2015. április 26., vasárnap

Gyorskeresés

(#2901) cigam válasza ReSeTer (#2900) üzenetére

cigam
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Nem. HW-esen csak a kicsomagolást támogatják, a becsomagolást nem. A dedikát HW-es h.265 kódolót nem szabad összekeverni a SW-es konverterrel, ami opcionálisan (cuda, opencl) ráveszi a videokártyát, hogy segítsen bizonyos részfeladatok elvégézésében/kiszámításában.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/pages/Freeware/225578290954074

(#2902) ReSeTer válasza cigam (#2901) üzenetére

ReSeTer
(tag)

Hú ez kicsit bonyolultan hangzik. Tehát akkor még ebben az évben se jön ki olyan hardver, amivel normálisan lehet h265-ttel konvertálni, és nem méregdrága?

(#2903) Bozek válasza cigam (#2901) üzenetére

Bozek
(PH! kedvence)

A CUDA már felejtős sajnos, az Nvidia kivette a driver-ből. Bár ha korábbit rak fel az ember (337.88 az utolsó ilyen), akkor még lehet használni. Újabban már NVENC van, arról viszont nem tudom, hogy melyik konvertáló program támogatja.

(#2904) RaPiDsHaRe

RaPiDsHaRe
(fanatikus tag)

Sziasztok!

Nemtudom jó helyre írok-e, de hátha tudok segíteni.

Tudtok ajánlani egy programot, amivel élőben közvetittett videot feltudok venni és később átkonvertálni másik formátumba ?

"Akár azt hiszed, képes vagy rá, akár azt, hogy nem, igazad lesz." -http://www.konyvszelidito.blogspot.hu -

(#2905) Bozek válasza RaPiDsHaRe (#2904) üzenetére

Bozek
(PH! kedvence)

FLV Recorder

Én ezt használtam egy időben, amikor a DigiSport oldaláról nem tudtam leszedni a videót, mert nem volt benn a forrásban.

(#2906) nyozo

nyozo
(tag)
LOGOUT blog

Üdv! Adott egy Sony vegasból kirenderelt videó, ami 2GB lett Full HD-s 30fps-es videó mp4 a formátuma, ezt szeretném minőség romlás nélkül konvertálni, hogy feltudjam tölteni youtube-ra mert sajnos a féltöltésem elég gyér. Milyen konvertáló programot ajánlanátok nekem? :R

Egy nagyon bölcs ember mondása! "A haverok olyanok mint a krumpli ha megeszed meghal"

(#2907) Murphistic válasza nyozo (#2906) üzenetére

Murphistic
(fanatikus tag)
LOGOUT blog

Szia!
Egy próbát tehetsz a Handbrake-kel: [link]
Az ajánlott beallításokat kilesheted innen: [link]

"A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

(#2908) petya2012

petya2012
(senior tag)

sziasztok

vettem egy tabletet,de az avik iszonyú halkak,miközben a zenehallgatással és a youtube-n tökéletes hangzás
azt írták nekem,hogy valami tömörítési hiba
van rajta egy mp4 valami 1080p és azon is tökéletes a hang

vannak 720p-s és 1080p-s forrásom is
tudnátok valami konvertáló progit amivel pl mp4-be tudnám konvertálni,hátha jobb lenne a hang
egyáltalán van értelme vagy nem lenne jobb a hang??

köszi a segítséget

LG LA 660,Huawei Ascend G620s,Gigabyte F2A88XM-D3H, AMD A8 6600K, SAMSUNG 840 EVO

(#2909) AeSDé Team

AeSDé Team
(senior tag)

Sziasztok!
Gyors kérdés, kicsit off, valahol meg kellett kérdeznem: Ha végre lesz DX12 és egyéb low-level api-k akkor lehet majd videókat renderelni és konvertálni GPU-val? :D
Esetleg van már most olyan progi ami képes valahogy Mantle-n vagy valami máson keresztül hatékonyan megoldani ezt a dolgot?

[ Szerkesztve ]

(#2910) cigam válasza petya2012 (#2908) üzenetére

cigam
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Sem a felbontásnak, sem a konténernek nincs köze a hangerőhöz.

Azt tudod csinálni, hogy betöltöd avidemux-ba. A videó sácot copy-zod, így nem lesz minőségvesztés, a hang feldolgozásánál kijelölöd az automata szintezést:

Nem igaz, hogy 2015-ben nem tudja feldolgozni a png képeket a portálmotor :N

A másik (egyszerübb) lehetőség, hogy olyan lejátszót választasz, ami ezt lejátszás közben megoldja. pl:

AeSDé Team

Már n+1 éve létezik ilyen. pl [link] Mivel mostanában a cuda valamiért mostoha gyerek lett, már nincs benne az nvidia driverekben.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/pages/Freeware/225578290954074

(#2911) petya2012 válasza cigam (#2910) üzenetére

petya2012
(senior tag)

szió

ez milyen lejátszó??

