Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    válasz ivarg #28 üzenetére

    Szerintem a fanyalgók képtelenek kilépni a kis otthoni komfortzónájukból.
    Urak a torrenten és a zene, film, fotó tároláson túl is van ám élet!

    Bocs, én céges használatot feltételezve sem látom az értelmét. De biztos az én konfortzónámmal van a baj...

    Vállalati biztonság tekintetében egy egyszerű 50-60eFt ért megvehető Qnap vagy synology sosem lesz megfelelő egy multikba bedolgozó kis vállalkozás számára.

    Ahol ilyen szintű dolgok mennek, ott nem is egy 2 fiókos, elavult Atom procival és 2 GB RAM-al szerelt HW-re fogják bízni a biztonsági mentést...

    Nem kell messzire menni pl. autó alkatrész beszállítóknak dolgozó gépészmérnöki irodák, vagy designer cégek ahol egy adott project file-ja csak néhány 10MB-ot tesznek ki viszont fontos a biztonságuk a hozzáférések naplózása a jogosultság kezelés iparági szabványok szerinti kezelése.

    Itt valami iszonyú tévedésben lehetsz, ez esetben már fájlszerverként tekintesz rá, nem is backupként. Az ilyen cégeknél ismét ott vagyunk, hogy miért állítasz be fájlszervernek egy ilyen gyenge hardvert, amely ráadásul kiszolgálás terén elég korlátolt a WinStorageServer miatt. Ha ilyen cégnél (ahol az alkalmazott szoftverek sok milliós árakon pörögnek) előhozakodsz azzal, hogy te egy ilyen HW-t szánsz fájlszervernek, szerintem röhögőgörcsöt kap mindenki, és legalább Raid 5 vagy 6 szintet követelne meg. Amihez ez a HW ugyebár alkalmatlan...

    Egy tenderen nem mutat rosszul ha valaki az adattárolásnál oda bírja biggyeszteni hogy Windows Storage Server 2012 R2.

    Szvsz két opciót tudok elképzelni: egyiknél előírják, hogy mit használj, a másiknál meg nem törődnek vele, a lényeg, hogy tud garantálni az adatok biztonságát. Ezt egy Synology-val is probléma nélkül megoldod...

    Egyébként aki már használta a storage servert az nem akar mást használni, mert nagyon ott van.

    Igen, megfelelő HW és SW környezetben. Itt az előbbi nem nagyon áll fent, max. backupként lehetne elképzelni, ahhoz viszont tök felesleges a WinStorageServer futtató NAS, egy jobb QNAP, Synology is tökéletesen ellátja a feladatot...

    A vas egyébként tényleg gyengusz, de 5-10 felhasználót kiszolgál, csak az üzembe helyezése kicsit macerásabb a lassú CPU miatt és nem biztos, hogy a tömörítést erre bíznám vagy csinálja éjjel de ez időzíthető.

    Magyarul te is belátod, hogy gyenge a HW...

    Amúgy ki tiltja meg, hogy később beletoljunk egy erősebbet ha kaptunk aktiváló kódot??.

    Mármint mit? CPU-t? Az segít a megérteni az értetlen arckifejezésem, ha elmondom, hogy az Atom D270x bizony BGA-s proci, vagyis rá van forrasztva az alaplapra?

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Új hozzászólás Aktív témák