Új hozzászólás Aktív témák

  • quailstorm

    nagyúr

    válasz hcl #4890 üzenetére

    SP3-mal elvistásodott. Több NT5.0 meg NT6.0 van benne mint 5.1 jóformán. Megnőtt a gépigénye is a win7-ére kb. Legalábbis a RAMéhség. De még a 2,8GHz-es Celeron D is jobb volt XP-vel. 20-30%. Ezek a gépek meg cd írásra vannak használva ami linuxon macerás, amennyiben nem adat lemezt írsz. Aztán apukám annak is örül hogy a Nero wave editorral boldogul, anyukám ECDL-t MSoffice tette le. Soroljam még? Nem lehet, nem érdekli őket. A google chrome-ra álig bírtam rászoktatni őket IE8-ról. Win7 fennvan a celeron gépen. 2GB RAM, FX5200. Háát, ha nem telepít elmegy. De inkább ne. Pedig 64 bites. Sok az már szegény vénségnek. Ubuntu meg akkor került rá mikor unokatesómmal barmoltunk, aztán szégyenszemre mehetett vissza XP-re mikor lanoztunk. Beégett a Linuxszal. Pedig Core2Duo-n már az a gyorsabb, de a régebbi HW-n nem jó. Meg van amikor el se indul. Pl a p3-p2-es gépeimet nem szeretik a live linuxok. Az ubuntu is borzasztóan megy, pedig 300MB RAM 633MHz. Ehhez képest a live XP elfogadhatóbb. De az a gép már nem erre való. Csak azt akartam érzékeltetni, hogy az új linux sokkalta többet kér mint az XP, a régi linuxnak meg 0 supportja meg backportja, míg XP-re minden van ha nem kér DX10-et.
    Suse linuxot meg szeretem, volt az athlon XP-n. De most csak a saját gépemen kísérletezek. Sztem ennyi elég is a windows offból.

Új hozzászólás Aktív témák