Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bocha

    HÁZIGAZDA

    válasz PowerBuldog #14 üzenetére

    Bagóért? Tudod, hogy ki dolgozik bagóért? A diplomás pályakezdő tanítók, tanárok, orvosok, azok dolgoznak bagóért. A buszsofőrök átlagos havi fizetése bruttó 168.400 forint, ami nyilván elég kevés pénz, nettó 118.500 forint. Ehhez hozzájön mondjuk az, hogy az egész családnak ingyen van BKV-bérlete (egy "normál" családnak ez havi 20-30.000 forint kiadás lenne, mert a munkaadók sok esetben nem igazán fizetik ki a bérletek árát, hiába lenne kötelességük), meg persze kapnak (kaptak) pluszpénzeket is.

    Persze, tudom, hogy akárhogy csavarjuk, ez nem sok pénz, de könyörgöm, jóval több, mint amennyit sok más munkakörben diplomásként kapsz, arról nem is beszélve, hogy a buszsofőri állás fix, öt év múlva is kellenek majd buszok és sofőrök. Rinyálnak, hogy elvesznek tőlük pár ezer forintot (bár megértem, hogy hiányozni fog nekik, nekem is hiányzik), miközben más területeken munkahelyek ezrei szűnnek meg... hol van itt az arányosság? A kettészakadt és hitvány állapotú buszokra azt mondom, hogy alapvetően nekem kéne háborognom, mert azóta veszem a bérletet, amióta az eszemet tudom, levelezős tanulóként ez havi 10.000 forintomba kerül, amiért nem csak a koszt kell eltűrnöm, hanem azt is, hogy tapló, udvariatlan, emberi beszédre képtelen jegyellenőrök tépkedjék ki a kezemből a pénztárcám a metró bejáratánál, mert mondjuk nem tudják elolvasni, hogy mi meddig érvényes a bérletem.

    Alapvetően az háborít fel, hogy a sofőrök kihasználják, hogy megbénul nélkülük a főváros. Ugyanakkor megnézném a fejüket, ha az orvosok sztrájkolnának és mondjuk a BKV-s alkalmazottak családtagjai nem kapnának orvosi ellátást. Nem ez az egyetlen szakma, ahol meg lehet szívatni az embereket egy sztrájkkal, ilyen még az egészségügyi dolgozóké, tanároké, tűzoltóké, rendőröké, bolti eladóké, postásoké is. Mégis csak a BKV és a MÁV dolgozói teszik meg ezt az emberekkel, azokkal az emberekkel, akik legalább ugyanúgy ki vannak szolgáltatva az itteni béna viszonyoknak, mint ők. Ha most azért sztrájkolnának, hogy váltsák le a BKV vezérkarát (azaz állítsák őket bíróság elé), akkor mellettük lenne az egész ország, de nem... azért kellett ma négy órát utaznom a hidegben, mert ők több pénzt akarnak, amikor már így is jobban keresnek, mint egy 10 éves munkaviszonnyal rendelkező tanár. Mindennek van határa.

    Elnézést az offért.

    Game On minden második szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

  • Bocha

    HÁZIGAZDA

    válasz shev7 #29 üzenetére

    Mintha legalábbis csak a szegény buszsofőröknek csökkenne a fizetésük ebben az országban... És nem, barátom, én nem annyit teszek, hogy a billentyűzet mellől háborgok, ha valami nem tetszik, hanem az egyetem mellett három állásban dolgozom, hogy meg tudjak élni. Ennél nyilván egyszerűbb lenne, ha én is nekiállnék sztrájkolgatni, csak pont olyan területeken dolgozom, ahol ezt le se sz*rnák. Nem azt mondom, hogy ezt mindenki megteheti, egy középkorú embernek mondjuk már véges a teherbírása, plusz a dolgozók az elmúlt 20 évben nem a lábukat lógatták, tudom, látom, tény. Viszont amíg a nehéz helyzetre úgy reagál az ember, hogy abba rúg bele, aki pont vele egy csónakban evez, addig érvényes lesz az a vicc, amit írtál. Viszont úgy érzem, hogy ennek pont ahhoz nincs köze, hogy én mit gondolok, senkit, hangsúlyozom, senkit nem rántok vissza sehova azzal, hogy haragszom a sztrájkolókra. Nem azért haragszom, mert rossz a helyzetük, sőt, mélyen együtt tudok érezni velük. Viszont nem ez a módja a dolgok megoldásának. Gondold át.

    mod.: mellesleg mintha írtam volna én is (lehet, hogy csak akartam), hogy most senkinek nem lenne baja, ha azért sztrájkolnának, hogy a vezérkar bíróság elé kerüljön. De nem ezért sztrájkolnak, hanem az elveszett lóvéjukért.

