Aktív témák

  • elttiL

    senior tag

    Mi van itt? Tiszta Chicago... Ilyenekér a halálbüntetés egyáltalán nem (lenne) tulzó.

  • Den

    veterán

    Megint emelkedik az ingerküszöb.

    www.simson4t.hu

  • Parci

    HÁZIGAZDA

    :((:(
    Ilyenkor olyan relatívvá válik minden baromság, amit az ember egyébként csinál. Szarul érzem magam, hogy ilyen seggfejekkel van tele a világ, és hogy még csak abban sem lehet reménykedni, hogy a jó elnyeri jutalmát, a rossz pedig a büntetését.

    Basszák meg! :(

    dicranum scoparium + genista pilosa = :)

  • Ploszi

    senior tag

    először lőttek, de minek???? fegyvernek látszó tárggyal is lehet bankot rabolni! emberölés nélkül! állatok!

    ha hirtelen egy sötét alagútban találod magad, ne menj a fény felé!!!

  • WiLDoR

    tag

    Nem szivesen mondom, de én speciel ezeket az embereket szívfájdalom nélkül kivégeztetném villamosszék (vagy még brutálisabb és fájdalmasabb módszer) által, mert azt kell mondjam, hogy ezek maximálisan megérdemelnék a halálbüntetést.

    És ráadásul a kivégzésüket levetíttetném minden TV állomással, kivétel nélkül, főműsoridőben, ELRETTENTÉS céljából!

    lehet, hogy drasztikus megoldás, de biztos, hogy egy-két ilyen kis bejátszás után, kétszer is meggondolnák a bűnözők, hogy fegyvert merjenek-e fogni ártatlan emberekre.

    Szemet szemért, fogat fogért. Ez a legősibb és leghatásosabb általános érvényű törvény.

    Ennyi.

  • greg214

    tag

    válasz elttiL #1 üzenetére

    Egyetértek!
    ...arra is kiváncsi lennék, hogy mit kapna az a rendőr, amelyiknek figyelmeztető lövése ''véletlenül'' ennek a fárkásróbi vagy horvátszilu nevű agytalan terroristának a homloklebenyét súrolná...
    Az ilyen véglények nem érdemelnek életfogytig ''kosztkvártélyt''.

    Greg O'Rich

  • andorpapa

    őstag

    Most olvastam csak, hogy mi történt. Mit lehet erre mondani? Az ilyennek voltak szülei? Vagy mi? Eddig azt hitted, hogy Jeruzsálem, Belfast, Betlehem messze van tőled? Hát, gondold végig újból.

    Kb. 1 hete mondtam anyámnak, hogy mennyivel jobb Magyarországon élni, mert itt nem ölnek oktalanul embert, csak a politikusok szemetek. A politikusok most is szemetek, de bármikor golyó röpülhet a szép fejedbe.

    Az ilyen emberek nem normálisak. Nem tudom, hogy hogyan lehet őket megbűntetni. Fogalmam sincs. Ez nem emberi, ilyet még az állatok sem csinálnak, ez egy mutáció, az emberhez köze sincs. Fél perc alatt legalább 6 család életét tették tönkre. örökre. Mi ez? Hol élünk? Kik járnak körülöttünk? Bazze, a legjobban teszem, ha bezárkózok a PC-m mögé, felteszek egy erős tűzfalat, és félek? Ez nem normális.

    COOLNESS! - somebody ssssstop me!

  • guest

    veterán

    A legjobb büntetés azlenne ha rajtuk hajtanának végrü különböző gén/klónkisérleteket vagy bármit. Arra ugysincs ember, ezekre meg szükség nincs. Szóval sztem nem éltefogytiglan, nemis halál bünti, hanem jókis tesztek. Hogy hat az emberi agyra, ezmegaz:)) Védjük a majmokat, ne azokon kisérletezzenek.

    prohardver vendég

  • biker

    nagyúr

    az ilyet több órán keresztül, legkegyetlenebb módon kínozva kell kivégezni, és LIVE minden TV-n, ami csak van. hadd tanuljanak az ilyenek.

    Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

  • danteshell

    aktív tag

    meg a lóf****t!
    Dolgozzanak a rohadékok, ne csak éldegéljenek a mi pénzünkön. Kényszermunka, autópályaépítés, az kéne nekik.

    7447 óta folyamatosan...

  • zozi

    tag

    Az Oroszok az ilyeneket az urán bányába küldték kikapcsolódni, meg persze, hogy feltöltődjenek egy kis energiával. Ott is szükség van munkásokra.

  • BadGe

    aktív tag

    válasz zozi #12 üzenetére

    te! az uránbányában nem is dolgoznak bányászok! ha jól tudom nagynyomású vízzel mossák ki az anyagot... na de mindegy is.

