Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    láttuk már Ballmert csokkerkedni fejlesztői meetingen, de milyen lehet részvényesi közgyűlésen? :P

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz vicze #9 üzenetére

    "Egy KKV szerinted olcsóbban kihozza máshol?": le kell szögeznünk a tényt, hogy az ms bármilyen megoldással, módszerrel nézed, összességében vérlázítóan mocskos drága.
    ha felhőzöl vagy office365-özöl, akkor a bérleti díjak átlagosan 36-42 hónap alatt annyiba kerülnek, mintha megvetted volna helyi gépre telepítősen a cuccot.

    az, hogy egy alap irodai munkahely negyed guriga, mert vegyél elég ütős hw-t, hogy menjen rajta a cucc, plusz vedd meg az ms szoftvereit, mert ez a csökevényes világ nem bír kiszakadni az ms-ből, az teljesen nonszensz.

    kiválóan látszik a monopol helyzet, úgy elszaladt velük a ló árazás terén, hogy kimondhatatlan.

    ha az ms nem szórakozna a formátumaival, akkor ugyanezt pont negyed ennyiből lehetne összerakni.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz vicze #16 üzenetére

    ebben a topicban nem fogom az ms műszaki színvonalát minősíteni.
    csak a gazdaságit.

    nekem az a legutóbbi tapasztalatom, hogy kis kerekítéssel 250 ezer forintból tudtam venni egy minőségi pc-t legális w8.1-gyel és helyileg telepítős office-szal. Ebből nagyságrendileg 110 rugó volt a minőségi pc, 3 év helyszíni garanciával és 140 rugó a szoftver.

    Tehát 140 rugóba fájt nekem egy munkahelyen az, hogy lássak egy ablakot, meg a legalapvetőbb irodai munkákat el tudják végezni.

    ugyanebben az irodában vettünk még egy bikás vasat, aminek az árát azért nem emlegetem, mert pont ugyanezt vettem volna akármelyik oprendszer alá szervernek. ráraktam egy debiant, meg egy fájlszervert, nulla forint beszerzés, egy kis zseton mérnöki óradíj nekem, és meg van oldva a szerver.

    miután ez egy isp irodája, így az exchange emlegetése asztalcsapkodós könnyesre röhögős helyzet, egyrészt az ára miatt, másrészt nehogy már az a pár irodista ne tudjon levelezni azon a szerveren, amin az isp összes júzere tud (kicsit másképp fogalmazva: nehogy már ne tudjanak azon a cuccon levelezni, amin az elmúlt 15 évben leveleztek...). exchange helyettesítés kompletten nulla forint.

    az előző cuccal kibírtak vagy 10 évet, szerintem ezzel is ki fognak 6-8 évet.
    így az a fajta ms megoldás, amikor mindent előre megveszünk és saját gépen van és semmi felhő, az pont negyed annyiba kerül, mint egy o365 meg egy felhős bizbasz. és akkor még valami atom módon rendes vagyok az ms-sel, hogy az ő javukra csalok azáltal, hogy a szükséges távközlést nem számolom bele, mert isp-k vagyunk, tehát ahol a júzereknek van elég, ott az irodának is csurranik-cseppenik.

    persze számolhatnám a szükséges infrastruktúrát, mondjuk a legolcsóbbnak tartott isp, a digi áraival, 100/100 üzleti drót 180 rugó/hó. puff neki, elszállt a cloudos megtérülés.

    úgyhogy biztos van összehasonlításod ms meg linux vállalati környezetben (vagy nincs, komolyan hiszek benne, hogy nem láttál még rendesen összerakott unixos vállalati környezetet), de az ms egy csomó olyan problémára ad megoldást, ami ms nélkül fel se merül.

