2014. november 24., hétfő

(#2651) Zsébernardo válasza medium84 (#2650) üzenetére

Zsébernardo
(senior tag)

Az átlagos logo eltüntetése csak fix helyzetre alkalmazható (pl. csatornanév kitakarása TV felvételből). Mozgás közben lévő kitakarásra valakinek van ismerete vagy használt ilyen programot, mert én még nem találkoztam ilyennel.

[ Szerkesztve ]

(#2652) sg22

sg22
(senior tag)
LOGOUT blog

Sziasztok!

Tudtok olyan progit amivel 16:9es filmeket 21:9-esre tudok konvertalni? Widescreen monitorom van ;)

what should I do about this?!

(#2653) cigam válasza medium84 (#2650) üzenetére

cigam
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

A rendszámot nem biztos, de az arcokat automatikusan "kitakarja" a youtbue. Javítás-» Speciális hatások -» Az összes arc elhomályosítása.

Amúgy simán kimaszkolható a legtöbb videószerkesztővel, pl az ingyenes vax-hoz egy leírás itt.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/pages/Freeware/225578290954074

(#2654) Zsébernardo válasza sg22 (#2652) üzenetére

Zsébernardo
(senior tag)

2.35:1 képarányú filmek fekete sávok nélkül, teljesképernyőn megnézhetőek a 21:9-es kijelzőn. Átméretezésre majd mindegyik konvertáló képes, de ezzel csak széthúzzák a 16:9-es filmet szélesre. PC-n a videólejátszókban is állitható a képarány (4:3-tól egészen 21:9-ig) konvertálás nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#2655) Zsébernardo válasza sg22 (#2652) üzenetére

Zsébernardo
(senior tag)

XMedia Recode

[ Szerkesztve ]

(#2656) sg22 válasza Zsébernardo (#2655) üzenetére

sg22
(senior tag)
LOGOUT blog

letoltottem ezt a progit, de nekem csak 16:9 ig van felsorolva a meretarany :o

what should I do about this?!

(#2657) Zsébernardo válasza sg22 (#2656) üzenetére

Zsébernardo
(senior tag)

(#2658) Gertrius

Gertrius
(őstag)
LOGOUT blog

Üdv!
Dxtory nevű programmal még felvettem játékos videót fullHD/30 fps sebességgel AVI formátumba.
Ezt kéne valahogy MP4 / WMV formátumba konvertálnom. Próbáltam VLC-vel majd letöltöttem a Vegas próbaverzióját is. MP4 esetén olyan kontrasztot kap a kép, hogy az valami borzalom, WMV-nél meg hiába állítom a felbontást 1920*1080-ra, a videó ugyan akkora lesz, de mégis csökken a felbontás, pedig max quality van beállítva. Valami ötlet? :(

EZ NONSENSE !!4!!44négy!!4! (battletag: nonsense#2596, PSN: nonsense2596). Change is the constant. If you change the future you change the past.

(#2659) cigam válasza Gertrius (#2658) üzenetére

cigam
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Ne csak a kodek-et válaszd ki, annak paramétereire is figyelj. Ugye a felbontás maradjon fHD, de a bitrátára is érdemes odafigyelni. Minél kisebb(a bitráta), annál rosszabb a minősége, cserébe a mérete is pici lesz.
Egy kis szeleten próbálgasd, míg megtalálod a neked tetsző paramétereket.

Pl. a most 1 napig ingynes WinX HD Video Converter Deluxe

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/pages/Freeware/225578290954074

(#2660) Sanyi19

Sanyi19
(senior tag)
LOGOUT blog

Sziasztok, kaptam csomó MP4 videót amit át kéne konvertálnom DivX-es avira. Melyik a legjobb program rá? Felbontás maradna ez eredeti.

Gépem: I5-2500K@4,2 Ghz, 16GB RAM, R7 260X OC, Kingston SSD
Tehát valami olyan kellene ami ezt hatékonyan kihasználja.

Most Allok Media Converterrel csinálom de elég lassú. Ez az XMedia Recode tud ilyet?

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#2661) Bozek válasza Sanyi19 (#2660) üzenetére

Bozek
(PH! kedvence)

Igen, tud ilyent, de nem is kell feltétlenül konvertálni.

Először szétszeded az MP4-et ezzel: Yamb (MP4Box)
Utána a videót az AVC2AVI átalakítod a megfelelő formába, majd összerakod az AVI-Mux GUI-val. Gyorsabb, mint a konvertálás, bár én is csak találtam, nem próbáltam.

Sony SmartWatch (MN2) eladó: http://goo.gl/ab2xPZ

(#2662) Sanyi19 válasza Bozek (#2661) üzenetére

Sanyi19
(senior tag)
LOGOUT blog

Kipróbálom mert ez az Xmedia recode elrontja a fájlokat nálam. Vagyis MP4-ből avikat. Mov-ból WMV konverzió pl. sikeres.

