Hirdetés

2014. július 30., szerda

(#2501) scope2007 válasza Zsébernardo (#2500) üzenetére

scope2007
(PH! addikt)
LOGOUT blog

formatfactory.. sztem legjobb ingyenes progi erre.

mégsem lett eltolódás a hanggal, vagy minimális, nem veszem észre.

fps: 29.97
1920x1080
16:9
6000 kb/sec

avc avi

jól sikerült a cucc
a kamera buzerant kiterjesztésben vesz fel, ezért konvertalom át xD

BF3 - Anzani-HUN || Egyedi Gravírozott ajándékok

(#2502) Zsébernardo válasza scope2007 (#2501) üzenetére

Zsébernardo
(fanatikus tag)

A 6 MB/s adatáramlást mindig túlzónak tartom. Néhány lejátszó képes ilyen magas bitráta mellett kiesni a képszinkronból, ami hangcsúszást is okozhat és szaggatott videólejátszást. Néhányan felmerészkednek 12 MB/s-ig Full HD felbontáson, de tárhelypazarlásnak tartom. Inkább a CABAC-ban rögzitett képkockaszámot határozom meg 8-ban és High Level 4 vagy 5 van kiválasztva. Amúgy érdekes, hogy 29.97 (30) FPS-t használtál, mert én sem tudom felfogni miért nem ezt és a 48 FPS-t használják videótechnikában. Tudom a Blu-Ray 23.976 (mozis 24) FPS a meghatározó, de a ragaszkodásuk a régi filmes technikához érthetetlen. Audióban már 32bit és feljebb is van még, mert nem ragadtak meg a CD-s 16bit-en. A HDCD 20bit sem volt elég jó, mert kijöttek az SACD-vel. Az más kérdés, hogy a DSD nem terjedt el eléggé, mert a többségnek a FLAC is elég jó (nekem már az mp3 is, ha megfelelően van használva). Videóban néhány év múlva talán nézhetünk még ennél jobb minőségű filmeket is, teljesen élethű mozgással. Akkor majd H.265 lesz a meghatározó és nem fogunk ekkora bitrátát használni, mert 3 MB/s is bőven elegendő lesz.

(#2503) scope2007 válasza Zsébernardo (#2502) üzenetére

scope2007
(PH! addikt)
LOGOUT blog

mondjuk nem 500colos TVm van, hogy az 1080 okvetlen kelljen..
teszek egy próbát, ezáltal tényleg még több hely marad meg :C

azért nyomatom 29,97 fpsben, mert a forrás fájl is azon van.. de lehet tudok állítani rajta
23.976 megpróbálom

az új beállítás

BF3 - Anzani-HUN || Egyedi Gravírozott ajándékok

(#2504) Bici válasza Zsébernardo (#2497) üzenetére

Bici
(PH! nagyúr)

Hali!

Sajna, az ffdshow sem segített.
Egyszerűen nem eszik meg semmilyen AVC videót (failed).
Érdemes régebbi A's converterrel próbálkozni, vagy azoknak is voltak ilyen gondjai?

Eladó Olympus E-500 DSLR, Leica 14-50 stabilizátoros objektív és egy 2TB-os Seagate halk winyó.

(#2505) Bici

Bici
(PH! nagyúr)

Sziasztok!

Olyan video konvertáló progit keresek, ami tömörítetlen formátumba tud menteni.
Az a cél, hogy egy h264/AVC videót deblock-oljon, szűrőkkel lásson el (pl. zajszűrés, kontraszt emelés, stb.), leméretezzen, és így kerüljön elmentésre tömörítetlen formában.
Lehetőleg AMD GPU gyorsítással. :U

Létezik ilyen?

Kössz! :R

[ Szerkesztve ]

Eladó Olympus E-500 DSLR, Leica 14-50 stabilizátoros objektív és egy 2TB-os Seagate halk winyó.

(#2506) Bozek válasza Bici (#2505) üzenetére

Bozek
(PH! addikt)

A h264/AVC már eleve tömörített, akkor hogyan akarsz belőle tömörítetlent? Egyébként biztos, bár a GPU gyorsítás kérdés. De van Uncompressed AVI.

