Új hozzászólás Aktív témák

  • mave13

    őstag

    Úgy gondoltam, hogy nagyon körülményes lenne egy idő után az összes bejegyzésemhez kapcsolódó kommenteket figyelni, ezért innentől mindenki ide írhat. Remélhetőleg átláthatóbb lesz így, ha nem működik, akkor visszatérünk a szokásos módszerhez, és minden írásnál engedélyezem a hozzászólásokat.

    Tokió blog

    Jó olvasást, és beszélgetést!

    Mave

    Icewolf || kósza ||

  • napocska2

    senior tag

    válasz mave13 #1 üzenetére

    Előbb-utóbb csak rálelsz már egy ládára! :DDD Szurkolok, hogy ez mielőbb megtörténjen! :K
    Remélem lesz még alkalmad verőfényes napsütésben fényképezni a Szivárvány hidat, hihetetlen szerkezetnek látszik még így is.

  • iday

    aktív tag

    Hali.

    Rátaláltam az írásaidra, végig is olvastam mindet. :))

    "Fotózkodó anime figurák..." Ők animékből öltöznek be, úgy hívják hogy cosplay.

    A google map-ot nem próbáltad térképnek használni?

    Egyszer én is kimegyek oda az tuti. :))

    3dfx & AMD & ATI forever! http://iday.hu

  • Eastman

    őstag

    :)

    Háát, ha a linkelt oldal neveit, tényeit és adatait bemagolod - és jó időben megvillantod - tuti, hogy simábban mennek majd a dolgaid egy céges iszogatás után. Nem semmi.

    https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

  • mave13

    őstag

    Sziasztok!

    napocska2: rá fogok. :D A verőfényes napsütéssel mostanában nincs gond. Viszont a párával annál több. Esélyes, hogy csak ősszel lesz valami értelmesebb időjárás, amikor megéri magaslatra menni, vagy távolba fotózni. Az esős évszak után talán valamivel tisztább lesz az idő.

    iday: cosplay? na, ma is tanultam valami újat. A legtöbb karaktert nem ismertem fel. Sokan viselnek One Piece kosztümöt, de a többi számomra majdnem ismeretlen. Viszont, vasárnap szembe jött velem Naruto, és Szaszuke... :) Viszont, elvileg, nem lehet fotózni őket. Legalábbis, tegnap lekapcsolt egy őr-féle srác, aki gondolom, ezért volt felelős. Csak a jelmezesek fotózhatják egymást.
    Egyébként, a Wiki fotói is ott készültek, ahol én jártam. :D

    A Defyn, mint GPS program Mavericket használok. Jó, mert lementi a Google Maps részleteket, és utána offline is működik. Mivel nincs helyi SIM kártyám, 3G kilőve, ezzel a geochaching android app is. A Maverickhez is először netet kellett varázsolni a telefonomra, nem csak úgy nagyjából, hanem teljes hozzáféréssel. Ami nem volt egyszerű mutatvány. Addig csak vaktérképként segített, most viszont nagyon hasznos tájékozódásra. Ládázásra nem ér semmit. Nem a térkép hibája, a GPS egység ide már nem elég. Illetve, egyenként beírogatni az összes láda koordinátáját nem akkora hatalmas szórakozás.

    Icewolf || kósza ||

  • iday

    aktív tag

    válasz mave13 #5 üzenetére

    Látom az animék nem állnak messze tőled. :P

    Azért mondom a google map-ot, mert elég jól használja a hálózat alapú helymeghatározást, így a rendes GPS el kiegészítve egész jól működik. Offline-ba is lehet használni.

    Kicsit le vagy maradva a blog írással. :P

    Ha kell valami itthoni műsor vagy valami, szólj, megoldjuk. :K

    3dfx & AMD & ATI forever! http://iday.hu

  • Eastman

    őstag

    Japánban tényleg vannak olyan WC tartályok amiket a használt kézmosóvíz tölt? Egyszer láttam egy riportban a víztakarékosság ilyen módját. Találkoztál kint ilyen megoldással hogy mosdó alatt van a WC tartály vagy ez nem általános és rege a dolog?

    Kapva kapok az alkalmon, mert ez régóta izgat.

    https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

  • ArchElf

    addikt

    Szuper az következő két napi blog is :)

    AE

    Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

  • szucsi84

    csendes tag

    Szevasz Mave!

    Most már végre sikerült utolérnem, és végigolvasni, az összes bejegyzésed. Egyik-másikról már dumáltunk, szóval csak az utolsóhoz írok most. Bár nem, még az előzőhöz is (nyitott boltok) egy gondolat:
    Képzeld a Tecsó elkezdi bevezetni az önkiszolgáló kasszákat (legalább is itt Debrecenben már működnek). Tavaly még mikor Londonban jártam meglepve láttam, hogy van ilyen, és morfondíroztam, hogy Magyarországon mikorra lesz olyan a vásárlói kultúra, hogy ezt meg lehessen tenni, a komoly veszteség kockázata nélkül. És láss csodát, próbálkoznak.
    Majd meglátjuk mi lesz belőle...

    Szóval a legújabbhoz:
    Az alvás hiányérzete nálam is befigyelt már, mikor más környezetben voltam. Nem is gondolná az ember, hogy mennyit számít a páratartalom különbség, vagy a tengerszint feletti magasság...

    A szemetesekkel én is így voltam Drezdában! Magyarországon megszokta az ember, hogy minden sarkon, buszmegállóban van egy (mégis mindenfelé szemét van :F ), ehhez képes ott a németeknél 2-3 órát simán tudsz sétálni a turistáktól is nyüzsgő belvárosban anélkül, hogy egyet is látnál (kivéve a vasútállomás, de ott is szigorúan minden szemetes 4 részre osztott, a szelektív gyűjtés jegyében). Az utca mégis tökéletesen szemét mentes. Nekem is hozzá kellett szoknom, hogy hordjak magammal egy zacsit a hátizsákban amibe gyűjthetem a papír zsebkendőt, vagy szendó után maradó hulladékot, és csak hazaérve dobtam ki.