    Wildor: én nem közvetítenék ilyeneket, ettől az átlagember biztosan nagyon rosszul érezné magát (illetve meg lenne félemlítve) de ugye az átlagember nem megy minden másnap bankot rabolni...

    amúgy meg... (egy másik fórumon olvastam) nem ártana ha valamelyik kommandós rosszul célozna és elvétené az illető(k) fejét. MOndjuk ''hason keresztül a gerincbe'' is megtenné...

    Ge.

  • Egon

    nagyúr

    :(( :((
    Vissza kellene állítani a halálbüntetést... Az nem állapot, hogy az ilyeneket (jobb esetben...) életfogytiglanra ítélik, mert egyrészt baromi sokba kerül jelenleg egy elítélt az államnak, másrészt adott esetben mondjuk 30 év múlva egy ''ilyen'' is kiszabadulhat...
    Ha már nincs halálbüntetés, legalább a börtönökben bevezethetnék az USA-beli feltételeket. A múltkor láttam egy filmet a Spektrumon, abból kiderült hogy egyes amerikai börtönökben pl. az elítéltek élelmezésére kevesebb pénzt fordítanak, mint az őrkutyák (!!!) etetésére... Szerintem komoly visszatartó ereje lenne (ha nem is az ilyen fajsúlyú bűncselekmények esetében), ha ''normális'' kaja helyett sz*rt kapnának enni, akár évtizedeken át...

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • netchan

    tag

    válasz Egon #15 üzenetére

    Azert azt ne felejtsuk el, hogy (tudomásom szerint) az USA-ban a legrosszabb a szabad/elítélt arány. Tehát valami ott sem stimmel.

    n

  • Mot

    csendes tag

    válasz danteshell #11 üzenetére

    Teljesen egyetértek. Nem kellene őket kivégeztetni, csak dolgoztatni. Ahogy Danteshellmondta autópályaépités. A finomkezű zsebeseknek pl jól jönne néhány év kőcipelés.

    Ezeknek meg áletfogytiglani kényszermunka. legalább a saját fenntartásuk költségét termelják meg és soha többé ne kerüljenek vissza a társadalomba. Az ilyen alkalmatlan a beilleszkedésre az emberek közé. Nincs helye a társadalomban.

  • Egon

    nagyúr

    válasz netchan #16 üzenetére

    Én nem azt mondtam, hogy mindent vegyünk át tőlük, de speciel az sem állapot, hogy a bűnözők ''nyaralnak'' a börtönökben...

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • WiLDoR

    tag

    válasz Egon #18 üzenetére

    sajnos igazada van, mert tényleg nem csinálnak mást, csak nyaralnak a börtönökben.
    a kényszermunka ötletet én is maximálisan támogatom, csak éppen követ töretnék, meg árkot ásatnék velük napi 16 órában, s csak kajálni meg a dolgukat elvégezni állhatnának meg, bár ez utóbbi eléggé meggondolandó. az biztos, hogy még a következő életükben sem vetemednének ilyen tettekre.

    BadGe: szerintem meg igenis meg kellene mutatni a TV-ben, és ha kell akkor kökeményen példát kellene statuálni, ha kell, akkor a polgárok megfélemlítése árán is - bár, akinek ''nincs vaj a füle mögött'' annak nincs mitől félne -, mert különben sosem lesz vége a bűnözésnek és egyre inkább csak el fog harapódzni. Könyves Kálmán idejében, amikor bevezették a szemet-szemért, fogat-fogért törvényt, s amikor ha elloptál egy csirkét, akkor levágták érte a kezed (hehe, akkor most az összes politikusunk végtagok nélkül ''rohangálna'' :)), akkor sikerült drasztikus mértékben lecsökkenteni a bűnözést, mert az emberek ___nem merték___ megtenni. S lehet, hogy kegyetlennek tartatok, de szerintem a bűnözés felszámolására ez lenne az egyetlen járható út!

    Bár ez csak az én véleményem, még akkor is, ha ''kicsit'' drasztikus.

  • Mot

    csendes tag

    Azárt minde bosszúvágy ellenére sem megoldás egy sötét lyukba zárni évekre, hogy utána egy roncs kerüljön vissza a társadalomba.

