Új hozzászólás Aktív témák

  • szucsi84

    csendes tag

    Szia Mave!

    A rengés leírásán jól szórakoztam :P Nem találok benne szakmai kivetnivalót, a derűmet a képcső-lépcső elírás okozta :DD.
    Egyébként ez a rendszer jobban tetszik mint a Richter-skála. Mindkettőben megvan a saját logika. A Richterrel minden jól számszerűsíthető objektív, csakhogy két ugyanolyan számmal jellemzett rengés nagyon különböző hatással lehet. Ahol ritkák a rengések tökéletes mérőszám, viszont ahol sűrűn előfordulnak ott tényleg sokkal logikusabb egy olyan skálát használni, ami az okozott felszíni hatásokat veszi figyelembe. Persze nekem személy szerint nem tetszik, hogy nem objektív, és mindenféle érzeti paraméter is van benne.
    Ha engem kérdeznének a maximális felszíni gyorsulást választanám mérőszámnak, úgy is azt használják a mérnökök is, az építmények földrengésállóságának mérőszámaként, másrészt ha megmondják mennyi g-vel mozdul meg alattad a föld, ugyanúgy ez tudod képzelni az érzést.

    Gratulálok az első pénzfelvételedhez :P Biztos a japán gondolkodásban, mikor leveszed a számláról a pénzt, az onnan törlődik ;) Ezért használták a Withdrawal szót.

    Ha mondod, hogy ilyen terveid vannak a skype-pal, hogy feltöltés, lebeszéllek róla. Sokkal kedvezőbb percdíjú viop-ok is vannak. Skype nem ideális Magyarországra telefonálásban. Én mindig mást használok (most éppen EasyVoip), éppen amikor lefogy a kreditem ITT körbenézek aztán kiválasztom ami aktuálisan a legjobb percdíjakat adja, és azt töltöm fel. Legtöbbször 10dollár vagy euró a limit, amit minimum érdemes rátölteni, hogy kedvezményeket is adjanak. Ráadásul androidra is felmegy egy kliens, ami az összes ilyet kezeli, akkor meg már csak net kell a telóra, és mintha simán telefonálnál.

    Minden Jót, és várjuk a továbbiakat!
    Szücsi

Új hozzászólás Aktív témák