    Én úgy halottam földalatt kisebb egy földrengés hatása :) Mikor Olaszországban L'Aquvila felét romba döntötte a 2009-es földrengés, a tőle 10km-re levő Gran Sasso laborban 1400m heggyel burkolva, a műszereknek csak a finombeállításai mentek el, holott a felszínen ott is falvak omlottak össze. Bár 40-50m nem ugyan az mint 1400m föld fentről, és 5-5km jobbról balról. (előre hátra meg az egész hegyvonulat :P) :)

    Lassan megtanulod a betondzsungelben való tájékozódást is. Ha már egyszer az erdőben elég jól megy.
    Gondolom hogy még rengeteg a látnivaló, hiszen óriási a város. Tervezel kimozdulni Tokióból, és ha igen, mikor? Lesz rá időd egyáltalán? Ez az egynapos hétvége nem sok lehetőséggel kecsegtet.

    Minden jót, és várjuk a további irományokat is!

  • Lenry

    félisten

    jó a stílusod és érdekes a téma is, úgyhogy én állandó olvasóddá váltam :R

    Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

  • mave13

    őstag

    Sziasztok!

    iday: szeretem az animéket, de csak amatőr szinten. Dragonball, Naruto, Wolf's Rain főleg. One Piece, Death notes tervben.
    Maps elég jó, de ládázáshoz nem elég. Oda nem árt a 3-5 méteres pontosság. Tájékozódásra meg inkább tereppontokat használok, oda bőven elég a "nagyjából arra van" gondolkodás. :D

    "Ha kell valami itthoni műsor vagy valami, szólj, megoldjuk."
    Köszi, ezt már páran felajánlották. Szeretem a TeamViewert google-lel kombinálni. :)

    Eastman: igen vannak, itt a lakásban is olyan van. Bár, szerintem kicsit másképp, mint Te gondolod. Itt a tartály felett van a csap, a tartály teteje egy kis mosdókagyló, és a víz a tartályba folyik, amikor tölt. Akár mosol kezet, akár nem, és csak a WC lehúzása után üzemel. Ügyes, de inkább csak érdekességnek jó.

    szucsi84: önkiszolgáló kassza? Hááát... vannak kétségeim. Viszont, itt olyan nincs. Mindenhol van pénztáros, legalább egy mindegyik pultban. Néhol kettő, egy számláz, egy csomagol, meg kezeli a pénzt. Meg, olyan automata pénztárgépek vannak, hogy a pénztáros betolja a pénzt, a gép elteszi, és kidobja a visszajárót. Így a pultnál álló addig elpakol neked, amíg megérkezik a visszajáró.

    Itt ha van is szemetes az utcán, az szelektív, általában négy rekeszes. Viszont, a szemetet nem úgy gyűjtik, mint otthon. Van műanyag flakon, külön fém, külön üveg, és utána égethető, nem égethető hulladék. Hogy az utóbbi kettő között mi is a pontos különbség, azt ők sem tudták megmondani...

    Ma alig aludtam valamit. Éjjel volt egy nagyobb földrengés olyan két óra felé. Kurva szar volt arra felriadni. Ez nem olyan volt, mint a múltkori. Durván indult, mintha zuhantam volna egyet, felébredtem, erősen mozgott az ágy, tányérok, poharak zörögtek, hűtő, bútorok meg a falak recsegtek. Annyira ráparáztam a dologra, hogy utána nem tudtam elaludni. Minden kis utórengésre totál felpörögtem.
    Munkatársam mondta, hogy a 14. emeleten lakik. Ő sem volt nyugodt... Őt az a tudat rémíti meg, hogy onnan nincs hova menekülni.

    "Tervezel kimozdulni Tokióból, és ha igen, mikor? Lesz rá időd egyáltalán? Ez az egynapos hétvége nem sok lehetőséggel kecsegtet."
    Igen, vannak terveim, sőt, részben már meg is tettem, de ez egyelőre legyen titok, bár a fotók árulkodnak. :D Részben azért is szünetel a megosztás, be akarom várni a blogot.

    Éppen ezért, ma is jön egy epizód, igaz, szürke hétköznapok, képek nélkül. :(

    Köszi mindenkinek, aki olvassa!

    Mave

    [ Szerkesztve ]

    Icewolf || kósza ||

  • Forestjo

    senior tag

    válasz mave13 #11 üzenetére

    Az a helyzet kedves Attila, hogy olyan jól adod elő ezt a nem kicsit irigylésre méltó "kirándulást", hogy ennek követésére könnyen rászokik sok ember, aki olvassa. Én ma találtam meg, csak gratulálni tudok, amiért ezt a módot választottad az élményeid megosztására - bűn lett volna kihagyni a blogot :C
    Persze, ha a rengéses "élményeidre" gondolok, annyira mégsem tartom irigylésre méltónak, mert bizony van a földön sok olyan hely, ahol még nem riad fel az ember erre éjszaka - szegény Tokió!

    Mondtad, hogy a japán nép kultúrájáról, mentalitásáról, szellemiségéről majd később szeretnél írni, mikor már többet tapasztaltál meg belőlük. Meg is értem. Ezt nem lehet elhamarkodott vélemények alapján megfogalmazni. Engem is - többek között - ez érdekelne.
    Nekem is az egyik kedvelt kultúrám ők, de kíváncsi lennék, hogy neked ott köztük milyen élményt ad az ő világuk? Mert biztos van eltérés a bolygó másik oldalán kialakult kép és a valóság között, igaz? Már említetted, hogy magukba zárkóznak és nehezen nyílnak meg más kultúrával szemben. Hát igen, az ő világuk szokásaik nagyon eltér a világ más részétől - nyilván nekik éppen olyan furcsa megérteni, hogy te olyan világból jöttél, ahol nem az uralkodó évei szerint számolják az éveket.

    Neked előtte itthon egyébként milyen volt a képed a japánokról? Sok magyarban van erős szimpátia irántuk (bennem is), de ha próbálod objektívebben szemlélni a dolgokat, akkor mit mondasz arról a világról?

    Mindenesetre ezt a beszámolósorozatot abba NE hagyd! Köszönöm én is.

    [ Szerkesztve ]

    Ha úgy élsz, ahogy eddig, ha azt teszed, amit eddig, akkor ugyanoda jutsz, ahol most vagy.

