Új hozzászólás Aktív témák

  • szucsi84

    csendes tag

    Szevasz Mave!

    Most már végre sikerült utolérnem, és végigolvasni, az összes bejegyzésed. Egyik-másikról már dumáltunk, szóval csak az utolsóhoz írok most. Bár nem, még az előzőhöz is (nyitott boltok) egy gondolat:
    Képzeld a Tecsó elkezdi bevezetni az önkiszolgáló kasszákat (legalább is itt Debrecenben már működnek). Tavaly még mikor Londonban jártam meglepve láttam, hogy van ilyen, és morfondíroztam, hogy Magyarországon mikorra lesz olyan a vásárlói kultúra, hogy ezt meg lehessen tenni, a komoly veszteség kockázata nélkül. És láss csodát, próbálkoznak.
    Majd meglátjuk mi lesz belőle...

    Szóval a legújabbhoz:
    Az alvás hiányérzete nálam is befigyelt már, mikor más környezetben voltam. Nem is gondolná az ember, hogy mennyit számít a páratartalom különbség, vagy a tengerszint feletti magasság...

    A szemetesekkel én is így voltam Drezdában! Magyarországon megszokta az ember, hogy minden sarkon, buszmegállóban van egy (mégis mindenfelé szemét van :F ), ehhez képes ott a németeknél 2-3 órát simán tudsz sétálni a turistáktól is nyüzsgő belvárosban anélkül, hogy egyet is látnál (kivéve a vasútállomás, de ott is szigorúan minden szemetes 4 részre osztott, a szelektív gyűjtés jegyében). Az utca mégis tökéletesen szemét mentes. Nekem is hozzá kellett szoknom, hogy hordjak magammal egy zacsit a hátizsákban amibe gyűjthetem a papír zsebkendőt, vagy szendó után maradó hulladékot, és csak hazaérve dobtam ki.

    Én úgy halottam földalatt kisebb egy földrengés hatása :) Mikor Olaszországban L'Aquvila felét romba döntötte a 2009-es földrengés, a tőle 10km-re levő Gran Sasso laborban 1400m heggyel burkolva, a műszereknek csak a finombeállításai mentek el, holott a felszínen ott is falvak omlottak össze. Bár 40-50m nem ugyan az mint 1400m föld fentről, és 5-5km jobbról balról. (előre hátra meg az egész hegyvonulat :P) :)

    Lassan megtanulod a betondzsungelben való tájékozódást is. Ha már egyszer az erdőben elég jól megy.
    Gondolom hogy még rengeteg a látnivaló, hiszen óriási a város. Tervezel kimozdulni Tokióból, és ha igen, mikor? Lesz rá időd egyáltalán? Ez az egynapos hétvége nem sok lehetőséggel kecsegtet.

    Minden jót, és várjuk a további irományokat is!

Új hozzászólás Aktív témák