Új hozzászólás Aktív témák

  • FreedomHUN

    senior tag

    Sziasztok

    Kész lettem a hardveres GPS FIX -el.

    Nálam is állandóan dobálta a jelet, nem annyira brutálisan, de főleg a kereszteződéseknél, néha őrjítő volt hogy eldobta magát.
    Nagyon sokat olvastam utána és rájöttem hogy nem a chippel van baj hanem az antennával.
    Rengeteg gyártó használja az mtk soc-ot és ilyen jellegű durva gps problémával nem nagyon találkoztam. (talán jiayu de ott gyárilag volt "javíto szett").

    A gps-Wifi antenna valóban egybe van építve, (ha a kijelző lefele van a jobb felső sarokban), de mégis külön van integrálva a fóliára a 2 antenna része, ami valjuk be nagyon kicsi lett.

    Akkor kezdjük:)

    Amire szükséged lesz.
    Csavarhúzó órás,Páka,ón,Alufólia,ragasztószalag,2 eres kábel (én utp-t használtam) Minimális műszaki ismeret.

    Hátlap le,akksi ki, kártyák (sim,sd) ki.

    Csavarhúzóval kiszedni az összes csavart, az alsó hangszóró panelt 3 csavar tartja azt külön le lehet szedni.
    Körömmel benyúlsz a készülék közé és szépen szétpattintgatod.

    kb.15 centis utp-t levágsz 1 érpárt felhasználsz és hozzáforrasztod a belső hátlap érintkezőire.

    Utána átdugod az nfc antenna melletti kis lyukon a kábelt és leragasztod, nehogy lerántsa a vezető fóliát.

    Visszarakod a gombokat a helyére és leragasztod kívülről (célszerű festő szalagot használni, mert nem ragad a ragasztó a műanyagra és a gombokra) Cifunak köszi, így nem szenvedtem vele:)

    Mehet a csavarozás össze.

    Jöhet az antenna upgrade. Bevágsz a rendes hátlap méretére egy 4x félbehajtott alufólia darabot és levágsz körbe kb 2cm-et még mert nem fog visszamenni a hátlap a fülek miatt.

    Ha ez megvan félbevágod az alufólia lapot Külön a wifinek külön a gps-nek. Ez nagyon fontos mert a wifi 2,4 Ghz-en a gps meg 1,2 v 1,5 Ghz-en kommunikál és így tuti kiszűröd az interferenciát (Áramköri fólián is külön van) és ráragasztod a csomagolós ragasztószalagra, nehéz lerobbantani:)

    Ha ezzel készen vagy beilleszted a telefon hátlapjára az antennát és ollóval körbevágod ha szükséges.
    (bár törekedtem arra hogy ne kelljen levágni belőle, mert úgy ragasztottam föl az alufóliát, hogy a szélén ragadjon).

    Megblankolod majd feltekered az utp-t csigába, lehetőleg úgy hogy egymást ne fedjék a szálak, mert túl vastag lesz és nem megy fel a hátlap.

    A képen még én sem igazgattam el:)

    Ha megvagy ráragasztod a felső réteget és és vágod a felesleget.

    Csóválsz mert kész is vagy:)

    Teszt:

    Wifi:

    Bekapcsolás után egyből jött a meglepi Wifi még erősebb lett mint volt, (volt a lakásnak olyan pontja ahol nem volt jel, most 2 rublikát mutatott).

    GPS

    Első körben iránytű letölt [link]
    mert a főzött romon lévő compass full kínai és nem tudtam mikor van bekalibrálva 8-assal az iránytű.

    Itt kalibrálás, leírsz a telóval egy 8-ast ezt rezgéssel nyugtázza és kész is vagy.

    Kutyira póráz, házból kiérve ygps 10 msp alatt talált vagy 5 műholdat, sygic elindít, itt is kb 10 másodperc alatt megtalálta a jelet, kutyival séta 2 utcányit kizárólag utcán hogy ne hülyüljön be.
    Folyamatosan mutatta merre megyek nem nagyon zavarodott bele és 1x sem dobta el a jelet.
    Kutyit kocsiba be autókázás indul. Megadtam egy címet és direkt nem arra mentem:)
    Kertváros van közvetlenül mellettünk elmentem vagy 8 utcányit, direkt a kereszteződéseknél lelassítottam, ha balra akart menni én jobbra mentem és bekanyarodás után 1-2 másodperccel már követett is vagy még annyi sem hanem folyamatosan.
    Néha pici gps lag előfordult, tipikusan a-gps betegség (előtte iphone 3gs-t nyüstöltem 4 évig és ott is a-gps volt és ugyan ezt produkálta), de ezt eltekintve egyszer sem dobta el a hálózatot, nem tekergett össze vissza, tette a dolgát.

    Sajna beteg vagyok, nem volt alkalmam komolyabban letesztelni a tákolmányom, de első körben nagyon ígéretesnek tűnik, márt csak azért is mert előtte ha hasonló útvonalon mentem folyamatosan szarakodott.

    Végére még annyit, hogy gps-tesztnél többször rápillantottam 6-8 műhold folyamatosan megvolt 40-es közeli SNR-el. (elötte jó ha a 30 megvolt)

    Remélem tudtam erőt adni nektek ezzel, ha nem tetszik a dolog akkor marad a külső gps vevő.

Új hozzászólás Aktív témák