Sony SmartWatch (MN2) eladó: http://goo.gl/ab2xPZ

(#2507) Bici válasza Bozek (#2506) üzenetére

Bici
(PH! nagyúr)

Van jóféle GPU gyorsított tömörítőprogi, ami sajna nem eszi meg a h264 videókat.

Ezért egy köztes tömörítetlen formátumot akarok létrehozni, amin már rajta van az utómunka; deblocking, zajszűrés, átméretezés.
Így már megeszi ezt a file-t a tömörítő progi.

Mindenképpen kellene GPU gyorsítás, mert CPU-sat már találtam, de az 30fpssel vánszorog az effektek miatt.

(#2508) Bozek válasza Bici (#2507) üzenetére

Bozek
(PH! addikt)

Esetleg a TMPGEnc Video Mastering Works, bár lehet, hogy az is csak a CUDA-t ismeri.

Sony SmartWatch (MN2) eladó: http://goo.gl/ab2xPZ

(#2509) Zsébernardo válasza Bici (#2504) üzenetére

Zsébernardo
(fanatikus tag)

Nem érdemes, mert visszamenőleg megnéztem 4 verzióval és nem vitte nekem sem. Az ffdshow-t is frissitettem azóta, de semmi változás. Majd ránézegetek időnként, mert az MKV formátummal akadt problémákat csak megoldják végre.

(#2510) Bici válasza Zsébernardo (#2509) üzenetére

Bici
(PH! nagyúr)

Kössz!

Nem csak mkv-val van gond, hanem mp4-gyel is, ha ugyanazt a h264 videót átrakom mp4-be Yamb-bal.
Csináltam egy rövid teszt videót tömörítetlen AVI-ba, azt lazán átkonvertálta, de nem hozza a szoftveres enkóder minőségét távolról sem, sajna. Bár, lehet, hogy még nem jöttem rá a megfelelő beállításokra, csak a bitráta volt azonos.

Bozek: Kössz, kipróbálom. :K

(#2511) Bici válasza Bozek (#2508) üzenetére

Bici
(PH! nagyúr)

Sajna, ez csak intellel és nVidiával műxik hardver gyorsítva. Szegény AMD-t ebből is kihagyták, így engem is. :U

(#2512) Bici

Bici
(PH! nagyúr)

Arra van bevált módszer, hogy DXVA gyorsítással menjen a konvertálás utómunkával együtt?

Vagyis olyan megoldáson töröm a fejem - az eddigi zsákutcákból tanulva - ami DXVA-n keresztül végzi a szűréseket és ezt menti el bármely formátumba.
Erre jó a sima ffdshow, vagy avisynth, vagy hasonló köztes cucc?
A lényeg, hogy a h264 videót a GPU dekódolja és szűrje.
Otthon majd kipróbálom, de ha addig vannak erre vonatkozó ötletek, tapasztalatok, akkor jöhetnek, mert csak éjjel lesz rá időm, és akkor nem tudok kérdezni. :D

Kössz!

(#2513) Zsébernardo válasza Bici (#2512) üzenetére

Zsébernardo
(fanatikus tag)

Xilisoft HD Video Converter-ben van még AMD APP videógyorsitás, de ezt még semmivel sem tudtam alátámasztani. GPU és VRAM alap órajelen megy konvertálás közben és a processzor terhelése sem kevés, hogy rámondjam most ez jól müködik... A konvertálásra forditott idő sem esik le drasztikusan 25percre (2-3órás film), jó ha 1óra alatt végez egy MKV videóval. Az Xvid itt is sokáig tart, talán ezért is használom egyre ritkábban. Az A's video converter-t remélem modernizálják, mert igy elég kevés formátumot kezel.

(#2514) Bici válasza Zsébernardo (#2513) üzenetére

Bici
(PH! nagyúr)

Kössz, este kipróbálom.