  • Crystalheart

    senior tag

    válasz mave13 #11 üzenetére

    Kéne nézned tisztességes animéket is, és lenyűgözhetnéd a helyieket széles látóköröddel. :DDD

  • szucsi84

    csendes tag

    Szia Mave!

    A rengés leírásán jól szórakoztam :P Nem találok benne szakmai kivetnivalót, a derűmet a képcső-lépcső elírás okozta :DD.
    Egyébként ez a rendszer jobban tetszik mint a Richter-skála. Mindkettőben megvan a saját logika. A Richterrel minden jól számszerűsíthető objektív, csakhogy két ugyanolyan számmal jellemzett rengés nagyon különböző hatással lehet. Ahol ritkák a rengések tökéletes mérőszám, viszont ahol sűrűn előfordulnak ott tényleg sokkal logikusabb egy olyan skálát használni, ami az okozott felszíni hatásokat veszi figyelembe. Persze nekem személy szerint nem tetszik, hogy nem objektív, és mindenféle érzeti paraméter is van benne.
    Ha engem kérdeznének a maximális felszíni gyorsulást választanám mérőszámnak, úgy is azt használják a mérnökök is, az építmények földrengésállóságának mérőszámaként, másrészt ha megmondják mennyi g-vel mozdul meg alattad a föld, ugyanúgy ez tudod képzelni az érzést.

    Gratulálok az első pénzfelvételedhez :P Biztos a japán gondolkodásban, mikor leveszed a számláról a pénzt, az onnan törlődik ;) Ezért használták a Withdrawal szót.

    Ha mondod, hogy ilyen terveid vannak a skype-pal, hogy feltöltés, lebeszéllek róla. Sokkal kedvezőbb percdíjú viop-ok is vannak. Skype nem ideális Magyarországra telefonálásban. Én mindig mást használok (most éppen EasyVoip), éppen amikor lefogy a kreditem ITT körbenézek aztán kiválasztom ami aktuálisan a legjobb percdíjakat adja, és azt töltöm fel. Legtöbbször 10dollár vagy euró a limit, amit minimum érdemes rátölteni, hogy kedvezményeket is adjanak. Ráadásul androidra is felmegy egy kliens, ami az összes ilyet kezeli, akkor meg már csak net kell a telóra, és mintha simán telefonálnál.

    Minden Jót, és várjuk a továbbiakat!
    Szücsi

  • Eastman

    őstag

    válasz mave13 #11 üzenetére

    igen vannak, itt a lakásban is olyan van. Bár, szerintem kicsit másképp, mint Te gondolod. Itt a tartály felett van a csap, a tartály teteje egy kis mosdókagyló, és a víz a tartályba folyik, amikor tölt. Akár mosol kezet, akár nem, és csak a WC lehúzása után üzemel. Ügyes, de inkább csak érdekességnek jó.

    Zseniális! Annyira magától értetődő ötlet. Mit értesz azon, hogy csak érdekesség? Te nem úgy látod, hogy egyértelmű víztakarékosság? Közvetlenül megy a lefolyóba a víz, ha tele a tartály? (Bocs, csip-csup dolog, de nagyon izgat :B Én legszívesebben a mosógép utolsó illatos öblítővizével tölteném a wc tartályt. Nem tiszta ivóvízzel húznám le a cuccot.)

    Körbefotózhatnád, ha valamikor lesz erre 5 perced. Nem sürgős. ...csak tanulságos... ;)

    [ Szerkesztve ]

    https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

  • Lenry

    félisten

    válasz szucsi84 #14 üzenetére

    Ezért használták a Withdrawal szót.

    azért használták a Withdrawal szót, mert ez a pénzfelvétel angol megfelelője mindenhol

    Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

  • Crystalheart

    senior tag

    válasz Eastman #15 üzenetére

    Én a mosógép vizét is felhasználom, ilyen paraszti vödrös módszerrel, hát nem túl guszta. Igaz, abban benne van minden, nem csak az öblítővíz. :D Egyébként Magyarországon csak annak lányeges a kézmosóvizet felfognia, aki tényleg meg van szorulva, mert itthon ez max. anyagi pazarlás, vizünk elég van.

  • Eastman

    őstag

    válasz Crystalheart #17 üzenetére

    Nem ide tartozik, de az elv zavar. Ivóvízzel lehúzni.

    https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

  • Crystalheart

    senior tag

    válasz Eastman #18 üzenetére

    Nos, én kútvízzel húzom le, amikor nem a mosógép vizével. :) Három hónapra 6 m3 volt a vízfogyasztásunk, ami a korábbihoz képest nagyon kevés. Bár nem tudom, ez a 6 m3 hogyan jött össze, ennyit nem ittunk-ettünk, szerintem a család tagjai fusiban pazaroltak kicsit. :)

    De Magyarországon ne zavarjon annyira. Itt majd' minden falu határában ivóvíz-minőségű patakforrás van. :D

  • szucsi84

    csendes tag

    válasz Lenry #16 üzenetére

    Ez esetben ismét tanultam/tunk valamit :P

    Nem futottam még össze ezzel a kifejezéssel, vagy ha mégis akkor nem jegyeztem meg :)
    Pedig hasznos, ahogy a példa mutatja :)

  • mave13

    őstag

    Sziasztok!

    Forestjo: köszi. Többen mondták már, hogy függőséget okoz. :D De, nem baj, remélem, mindig tudok valami érdekesről írni.

    Ezt a földrengésesdit nem lehet megszokni. Épp ma kérdezte Tom, hogy otthon milyen veszélyek vannak. Van-e hurrikán? Mondtam, hogy nincs nagyon. Földrengés? Az se, stabil lemezen fekszünk, a legnagyobb maximum ami lehet az hatos körüli. Van-e vulkán? Az sincs. És viharok, meg villámlás? Az van, de ha tudod mit kell tenni, ha viharba kerülsz, akkor nem veszélyes.
    Szegény megkérdezte, hogy akkor mi mitől szoktunk félni?
    Mondtam, hogy amikor túrázom, vagy éjjel mászkálok két veszélyes dolog van. A kóbor kutyák, és az emberek.
    Nem értette, miért hozom fel az embereket ilyen példaként.
    Furcsa nem? Soha nem éreztem otthon, hogy milyen biztonságos helyen is élek, amíg el nem jöttem ide. Ők meg soha nem gondolnák, hogy nálunk az ember az egyik legnagyobb veszélyforrás.