LG LA 660,Huawei Ascend G620s,Gigabyte F2A88XM-D3H, AMD A8 6600K, SAMSUNG 840 EVO

(#2912) Bozek válasza cigam (#2910) üzenetére

Bozek
(PH! kedvence)

"Mivel mostanában a cuda valamiért mostoha gyerek lett, már nincs benne az nvidia driverekben"

Ezért kell felrakni egy korábbi verziót, a 337.88-asba még benne van. :)

(#2913) cigam válasza petya2012 (#2911) üzenetére

cigam
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

mpchc
Gondolom Androidra is létezik olyan lejátszó, ami képes "felhúzni" a hangot.

[ Szerkesztve ]

(#2914) petya2012 válasza cigam (#2913) üzenetére

petya2012
(senior tag)

hát én még nem találtam olyat sajna :(

(#2915) Bozek válasza petya2012 (#2914) üzenetére

Bozek
(PH! kedvence)

Az MX Player biztos fel tudja húzni, a többiről nem tudok nyilatkozni. Abban van az Audió beállításoknál olyan, hogy Nagyobb hangerő, ezzel 200%-os növekedés érhető el H/W+ és S/W dekóder esetén. A sima H/W-nél azért nem, mert ott teljesen az Android-ot használja a lejátszáshoz, nem a saját cuccait.

(#2916) fireman123

fireman123
(fanatikus tag)

Sziasztok!

Kamerával felvett 1920x1080 50p-s (.m2ts, illetve .mov formátum) videók szerkesztésére (összefűzés, vágás, effektek, feliratok.....stb.) keresek lehetőleg magyarul tudó progit, teljesen otthoni hobbiszintű használatra.

Eddig a Pinnacle Studio 14-et használtam, ami nagyjából megfelelt a céljaimnak, viszont az 50p-s fullhd bemeneti fájlokból 50p-s képkocka sebességgel csak max. 12e kbit/sec adatsebességű filmet tudok készíteni....vagy pedig akkor engedi a 24e kbit/sec beállítást ha 25p-re állítom képkocka sebességet.
(remélem nem írtam nagy hülyeséget :B)

Tehát nem tudok fullhd 50p-s 24e kbit/sec adatsebességű filmet készíteni, ...pedig jó lenne, mert pont ennyi a bemeneti fájlok paraméterei, jó lenne ha nem kellene a kimeneten "rontani".

Tudtok ajánlani ehhez megfelelő progit?

(#2917) Bozek válasza fireman123 (#2916) üzenetére

Bozek
(PH! kedvence)

1. Windows Movie Maker. :)
2. Minek a 24 Mbps? Nincs észrevehető különbség a 12 és a 24 között szerintem.

(#2918) fireman123 válasza Bozek (#2917) üzenetére

fireman123
(fanatikus tag)

Köszi, megnézem a WMM-et.
Azért szerettem volna 24-el, mivel annyi a bemenő is ....de akkor csinálok majd próbát ugyanabból a jelenetből 12-vel és 24-el is, és meglátom van-e különbség :B

(#2919) Bozek válasza fireman123 (#2918) üzenetére

Bozek
(PH! kedvence)

Nem igazán lesz észrevehető különbség. Én a 720p-s videókat 3 Mbps-el szoktam tömöríteni és még ott se veszem észre.

(#2920) ksanc válasza fireman123 (#2918) üzenetére

ksanc
(senior tag)

Nagyon is van különbség, de ahhoz jó megjelenítő (vagy projektor) kell, nem egy átlag monitor.

Nálunk egy évben egyszer van egy filmszemle a melóhelyen, 2013-ban hoztak egy 50 MB/s-os anyagot, mert az operatőrt az alatt zavarta a tömörítés :D Na ja, szakmai ártalom.
Namost nem milliós mozis technikával vetítünk, szóval egyrészt itt nem fogja látni az 50MB/s-t, másrészt lejátszani sem tudtam min. Szóltam előre, hogy a plafon 30MB/s, de nem érdekelte. Engem sem, hogy itt-ott beszaggatott :D

Otthoni cuccon az átlagos 5MB/s általában elég mindenre, még akkor is, ha TÉNYLEG 1080p-s filmről beszélünk, nem valami felkonvertált fosról.

[ Szerkesztve ]

(#2921) fireman123 válasza ksanc (#2920) üzenetére

fireman123
(fanatikus tag)

Még nem volt időm próbálgatni a különféle adatsebességeket (sok a meló), amúgy 47"-os LG tv-n nézem.....meglátjuk mi sül ki belőle.

(#2922) cigam válasza ksanc (#2920) üzenetére

cigam
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Otthoni cuccon az átlagos 5MB/s általában elég mindenre, még akkor is, ha TÉNYLEG 1080p-s filmről beszélünk

Szóljál már a mindigtv-seknek, hogy tök feleslegesen túráztatják magukat 10-12mbps-os HD stream-ekkel.