Ha tud GPU-val gyorsítva dekódolni és szűrni, akkor máris jó lesz.
Az A's Coverter nekem bejött, csak először tömörítetlen AVI-ba kell menteni a file-t szűrve, átméretezve, és utána már 110-210 fps között konvertálja az A's - bár a minőségen még kell hangolnom.

Jelenleg a szűrés, leméretezés viszi el a legtöbb időt, mert most CPU-n fut, ami 23-24 fps-t jelent. Ha ezt meg tudná csinálni a GPU, akkor nem zavarna, hogy két körben kell csinálni az egészet.

(#2515) paraszt2

paraszt2
(lelkes újonc)

Szervusztok!

Régóta vadászok egy nagyon egyszerű konverter programot amivel MTS-re tudnék egy kis basszust adni és semmi máshoz nem nyúlna. Találtam természetesen sokféle programot amivel ezt meg lehett volna oldani de nekem ezek mind túl bonyolultak voltak. Ha tudnátok nekem egyet ajánlani nagyon hálás lennék...

Köszi.

Hozzáteszem én csak simán paraszt akartam lenni csak valamelyik paraszt elfoglalta azt ,hogy paraszt

(#2516) Zsébernardo válasza Bici (#2514) üzenetére

Zsébernardo
(fanatikus tag)

Xmedia Recode 3.1.9.1 végre használni kezdi az OpenCL hardveres gyorsitást. Már az eszközökben detektálta a videókártyát és a CPU-t. Most még egyenlőre a CPU-n kódolja le a videókat, de a 20-35 FPS helyett 50-70 FPS-el feleannyi idő alatt végez nálam. A GPU-s hardveres gyorsitás még nem müködik, de a profilban már szerepel a GPU-m is, ezért várható valamelyik következő változatban ennek az erőforrásnak is a kiszolgálása. :K

(#2517) Zsébernardo válasza Bici (#2514) üzenetére

Zsébernardo
(fanatikus tag)

+ CABAC: Enabled

[ Szerkesztve ]

(#2518) Zsébernardo válasza paraszt2 (#2515) üzenetére

Zsébernardo
(fanatikus tag)

Teljesen át kell konvertálni az audiósávot, ha a hangerején vagy a hangszinén akarsz változtatni. Ennél egyszerűbb ha a lejátszóprogram EQ-ban, vagy az erősitőn adod a mélyet neki. :D

(#2519) DeathAdder

DeathAdder
(PH! addikt)

Lehet nem a legmegfelelőbb topik, de nem találtam jobbat, ilyen számotokra piti dologban biztosan tudtok itt is segíteni :)

Szóval az érdekelne h hogyan tudok videó alá stopperórát beszúrni?

Sony vegas -t használom, nem vagyok profi, de eddig sikerült rájönnöm mindenre amit szerkeszteni akartam az évek folyamán.
Most egy videó alá stopperórát szeretnék beszúrni, de sehogyan sem megy.
Addig jutok csak, hogy a stopper a videó kezdetétől a végéig fusson, de olyat nem látok beállítani, hogy mondjuk az 5,13 sec-től a 17. sec -ik mérje az időt nullától.

Ezt hogyan lehetne, esetleg más programmal?

The Power of Dreams • You'll Never Walk Alone

(#2520) paraszt2 válasza Zsébernardo (#2518) üzenetére

paraszt2
(lelkes újonc)

Lehet, rosszul fogamaztam. Természetesen a hansávot át fogja konvertálni ,de amiket találtam programokat szinte mindegyiknél be kellett volna a video sávot is állítgani illetve az audio szerkesztés is bonyolult volt nekem. Én speciel koncert videókat szeretnék több méllyel arhiválni illetve töltögetem a youtube-ra is ezeket ,de sajna a gépem a torzítás elkerülése véget (gondolom én) nagyon levágja a mélyeket.

Hozzáteszem én csak simán paraszt akartam lenni csak valamelyik paraszt elfoglalta azt ,hogy paraszt

(#2521) Trex3399

Trex3399
(újonc)

Sziasztok!