    Szerintem vagy meg kellene teremteni nekik a lehetőséget a társadalomba való normális beilleszkedésre, vagy életfogyt., ha erre teljesen alkalmatlanok és akkor soha többé nem kerülhetnek emberek közé

    Fentebb Den jól irta: megint emelkedik az ingerküszöb

  • rog

    addikt

    Hat gyerekek olvastam miket irtatok...

    nem tudom ki mondta, de nagyon jol mondta:
    ''Szemet szemert, es a vilag megvakul''

  • Egon

    nagyúr

    válasz WiLDoR #19 üzenetére

    Csak a történelmi hűség kedvéért: Könyves Kálmán valójában enyhített a törvényeken, a legsúlyosabb büntetési tételeket I. (Szent) László idejében vezették be.
    Den hozzászólása szvsz némileg cinikus, de attól még sajnos igaz...:(

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • guest

    veterán

    Olvastam az eddigi hozzászólásokat, és maximálisan egyetértük velük, csak egy más szemszögből is megvilágítanám a dolgokat. Ha te bankot rabolnál, hagynál magad után valamit is, mert ha igen akkor a rendörségnek könyebb ugyebár a dolga, a rablónak meg ez nem érdeke. Szóval ha valaki rabol akkor már rendesen!Az más kérdés, hogy ez kegyetlenség és elitélendő. Csak ennyit akartam. Köszi.

    prohardver vendég

  • wanderer

    csendes tag

    Mocsok világot élünk.
    Az elmúlt tíz-tizenkét év alatt kicsit (nagyon) eldurvultak a bűnözők, nincs visszatartó erő, s minden mindegy alapon válogatás nélkül támadnak ártatlanokra némi talmi haszon reményében. Undorító, s a média szenzációhajhászása is az. Este, mikor bekapcsoltam a tv-t, hogy a gyerekek megnézhessék a mesét, azon gondolkodtam, hogyan tudnám majd őket a mese végeztével gyorsan elzavarni, hogy ne láthassák, hallhassák a szörnyű híreket. Egyszerűbbnek láttam a késő esti adást megnézni.
    Tarthatatlan, hogy a hírek 90-95%-a az erőszakról, a vérről szól. Sok a tragédia, sok a vér, a halál. Napjainkban, amikor minden négyzetméterre jut valamilyen tudósító, még ki sem hűlt az áldozat teste, már láthatod, mi történt vele, legyen a világ bármely szegletében. Tudom, bármikor kikapcsolhatom, átkapcsolhatok, stb.
    Elkalandoztam, bocs...
    Ezt a durva, s természetesen értelmetlen vérengzést nem szabad büntetlenül hagyni. Valószínű, hogy a halálbüntetés lenne a megfelelő. Sajnos sokan politikai megfontolásból - Európában eltörölték, stb... -, mások pedig emberszeretetből - nekik is van anyjuk... - nem pártolnák eme büntetés visszaállítását, de tessék mondani, nem lehet kivételt tenni? Csak most az egyszer (kétszer...).
    Bármennyi pénzért is ölnek meg valakit, attól az még gyilkosság. Nem érte meg. Senkinek.
    Hét ártatlan áldozat.
    Ne feledjük a borzalmakat.
    Nyugodjanak békében...

    'Fel a fejjel!' - mondta a hóhér XVI. Lajosnak a vérpadon...

  • rog

    addikt

    válasz wanderer #24 üzenetére

    ha kezedbe adnák a pisztolyt, te megölnéd öket?

  • wanderer

    csendes tag

    válasz rog #25 üzenetére

    Rog, a kérdésed yó, a válasz: nem valószínű. De kérdezd meg az áldozatok hozzátartozóit. Ők megtennék. Ez egy öröktől fogva aktuális kérdés. Gyilkosságot megtorolni gyilkossággal? Attól én is gyilkossá válnék. Viszont miért hagynék gyilkosokat életben? Az egyik énem megölné őket, a másik pedig nem hagyna nyugton, mert magam is gyilkossá váltam. Mélyen kellene hinnem valamilyen világmegváltó rendben, amiért képes lennék ölni.
    Legalább hét család lett érintett egy ilyen tragédiában néhány másodperc, perc alatt. Én szerencsére nem. S ne kérdezd, hogy mit tennék, ha...
    Yó?
    Köszönöm

    'Fel a fejjel!' - mondta a hóhér XVI. Lajosnak a vérpadon...

  • csabika25

    aktív tag

    Bár a konkrét esetben nem bántanám a ''rosszul'' célzó kommandóst, általában véve azért gondoljátok végig, hogy mit mondtok! Mondjuk bevádolnak, elítélnek, kivégeznek, és rájönnek, hogy hopp, mégse te voltál.

    A szemet-szemért, fogat-fogért elv hülyeség. Nézzétek meg az iszlám törvénykezést, a sáriát. Ott nincs bűnözés? Dehogynem. Pedig kicsit drasztikusabbak a bűntetések, mint nálunk. Inkább a rendőrségnek kéne hatásosabban működnie. Teszem azt, hogy lehet az, hogy ezek Scorpio géppisztolyhoz jutnak. Talán az illegális fegyverkereskedelmet kéne felderíteni, nem?

