassan bootol, pedig sata raid5-ről megy. Ez van, ki kell várni a bútolást, aztán gyors a gép.

Új hozzászólás Aktív témák