Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vargalex

    Topikgazda

    válasz DonCosta #29013 üzenetére

    Hi!

    Már megint ez a "Linuxhoz nem kell értened, ez nem Openwrt, ahol külön kell modulokat installálgatni" vélemény a linkelt hozzászólásban! Bocsi, de ezt soha nem tudom reagálás nélkül hagyni. :) A kérdéses feladathoz nem is kellenek külön modulok. Valamint, ha valamihez mégis modult akar valaki telepíteni (pl. minidlna, multiwan, proxy, ushare), akkor azt megteheti a webes felületen is. Próbálja meg ezt megtenni valaki DD-Wrt alatt. (Ráadásul a DD-Wrt alá is az OpenWrt-s csomagokat lehet feltenni ssh-n, trükközéssel.) És direkt olyan csomagokat írtam példaként, amik telepítés után LuCI-ból config-olhatók.

    Ahogy korábban is írtuk, a WDS-hez mindkét oldalon WDS-t kell beállítani. Az elsődleges routeren AP WDS, a másodlagoson Kliens WDS. Ezt nem fogod megúszni.

    Ha elég az, hogy a másodlagos router csak kábelen ad netet, akkor az elsődleges routerhez nem kell nyúlnod, a másodlagoson pedig Kliens mód kell. Ahogy korábban írtam, ezekhez OpenWrt alatt sem kell bűvészkedni (a mobilon megosztott WiFi-re kapcsolódással bemutatom):

    1. A Hálózat->WiFi fülön Felderítés gombra kattintás:

    2. A megjelenő elérhető hálózatok közül a kívántnál a Csatlakozás a hálózathoz gomb megnyomása (érdemes a BSSID-t kimásolni, mert a 4. lépésben szükség lesz rá):


    3. A megjelenő beállításoknál a WEP/WPA, stb. kód megadása (nyilván ezt tudnod kell, illetve tudod is, ha a szomszéddal megegyeztél):

    4. A megjelenő WiFi beállításoknál az elsődleges router BSSID-jének bemásolása (a 2. lépésben másoltuk ki), majd Mentés & Alkalmazás gomb megnyomása:

    5. És már létre is jött a kapcsolat, a kábelen lógó klienseken van is net:

    [ Szerkesztve ]

    Alex

  • Maximusz

    aktív tag

    válasz DonCosta #29013 üzenetére

    Szia!

    két dolgot szeretnék ehhez hozzáfűzni. Én két lehetőséget próbáltam, mind a kettő működik.

    Az első lehetőségben, két általános (Dlink DIR-301 és TPLink WR543ND) routert tudam úgy összekötni, hogy nem volt firmware módosítás (tehát gyári szofttal ment minda kettő) - A Dlink kapta a netet , és adta tovább az 543-nak, az Client AP módban üzemelt, ekkor wifin kapta a netet, és adta tovább a vezetékes LAN portokra. - ebben az esetben a WAN kapcsolattal rendelkező (Dlink-et) használó felhasználó (vagyis én) nem fértem hozzá a második (TPLink Client AP) router módban üzemelő routerhez, mert az saját alhálózatot hozott létre, tűzfallal védeve, saját DHCP-vel (tehát NATolt)

    a másik jelenleg is üzemelő összeállításban egy 1043-as router OpenWRT-vel, és egy Fonera router van összekötve WDS-el. A 1043-on Access Point (WDS) módban üzemel, a másik routeren pedig Client WDS-re van állítva az egyik WLAN interfésze, ott össze van bridgelve a vezetékes és vezeték nélküli összes interfész, így az arra csatlakozó (akár wifin, akár vezetéken) számítógépek közös alhálózatban vannak az "fő" WAN kapcsolattal rendelkező routerrel (de OpenWRT alatt is megvalósítható az, hogy más alhálózatba legyenek, és akkor a WAN kapcsolattal rendelkező routerhez kliensként kapcsolódnak, így a WAN kapcsolattal rendelkező routert módosítani sem kell - még WDS-t sem kell beállítani). Ha ez utóbbit választod, akkor az az előnye számodra, (amit kérésként megfogalmaztál), hogy ne lássa a szomszéd a saját dolgaidat, és nem is fogja, mert más alhálózatban leszel.

    remélem tudtam valamit segíteni az általam használt módozatok leírásával.

    Maximusz

Új hozzászólás Aktív témák