    A kultúrmocsokról meg csak annyit: mindannyian Doomoztunk, valahogy mégse lett belőlünk tömeggyilkos. Talán mert anyánk rendesen nevelt mindket?

    ''Isten fut Windows alatt''

  • guest

    veterán

    Nehéz ezekhez itt hozzászolni, mert az indulatok kezdik lesöpörni az észt a szinpadrol!
    Ezeket az embereket egy életfogytiglani(nincs amnesztia!) jobban riasztja mint a halál!(tehát hagyjátok a halálbüntetéses dumát) - nem hagynak felesleges nyomokat!
    Ezek, ha menekülni kell, nem fontolgatják, hány ember életébe kerül, és az se fogja vissza öket, hogy a fél rendörség csak öket keresi.
    Ne legyenek illuzioink! A felderitésben egyre kifinomultabb eszközöket vetnek be a rendörök, amit az ilyen alakok a támadás brutalitásának növelésével tudnak ellensulyozni, mivel az kevesebb ellenállást vált ki a megtámadottbol, igy gyorsabb lefolyást, kevesebb hibalehetöségét is igér!
    (Ez az Erdélyi féle sorozathoz hasonlit!)
    Nem egy ilyen nevetséges nagyszabásu hobelebancban fognak elakadni! Egy ilyesmi találkozásnak nem az lenne a vége, hogy illedelmesen kiszálnak az autobol és megadnák magukat, hanem ugyanilyen brutálisan végeznek az öket igazolo hatoságisokkal!
    Ezek a gátlásaikat vesztették el, nem az itélöképességüket! Ezek nem pénzhiánnyal küszködö város puhányok, hanem mindenre elszánt gonosztevök, akik ha télen az alpok csucsin keresztül kellene menekülniük, akkor kétség nélkül nekivágnának, nem adnák meg magukat. Pontos menekülési vonaluk is volt szerintem, és számoltak a reakcioval is. Csak az a nehéz eset, hogy miért ennyire kicsi fiokot támadtak meg(kettömilios, a tizmiliosokat sem örzik jobban)? Vaszeg nem is végeztek behato felderitést, mert az is növelheti a kockázatot(technikai szint)...
    Vagy egy tüzpárbajban teritik le öket, vagy a társadalmi hiduk alalpján fogják rájuktörni az ajtot!
    Mi lesz majd ezután? Két teljes legmagasabb fokozatu golyoálloban lévö rohampuskás biztonságis lesz minden zöldségárusnál? Vagy megtanulunk ugy élni mint az izraeliek: hogy ha elindulunk othonrol, akkor az nem csak rajtuk mulik, hogy haza is térünk?
    Nowhereman

    prohardver vendég

  • CsendPenge

    őstag

    Hi all!
    Írtok itt sok mindent, de a lényeg kicsit kimaradt, azt hiszem. Halálbüntetés, tv-n közvetítve? Hülyeség. Egy gyerek véletlenül belenézne, aztán egész életére lelki roncs lenne (mint a bankrablók?)...De játszunk el a gondolattal! Kérdezem azokat, akik a halálbüntire szavaznának, hajlandóak lennétek megfizetni azt az árat, hogy tévedésből titeket végeznek ki? Szeretnétek áratlanul átélni azokat a pillanatokat a kivégzés előtt? Esetleg a bakikat kivégzés közben? Egyetértek azokkal, akik azt írták, hiába gyilkolsz gyilkost, TE IS gyilkos leszel. Jah, és ki hajtsa végre a kivégzést? Egy ártatlan rendőrtiszt, mert nincs hóhér? (asszem a régi hóhércsaládok már kihaltak) Vagy te tudnál élni azzal az emlékkel, hogy lassan és fájdalmasan megöltél egy embert? (pl.:a villamosszék tuti nem humanista, ha belegondolsz, hogy közben felforrnak az izületeid, a szemgolyód is!). Aki elismeri a halálbüntetést, az a gyilkolásra való emberi jogot ismeri el. És mindezt hiába, mert a halott áldozat nem fog feltámadni, a csonka család nem lesz egész. A kulcs a megelőzés. Ez az egyetlen lehetséges út, hogy ne durvuljon a helyzet.

    Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

  • Egon

    nagyúr

    válasz guest #28 üzenetére

    Nemnemnemnemnemnemnemnemnem... ''Nem hagynak nyomokat''??? ''Csak a gátlásaikat vesztették el, nem az ítélőképességüket''??? Ember, vagy 3 kamera vette őket a bankban!!! Csak egyet fújtak le, ennyi eszük volt!!! Ha nem akarnak lebukni, álarcban jönnek, lőnek egyet a plafonba és lefektetnek mindenkit!!! Ezzel elérik, hogy:
    1. A kamerafelvétel alapján nem azonosíthatók,
    2. Ha gyorsan csinálják, senki nem tud épkézláb személyleírást adni róluk,
    3. A rendőrség kisebb erőkkel keresi őket.
    Nem kell ezeket az állatokat túlmisztifikálni. Egyszerűen primitív volt az elkövetés módja és kész. Biztos vagyok benne, hogy hamarosan elkapják őket (lehet hogy lesz lövöldözés, de szvsz akkor is ők húzzák majd a rövidebbet). Ezen kívül én nagyon remélem, hogy egyedi esettel van dolgunk, és nem kell az izraeliekhez hasonlóan gondolkodnunk a jövőben...

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • Egon

    nagyúr

    válasz CsendPenge #29 üzenetére

    Nincs igazad, mert a halálbüntetéssel a társadalom ítélkezik(kezne) az egyén felett. Azt írod: ''Aki elismeri a halálbüntetést, az a gyilkolásra való emberi jogot ismeri el.'' Jelen helyzetben viszont az van, hogy csakis kizárólag a bűnözőnek van ''joga'' gyilkolni (és egyesek élnek is vele, mint láthattuk, sajnos). Ez így jobb?

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • rog

    addikt

    válasz Egon #31 üzenetére

    senkinek sincs joga gyilkolni!
    abban igazad van, hogy egyesek ezt megszegik, oket meg is kell buntetni. (a tarsadalomnak) de nem ugy hogy a tarsadalom is megszegi a ugyanazt az egyetemes torvenyt amit a bunosok.

    mert hogy is modtak ezt egyszer regen? Ne ölj! elmexunk meg?

  • Egon

    nagyúr

    válasz CsendPenge #29 üzenetére

    De nézzük a dolgot kicsit más szemszögből! Mi a legalapvetőbb joga az embernek? Az élethez való jog. Namost ehhez csak a gyilkosnak van joga? Mert ha a társadalom nem védekezik a gyilkosok ellen, akkor két részre oszlik: gyilkosra és áldozatra. Ebben a felállásban csak a gyilkosoknak van joga az élethez.
    A büntetési formák teljesen más lapra tartoznak. Azért pártolom a halálbüntetést, mert egyrészt a hazai börtönök túl jó feltételeket biztosítanak az elítélteknek és túl sokba kerül a társadalomnak az eltartásuk, másrészt mert a halálbüntetés egy végleges ''megoldása'' az adott problémának, amit az adott antiszociális egyén jelent a társadalomra nézve. Ugyanis a börtönből ki lehet szabadulni (akár szökéssel is), tovább lehet gyilkolni... Én nem szívesen ''kockáztatnám'' meg, hogy valamelyik ilyen állat teszem azt 20 év múlva kiszabadul, és esetleg újra gyilkol...
    Ami meg az ártatlanok kivégzését illeti, ez egy eljárásjogi probléma, én nem hiszem hogy ne lehetne megoldani körültekintő bizonyítási eljárással... Amúgy ha már itt tartunk, azokkal mi van, akit ártatlanul lecsuknak és 10 év múlva derül ki az ártatlanságuk??? Volt pl. egy férfi az USA-ban, akit - mint utóbb kiderült - ártatlanul börtönbüntetésre ítéltek. A börtönben megerőszakolták, és AIDS-es lett... Akkor ki járt ''jobban'', akit ártatlanul kivégeztek, vagy ez a példabeli ember??? Ezen az alapon töröljük el a börtönbüntetést is???

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • guest

    veterán

    Ma reggeli masik hir:
    ''Trabantból lőttek agyon egy kamionsofőrt Budapesten.
    Az áldozat a helyszínen meghalt. A tettes szemtanúk szerint azt sérelmezte, hogy a kamion nem adott neki elsőbbséget.''

