Új hozzászólás Aktív témák

  • fsb1000

    nagyúr

    Elég régóta építgeteg tuning gépeket - remélhetőleg a tulajok megelégedésére -de mindig érnek meglepetések.

    Ugye még a boldog P1 korszak végén a Win95 és Win98 lassan töltődött be.
    Aztán a gépeket feljebb húztuk, adtunk neki ramot (32,64 megát), majd jött a P2 és P3 korszak és látszólag az oprendszer a rendszer sebességgel valamilyen arányban egyre gyorsabban bebootolt.

    Most P4 korszak vége felé járunk és itt van elöttem egy tuning gép meg egy fullintegrált irodába is kevés gép.

    És jön a megdöbbenés:
    A p4 2,4@3,4 proci és a 560 Mhz-n 1:1-ben hajtott RAM egy 160 SATÁ-ról __42 sec___ alatt bootol be.
    Az Asztali gépek szégyene Mercury PM266-os alaplapon 1,8 celkával 266Mhz-s Rammal __28 sec__ alatt. 40GB ATA Maxtorról!!!!

    Ezt nem értem!
    A bootolási időt a karakteres BIOS képernyő törlése az XP user választó belépő képernyőjének megjelenése között mértem.

    Mi történik az XP bootolásakor?
    Mindkét XP SP1 szűz, csak az alaplapi és a VGA driver van installva.

    Van valakinek ötlete???
    Ezt a jelenséget már máskor is tapasztaltam, az olcsó celkás gépek mindig gyorsan bootoltak, de sosem mértem még ki.
    A 2 gépen tesztet futtatva egyértelmü, hogy a tuning gép mérföldekkel gyorsabb, tehát nem hardverhibáról van szó. (szerintem)

Új hozzászólás Aktív témák