Új hozzászólás Aktív témák

  • Bocha

    HÁZIGAZDA

    válasz shev7 #43 üzenetére

    Mint minden, ez is elég relatív. Én is írhatnék ilyen LOL-okat, nyilván egy BKV busz vezetése elég laza menet ahhoz képest, hogy ha egy még rosszabbul kereső orvos elvét valamit műtét közben, akkor nem elég, hogy meghal a páciense, hanem valószínűleg még börtönbe is kerül. Tehát a felelősséget is lehet súlyozni, nem azt mondtam, hogy a buszvezetés leányálom és egyszerű dolog, hanem azt, hogy messze nem ez a legrosszabb, legnehezebb, legjobb képzettséget megkívánó munka.

    Tisztában vagyok vele, hogy nem csak a BKV vezetés, hanem kis túlzással mindenki meglop engem ebben az országban (nyilván itt bizonyos hatalmi rétegekre gondolok), ehhez nem kell, hogy felnyíljon a szemem. Nem kell továbbá, hogy hülyének nézz, tudom, hogy mi a sztrájk lényege és hogy mikor éri el a célját, és már elnézést, hogy ezt mondom, de nagyon könnyen magyarázol bele a dolgokba vidékről (legalábbis azt írtad, hogy 7 évig voltál Pesten). Nem olyan könnyű félretenni a sérelmeimet, amikor elég komoly pénzeket vonnak le anyukámtól, nővéremtől, mindössze azért, mert az érvényes bérletükkel nem tudnak bejutni dolgozni. Simán elnézném a sofőröknek két hétig is, hogy tömött, ritkán járó buszokon kell utaznom, ha ettől jelentősen jobb lenne nekik, de a történet nem itt zárul le. Ez egy dominó, emberek százezrei több tízezer forinttól esnek el, mert nem tudnak bejárni dolgozni, a hónapról hónapra élők nem tudják befizetni a hiteleiket, nem tudják megvenni a kajájukat, sokan vasárnaponként fogják ledolgozni a "kimaradt" időket, a dugók miatt beteg emberek fognak szenvedni/meghalni az elakadt mentőautókban, az iskolába menni nem tudó gyerekek otthon fognak éhezni, mert a szüleik nem fognak gondoskodni a kajájukról, és még folytathatnám. Ezek VALÓS problémák, ahogy az is VALÓS probléma volt, hogy a fél ország nem tudott a szeretteihez hozzájutni karácsonykor. Ezért mondom, hogy bár értem én az alapját és okát a sztrájknak, a mód nem ez kellene, hogy legyen, mert így gyakorlatilag merő önzésből rúgnak bele a náluk is szerencsétlenebbekbe.

    [ Szerkesztve ]

    Game On minden második szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

Új hozzászólás Aktív témák