Új hozzászólás Aktív témák

  • martonx

    veterán

    válasz Zedz #12262 üzenetére

    Hehe, pont hogy könnyebbek, mint a PHP, vagy hát nézőpont kérdése.

    No persze a dolog közel sem ilyen egyszerű, mert egy hello world-öt PHP-ban notepad-dal megírni két perc, viszont ASP.NET / Java-ban megírni hosszabb idő, ha nem lehetetlen (és itt most nulláról, kézzel egy szál notepad-al felszerelkezve gondoltam).

    Aztán persze, amikor a kezedbe kapsz egy jó IDE-t, és nem móricka projekteken dolgozol, akkor hirtelen a visszájára fordul az egész. Tudom ez most undorítóan általánosan fog hangozni, és mindjárt agyon köveznek érte, de alapvetően ez az oka a fizetés különbségnek.

    Mert PHP-ben (tisztelet a kivételeknek) általában móricka projekteken dolgoznak CMS-ező, vagy ami még rosszabb saját szarjaikat frameworknek tekintő vérpistik, akikből rengeteg van. Míg Asp.Net-tel / Java-val komoly üzleti projekteken dolgoznak, nem vérpistik, akiknek a tudását meg kell fizetni, és a fejvadászok nem győzik levadászni őket a jobbnál jobb helyekre.

    Hát ezért mondtam, hogy akár csak webfejlesztő szakmán belül se lehet általánosítani a fizetéseket, mert óriási a szórás.

    Én kérek elnézést!

Új hozzászólás Aktív témák