Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz _Volkovy_ #325 üzenetére

    nem maga a xeon szar és nem is az hogy 16 van belőle, hanem a szerver és a tervezése szar szerintem.
    pl. elég gáz hogy a cpu boxokat (mindegyikben 8-8 proci van) kívül köti össze 2 vagy 3 kábel... :\ ilyet nem engedhet meg magának egy gyártó szerintem. na meg volt alkalmam 19 órát tölteni egy ügyfélnél különféle misztikus x440 (és x370) hibák miatt. 3db x440-es volt az ügyfélnél. az első szervert felinstalláltuk egy héttel a migráció elött, majd shutdown. egy hét múlva bekapcs, azt mondja a csoda serveraid adapter, hogy nincs a raid konfigurálva. érdekes... eddig ment és volt is konfig. sebaj, raid konfig visszahoz a hdd-ről a mentett konfigból (amúgy egy hp smart array vezérlőn ez automtizált, nem nekem kell szervíz cd-vel kezdeményezni de ez más dolog), ezek után ezzel a vassal semmi gond nem volt.
    másik x440 felinstallál majd install közben és után feltünt, hogy nincs floppy drive... a tesztelt és új szerveren a hátlapon amihez a multibay cd és floppy csatlakozik szar a csatlakozó... :\ fasza, floppy kellett volna a firmware update-hez...
    harmadik szerverrel csak annyi gond volt hogy kb 20 percig bootolt win2k clusterrel addig amíg nem lett megupdatelve az alaplapi broadcom gigabites lan firmwareje és a drivere (ez a hiba volt a floppy hibáson is). a system logban meg 12 percig semmi bejegyzés és network timeoutok miatt várakozott... fasza... :(
    szal azt az estémet jól megszívtam mert ezek után az x370-eseken firmware update után az eddig jól működő w2k nem bootol fel többet. aztán kisakkoztam addigra már ibm mérnökkel (nekem csak hp képesítésem van, tuti ezért fordult ellenem az összes ibm gép) hogy a 4 szerverben 4 különböző variációval (diszkek firmware, alaplap firmware, serveraid firmware) hajlandó csak működni jól...
    ezek után mondtam hogy (compaq-kal)hp-vel amióta dolgozom ennyit még nem szívtam... de azóta volt egy 32 órás hp szerver és diszkalrendszer és w2k mscs futamom is... szal már ez sem igaz :D na meg az idő megszépít mindent... :))

Új hozzászólás Aktív témák