    [ Szerkesztve ]

    Game On minden második szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

  • Bocha

    HÁZIGAZDA

    válasz pee13 #33 üzenetére

    Én is pont ezt mondtam. Nyilván az lenne a jó, ha minden dolgozó ember 200.000+ nettón lenne, de az a helyzet, hogy a BKV-s sofőrök munkája bár felelősségteljes, sokszor nyugalmat igénylő, alapvetően nem nehéz (bárki meg tudja csinálni, akinek van megfelelő jogosítványa) és nem is stresszes (nem kell attól parázni, hogy holnapra kirúgnak). Ennek fényében, valamint úgy, hogy összehasonlítjuk a bérüket más szakmám bérével is, talán nem kellene ennyire háborogniuk.

    Game On minden második szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

  • Bocha

    HÁZIGAZDA

    válasz shev7 #43 üzenetére

    Mint minden, ez is elég relatív. Én is írhatnék ilyen LOL-okat, nyilván egy BKV busz vezetése elég laza menet ahhoz képest, hogy ha egy még rosszabbul kereső orvos elvét valamit műtét közben, akkor nem elég, hogy meghal a páciense, hanem valószínűleg még börtönbe is kerül. Tehát a felelősséget is lehet súlyozni, nem azt mondtam, hogy a buszvezetés leányálom és egyszerű dolog, hanem azt, hogy messze nem ez a legrosszabb, legnehezebb, legjobb képzettséget megkívánó munka.

    Tisztában vagyok vele, hogy nem csak a BKV vezetés, hanem kis túlzással mindenki meglop engem ebben az országban (nyilván itt bizonyos hatalmi rétegekre gondolok), ehhez nem kell, hogy felnyíljon a szemem. Nem kell továbbá, hogy hülyének nézz, tudom, hogy mi a sztrájk lényege és hogy mikor éri el a célját, és már elnézést, hogy ezt mondom, de nagyon könnyen magyarázol bele a dolgokba vidékről (legalábbis azt írtad, hogy 7 évig voltál Pesten). Nem olyan könnyű félretenni a sérelmeimet, amikor elég komoly pénzeket vonnak le anyukámtól, nővéremtől, mindössze azért, mert az érvényes bérletükkel nem tudnak bejutni dolgozni. Simán elnézném a sofőröknek két hétig is, hogy tömött, ritkán járó buszokon kell utaznom, ha ettől jelentősen jobb lenne nekik, de a történet nem itt zárul le. Ez egy dominó, emberek százezrei több tízezer forinttól esnek el, mert nem tudnak bejárni dolgozni, a hónapról hónapra élők nem tudják befizetni a hiteleiket, nem tudják megvenni a kajájukat, sokan vasárnaponként fogják ledolgozni a "kimaradt" időket, a dugók miatt beteg emberek fognak szenvedni/meghalni az elakadt mentőautókban, az iskolába menni nem tudó gyerekek otthon fognak éhezni, mert a szüleik nem fognak gondoskodni a kajájukról, és még folytathatnám. Ezek VALÓS problémák, ahogy az is VALÓS probléma volt, hogy a fél ország nem tudott a szeretteihez hozzájutni karácsonykor. Ezért mondom, hogy bár értem én az alapját és okát a sztrájknak, a mód nem ez kellene, hogy legyen, mert így gyakorlatilag merő önzésből rúgnak bele a náluk is szerencsétlenebbekbe.

    [ Szerkesztve ]

    Game On minden második szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

  • Bocha

    HÁZIGAZDA

    válasz shev7 #45 üzenetére

    Hogy kellene, hogy melléjük álljak? Ne vegyek bérletet? Menjek ki táblákkal az utcára? Írjak levelet a BKV-nak, hogy támogatom őket? Ugyan már.

    Game On minden második szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

  • Bocha

    HÁZIGAZDA

    válasz shev7 #52 üzenetére

    Ha külföldön vagy, akkor főleg ne keltsd itt a hangulatot és beszélj úgy, hogy "ti tűrtetek el ezt meg azt"! Leléptél innen, a te döntésed, viszont lássuk be, hogy pont te vagy az, aki ezzel kivonta magát mindenből, ami itthon van. Megértelek, hogy ezt tetted, de pont emiatt már közöd nincs az itt zajló dolgokhoz, úgyhogy ne is szólj bele. Főleg ne úgy, hogy felelősségvállalásról és tettekről papolsz.