(#2923) Bozek válasza cigam (#2922) üzenetére

Bozek
(PH! kedvence)

Ha Te a MindigTV-n találsz 10-12 Mbps-es streamet, akkor csak gratulálni tudok. Jó az 6-8 Mbps-nek is. :)
Amúgy meg már vagy itt, vagy a MindigTV topic-ban ki lett tárgyalva, hogy a stream más lapra tartozik, ahhoz nagyobb sávszélesség kell.

[ Szerkesztve ]

(#2924) ksanc válasza cigam (#2922) üzenetére

ksanc
(senior tag)

Átlagos otthoni cuccról vagy éppen otthoni konvertálásról beszéltem, nem a szolgáltatókról. De hogy érthetőbben fogalmazzak: attól, hogy az átlagtróger nem látja a különbséget és egyébként is Junosztyon nézi, attól még a szolgáltató nem fog 1MB/s-el sugározni.
Pont arról beszéltem, hogy van különbség, nem is kicsi de a nagy többségnek ez tökmindegy.
Ez olyan, mint az audiofil: igen kevesen hallják is a különbséget, sokan csak felvágásból meg megengedhetemmagamnakvazze veszi, de egyébként süket, mint az ágyú, a nagy többséget meg pont annyira érdekli, amennyire kell.

Egyébként gyors mozgásoknál, sötét, alacsony kontrasztú felvételeknél a 10-12MB/s is harmatgyenge. De a műsorszórásnak is vannak korlátai ugye.
A Blueray-nél pl
25MB/s a szabvány, ha jól rémlik.

[ Szerkesztve ]

(#2925) ksanc

ksanc
(senior tag)

Persze nem mindegy az sem, hogy milyen kodeket használunk, mpeg2, vagy mpeg4 szabvány és a többi...

[ Szerkesztve ]

(#2926) baderoli

baderoli
(tag)

Sziasztok!

Van egy ilyen mkv videom: film.720p.WEB-DL.AAC2.0.H.264 szeretnék készíteni belőle nagyon jó minőségű x264 mp4 verziót. Milyen programot és milyen beállítások használjak? Próbáltam sokfélét de sajnos nem jön össze a kis méret és szép kép együttese. Hogyan csinálják a profik hogy tű éles képet konvertálnak kis méretűre?

Köszi!

(#2927) cigam válasza baderoli (#2926) üzenetére

cigam
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

MkvToMp4
Mivel nem kódolja újra(a h.264-et), tuti nem lesz minőségveszteség.

Az avidemux-al is megpróbálhatsz konténert váltani. Alapból nem kódolja át az anyagot, csak becsomagolja az új konténerbe.

(#2928) baderoli válasza cigam (#2927) üzenetére

baderoli
(tag)

Köszönöm! Próbálkozom tovább. :R

(#2929) baderoli válasza cigam (#2927) üzenetére

baderoli
(tag)

Az MKVtoMp4 gyorsan megcsinálta jó minőségben, de file mérete alig csökkent. Egyszerűen nem tudok rájönni, hogy mit kell tenni ahhoz, hogy kis méretű legyen, de a kép minősége is megmaradjon.

(#2930) cigam válasza baderoli (#2929) üzenetére

cigam
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Mivel nem kódolja újra, így a mérete sem változhat. A minőségvesztés nélküli tömörytést felejtsd el. Már eleve egy veszteséges formátumba van tömörítve. Mikor újrakódolod (egy veszteséges formátumba) eleve minőségvesztésen esik át. Minnél kissebb méretet szeretnél, annál alacsonyabb bitrátát kell választanod. Minnél alacsonyabb a bitráta, annál gyengébb a képminőség.
Nincs csodakonverter.exe.

Miért akarod átcsomagolni/konvertálni? Ha pl. telefon/tablet a cél, érdemes natív felbontásra konvertálni (amit az LCD-je tud) A hangból is lecsíphetsz pl. sima 128kb-es sztereo AAC-be kódolva is rengeteg helyet spórolhatsz.

[ Szerkesztve ]

(#2931) mazsi70 válasza baderoli (#2929) üzenetére

mazsi70
(fanatikus tag)

hogy kis méretű legyen, de a kép minősége is megmaradjon.
Vagy ez ,vagy az .Csodák nincsenek . :(

(#2932) baderoli válasza cigam (#2930) üzenetére

baderoli
(tag)

Van egy sorozat ami létezik a fent említett formátumba részenként 1,5gb és szeretném megcsinálni jó minőségű kisebb méretűbe és feltenni a "mag"-ra. Közben azon gondolkoztam hogy amiket még nézek, kb 2-3k megák és szépek, lehet amit én akarok megcsinálni már eleve nem túl jó. Mindegy, egy kicsit még szórakozok vele aztán dobom, ha nem jön össze megfelelő méretű és minőségű.

(#2933) cigam válasza baderoli (#2932) üzenetére

cigam
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

:F
2-3k mega az nem 2-3 giga? Merthogy a "k" az kilo, vagyis 1000...

(#2934) baderoli válasza cigam (#2933) üzenetére

baderoli
(tag)

Bocs benéztem, 2-300 megás részek.

Copyright © 2000-2015 PROHARDVER Informatikai Kft.