    Hat igy merjetek kimenni az utcara ...

    prohardver vendég

  • ZBAdmin

    csendes tag

    válasz rog #32 üzenetére

    Hát tökéletesen igazad van. Senkinek nincs joga gyilkolni... De miért van az, hogy mindig vannak ilyen mocskok, akiknek semmi nem jelent semmit? Az emberi élet, a tisztesség? Az a baj, hogy túl könnyen beszerezhető minden, ami ahhoz kell, hogy mindezt meg lehessen csinálni. Puszta kézzel sokkal nehezebb lenne...
    A sok kib****tt film sajnos szerepet játszik az ilyen gyenge jellemű/elméjű embereknél: belibbenés, fegyver, majd balra el... Pofonegyszerűnek látszik, minden hülye meg tudja csinálni. Valamiért a társadalom ilyen irányba kezd eltolódni. Kis hazánkba viszonylag későn gyűrűzött át...
    Most már kissé félek, ha pl. barátilag sörözünk haverokkal, és valami szóváltás van, molesztálják a felszolgáló hölgyet, kidobó (k) nincsenek... Odamegyek, ne'má srácok, erre bicska elő, egy előröl, egy oldalról, tök mindegy, hány évig tanultam önvédelmet, ennyi. Egy nagyon régi jóbarátom járt így, egy egyszerű szóváltásból 5 hét kórház, 3 szúrás, ebből csak 1 szemből. Pedig nem az az ősbunkóbarom típus. Miért tarunk ebbe a sz*r, sz*mét irányba?
    Bocs a kirohanásért.

    ''...és 4 sec alatt lefuttat egy végtelen ciklust!''

  • CsendPenge

    őstag

    válasz Egon #33 üzenetére

    Nem, a gyilkosnak sincs joga gyilkolni. Aki ezt megteszi, az megszeg egy olyan szabályt, amit nem kellene. Ezt kellene szankcionálni, a probléma csak az, hogy nem lehet igazán szankcionálni. Nehéz elmondani, leírni azt, hogy mi minden veszik el egy ember halálával, hiszen minden ember egy külön könyv, egy külön világ. Kétségtelen, a börtönben megerőszakolt ember nagyon rosszul járt (igazán ezt sem lehet megfelelően kifejezni), de a visszalévő éveiben is teljesebb életet tud élni AIDS-esen, mint holtan. És ez különbség. Mellesleg nem mondtam azt, hogy a jelenlegi büntetési rendszer megfelelő, és megfelelő büntetést jelent a börtön. Csak arra irányul, hogy ''belátható'' időn belül ne legyen lehetőségük újra u.a. bűnt elkövetni.

    Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

  • biker

    nagyúr

    azért jó poén lenne, ha a rendőrök elkapnák őket, aztán odabilincselnék óket Mór központjában egy padhoz, vagy a bank elé, és elmennének ''kávézni'' egy fél órára. az egész szép bünti lenne nekik. egy kis felbőszült tömeg.

    erre lehet azt mondani, hogy ''ha szemet szemért, akkor megvakul a világ'', de erőszak biza erőszakot szül. és erröl mindíg az tehet, aki ''kezdi''.

    nekem egyszer a kocsimat összerugdalta két motoros, mert esőben rádudáltam, holott csak azért dudáltam, mert nem akartam esőben lecsapni, és hogy lehúzódjon. na lehúzódott a lila köd a csávóra. meg lehúzódott pár ezer a bukszájából utána a festésre, mert véletlen az ilyen esetek miatt tartok egy-két önvédelmi ''Fa Testáplót'' a kézifék mellett, mert havi 10-12e km-t vezetek, és előfordul egy pár fura eset havonta! (addig jár a korsó a kútra, amíg a vízhordólányt meg nem.....)

    Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

  • fair2

    csendes tag

    Rájuk nem de szerveikre szükség lenne... végre értelme lenne az eddigi életüknek...

  • x15

    csendes tag

    válasz CsendPenge #36 üzenetére

    Akkor nezzuk a jogokat:

    -A tarsadalomban elo embereknek vannak jogaik, pl. az elethez.
    -A gyilkosokat megprobalja a tarsadalom kirekeszteni magabol, pl. bortonbe zarja, vagy kital valami jobbat, veglegesebbet...

    Tehat a gyilkos mar NEM tagja a tarsadalomnak.

    Szoval mar csak az adott kulturan mulik, hogy mit kezd a gyilkosokkal.

    Szegeny Nagyapam azt szokta volt monadi, hogy minden nap le kellene vagni beloluk egy kis szeletet...

  • motor

    tag

    ha elkapják a tetteseket akkor valszeg rendőrségi kommandó csinálja, úgyhogy már a helyszinen elekzdődik a fenyítés, majd a rendőrkocsiban folytatódik és nem az őrszobán ér véget.
    EZ MAGYARORSZÁG
    a gyilkosok jogait nem feltétlenül veszik figyelembe, effelől mindenki megnyugodhat.
    Egy sertés pörkölt szemszögéből nézve meg mi is gyilkosok vagyunk és ez nem csak fejtegetés henem a nagzon is véres valóság, de persze úgy is lehet nézni, hogy: na mi emberek tartsunk össze azér hát mégis ugye

    Hejhóóó!

