Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • atti_2010

    nagyúr

    válasz Zolee11 #9 üzenetére

    Talán jobban ért hozzá mint te.

    1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

  • dabadab

    titán

    válasz Zolee11 #9 üzenetére

    "Magyarországon a zene és filmletöltés jogszerű"

    Most. Az van, hogy ennek a helyzetnek a fennmaradas erdeke az Artisjus/Filmjus bandanak, a megvaltoztatasa meg az amerikai kiadoknak. A hirek szerint Vajna az utobbiak erdekeit kepviselne. A sima polgaroknak ebben a jatszmaban nem oszottak lapokat - vagy legalabbis nem akarnak osztani.

    (#14) atti_2010: viszont itt nem filmgyartasrol van szo, hanem szerzoi jogi szabalyzasrol (illetve, mint fent is irtam, gazdasagi erdekek ervenyesiteserol a szerzoi jog tarsadalmi vetuletenek (ami pedig tulajdonkeppen az egyetlen legitim alapja barmilyen torvenynek is) teljes figyelmen kivul hagyasaval)

    [ Szerkesztve ]

    DRM is theft

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Zolee11 #9 üzenetére

    Vannak igazán jó filmjeink csak ezekre a kutya sem ül be. Inkább bámulják a Transzformersz "aktuális évi" epizód fájv 3D ájmeksz filmeket, mintsem valami értelmeset. Téves, hogy a magyar művészfilmes világ csak érthetetlen zagyvaságokat generál. Másrészt ha meg Hollywood minőségű, grandiózus, látványos, moziba csalogatós filmet akarsz csinálni az rohadt sok pénz. A magyar mozis piac szűk, ennyi pénzt soha nem fog visszahozni akkor sem ha sikeres lesz a mozis vetítés. Egyetlen út az lenne ha állami támogatással készülnének, de akkor meg ugyan azok az emberek akik a "nézhető" magyar filmek hiányára panaszkodtak, azon nyafognának, hogy közpénzen kellett megcsinálni a magyar Avatart.

    Témához visszatérve: Az ACTA is csak azt bizonyítja, hogy a kiadók egész egyszerűen nem hajlandók új disztribúciós módszerek felé nyitni. A videojátékos körökben is egyre több hang (nagy kiadók, nagy fejlesztő koponyák) mondják, hogy a warezre kenni a sikertelenséget merő bullshit. Persze tény, hogy okoz bevétel kiesést, de aki nyitott az új dolgok felé az nem fog emiatt tönkre menni (lásd: fizetős MMO átáll free2play+mikrotranzakciós üzleti modellre és több (fizető) játékost ér el, mint valaha és többet keres a játékkal, mint valaha).

    Szerk: Így utólag félig visszavonom a fenti példát, nem egészen ugyan az a helyzet, mint a warez vs. működő online disztribúciós rendszer esete.

    Azért a kiadók között is vannak józanabb hangok akik azt mondják, hogy a hagyományos terjesztési módszerek kezdenek kihalni és ahelyett, hogy azt jogi erőszakkal akarnák megmenteni, inkább új megoldások felé mennének... ha hagyná őket a szakma.

    El kell fogadni, hogy az internet korában a lemez, mint formátum egy nyűgös, ósdi és túl drága formátum (nyersanyag, előállítás, logisztika, lemezbolt saját haszna, stb). Ha az emberek megkapnák ugyan azt, de jóval olcsóbban és szinte azonnal, akkor a vásárlási hajlandóság is nőne (na persze nem nálunk, ahol ha eredeti játékot veszel akkor le vagy hülyézve, de mi nem is vagyunk túl számottevő piac).

    Ugyan így a mozi is haldokló intézmény (amit sajnálok, mert a filmes szakmában dolgozom és szeretem én is, de nem lehet egy halotthoz túl sokáig ragaszkodni, mert idővel bűzleni fog). A termeket fenn kell tartani, személyzetet alkalmazni, filmekre vetítési jogot szerezni... ez mind baromi sok pénz ami a mozijegyek árában mutatkozik meg. Ha valaki inkább megnézheti harmad áron, otthon, HDTV-n, mozi minőségű hangrendszerrel, HD minőségben a filmet, akkor inkább azt fogja választani. Ez mondjuk televíziós sorozatok esetén egyre jobban terjed (pl: HULU), csak éppen a csatornák konzervatív, begyöpösödött vezetői folyton azon igyekeznek, hogy a TV elsőbbséget élvezzen, pedig a televíziózás több évtizedes formulája sem hajlandó változni. A műsoridő harmadát a reklám teszi ki (30 perces sorozat epizódból 10 perc reklámidő értékesítésére megy el).

    Azt kéne felismerni, hogy a szakmának nem a kalózkodás okozza a legnagyobb károkat, hanem a kiadók részéről tanúsított görcsös ragaszkodás az elavult módszerekhez.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák