Új hozzászólás Aktív témák

  • HuMarc

    addikt

    Én általános iskolában németet "tanulok". Mi éltünk kint, Németországban másfél évet, így azt hiszem kijelenthetem, hogy tudok németül. (Legalábbis a passzív nyelvtudásom még mindig az akkori tudásom 90%, de az aktív nyelvtudásom (mivel azóta alig - sőt leginkább egyáltalán nem használtam a nyelvet) leépülőben van) És azt kell, hogy mondjam, borzalmas a magyar nyelvoktatás (és szerintem ez nem csak a németre vonatkozik) Szerintem 8 általános iskolai osztály alatt (mert nekünk első óta van németóránk) el kéne érni mondjuk egy B1-es szintet. De eddig 6 év alatt az osztálytársaim 99%-a még az A1-et sem érte el. És én biztos vagyok benne, hogy 8 év alatt lehetséges megtanulni németül, ugyanis nekem 1,5 év alatt sikerült úgy, hogy 1 évig óvodába és fél évig első osztályba jártam, most meg tudok németül írni, olvasni és beszélni is, bár valószínűleg az akcentusom már felerősödött és a szavak sem a lehető leggyorsabban jutnak az eszembe , de azért beszélem a német nyelvet.

    Tehát szerintem az általános iskolában egy legalább A2-es szintet el kéne sajátíttatni a gyerekekkel, ugyanis:
    1) Lehetséges
    2) Sokkal több esélyük van elhelyezkedni külföldön jobb nyelvtusással.

    Szóval a nyelvoktatás botrányos általános iskolában...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák