Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Penge_4

    veterán

    válasz Louro #32 üzenetére

    A felsorolt példáiddal ott a baj (a fegyver (lő)kivételével), hogy alapvetően valóban semleges. A Facebook már ott elbukta a semlegességet, hogy önmagát közösségi oldalnak aposztrofálja. Ne gyere nekem a globalizáció miatt távolba szakadt barátokkal, a nagypapival és a régen eltűnt ismerősökkel, mert tudod te is nagyon jól, hogy rohadtul nem erről szól az oldal. Az egész emberiséget egy központi oldal alá akarja vonni és kiszolgáltatni minden mozdulatát a legtöbbet fizető marketingcégeknek.

    Ami miatt politikai oldalakon megy a sírás, hogy nem tesztelték ki eléggé az e-személyit amit jövőre bevezetnek, az egy áldás ehhez képest, amit meg emberek milliárdjai örömmel és gyanútlanul használnak.
    Egy hivatalos irat meg teljesen más
    1. Ott amúgy is publikus adatok vannak, amik többnyire semlegesek. Bár nyilván jobb Kovács Ádámnak lenni, mint Kandisz Nórának, meg "menőbb" BP 12-ben lakni, mint Ózdon, de ezektől eltekintve semleges adatokról beszélünk.
    2. Csak az illetékesek férnek hozzá. Még adatszivárgás esetén is pár hacker, de nem az egész világ.
    3. Ezek többsége kapott adat, senki nem tehet róla. De az, hogy lájkoljuk a Jobbikot vagy támogatjuk a melegfelvonulást már ezerszer kompromittálóbb ránk nézve. + nem áll meg nálunk a dolog. Az összes ismerős/munkatárs/rokon is kompromittálhat minket. Személyes iratokat meg csak mi hagyhatunk el hanyagságból.

    Plusz míg a szintén adathalász Google valóban sokat adott a világnak, de még a Microsoft is, addig a Facebook mit adott? De komolyan, mit?

    Összeollózott 3-4 meglévő ötletet (tematikus fórumok, IM, eseményszervezők, blogok, mikroblogok) majd köréépített egy adatbányász multit. Most akarja bekebelezni a hírportálokat is, amiket már félig megtett. Az RSS-t teljesen elnyomta.

    Ahelyett, hogy fórumtársadat ad hominem támadod a véleménykülönbség miatt, inkább a felvetett problémákat keresd meg benne és arra válaszolj.

    Ha a tanár kitalálja, hogy FB csoportban osztja meg a tananyagot, mit csinálsz?
    Ha a főnök hasonlót talál ki, mit csinálsz?
    Ha azért érzed magad magányosnak több száz haverrel és 10-20 baráttal, mert alvás és munka után is ezen az oldalon lógnak és még akkor is a telefont nyomkodják, amikor egy asztalnál ültök egy ital mellett?
    Ha a Facebook akkor is tudja a kapcsolati hálód 70%-át, ha életedben nem regisztráltál, mert aki rootolatlan droidra vagy módosítatlan egyéb telefonra telepíti a Facebook vagy Messenger alkalmazásokat és nem paranoid power user (a felhasználók kb. 99%-a) akkor azzap a lendülettel telepítéskor mindent fel is szinkronizált az alkalmazás a Facebook szervereire.

    _Smooth:

    1. Látszik, hogy nem vagy szülő. Ha eltiltod a gyerekedet a Facebooktól, nem csak utálni fog, de szociális öngyilkosságba hajszolod és utána a való életben lesz esetleg öngyilkos. Ha addig nem voltak gondjai a beilleszkedéssel, ez után lesznek, mert olyan lesz, mint egy marslakó.
    2. Tök jók ezek a tanácsok, hogy ne regisztrálj/töröld magad, ne nézz TV-t.

    Ennek megkoronázása, mikor összeül egy baráti társaság és elkezdenek beszélgetni.
    - Hallod, én már nem nézek tèvét.
    - Ja, én se. Csupa szar műsor megy benne.
    - ValóVilág, Barátok Közt, tehetségkutatók.
    - Ne is mondd. Mikor volt tévém is csak Spektrumot meg NatGeo-t néztem.
    - Amúgy láttad múltkor, hogy Nagy Grofót kiszavazták?
    - Ja, pedig tök jól nyomta.
    - Tuti meg volt bundázva az egész. Elküldtem vagy 16 SMS-t.