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#2663) Sanyi19 válasza Sanyi19 (#2662) üzenetére

Sanyi19
(senior tag)
LOGOUT blog

Igazából nem rontotta el, csak lejátszhatatlan ott ahol kéne, hogy menjen. Biztos a videó beállításnál a kodek nem volt megfelelő kipróbálom egy másikkal.

(#2664) Sanyi19

Sanyi19
(senior tag)
LOGOUT blog

Xmedia Recode alatt 0% a gpu load. Nem használja a kártyámat, ami egy R7 260X 14 számoló egységet ír hozzá. Miért nem használja? :F

(#2665) alfa20

alfa20
(fanatikus tag)

Sziaszok,

Párnapja már szenvedek videó (DivX, Xvid) konvertálással. Abban tudna nekem valaki segíteni, hogy asztali dvd lejátszóhoz szeretnék átkonvertálni HD/FHD .mkv és .avi fájlokat, régen (még divx 6/7-nél) a Divx saját konvertrét használtam, de most a 10-essel sehogy sem boldogulok hang van de a kép nincs egyiken sem. 4 asztali dvd is ellenörzőm a filmeket (Grundig, Smarton, Millenium, és van egy no-name) elvileg mind támogatja a Divx 4.x/Divx 5.x-et valamint az XviD-et.
Eddig az alábbi programokat probáltam:
- DivX converter
- WinX HD Video Converter Deluxe
- FormatFactory
- Xvid mini cinverter (ez az xvid codec-kel települt)

esetleg tud valaki, olyan programot amivel könnyen és gyorsan át alakíthatóak lennének a fájlok, illetve tudna segíteni, hogy milyen beállítást használjak a fenti progiknál?

előre is köszönöm!

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#2666) Ferink

Ferink
(tag)

Sziasztok!

Én a Format Factory nevű programot szoktam használni videó konvertálásra okos-telefonhoz.

Általában sorozat részeket nézek utazás közben. Hd minőségben töltöm le őket és ezzel átalakítom, kisebb méretűre, illetve olyan formátumra amit megeszik a telefon MX playerrel.

Az lenne a kérdésem, mi az a videó formátum ami a legoptimálisabb androidra?

Amibe érdemes konvertálni, és a minőség sem romlik le nagyon.

/A programban ugye sok a lehetőség, csak a mobil eszközön belül lehet: mp4, avi, 3gp, android, androidban avc, mpeg4 stb../

Mostanában többször jártam úgy, hogy a telefon nem akarta lejátszani csak szoftveres dekóderrel az átalakított fájlt. Illetve a képminőség is nagyon elromlott annak ellenére, hogy a videó mérete nem sokat csökkent.

Előre is köszönöm.

Asus M4a87TD, Amd Athlon II X3 455, Kingmax 2x4GB DDR3 1600Mhz, Nvidia GTX650 1Gb DDR5, Samsung 840 ssd 120Gb, FSP HEXA 400W

(#2667) Bozek válasza Ferink (#2666) üzenetére

Bozek
(PH! kedvence)

1. Elárulhatnád azt is, hogy milyen telefon pontosan.
2. Használj Xmedia Recode-ot, abban külön profil van mindenféle eszközre, így nem kell neked állítgatni. Bár most néztem a Z1 Compact beállításait, 1500 kbps-t ír HD videóhoz, ami szerintem kevés. De legalább csak egy számot kell átírni.

(#2668) Zsébernardo válasza alfa20 (#2665) üzenetére

Zsébernardo
(senior tag)

XMedia Recode az elsődlegesen ajánlott konverter részemről is. PocketDivxEncoder-t használtam asztali DVD lejátszómra és MP4-es hordozható zenelejátszóra szánt videókhoz, mert kis fájlméret mellett is jó képminőséget adott és egyszerűbb is a kezelése (közepes sebességgel konvertál).

(#2669) Zsébernardo

Zsébernardo
(senior tag)

(#2670) Ferink válasza Bozek (#2667) üzenetére

Ferink
(tag)

Samsung Galaxy Core (GT-i8262) a telefon.

Asus M4a87TD, Amd Athlon II X3 455, Kingmax 2x4GB DDR3 1600Mhz, Nvidia GTX650 1Gb DDR5, Samsung 840 ssd 120Gb, FSP HEXA 400W

(#2671) alfa20 válasza Zsébernardo (#2668) üzenetére

alfa20
(fanatikus tag)

Köszönöm,
kifogom próbálni!

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#2672) Bozek válasza Ferink (#2670) üzenetére

Bozek
(PH! kedvence)

Próbáld ki, elvileg van az XMedia Recode-ban külön beállítás is hozzá.

(#2673) alfa20

alfa20
(fanatikus tag)

az lehet, hogy az asztali dvd azért nem játsza le az .avi fájlt, mert annak mérete meghaladja a 720x576-ot?

(#2674) cigam válasza alfa20 (#2673) üzenetére

cigam
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Az is lehet, +az is, hogy nem ismeri fel a kép/hang kódeket.

Copyright © 2000-2014 PROHARDVER Informatikai Kft.