    Milyen képem volt a japánokról? Hmm. Voltak japán tanítványaim az anaton, tehát kissé előnyben vagyok. Úgy gondoltam, kedvesek, nagyon szorgalmasak, és iszonyat tisztelettudók, és rangtisztelők. És ezt most is tartom. Elég sokan olyan "látszat emberek", de alapvetően lenne mit tanulnunk tőlük. Élhető világ, csak nem nekem. Aki szereti követni a szabályokat, és a hagyományokat, az tud itt élni tartósan. Én kissé lázadó típus vagyok, és gyűlölök bármilyen szabályt, és korlátozást. Nem tisztelek rangot, és bárkivel vitatkozok, ha úgy érzem, igazam van. Szóval, nekem nem olyan ideális világ, nem tudnék tartósan itt élni, komoly önkontrollt kell sokszor gyakorolnom, hogy ne járjon a pofám. :)

    Crystalheart: sorold, légyszi! De robotosat ne, azt nem szeretem. :)
    Kérdezősködtem népdalok után. Nem a megfelelő alanyt találtam meg, bár Tom mondta, hogy az iskolában sokat tanítanak, de ő már egyre sem emlékszik. Viszont, talán Amazonon van népdalos album. Gyerekkorban népszerűen, utána viszont nem nagyon foglalkoznak vele. Népviselet is inkább csak jelmezként jelenik meg, a valódi ruha brutálisan drága, akár 2M jen is lehet. Néptánc nem nagyon jellemző errefelé. Majd még próbálkozom, vagy egy srác Hokkaidóról, ő tanult zenélni, talán kicsit jobban képben van.

    "Itt majd' minden falu határában ivóvíz-minőségű patakforrás van."
    Nitrát, arzén? Egyik se? Szerencsések vagytok.

    szucsi84: megkeresem azt az elírást, köszi. Ezt levonom a korrektor béréből... :D
    Skype nem lényeg. A feltöltött 10 euróból még 8.5 megvan. Nem hiszem, hogy mostanában elfogyna.

    Nem akarom elképzelni az érzést, amikor pár g-vel megmozdul alattam a föld, köszi. :)

    Eastman: hétvégén rendbe vágom a lakást, aztán csinálok képeket. Majd meglátod, miért mondtam, hogy egy kissé játékszernek tűnik.

    Lenry: ez a kifejezés nekem totál új volt, igaz, még nem vettem fel angolul kp-t soha. Az alkalmazott angol nagyon hasznos tud lenni bárhol, kicsit rá kell gyúrnom. :D

    Icewolf || kósza ||

  • Crystalheart

    senior tag

    válasz mave13 #21 üzenetére

    Eleddig ezeket láttam, értékelési sorrendben. Ezek közül asszem egyik sem kifejezetten robotos, csak a Neon Genesis úgy félig-meddig mecha. Alul meg ott van, amit jelenleg szeretnék látni a jövőben. Nagyon sok nagyon jó van közöttük mind vígjáték, mind dráma vagy akció szinten.

    Na kösz, hogy megkérdezted a népdalokat, azért továbbra is járj nyitott szemmel/füllel, végtére is van még időd :) Ha belegondolsz, hazánkban is főleg gyerekkorban foglalkozunk a népművészettel, szóval szerintem csak megfelelő alanyt kell találnod, aki érdeklődik a saját hagyományai iránt. Kérdés, városban mennyire jellemző ez.

  • Forestjo

    senior tag

    válasz mave13 #21 üzenetére

    A tekintély vagy rangtisztelettel én is kb. így vagyok. Nem tudom mit szólhatnak a japánok az olyan tragikus, de tanulságos történetekhez, ami a merev tekintélytisztelet miatt következett be. Mostanában is játszották az NGC-n, a Légikatasztrófák sorozatban, amikor a koreai légitársaság kapitányával szemben az első tiszt nem merte megkérdőjelezni a nyilvánvalóan hibás döntéseit, és ez miatt zuhantak le.
    Nem is olyan régen még sok, volt vadászpilótát emeltek automatikusan utasszállító gépek kapitányi ülésébe Dél-Koreában csak az "érdemeiért", csak mert megalázó lett volna alacsonyabb rangban elhelyezni. És ez az út is tragikus lett, mivel nem tudtak egyenrangú felekként kommunikálni egymással!

    Ez azért az élet sok területén okozhat hasonlóan komoly vészhelyzeteket az ilyen kultúrákban. Biztosan okoz is. És ezt szerintem a mérhetetlen fegyelmezettségükkel sem tudják ellensúlyozni - bár az tény, hogy hatalmas előny.
    Gondolom lassan átalakul azért japánban is ez a magatartás. De lehet, hogy pl. éppen ezért tartanak ott, ahol??? Egy biztos: szélsőségbe vinni nem szabad a tekintélytiszteletet.

    Ha úgy élsz, ahogy eddig, ha azt teszed, amit eddig, akkor ugyanoda jutsz, ahol most vagy.

  • mave13

    őstag

    Üdv!

    Crystalheart: szép lista, köszi. Lesz miből válogatni. Remélem, elérhetőek angol szinkronnal, vagy legalább felirattal. Magyarral gondolom, alig pár. A Nauszikát, a Vándorló palotát, és a Steamboy-t már láttam többször is, nagyon jók. Akirát ajánlották az itteniek.
    Amit láttam, de nem találom a listádon, az a Vexille, Apple seed, Ghost in the shell (movie), Vampire hunter D, Laputa, Sky crawlers, és sorozatból a Wolf's rain. Ajánlom mindegyiket, nagyon jók. Lehet, hogy még beugrik majd pár, egyelőre ennyi.