Egy nagy segítség kéne egy haveromnak!
Olyan problémája van, hogy a felvett videók hangsávját a Camtasia Studió 8 nem ismeri fel már egy ideje és ezért a lekonvertált videók hangtalanok.
Csak annyi változott nála hogy vett egy gamer fülest ami saját hangkaris és az is van beállítva alapértelmezettnek, amivel jó volt egy darabig, de most valamiért nem ismeri fel semminek sem a hangsávját.
Egyébként a felvevő amit használ az a Mirillis Action! nevű progi.

Ha valaki ért ezekhez, nagyon örülnék egy kis helpnek!!! :))

(#2522) Zsébernardo válasza paraszt2 (#2520) üzenetére

Zsébernardo
(fanatikus tag)

Aluláteresztő szűrőn, mintavételezési sűrűségen és hangerőn kivül nem találkoztam az audiósávban egyéb hangminőséget befolyásoló eszközről. Avidemux is elég sok lehetőséget ad (Gain), de csak videóval együtt képes kódolni. Xmedia Recode már külön audióprofilokat is tartalmaz. Az mp3DirectCut is csak normalizálást és hangerőt tud állitani. EQ-val nem rendelkeznek, vagy nem találtam meg, mert eddig nem volt rá szükségem. Némelyik beállitást nézd át. :) A program amit használtál nem használt vágást, vagy resample-t 44.1 MHz-re, és az sem mindegy hogy melyik hangsávot (DD 5.1, DTS 5.1 és a sztereó) konvertáltad át.

[ Szerkesztve ]

(#2523) Zsébernardo válasza Trex3399 (#2521) üzenetére

Zsébernardo
(fanatikus tag)

A Windows lejátszó és rögzitő eszközök beállitásait nézd át. Az alapértelmezett audióeszközök változásait állitsd be, utána remélem jó lesz. A Hangkártya topikban jobban válaszolhatnak erre a kérdésre.

(#2524) pieceofpaper

pieceofpaper
(újonc)

sziasztok,

remélem, hogy tud valaki segíteni... a kérdés a következő:
Van egy interjúszerű videó. Az lenne a lényeg, hogy minden kérdés, és minden válasz után automatikusan megáll, és egy gombnyomással tovább lehet nyomni. Egy lánybúcsúra készül, és a lány majd megpróbálja megtippelni, hogy mit válaszol a vőlegény, szóval ne csússzon tovább, ha elfelejtik megnyomni a pause-t. DVD lejátszón, vagy laptopon is lejátszható, teljesen mindegy, amelyikhez könnyebb gyártani egy ilyet.
Van valakinek tippje?

köszi előre is

(#2525) kovisoft válasza pieceofpaper (#2524) üzenetére

kovisoft
(fanatikus tag)

Szerintem ez inkább lejátszó kérdése. Én feldarabolnám a videót több részre (a következő rész mindig a válasz előtt kezdődne). A lejátszót úgy állítanám be, hogy a lejátszás álljon le minden videófájl lejátszása végén (ezt a legtöbb PC-s lejátszóban be lehet állítani). A következő fájl indítását kézzel végezném. DVD formátum helyett avi (vagy egyéb videófájl) formátumot használnék, és az egészet laptopról futtatnám.

(#2526) Trex3399 válasza Zsébernardo (#2523) üzenetére

Trex3399
(újonc)

Köszi a segítséget, majd átnézem azokat jobban!!! :R :)

(#2527) SaNyEe

SaNyEe
(fanatikus tag)
LOGOUT blog

Sziasztok,

Játékmenet rögzítését követően, a videofelvétel visszajátszás darabos.
Nem a tipikus 15-20fps szaggatásra gondolok, ez annál "finomabb". Otthon feltöltök majd egy videot, hogy szemléletesebb legyen.

Rögzítéshez CamStudio-t használok, x264 kódolással.
A rögzítésnél 33ms / capture és 30fps visszajátszást állítottam be. Minden 15. frame keyframe.

