Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • E770

    senior tag

    válasz tibe0309 #17 üzenetére

    ha lehet - mert elég "biztonságos" az oszkár és az összes telekocsi, pláne országúton, autópályán, akkor a belvárosban olyan nagyon minek rugózni a biztonságon?

    küzdeni lehet bármilyen érvvel, szabállyal az Uber ellen, el is lehet lehetetleníteni őket, de akkor jön majd a következő és következő, hogy a végén az Uberwundercarwagen 3.1 már mindennapos lesz, s ez talán elhozza a hiénák kiéheztetését is, legalább a külföldi turistákat ne verjék meg vagy át

  • Lala77

    tag

    válasz tibe0309 #17 üzenetére

    Egyrészt változó világban élünk - ennek mondjuk nem minden szempontból örülök, nincs egy állandóság, biztonság érzése az embernek.Régen pl. 20 évig ott volt ugyanaz az étterem, ma már nagyon ritka, hogy 2 év múlva visszamegyek egy környékre és ugyanazok a boltok, éttermek vannak ott. De a lényeg, hogy a piac könyörtelen. És amúgy pont a taxis vezetőket nem féltem.
    Másrészt, a Nagy Taxisrendelet előtt már 160-170 forintokért vitték az embert a taxisok, és megérte nekik. Vidékre 240ért.
    Persze, minden taxis szeretett volna sok pénzt keresni, ezért örültek valahol, hogy magas áron fixálták az árakat. Akkor még nem volt Uber és társai, így nem kellett mitől félniük.
    160-170Ft.ért én is beültem többször taxiba, 280ért már inkább elgondolkodtam a buszon, hogy egy 10-20 perc időnyereség ér-e nekem annyit, amit a taxiért kell fizetnem. (útvonalra szükséges buszjegyek esetleges száma is szerepelt a képletben ha épp nem volt bérletem.)
    Persze, a taxisoknak az lenne a legegyszerűbb, ha nem lenne konkurencia, csak ők maradnának. Bárki ezen ügyködne a helyükben persze. Értem, de utas oldalon nem fogadom el, nekem nem jó ha nincs olcsó konkurencia, nincs verseny, és nincs választási lehetőség (árban).
    Az Uberrel elfogadom, hogy jöhetnek értem kisebb egyszerűbb kocsival. Ha kényelmesen elférek, és elvisz A-ból B-be, ahogy kérem, akkor nekem nincs gondom vele. Akinek nem tetszik a szint, annak ott van a taxi, tényleg. És pont ezért gondolom, hogy nem igazi konkurencia a taxinak. Akinek valami pluszt ad a taxi, amit nem kap meg Uberrel, bármikor választhatja azt. De aki kevésért akar utazni az inkább buszozik valamennyit taxi helyett (ha nincs Uber).

    ingyombingyom

Új hozzászólás Aktív témák