    Forestjo:
    igen, van itt is pár érdekes helyzet, amit nem értek. Megkérdezem, hogy ezt most miért kell így, a válasz mindig, mert így szoktuk, mert ez a hagyomány, mert ezt mondták. Van sok rossz szabályuk, amit következetesen használnak. Tudják ők is, hogy rossz, de mégis. Kérdeztem, hogy ha egyszer tudják, hogy nem jó, akkor miért nem változtatnak rajta? Válasz, mert itt így szokták. És innentől patthelyzet, mehetnénk köröket, de felesleges. Szabály rossz, de mivel ez a szokás, nem lehet megváltoztatni.

    Egyébként, van változás, de nem biztos, hogy jó. Tom mondta, hogy most már az apák nem olyan félelmetesek, mint régen, a családok toleránsak, és a társadalom rendszere is változik. A régi merev szabályokat sokan nem tudták elviselni, alkoholisták, vagy öngyilkosok lettek, ezért lazult az ilyen jellegű szigor.
    Viszont, kezdenek átesni a ló túlsó oldalára, legalábbis szerintem. A gyerekek nagyon elzüllenek. Nem olyan okosak, nem olyan fegyelmezettek, nem motiváltak, jó pár divatmajom van, akiknek fő életcéljuk utánozni az amerikaikat, vagy minél extrémebb módon kitűnni. Szóval, itt is változnak a dolgok, de érdekes rendszer bontakozik ki. Az biztos, hogy otthon sok szülőnél lecsapná a biztosítékot pár tini kinézete, nekem még a medikusok között is van elég sok, ami már túl meredek, pedig előszeretettel járok punk, vagy rocker kocsmákba, rendezvényekre, ahol azért vannak érdekes arcok. Ahogy beszélgettem pár munkatárssal, akinek gyerekeik vannak, ők sem biztosak abban, hogy jó az irány.

    Icewolf || kósza ||

  • Crystalheart

    senior tag

    válasz mave13 #24 üzenetére

    A CGI csodákat (Appleseed, Vexile) ignorálom, nekem abból Blizzard a mérce, nem komálom a simaarcú CGI-mangát. :) A Vampire Hunter D-re rá kell magam venni, nagyon nem tetszik a rajza, és a divatosabb vámpírsztorikért sem rajongok, de talán egyszer.

    Egyébként ezek mindegyikét magyar felirattal, egy-kettőt (pl. Lovely Complex) szinkronosan láttam. Én nem vagyok kimondottan nyelvsznob, azért is részesítem előnyben a magyar feliratot, de azt hozzá kell tenni, hogy a magyar subok nagy többsége trágya, csak én értek az íráshoz, ezért könnyebben megy a magyar->magyar fordítás, mint az angol->magyar. :)

  • Forestjo

    senior tag

    válasz mave13 #24 üzenetére

    Tényleg nem semmi, amit írsz. Akkor lesz részed egy kis társadalomismeretből - ez egy idegen helyen mindig izgalmas.
    Szomorú tendencia a másik végletbe esni, remélem azért nem lesz nagy baj belőle a fiatalabb generációnál. No de szerintem sokkal inkább - úgy ahogy mondod - nekünk lenne mit tanulnia tőlük. Számunkra ez lenne a fontosabb.
    Tudom, hogy te másban "utazol", de az is egy érdekes kutatási terület, hogy mikben van a japánok gazdasági sikerének a titka? Ez biztos nem csak gazdasági kérdés. De jó lenne, ha itt minálunk a "kedves" döntéshozók is tudnák erre a kérdésre a pontos válasz!
    Engem sok minden érdekel, a biológia is többek között, már csak azért is, mert egészségügyi végzettségem is van.

    Ha úgy élsz, ahogy eddig, ha azt teszed, amit eddig, akkor ugyanoda jutsz, ahol most vagy.

  • Eastman

    őstag

    válasz Forestjo #26 üzenetére

    ...az is egy érdekes kutatási terület, hogy mikben van a japánok gazdasági sikerének a titka?

    Szerintem szorgalom + fegyelem. Minden szinten.

    https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

  • mave13

    őstag

    Üdv!

    Crystalheart: csak klasszikusok, értem. Laputa ilyen, az még nem CGI.
    Azért az eredeti japán szinkron néha olyan, mintha a idegeimet tépdesnék. Egyesével, lassan.

