Új hozzászólás Aktív témák

  • Jazz

    veterán

    válasz Kernel #7259 üzenetére

    Köszi, ezzel már biztosan menni fog! :R

    Viszont csak pusztán kíváncsiságból:
    - Hol tárolódnak alapból, külső program használata nélkül, ugye azok az információk amik a "társítás" után megjelennek (ahol neked is a "Windows kép megjelnítő, paint, irfan" van)
    Ugyan is alapból a HKEY_CLASSES_ROOT\SystemFileAssociations -on belül sem a "jpg" sem az "image" könyvtárban nincs semmi.
    De alapból akkor is valahol tárolódniuk kell. De hol?

    Törölve fenti, közben megtaláltam:
    Tehát úgy néz ki a dolog, hogy a:
    - HKEY_CLASSES_ROOT\Applications -on belül minden egyes programot külön kell (kéne külső program nélkül) állítani.
    Pl. "jpg" társítás után nekem a Firefox is megjelenik.
    HKEY_CLASSES_ROOT\Applications\Firefox.exe\shell\open\command
    "C:\Program Files\Mozilla Firefox\Firefox.exe" "%1"<--na és ez az az érték a mi a lényeg. Törölve az egész bejegyzést (mivel regedit real-time), azonnal el is tűnt a társítás listáról! YEP!
    Tehát itt tárolódnak, és külső progi nélkül nincs lista, minden egyes programhoz külön kell beállítani.
    És:Az "egyéb programok" pedig /F%1<--ilyenértéken tárolódnak természetesen elérési úttal együtt. Ezt törölve a nem kívánatos elemet törölet az "társítás/egyéb programok" listájából is.
    Viszont:annak ellnére hogy mind a két helyről "szabadítottam fel helyet", hiába társítom a Shoppoló programot, nem hogy egyik listába sem kerül be, de még csak el se indítja a progit. De ez már egy másik történet:)

    [ Szerkesztve ]

    free your mind

Új hozzászólás Aktív témák