  • Loha

    veterán

    Szerintem nincs értekme, hogy pl autópályaépítésen dolgoztassák őket, mert közben mindig vigyázni kell rájuk legalább 2 őrnek, amennyi hasznot meg termelnének, az meg a 2 őr fizetésére sem lenne elég. A halálbüntetéssel nem értek 1-et, nincs jogunk senkit sem megölni.
    Ha kivégeznénk őket, akkor olyanokká válnánk mint ők. Legjobb lenne az ilyen bűnözőkön új gyógyszereket kikisérletezni, rákkutatás... és akkor a majmokat is meg lehetne kímélni, és így lehet hogy vmi hasznunk is válna belőlük.
    Az ilyen embereket meg kell fosztani az alapvető emberi jogaiktól.

  • guest

    veterán

    egy ideális világban nem lenne szükség törvényekre, mert mindenki ugyanannyira tartaná embertársai életét és gondolatait mint a sajátját.
    ehhez képest egyregyorsuló ütemben kergetünk valami ideát amit magunknak csináltunk(pénz). és bizony a tempó gyorsultával forditott arányban csökken a türelmünk egymás iránt(trabantos+kamionos). ergo több törvény kell önmagunk fékentartására és egyre több törvényt egyre többen szegnek meg. és eltüník a különbség ha törvényszegésre-törvényszegéssel felelünk. ez olyan mint a maghasadás megállíthatattlan folyamat.
    egyszerűen nem kellenének törvények párezer év öldöklés után belejönnénk hameg nem akkor képtelenek vagyunk élni .....talán valamiben elkéne kezdeni már hinni ott belül.

    bocs ha tul értelmetlen voltam de így érzem ma magam a világban
    -lazítsatok-
    *idegen*

    prohardver vendég

  • jenicel

    tag

    idegen: Ilyesmi gondolataim nekem is voltak a végeredményt illetően, csak én egy előre tervezett átmenettel gondoltam (kicsit lightosabb).
    Általában az emberi-jogi aktivisták ott bakiznak, hogy: ''Hát nem szabad megölni őket, mert ők is emberek / mi is olyanokká válunk.'' Ugyan már.
    A halálbüntetés, tekintve hogy visszavonhatatlan következményekkel jár, csak extrém, egyértelmű esetekben szabadna szerintem alkalmazni, mint pl. most. Tudjátok aki egyszer megszületett az ha tetszik neki, ha nem tásadalomban él. Ez olyan, mint egy szerződés. Vannak jogok, és vannak kötelességek. Ha felrúgjuk a kötelességeket, akkor nincsenek jogok. Tiszta sor. Pl ha bemész egy számtech üzletbe, aláírod a pappert, hogy veszel gépet, aztán fizetés nélkül elviszed, akkor nem veszik el tőled a gépet? ''Hé maga, nem fizetett, büntetésnek adja vissza a floppyt!'' :)
    Visszaveszik a gépet, és még meg is büntetnek érte.
    Szal egy ember gyilkol, akkor megszegte a szerződést, nincs helye a társadalomban, nem ember, mivel nem teljesítette kötelességét, nincsenek jogai. Tehát a kivégzésével nem gyilkoltunk, mert nem volt ember, és mi sem váltunk gyilkossá, mert nem volt ember.
    Ez a kisérletezgetős se rossz megoldás.
    De ez a sertéspörkölt dolog hogy került ide? A bankrablók megették az áldozatukat? Még akkor sem jó a párhuzam, mert sertés mégiscsak más faj.

    Tisztelem az egyenes embereket.

  • jenicel

    tag

    válasz jenicel #43 üzenetére

    ''Tehát a kivégzésével nem gyilkoltunk, mert nem volt ember, és mi sem váltunk gyilkossá, mert nem volt ember.''
    Ehhez még annyit, hogy:
    Csak kivontuk a társadalomból, olcsóbban, mint ha életfogytiglanra ítélnénk.
    Különben is egy életfogytiglannal még mindig jobban jár, mint ha mondjuk hajléktalan lenne. Bár ez csak az emberekre vonatkozik, nem ilyen mutánsokra, mint ezek a bankrablók/gyilkosok.

    Tisztelem az egyenes embereket.

