Új hozzászólás Aktív témák

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz quailstorm #4892 üzenetére

    A Live XP sokkal jobban le van gyalulva esetleg :)
    Illetve a 633MHz kevés kicsit, nekem 700MHz+256Mb RAM-on az Lubuntu szenvedett - kiderült, ott a prockó kevés már. 1GHz már elvan (633-as procit azért meg lehet rángatni 733 köré, ott már az FSB emelés sokat számít...)

    A 64 bites W7 sokkal több RAM-ot zabál, mint a 32 bites, a Celeronra én 32-est tennék :) Késői P4 meg C2Solo procik még nagyon nem voltak jók 64 bitre, hiába tudták :S (Másik ismerős laptopján is volt 64 bites Win7 a Core2Solo procin, használhatatlan volt 1Gb-al, a 32 bites jobban ment.)

    " Meg van amikor el se indul."
    Ilyen van, de új hw-ekkel is :S Viszont általában megoldható... Ilyen öreg vasaknál meg nem lehet elvárás, hogy out of the box menjen minden.

    "ami linuxon macerás, amennyiben nem adat lemezt írsz. "
    Nemtom, pár ezer évenként írok nem adat lemezt :) Adatlemezt se gyakran... De amikor írtam, akkor nem volt nehéz.

    Volt egy haver, életében nem használt Linuxot, behalt a gépe. Kapott kölcsön egy 1.8-as Willamette P4-et :D 512Mb RAM-mal (munkához muszáj volt, Firexox + pluginek kellettek). Lubuntu került rá. 1 hétig azt volt kénytelen használni - gyökeresen megvéltozott a véleménye.

    Játékra (LAN) meg nem való a Linux, ez van.

    Meg régebbi HW-n nem jó... Ne a ~10 évvel ezelőtti, nem támogatott XP-hez hasonlítsuk a 2010-es kiadású Ubit :)

    Programokra átszoktatás meg tényleg macerás, mondjuk anyámnak leírtam, mit merre, azóta megy neki minden.

    [ Szerkesztve ]

    Mutogatni való hater díszpinty

Új hozzászólás Aktív témák