    De kérlek a hippi közösségeken meg pár nagyon gazdagon (aki anyagilag is megteheti, hogy elhatárolódik a fősodortól) kívül mondj már való életbeli szituációt mikor úgy ki tudod kerülni a Facebookot, hogy nem szenved csorbát sem a szociális életed, sem a karriered.

  • Penge_4

    veterán

    válasz _Smooth #48 üzenetére

    "Csak a nyavajás messengere miatt vagyok még fent. Egyes ismerőseimet egyelőre nem lehet normális csatornákon utolérni...Hogy FB nélkül csorbát szenvedne a szociális életem, a karrirem?"

    Ott a válasz az idézett írásodban. Pont azért szenvedne csorbát, mert a Messenger nélkül pár ismerősödet nem érnéd utol. Utána meg elindul a lavina és jönnek a "Viber szar, lécci menjünk már át Messengerre." és azon kapod magad, hogy mindenkivel ott tartod a kapcsolatot, utána jön a "Tegyél már fel képet!", a "Tegyél fel még többet." Az "Engedd már, hogy tageljelek, olyan jó volt a múltkori buli." végül pedig a "Te miért nem lájkolsz soha semmit?"

    Olyan ez mint a drog vagy bármi más. Nincs határvonal, vagy elhatárolódsz tőle teljesen, vagy beszippant.

    "De amíg kényelmesebb a FB meg a TV, mint bébiszitter, mint szülőpótlék, tökmindegy, mit csinál, csak ne zargasson, ne kelljen figyelni rá, addig ne is várjatok sokat."

    Nem értek egyet továbbra sem. Velem sem foglalkoztak a szüleim, a mai napig még a gépet sem tudják bekapcsolni, mégsem szippantott be az internet fertője. Az én időmben az iwiw meg a myvip volt még a menő meg a privi.hu, egyikre sem regisztráltam (iwiwre kamureggel).

    De a fentiekkel ellentétben, amik csak egy lehetőségek voltak, a Facebook már olyan szintre nőtte ki magát, mint a Google vagy a Microsoft. Mindegyik kikerülhető elméletileg. Gyakorlatilag viszont egyre nehezebben és egyre súlyosabb kompromisszumok árán.

    Egyébként meg a klasszikus:

  • Penge_4

    veterán

    válasz _Smooth #52 üzenetére

    "Nem az erőszakos játéktól lesz erőszakos, hanem a sikerélmény hiánya miatt. Egy sudoku is felhúzhatja annyira az embert, hogy asztalt borít. És egy gyerek se fog kimenni az utcára, autót feltörni, drogot árulni, k.rvázni, lövöldözni a GTA miatt, ha a szülei figyelnek rá és megbeszélik vele az ott tapasztaltakat."

    Azért remélem érzel a kettő között különbséget. Egy felnőtt más, de egy gyereknek minden inger újdonság. Ennyi erővel horrorfilmeket is nézhetne mesék helyett.

    "Nem az erőszakos játéktól lesz erőszakos, hanem a sikerélmény hiánya miatt."

    Az lehet, de azért nem mindegy, hogy haláltusájában mekkora pusztítást végez, milyen "kreativitással". Felrobbanthat magával együtt több száz embert vagy csendben felakaszthatja magát otthon, 4 fal között.

    Amíg evolúció van, mindig lesznek selejtes egyedek. A jövőben a túlnépesedés miatt egyre több.

    "Abban az időben is remekül ment a kiközösítés közösségi portálok nélkül is."

    Csak abban az időben a megaláztatást csak azok látták, akik akkor, abban az időben ott voltak, ma meg az egész bolygó akár. Ennél fogva akkor egy iskolaváltással mrg volt oldva a probléma, ma bolygót kéne váltanod hozzá.

Új hozzászólás Aktív témák