    Forestjo: mi a gazdaságuk sikerének az oka? Leginkább az, amit Eastman írt, szorgalom, és fegyelem. De nem abban az értelemben, ahogy otthoni aggyal gondolnánk.
    Borzasztó szorgalmasak, de ez önmagában nem elég, imádják a munkájukat, és mindent megtesznek azért, hogy a lehető legjobban elvégezzék. Az utolsó WC takarítóig mindenki lelkiismeretesen végzi a munkáját, és igyekszik a legjobban csinálni. Nem lógnak, nem lazsálnak, nem azért járnak dolgozni, mert muszáj, hanem mert szeretik, és a tökéletesre törekszenek.
    Aztán még talán...
    - nagyon elhivatottak. Tom pl. intézetigazgató akar lenni egyszer. És ezért mindent megtesz. De nem úgy, hogy az elhatározás után átmegy egy seggnyaló piperkőc köcsögbe, akinek az lesz az életcélja, hogy minél kevesebb munkával, minél több ember eltiprásával felfelé kapaszkodjon. Hanem, ő ezért él, és keményen dolgozik. Kapcsolatokat épít, konferenciát szervez, nagyon jóban van a főnökével, és mindenkinek igyekszik megfelelni, és ha belepusztul is, el akarja érni a célját.
    - nagyon összetartóak. Ők pontosan tudják, hogy csak akkor maradhatnak fenn, ha egységesek, mint nemzet. Iszonyat büszkék rá, hogy japánok, de nem hangoztatják. Hatalmas nemzeti tudat él bennük, de úgy gondolják, hogy ez természetes, és senkinek semmi köze hozzá. Nem úgy van, mint itthon, hogy valaki a mellét döngetve üvölti, hogy ő aztán akkora, de akkora kurva nagy magyar, hogy mindjárt kicsattan, de közben meg taposná el a honfitársait, akik esetleg másképp gondolkodnak, mint ő. (egyéni vélemény, nem flame...) Itt sem mindenki rajong a másikért. Pl, mondták, hogy a délieket annyira nem szeretik, mert szerintük agresszívabbak. Ennyi, és pont. Nem köpködnek, nem fújolnak, elkerülik őket. Viszont, külföld felé ennek nincs semmi látszatja.
    - csak a saját maguk dolgával foglalkoznak, és tisztelik a másikat. Nem érdekli őket, hogy mit csinál a másik, mennyit keres, mennyi pénze van stb... Nem állnak neki szájalni, hogy de a másiknak nem is kell dolgoznia, mégis mennyit keres, meg hogy a másik milyen szarul végzi a munkáját. Nem, itt mindenki a maga dolgával törődik, arra koncentrál, hogy elvégezze a feladatát, lehetőleg tökéletesen, és nem azon agyalnak, hogyan tudnák a másikat tönkretenni.
    - nagyon jól tudják, mit tudnak adni az országuknak, és a világnak. Szerintem, ők borzasztóan képben vannak mondjuk az amerikaiak, meg az európaiak gondolkodásával, igényeivel. Állítom, hogy globálisan jobban ismernek minket, mint mi magunk. Tudják, mire van szüksége a népnek.
    - nagyon ügyesek. Nem úgy kreatívak, mint mi. Újat alkotni, teljesen új utat kitalálni annyira nem megy nekik, viszont, bármiben képesek meglátni a lehetőséget, bármit tudnak tökéletesíteni, amit aztán el lehet adni. Gyorsan tanulnak, és kiválóan tudnak precíziós munkát végezni. Ha valaki nem is őstehetség, akkor is addig gyakorolja, amíg nem képes megcsinálni. Nem jellemző, hogy feladnák.
    - nagyon adnak a minőségre. Nem csak munka terén, mint vásárlóknak is nagyon magasak az igényeik. Itt bóvlit nehezebb találni, mint minőségi termékeket. Igaz, hogy drága minden, de jó is. Nem véletlenül világhírűek a japánból származó termékek ebből a szempontjából.
    - nagyon következetesek. Kapnak egy tervet, azt végrehajtják. Tom már pedzegette, hogy jól járok a japán fizetéssel, és nem kell rögtön átváltani, mert a gazdaság most fellendülőben van, és nőni fog a jen értéke. Nem úgy tűnt, mintha csak a levegőbe beszélne. Ezek már rég tudják, hogy jutnak ki a válságból, ami most zajlik itt is részben a világ, részben a tavalyi földrengés miatt. Ha nem lesz újabb katasztrófa, simán talpra fognak állni. Nem kis részben a teljes nemzeti összefogás miatt. Más helyekkel ellentétben ez itt nem csak szájkarate, itt tényleg országos szinten segítik a bajba jutottakat.

    Csupán csak ezeket kéne átvenni tőlük szempillantás alatt, így első blikkre. :)

    Icewolf || kósza ||

  • Crystalheart

    senior tag

    válasz mave13 #28 üzenetére

    A japán szinkronhoz hozzá kell szokni, főleg a női hangokhoz, a férfi hangokat pedig egy idő után megtanulja az ember megkülönböztetni egymástól :D De tény, hogy nem annyira változatos a hangszín-terjedelmük, mint a magyar szinkronszínészeknek, ez leginkább a genetika miatt lehet. (Persze a nagyfilmek szinkronjaira gondolok, az animék magyarítását általában dilettáns szinkronrendezők vezénylik itthon, ezért a többséget nem érdemes magyarul nézni. Jó példa erre a közismertek közül a Naruto, ami egész jó szinkron-szereposztással indult, aztán lassanként cserélték le egy-egy szereplő magyarhangját - kezdve Sakurával, az új elviselhetetlenül béna, elnézést a színésztől - mígnem már alig maradt a régi jobbakból valaki.) Ellenben ebben is nagyon elhivatottak, és sokkal jobb a rajzfilmek szinkron-minőségének az átlaga, mint itthon. Itthon sem az Oroszlánkirály szinkronjával van baj, hanem főleg az alacsonyabb rendűként kategorizált animékével, amiket csak összecsapnak. (Szó se róla, általában gyengébbeket is vásárolnak a magyar csatornák.)

  • ArchElf

    addikt

    Jók a képek. Végre - nem melóhelyen - meg tudtam nézni :)

    AE

    Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

  • vida14

    csendes tag

    Szórakoztató, vicces, informatív, szép képekkel. Nekem tetszik. A fanyar humor meg ad neki egy színt.

    Tájfun: Az esernyőknek tényleg nem volt túl sok értelme. Max arra lehetett jó, hogy az ember kiszúrja vele a szemét :S Arrafelé esőkabátot szoktak használni? Csak ha ilyen erős viharok vannak, esetleg praktikusabb lenne...

    04:7-8: "De, amint van valami látványosság, vagy újdonság, vagy bármi, ami érdekli őket, akkor az jobban tömörít, mint a Winrar." Elnézve a képeket, meghiszem:) Hosszútávon ilyen nagyvárosban és falun is rosszul lennék. Egy kisváros némi emberrel és sok zölddel-kékkel, szerintem az az optimális.

    04.9-13: "ki tudja, hányan fogják ezt olvasni, lehet senki." Ne lottóz. Fölösleges...

    Egyébként ami a földrengést illeti, van a lakásban masszív szekrény? Meg még itthon, amikor háború volt, akkor a régi parasztházaknak jobb esetben volt egy megerősítettebb része/fala, meg a ház sarka belülről volt még ahova menekültek, ha jól emlékszem. De a ház sarkában nem vagyok biztos...

    [ Szerkesztve ]

  • mave13

    őstag

    Üdv!