  • guest

    veterán

    Hat a halalbuntetes ellen szolokhoz csak annyit, hogy nemtudom mit mondanatok hogyha pl. kozeli ismerosotok, neadjisten hozzatartozotok lenne az aldozat, a bnom egyik kollegaja pl. ott dolgozott, gondolom nem kell ecsetelnem a velemenyet....

    prohardver vendég

  • guest

    veterán

    tudod hitlerék is így kezdték... hogy a zsidók nem emberek hanem patkányok...
    ...ha neaggyisten egy családtagomnak esne baja hasonló helyzetben, akkor sem kívánnám a halálát a gyilkosnak. egyszerűen azért mert az túl humánus lépés lenne sőt szerintem még jót is tennénk neki ha megölnénk mert ezek az emberek alapvetően az életet utasítják el...megfognám az összes ilyen gecit és kiraknám őket egy lakatlan szigetre valahol mint régen ausztráliában az angolok....aszt mondanám hogy csokolom éljetek egymással ha velünk nem tudtatok az lenne a legjobb büntetés mikor elkezdik egymást eszegetni....

    prohardver vendég

  • jenicel

    tag

    válasz guest #46 üzenetére

    Miért vonsz párhuzamot a zsidók esete és a gyilkosok közé? A zsidók mind bűnösök? Az egészen más helyzet volt.
    Azonkívűl meg nem az ő érdekeit nézem, hogy jobb neki a halálbüntetés, ezért nem csinálom, hanem a társadalom érdekeit, vagyis távolítsuk el belőle, minél gyorsabban, minél olcsóbban.

    Tisztelem az egyenes embereket.

  • Parci

    HÁZIGAZDA

    A halálbüntetés IRREVERZIBILIS. És ez a baj. BÁRMIKOR kiderülhet, hogy ''bocs, tévedtünk''. Ki dönti el, hogy mi egyértelmű, és mi nem? OK, a város közepén, fényes nappal, 1000 ember orra előtti tömegmészárlás elkövetői azok.

    De máskor, amikor van 2 szemtanú? És ők mit szólnak hozzá, ha látták és tudják, hogy tényleg az történt, amit állítanak, de a bíróság aszongya, hogy nem elég egyértelmű, ezért azokat a gyilkosokat nem ítéli halálra?

    És fordítva: halálraítélnek valakit 2 tanú vallomása után, amikor lehet, hogy az egész ''kamu''?

    Az ítéletet nem lehet visszacsinálni, márpedig a jog és az ember olyan, hogy tévedhet. Ráadásul valaki(k)nek döntenie is kell, hogy ki igen, ki nem...

    dicranum scoparium + genista pilosa = :)

  • Den

    veterán

    Halálbüntetést ellenzőknek csak annyit, hogy keressék föl valamelyik áldozat családját, és érveljenek nekik, a halálbüntetés ellen, beszéljenek nekik, a tettesek emberi jogairól.
    A halálbüntetésre szükség van, egyrészt a társadalomnak joga van az önvédelemre, másrészt a hozzátartozóknak joguk van az elégtételhez.
    Egyébként valaki nagyon helyesen írta: nem kötél, nem golyó, hanem egy kórházi műtőben szépen kipakolni belőlük a használható szerveket: 2x2 tüdő, 2x2 vese 2 máj, 2 szív, ma már az izületeket és a szaruhártyákat is fel tudják használni. Ha csak a létfontosságú szerveket veszem figyelembe, akkor 12 ember életét menthetik meg, amivel jóvátenni nem tudják bűnüket, de legalább valamit törlesztenek.
    Irreverzibilitásról az a véleményem hogy húsz év ártatlanul a börtönben, olyan lelki sérülést okoz hogy az is irreverzibilis, az elvesztegetett 20 évről nem is beszélve (pl. valaki nem látja felnőni a gyerekeit...).

    www.simson4t.hu

  • Parci

    HÁZIGAZDA

    válasz Den #49 üzenetére

    Den, sajnos ez nem ilyen egyszerű. Maradva a családos példánál: bármilyen oknál fogva egyik családtagod bezárják, és halálbüntetés helyett 20 év múlva engedik ki. Ne mondd, hogy ''inkább végezték volna ki''.

    Másrészt a törvényeket az állam írja. Akkor is, ha fasiszta, akkor is, ha komcsi, akkor is, ha egyszerűen nem jó. Szélsőséges esetben törvényileg végezhetnek ki embereket (most is ezt csinálnák... az államnak joga van ölni... neked nem, de ő ölhet, bármikor, ha úgy dönt... sőt, arra is felszólíthat, hogy harcolj fegyverrel egy döntéséért). Mondjuk mindenkit, aki szőke.

    Nah, a halálbüntetés imho nem jó. Dolgozzanak életük végéig, teszteljenek gyógyszereket rajtuk, használják őket, de ne ítéljék halálra. Kapjanak 1000 év börtönt, abból nincs jó magaviseletért szabadulás.

    dicranum scoparium + genista pilosa = :)

Aktív témák