Új hozzászólás Aktív témák

  • vargalex

    Topikgazda

    válasz tomi7711 #1155 üzenetére

    Jól írod, a "belső" overlay-t nem használja, kivéve az fstab configot. Valóban a legcélszerűbb úgy, ha módosítod az fstab-ot (mondjuk én már úgy buildeltem a saját firmware-omat, hogy a nekem szükséges fstab config volt benne), majd reboot és utána config. Az összes configot módosíthatod előtte is, de mivel a reboot után a külső meghajtót mountolja rootfs-ként, így a flash-ban tárolt adatokat "nem látja" a router, tehát minden módosításod elveszett. Azaz kezdheted az elejéről a configolást. Amit nem értek, hogy miért vették ki azt, ami egy korábbi verzióban benne volt, nevezetesen azt, hogy a flash tartalmát extroot esetén is mountolta, csak a /tmp/overlay-ba. Így leglább volt lehetőséged arra, hogy minden flash-ban tárolt configot átmásolj a külső meghajtóra egy cp -r /tmp/overlay/* /overlay parancssal.
    Persze a mountolás megoldható utólag is:

    PART=`grep "rootfs_data" /proc/mtd | awk -F: '{print $1}'`; PART="${PART##mtd}"; echo "${PART:+/dev/mtdblock$PART}"
    Az előző paranccsal visszaadott értékkel:
    mount -t jffs2 visszaadottertek /tmp/overlay

    Pl.: mount -t jffs2 /dev/mtdblock4 /tmp/overlay

    Ezután mehet a másolás, illetve a /tmp/overlay-ban hozzáférsz a flash-ban tárolt tartalomhoz (többek között az fstab config-hoz is).

    [ Szerkesztve ]

    Alex

Új hozzászólás Aktív témák