    Game On minden második szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

  • Bocha

    HÁZIGAZDA

    válasz shev7 #62 üzenetére

    Csinálják, könyörgöm, csinálják, k*rvára fogok örülni, ha bármelyik csoportnak jobb lesz itthon az élete, amelyik becsületesen dolgozik! De ez már olyan szintű sztrájk, hogy itt nem beszélhetünk becsületről és gondoskodásról az embertársaik iránt, csak kőkemény önzésről. Ezen az alapon holnaptól üresek lehet a kórházak és a betegek megdöglenek, üresek lehetnek a tűzoltóságok és a házak leégnek, sztrájkolhatnak a kamionsofőrök és a mezőgazdasági dolgozók és nem lesz kaja, aztán elérjük a teljes anarchiát, a legerősebbek majd túlélik. Mindenki mondja neked ebben a topicban; tényleg nem látod, hogy a változtatásnak nem ez a módja?

    [ Szerkesztve ]

    Game On minden második szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

  • Bocha

    HÁZIGAZDA

    válasz shev7 #66 üzenetére

    Oké, szidjuk is őket tovább. Tudod miért? Mert nekünk sem jobb, mint nekik, de tesszük a dolgunkat, a miattuk kialakult stresszt pedig úgy vezetjük le, hogy zsörtölődünk egy picit ebben a topicban. Ha ők sztrájkolhatnak és levehetik a felelősség terhét a vállukról, akkor ennyi nekünk is jár.

    [ Szerkesztve ]

    Game On minden második szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

  • Bocha

    HÁZIGAZDA

    válasz shev7 #66 üzenetére

    Ez működött valaha? Hányadszor sztrájkolnak már, és mit értek el azon kívül, hogy egy-két millió normális, dolgozó ember szívott és feleslegesen idegeskedett?
    Egyébként sajnos nem tudom, hogy mi a módja, ha tudnám, már odaálltam volna melléjük és most örülnék, hogy legalább nekik jobb. Nem feltétlenül kell látnom a "jó" módot ahhoz, hogy tudjam, hogy mi a "rossz". Egyébként az, hogy nem vették át az ócska buszokat, szerintem egy sokkal jobb módja volt a dolognak, mint ez, még akkor is, ha kevésbé volt "látványos" és lassabb menetet igényelt.

    [ Szerkesztve ]

    Game On minden második szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

  • Bocha

    HÁZIGAZDA

    válasz divrapier #70 üzenetére

    Véleménye lehet, de ha valaki tulajdonképpen kényelemből kilép egy helyzetből, akkor nem túl etikus, hogy utána a jobb helyről visszamagyaráz, hogy mit hogy kéne csinálni. Egyszerű példával: ez olyan, mintha egy orvos megunván a rossz felszerelést elmenne Németországba, majd a high-tech cuccok mögül elkezdené nagy mellénnyel magyarázni, hogy hogy kellene két fogpiszkálóval agyműtétet végrehajtani Magyarországon.

    Félreértés ne essék: megértem, aki külföldre megy, nincs bennem semmilyen túlburjánzó hazaszeretet, ami miatt netán leköpködném vagy "hazaárulónak" titulálnám őket (vannak, akik ilyet csinálnak), azt sem gondolom, hogy cserben hagyják a hazát, pár év múlva valószínűleg én is megunom az itteni dolgokat és elmegyek, nem gondolom, hogy mindenkinek ott kell meghalnia, ahol megszületett. Viszont ha valaki úgy döntött, hogy kilép és a háta mögött hagyja a "régi" dolgokat, akkor utána törődjön az "újakkal", ne ossza az észt azoknak, akik lehetőségek híján/elhivatottságból/akármilyen okból maradtak a "régiben". Kívülről mindig nagyon könnyű okosnak lenni, de ha valaki igazán okos akar lenni, oldja meg a problémákat ott, ahol azok vannak.

    mod: Balsorsom meg hála a jó égnek, nincs. Azért írtam le, amit leírtam, hogy tudassam: vannak helyzetek, amikor nem az az egyetlen megoldás, hogy hisztizik az ember, hanem lehet többet is tenni a boldogulásért. Az én családomban mindig is ez volt a jellemző, de vannak emberek, akik csak néznek az égre és a kezüket tartják, amivel szintén nincs semmi bajom, de ne ezt higgyük már az egyetlen megoldásnak.

    [ Szerkesztve ]

    Game On minden második szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

  • Bocha

    HÁZIGAZDA

    Az indulatok remélhetőleg elszálltak (részemről igen), a törölt hozzászólásokban lévő politizálást pedig kérem, hogy senki ne folytassa/kezdje el újra, mert az ilyesmit a Prohardver fórumának Alapelveti tiltják. Köszönöm, kellemes fórumozást!

    [ Szerkesztve ]

    Game On minden második szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

Új hozzászólás Aktív témák