Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz anjani182 #26 üzenetére

    Nem tudom ismered-e ezt a videót, ebben van nigériai is. Hát, tényleg nem egyszerű. :D

    A témához visszatérve, szerintem egy kicsit túl van misztifikálva ez a nyelvtudás dolog. Mire gondolok? Manapság már szinte minden munkakörnél odaírják, hogy középfokú angol nyelvtudás feltétel, akkor is, ha ténylegesen nincs rá szükség. A nyelvtudást úgy állítják be, mintha csak az az ember érne valamit, aki tud más nyelvet is, mint a magyar. Én ezzel vitába szállnék. Szerintem a nyelvtudás egy speciális - kiegészítő - szaktudás. Olyasmi, mint hogy valaki tud Linux szervert installálni és üzemeltetni, vagy Ciscot konfigurálni. Erre nincs mindenkinek szüksége. Aki itthon tevékenykedik asztalosként, ugyan már miért kéne tudnia németül? Elég az, ha a szakmájában kiváló. Nekem legalábbis, aki mondjuk vele csináltatom a bútoraimat, lényegesen fontosabb szempont, hogy jó asztalos legyen, mint hogy le tudja írni a Blutkörperchensenkungsgeschwindigkeit szót. :DDD

    Azt is tudomásul kell venni, hogy ahogy nem mindenki alkalmas arra, hogy orvos legyen, úgy nem mindenki képes megtanulni idegen nyelvet. Valakinek egyszerűen ehhez nincs érzéke. (Természetesen kisgyerekként más a történet, akkor még mindenki meg tud tanulni, de felnőttkorban ez már nem ennyire egyszerű.)

    További idegesítő dolog, hogy sokan az akcentuson lovagolnak, és a fórumokon lehet olvasni a cikizést, ahogy mondjuk egy-egy tévében szereplő személy angol akcentusát gúnyolják. Meg kéne érteni, hogy a nyelvi fonéma egészen kis korban rögzül, felnőtt korban már az ember nem képes igazán eltérni ettől. Ezért van az, hogy minden egyes nemzetnek megvan a maga jellegzetes kiejtése (ld. fent linkelt videómat), ha egy másik idegen nyelven beszél. Kinek jobban sikerül utánoznia az idegen nyelvű kiejtést, kinek kevésbé. Nem hinném, hogy ezt igazán lehetne tanulni, ehhez szerintem érzék (hallás?) kell. Inkább örüljünk, ha egy magyar tud beszélni angolul.

    Természetesen nem vitatom a nyelvtanulás fontosságát, magam is tudok közép-felsőfokú szinten három másik nyelven. Jó lenne, ha legalább angolul tudna mindenki. Sajnos azonban a magyarok még plusz nehezített helyzetben vannak, mert a nyelvünk szerkezete, logikája gyökeresen eltér például az angoltól. Egy holland lényegesen egyszerűbben tud megtanulni angolul, mert hasonló a nyelvi logikája.

    [ Szerkesztve ]

    The Amiga, Born a Champion

Új hozzászólás Aktív témák