Teljesképernyős FHD felvételhez alkalmatlan a hardverem (legalábbis azokkal a beállításokkal amiket eddig próbáltam), így 1280x768 felbontáson rögzítek.

Rögzítéskor a frame rate 30-40 között mozog és semmiféle szaggatást nem produkál a játék, csak visszajátszásnál.

A hardver:
- Intel Core i3 2100
- 16GB RAM
- Radeon 7870

A CPU load rögzítés közben nem haladja meg a 70%-t szálanként.

Kérdésem, hogy mi okozhatja ezt a problémát, hogy oldható meg?

[ Szerkesztve ]

(#2528) SaNyEe válasza SaNyEe (#2527) üzenetére

SaNyEe
(fanatikus tag)
LOGOUT blog

Erről beszéltem: youtube link

most a grafikát kvázi minimumra tettem, h frame dropok se legyenek egyáltalán, az eredmény ugyanaz. 5let?

[ Szerkesztve ]

(#2529) pibácsi

pibácsi
(tag)

Szia detroitrw!

Küldtem egy privi üzenetet, ha lesz időd légyszi olvasd el.

Ü. Pibácsi

(#2530) eastone1

eastone1
(fanatikus tag)

Sziasztok.
Egy olyan konvertáló programot keresnék ami kijavítja a felvétel remegését, minőségét pl. anno Vreveal.
Valamint mov fájlból mp4 re konvertál. Ha hd képes az sem baj.
Köszi.
Ja. És lehetőleg ne keljen tanfolyamot elvégezni hozzá. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#2531) kovisoft válasza eastone1 (#2530) üzenetére

kovisoft
(fanatikus tag)

Pl. Avidemux. Konvertáláskor be kell kapcsolni a "Stabilize" video filtert.

(#2532) eastone1 válasza kovisoft (#2531) üzenetére

eastone1
(fanatikus tag)

Köszi

(#2533) eastone1 válasza kovisoft (#2531) üzenetére

eastone1
(fanatikus tag)

Bocs de nem találom a stabilize -t a video filterek között.

(#2534) eastone1 válasza kovisoft (#2531) üzenetére

eastone1
(fanatikus tag)

Rafinált egy progi, hogy a francba tudom elindítani a kódolást? :DDD
Beállítottam a formátumot képre, hangra.

(#2535) eastone1

eastone1
(fanatikus tag)

Az elindításra rájöttem. már csak a filter hiányzik.

(#2536) kovisoft válasza eastone1 (#2535) üzenetére

kovisoft
(fanatikus tag)

A Filters gombot kiválasztod, és azt hiszem a bal oldalon a Noise menüben van, de ha hazaérek, akkor pontosan megnézem.

(#2537) kovisoft válasza eastone1 (#2535) üzenetére

kovisoft
(fanatikus tag)

Ez hihetetlen! Határozottan emlékszem, hogy használtam ezt a filtert, de most én sem találom. :W
Viszont ránéztem a korábbi verziókra, és a 2.5.6 verzióban még benne van maga a filter file (plugins\videoFilter\libADM_vf_Stabilize.dll), de hiába futtatom ezt a verziót, ebben sem jelenik meg a Stabilize. Lehet, hogy csak XP-n ment és most Win8-on nem? :F

(#2538) kovisoft válasza kovisoft (#2537) üzenetére

kovisoft
(fanatikus tag)

Úgy tűnik, hogy rosszul emlékeztem, és mégsem az Avidemux volt, amit használtam. Akkor viszont talán a VirtualDub lehetett a Deshaker plugin-nel. Elnézést a félrevezetésért. :B

(#2539) eastone1 válasza kovisoft (#2538) üzenetére

eastone1
(fanatikus tag)

Én kössz, közben letöltöttem a vreveal t csak az a baj, hogy nem ismeri fel a mov fájlt. Így dupla meló lenne.
Kipróbálom akkor a virtualdub ot.

(#2540) eastone1

eastone1
(fanatikus tag)

:W Ez a nyüves sem ismeri fel.

Copyright © 2000-2014 PROHARDVER Informatikai Kft.