Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #16939776

    törölt tag

    válasz Cifu #15 üzenetére

    Nem ez lenne az álmom erre a feladatra, de hogy külön helyen legyen a backup, ne a serverből keljen HDD-t húzogatni, és az ebből kihúzott Hdd-t bárhol le lehessen menteni hálózat és Nas nélkül az +15K-t megérhet.

    Szvsz.

    A hűtés+atom+2GB nekem sem tetszik, de egy átlag nas-ban sincs több, ennyiért.

    [ Szerkesztve ]

  • rudi

    nagyúr

    válasz Cifu #15 üzenetére

    Azért egy kicsi, nem IT orientált irodában, 10 Office előfizetés meg a gépek biztonsági mentésének kezelésére, napi nem sokezer levelet kezelő mailszerver futtatására, nem túl forgalmas weboldal kezelésére, hozzá egy kis Azúr biztosításra elég ez a gép is, főleg ezen az áron. Mondjuk egy svéd kézműves pékségnek.

    Persze, a magyar realitás nem az, hogy egy Atommal szerverelehető kiscég felépít egy havi szinten százezer forintos költségű MS csomagot. Akinek meg ilyen csomagja van, annak a teljesítménybeli igényeit nem elégíti ki egy Atom, ráadásul be tud ruházni százezreket komolyabb szerverre. Szóval igen, ilyen szempontból kérdőjeles a termék, de nekünk mint érdekes lehetőség tetszett. Mint a zsiráf! Érdekes, de otthonra nem kellene.

    [ Szerkesztve ]

    Resistance Is Futile. You will be assimilated!

  • liksoft

    nagyúr

    válasz Cifu #37 üzenetére

    Van olyan hely, ahol 500-as 2,5" HDD-re ilyen géppel történik a napi mentés. Évek óta, 7/24-ben. Volt felújítás, de jobban ragaszkodnak hozzá mint új NAS-hoz. Abból már több elhasalt a matuzsálem mellett. Az öreg meg röhögve dolgozik éjszaka, csendben, és biztonságosan. ;)

    U.i.: Nem "fogtechnika" miatt használják, hanem mert jobban bírja mint az új. :D

    [ Szerkesztve ]

    Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

  • rudi

    nagyúr

    válasz Cifu #81 üzenetére

    Á, az MS sok mindent hasonló vesződéssel csinál. Gondolj például a mobil oprendszerre :)

    Resistance Is Futile. You will be assimilated!

  • hallador

    addikt

    válasz Cifu #92 üzenetére

    Teljesen egyetértek veled.

    Igen ezzel van nekem is a bajom, hogy a microsoft, és a kedves ajnározók, mindig azzal jönnek elő, hogy csak ennyi, azután meg amikor kiderül, hogy ja, csak évente még ez a licence, meg az a licence, meg amúgy is is ez benne volt a feltételekbe, csak nem említettük meg, meg amúgy is így működik mindenhol, meg ez a megszokott stb... Bullshit.

    Ami tényleg ingyen van az a Linux, meg a rajta futó szolgáltatások. És lassan érdemes megtanulni, mert a Microsoft, és társai annyiba kerülnek, amit csak akkor tud valaki kitermelni, ha elég nagy. Ha nem akkor nem éri meg.

    A Cloud nem Európába való megoldás, mert egyszerűen el van szállva az ára, Kelet-Közép Európába meg pláne nem való.

    Voltam egy előadáson (Berlin), ahol elhangzott, konkrétan, hogy mennyire olcsó ez a Microsoft szoftver ((30 000 euro), 10 milla 200 callal, plusz a szoftver), mert Kelet-Közép Európában nem értik meg a vállalatok, hogy ha a szoftver az olcsó, és nem kell embert fizetni, és ez mennyire jó nekik, mire valamelyik okosabb aki ismeri pl a magyar helyzetet is beüvöltötte, hogy BULLSHIT BINGO...

    Mert lehet, hogy USA-ba ahol az IT szakemberek átlagkeresete 3 - 6000 $ ez igaz, de Magyarországon ahol mondjuk a jobban kereső átlag rendszergazda 1000 Eurot keres, de az átlag bér inkább 500 Euro a rendszergazdák esetén, ott a 10 - 12 000 000 (30 000 euro) milla kurva sok pénz... A microsoft és partnerei nem nagyon értik miért nem lehet hülyének nézni az embereket.

    Magyarországon, Kelet-Közép Európában odaállítanak 10 Rendszergazdát, és még akkor is olcsóbban megússza, ha valamit migrálni/kialakítani/létrehozni kell 1 héten keresztül, mintha megvenné a drága szoftvereket, erre a célre, legyen az exchange migrálás, ad migrálás, vagy akár fileserver migrálás.

    Ha elég nagy a cég akkor megérheti, de egy 20 fős cégnél biztosan nem éri meg.

    Cserébe kapjuk a jobbnál jobb beírásokat, mint a fenti is, hogy ez nekem milyen jó...

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Cifu #94 üzenetére

    Sajnos így van, de mostanában pont a Linkedin-en szoktam nézegetni, rengeteg Linux mérnököt keresnek. A Bankok Solarisról állnak át Red Hat-ra, vagy Oracle Linux-ra ami egy Red Hat megbuherált kernellel.
    Rengeteg cég áll át Linux-ra főleg adatbázis szinten, mert egyszerűen erre ma már jobb lett a Linux + Oracle páros.

    A Cloud-ok 80 %-a Linuxon fut, csak az Azure fut Windows alatt, minden más Linux alapokon fut.
    Az Apple vállalati szinten tért át KVM-re, ami szinte biztos, hogy Linuxon fut.

    Sajnos a Felsőoktatásban nagyon az MS felé mennek, pedig ami régebben UNIX volt, azt folyamatosan migrálják át Linux-okra, és terjed is.

    Szerencsére én az ELTE-re jártam, ott már régebben is sokkal jobban szerették tanítani a Linux-ot. Nekem szerencsém volt ezzel. Ugyanakkor pl a Műegyetemen meg a Windows-t tanították jobban, akkor most nem tudom.

    A Microsoft a kicsi, és a nagyon nagy vállalatoknak nem nyújt szerver megoldásokat. Az olyan óriáscégeknek, mint a google, yahoo, apple, facebook és még nagyon sok nem megoldás a Windows.

    A kis cégeknek megint nem, mert drága, az azure is.

    Az iparvállalatok, illetve az egyéb tevékenységet végző vállalatok ahova igazán jó a Windows, amiből Magyarországon sok van, de a nagyvállalatok is már csak a desktop kiszolgálásra (AD, Exchange, Sharepoint), illetve a kötött platform miatt (Windows-ra írt gyártó sor vezérlések, ilyen olyan tervező programok, stb) miatt használnak Windows servereket, ma már sokkal jellemzőbb, a vegyes kialakítású rendszerek, azaz van Windows és Linux is, és egyre több Linux van, ahol lehet ott nem használnak Windows-t ész nélkül, pláne, ha esetleg az általad is emlegetett Ubuntu is tökéletesen megfelel, esetleg egy CentOS.

    Ez mondjuk 10 - 12 évvel ezelőtt egyáltalán nem volt jellemző.

    És persze szerintem, abból írom, amit én is látok, tapasztalok.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Új hozzászólás Aktív témák