    Crystalheart:
    valóban, a Naruto szinkronhangjai nagyon sokat változtak, nekem főleg Sakura, és Kakashi tűnt fel. Sakura szerintem annyira nem vészes, de a másik az erősen gáz.
    Shippuudent már japán szinkronnal fogom nézni, remélhetőleg magyar felirattal... vagy minimum angollal.

    vida14: köszi.
    Tájfun: esőkabátot valahogy nem szeretik, itt az esernyő a divat. Nemsokára esős évszak, fognak pislogni, amikor majd túrázok a katonai poncsómban... Bár, itt is vannak durva katonai cuccok, csak jó helyen kell keresni.
    04:7-8: nem hiszem, hogy rosszul lennél, én sem kattantam be még egyszer se, max. nem megyek oda, ahol ilyen durva mennyiségű ember tolong. Vagy, ha benne vagyok, és úgy érzem, hogy ezt nem, akkor gyorsan távozok.
    04.9-13: mindenféle szerencsejátékot nagy ívben kerülök, nem az én gondolkodásmódomnak valók. :)
    Földrengés: nincs semmi erősebb rész. Nem igazán mernék behúzni egyet a falba, lehet, hogy kitágulna a tér... Az épület legmasszívabb része szerintem a lépcsőház, azt kikopogtattam, és betont találtam. De, tapasztalat szerint, ha elkezdődik a rengés, akkor csak állsz, nézel, és várod, hogy vége legyen. Semmit nem tudsz tenni, csak reménykedsz, hogy nem szakad a nyakadba a feletted lakó. Olyan gyorsan, és váratlanul jön, hogy egy komolyabb rengés esetén nincs idő védekezni, főleg, ha függőleges típusú. Akkor gyakorlatilag mintha leesnél valahonnan. Mire felfogod mi történt, már rég késő bármihez.

    Icewolf || kósza ||

  • vida14

    csendes tag

    válasz mave13 #32 üzenetére

    "fognak pislogni, amikor majd túrázok a katonai poncsómban..."
    Katonai iránytű véletlenül nem lapul a zsebedben? Elég pontos darabok.

    Re:földrengés:
    Azon nagyon nem jó :S

  • vida14

    csendes tag

    04.14-15: Kép: "Színes LCD-s digitális árcédula."
    Ezen jót mosolyogtam :) A teákat nézem (nem is értettem, minek fotóztad le őket), erre meg kiderül, hogy az árcédula a lényeg :D
    Jó, hogy külföldön rendeznek ilyen kis magyaros összejövetelt. Remélem, jó volt.
    Jó nagyot mentél, hallod e.

  • mave13

    őstag

    Szia!

    Katonai iránytűm nincs, hagyományos van, de otthon. Nem érzetem szükségét, hogy eltegyem. Itt GPS alapján repülök, ha meg véletlenül meghalna a technika, analóg órám van... A nagy pontosság égtájak szempontjából annyira nem fontos.

    "Színes LCD-s digitális árcédula.":
    igen, érdekes volt. Láttam állítás közben, az eladó csak elé tart egy vonalkód olvasós PDA-t, és már frissül is az ár.

    Hát, a "magyaros összejövetelről" sajna nincs infóm... :D De majd később.

    Kissé fanatikusan lettem gyaloglás terén mostanában (nem mintha nem lettem volna az eddig is), de így is neki kellene állnom edzeni, mert beállok a ritmusba, és onnantól a világ végééig is elmegyek megerőltetés nélkül, ha a lábam fel nem adja. Kéne valami komolyabb terhelés is, mert nem vagyok túl jó formában.

    Icewolf || kósza ||

  • iday

    aktív tag

    válasz mave13 #35 üzenetére

    Mászd meg a Fuji-t. :DDD

    3dfx & AMD & ATI forever! http://iday.hu

  • aron.mayer

    újonc

    Szia Attila!

    Végig olvastam mind a 12 bejegyzésed és nagyon tetszett, a stílusod nagyon bejön, volt hogy fel akartam vidulni és elkezdtem olvasni a következő bejegyzést. Azt gondolom az mindent elmond, hogy nem bírtam abbahagyni és majdnem elkéstem a munkából:)
    Mikor jön a következő?

    na majd skypon beszélünk:)

    Csáó

    Áron

  • vida14

    csendes tag

    válasz mave13 #35 üzenetére

    Azért ha már túlerőlteted, mert kilométerhiányod van, azt is ésszel :S ha már néhány órája azt szajkózza a térded, hogy ő eddig bírtan, nem árt visszaindulni a szállásra. (Ha már nem az a fajta vagy, akit le lehet ültetni egy helyre :) )

  • mave13

    őstag

    Sziasztok!

    iday: :)

    aron.mayer: igen, ha Te majdnem elkésel a melóból, az jelet valamit, és igen, beszéltünk.
    A következő? Most...

    vida14:
    "Ha már nem az a fajta vagy, akit le lehet ültetni egy helyre "
    Hát igen, épp ez a probléma lényege. Inkább fájjon egy kicsit, minthogy egy 4x5-ös szobában kuksoljak a szabadnapomon. Szerencsére, eddig mindig megoldódott minden ilyesmi komolyabb következmény nélkül.

    Icewolf || kósza ||

  • ArchElf

    addikt

    válasz mave13 #39 üzenetére

    Pff jó kis buli - mondjuk beszámolók alapján a japánokat nem annyira nehéz az asztal alá inni :) Amúgy szerintem veled nem lesz gondja a főnöködnek. Csak csinálj mindent, ahogy kell (megérzésre:D) és dokumentálj kreatívan :DDD

    Ja és írjál ide minél gyakrabban, hogy irígykedhessünk :R

    AE

    [ Szerkesztve ]

    Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

  • vida14

    csendes tag

    Hahó!

    mave13: "Szerencsére, eddig mindig megoldódott minden ilyesmi komolyabb következmény nélkül." akkor jó.
    05.1: "Hehe, végre valami, amiben nekik nincs rutinjuk, ebből a szempontból nekem komoly előnyöm van." legalább ők is tanultak valami újat.

    ArchElf: hát aki nem bírja, az jobban jár ha az alkoholt inkább csak sebfertőtlenítésre használja.

    [ Szerkesztve ]

  • mave13

    őstag

    Hello!

    ArchElf: igen, nem nagyon bírják az alkoholt, ellenben szeretik, és isszák. Valahol kicsit irigylem őket... Töredék pénzből vígan elvannak, és nem másnaposok, vagy baromi jól titkolják. Egyik PhD hallgató doki mindig mondja, hogy így fáradt, meg olyan buli volt, meg abszint, meg sör, meg minden, de én még halál másnaposan sose láttam. Mondta, hogy nem nagyon szokott ilyen gondja lenni.
    Már több helyről hallottam, hogy ha este totál szét is csapják magukat, utána akár több órát képesek asszisztálni a műtőben reggel nyolctól. Na, erre tuti nem lennék képes, és szerintem senki, aki igazán másnapos. :D

    vida14: "legalább ők is tanultak valami újat." jah. mutatom nekik az európai kultúra szépségeit... Milyen fantasztikus is, amikor a seggrészeg haver telibe trafálja a sportcipődet, majd elböfögi, hogy bocs... :DDD

    Icewolf || kósza ||

  • vida14

    csendes tag

    05.2-4: Elég angolos időjárás. De legalább megspóroltál egy mosást :P
    Viszont azt hiszem a blogodról egy hétre leszokom. (csökkenti a vizsgaesélyeket :)).
    Mentem darazsat kergetni :S

  • mave13

    őstag

    válasz vida14 #43 üzenetére

    Kalappal!

    Bár, az az 5-10 perc, amíg elolvasod... kell annyi szünet. Mondjuk, pizza közben... :)

    Milyen vizsga?

    [ Szerkesztve ]

    Icewolf || kósza ||

  • vida14

    csendes tag

    válasz mave13 #44 üzenetére

    Köszi! Bikém vizsga.
    (A pizza jó dolog. Főleg ha az ember maga csinálja a tésztát is. Finomak a rendeltek is, de arra az ember egy hekto folyadékot megiszik, annyi sót bele szoktak rakni.)
    Tényleg gyorsan el lehet olvasni amit felraksz, nem is ez a gond, hanem hogy elég nehéz nekiállni ennek a tantárgynak, visszatérni hozzá meg még nehezebb... Először csak egy blog bejegyzést olvasok el, aztán egy nap alatt pótlóm a lemaradásomat, de akkor már az elejéről kezdem az olvasást, mert úgy az igazi... majd valami film is előkerül (legalább 2 órás - pl. Múmia). S elment egy nap szinte tanulás nélkül. Ismerem már magam ennyire. Ha meg mégis sikerül visszatérnem egy kisebb szünet után, ami rendkívüli sikernek számít, az felér egy túrával a purgatóriumban :S (tapasztalat). De nem is a purgatórium zavar, hanem hogy mi van, ha nem tudom visszarángatni a figyelmemet a jegyzet fölé, ami ennél a számomra nem túl érdekes tantárgynál elég nagy probléma.
    De most már tényleg megyek vissza tanulni. Kajaszünet is megvolt :)
    Szia!

    [ Szerkesztve ]

  • Forestjo

    senior tag

    Helló!
    Te nem bringázol? Csak mert látom, hogy vannak sokan és a kerékpárutak sem hiányoznak. Igaz, gyalog többet lehet látni a városból, de bicajjal viszont gyorsabban elérnéd a célod. Ekkora bazi nagy városban... elveszik egy gyalogos.
    A másik kérdésem a bűnözésről szól. Most láttam az m2-n egy úti filmet Tajvanról, amiről az ott dolgozó magyarok szintén azt mondták, hogy nem kell éjszaka sem félni a fővárosban. Sok film készült a jakuzáról, amikből (meg a hírekből is) az derül ki, hogy valami kegyetlen népség: [link]
    Ebből nem érezni semmit japánban? Vagy ezek nem a tornacipőért leütő vagy gyilkoló bűnözők köréből kerülnek ki, hanem nagyban dolgoznak?

    [ Szerkesztve ]

    Ha úgy élsz, ahogy eddig, ha azt teszed, amit eddig, akkor ugyanoda jutsz, ahol most vagy.

  • vida14

    csendes tag

    Sziasztok!

    Lemaradás behozva, cikkek elolvasva :) (Azt hiszem beszerzek egy lakatot, mert túl sokat gondolkodom hangosan :P )

    [ Szerkesztve ]

  • mave13

    őstag

    Sziasztok!

    Forestjo: Otthon bringáztam, de itt egyelőre nincs gép. De rajta vagyok a beszerzésén, valóban egyszerűbb lenne mászkálni. Viszont, mivel fordított a közlekedés, baromira oda kell majd figyelnem az úton, mert eléggé öngyilkos stílusban jártam otthon is, itt meg még ez is rátesz egy lapáttal. A járda meg nem annyira jó, egyrészt tömeg van, másrészt, sok a kereszteződés. De, amint találok valami használható bringát olcsón, és használtan, valószínű megveszem. Újnak nincs értelme 9-10 hónapra, mit kezdenék vele, ha lelépek.
    Bűnözés otthoni mércével nézve nincs. Gyakorlatilag bárhol, bármikor éjjel nyugodtan lehet mászkálni. Van egy-két veszélyesebb negyed állítólag, de egyébként semmi. Sikerült már sötétben gyártelepek között mászkálnom, de semmi probléma nem volt. Se ember, se kutya, semmi. A jakuza létezik, de szerintem, amíg nincs rá okuk, nem bántanak. Ők nem ebben a ligában játszanak, mi a francot kezdenének velem? Egy dolog miatt pöccenhetnének be, ha valamit lefotóznék, amit szerintük nem szabad. Ezek nem kispályások. Különben is, annyi 70+ éves fazon mászkál millás fényképezőgépekkel, hogy én inkább őket választanám, ha már rabolhatnékom/ölhetnékem támadna... Persze, mindig jobb résen lenni, ez otthonról jött jó szokásom, de eddig még csak nyoma sem volt bármi veszélynek.

    vida14: ennyit a leszokásról. :D De nehogy megvágjanak miattam...

    Talán holnap megint kerül ki valami, ha eljutok odáig.

    Icewolf || kósza ||

  • vida14

    csendes tag

    Nem fognak. Csak Ádám Vera kiakasztott. 600 oldalból kb 20 haszánálható. Az előadásanyaghoz ki kell logikázni Wikiből meg Dopaminból, hogy mégis mit akarnak, a logikám meg elfáradt.
    Egyébként boldog szülinapot! :)

    [link]

    (Egy kis zöld :D)

    [ Szerkesztve ]

  • napocska2

    senior tag

    Óóóó, tényleg szülinapod van?
    Isten éltessen sokáig, füled érjen bokáig! :K Ha már tortát kaptál, legyenek lufik is a bulihoz...

    Azért remélem te is így vagy a szülinapokkal. :DDD

Új hozzászólás Aktív témák