    [ Szerkesztve ]

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz King Unique #19 üzenetére

    "Hát igen, azok a fránya formátumok... az, hogy a másik termék formátumára alapból nincs akkora igény és nem tudott elterjedni, az még véletlenül sem a mögötte álló bagázs hibája és hiányossága. Kizárólag 100%-osan az MS tehet róla...biztos, vagy mégsem..." azért kíváncsi lennék, hogy melyik oldal felel azért, hogy a hivatalos szabványos, kormányrendeletben támogatott formátum nem terjed, csak a nem hivatalos, nem szabványos formátum.

    úgy elképzeltem akár az orákulumot, akár az apacsot, hogy nokiás doboz-hegyekben tolják a dokumentumokat a döntéshozóknak, hogy az ms-t támogassák...

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz Cathfaern #22 üzenetére

    persze, kezd el sorolni.
    akikről beszélek, azok sima irodisták. soha nem láttak linuxot. könyvelnek, bérszámfejtenek, eü hozzájárulást számolnak, ilyesmi. az internethez annyival van több közük, hogy a főkönyvi számlák között van két számla: ktv, internet, ahova nagyobbacska számokat szoktak bevésni. internetes hibakeresésben, internetes szerződéskötésben, egyebekben nem vesznek részt.

    pontosan ugyanolyan munkatársak, mint bármelyik másik kisvállalatnál.
    hozzátenném még, hogy akikről szó van, azok nem ügyfélszolgálatosok, az egy másik csapat. ja, az internetes ügyfélszolgálatot hat éve áthúztam linuxra és azóta mindenki boldog...

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz vicze #25 üzenetére

    de az ugye megvan, mint amit írtam is, és elegánsan elfelejted, hogyha az egészet feltolom a felhőbe, akkor a felhőig kell internet kapcsolat? ami most nekünk van, merugye isp, de átlag kkv-nak is van? a digi 180k/hóért ad egy 100/100-as netet... a szerver meg kevesebb, mint 5 havi digis bérelt vonali díj volt, mégha a mérnökórát hozzászámolom, akkor is.

    "Én kollaborációs eszközökről és szolgáltatásokról írok, és ezek integrációjáról": például milyen kollaborációról? SPS-ről egy kisebb kosár pénzért? az mondjuk egy mol méretű cégnél már jó, ha van, de az ország zöme nem mol méretű cégekről szól. vagy mi? közös naptár, stb. van opensource cuccra is. csak nem fogják használni, mert kkv, és azon belül is KIS vállalat.egy bizonyos méreten alul az ilyen cuccok akadályozzák a céget, mert valakinek tömni kell bele az adatokat, amik alapján valaki döntést hoz. ha ez a két valaki ugyanaz az egy ember, mert KIS vállalat, akkor az egész miskulancia felesleges.

    központosított felhasználómenedzsmentet meg régen tudnak a unixok is, lásd: yellow pages.

    ettől még egy kiragadott opensource cucc lehet rossz és/vagy előfordulhat, hogy nem fits your needs.
    én továbbra is komolyan hiszem, hogy indokolatlanul kidobtunk legalább egy gurigát az ablakon. át is fáradok a szomszéd topicba, ahol éppen arról megy a hajtépés, hogy utána mit csinálnak ezzel a filantrópok :P :P

    (#26) Cathfaern: "akiknek a főtevékenysége is az IT, és a főtevékenységük során felszednek bőven annyi plusz tudást, amivel az iroda igényeit ki tudják szolgálni." a főnök is ezt hiszi... én meg vért pisálok, hogy meglegyen minden, meg néhány kedves fórumtárs izzad privátban :) egyéni személyes kesergés: és ez az egész meg van fejelve egy építési próbálkozóval...

    "Innentől ugye nem az a kérdés, hogy jelenlegi szakember gárda megoldja a problémát vs. jelenlegi szakember gárda + cloud...". valóban. innentől kezdve a következő három gazdasági terv van:
    1. cloud. ha tisztességesen számolom a cloudot, akkor kezdeti beruházás 120k (egy rendes vas), + havi 10-12k szoftver + havi 45k távközlési költség
    2. főnök kiadja helyi embernek és helyi cuccokkal, akkor induló beruházás: 250k +havi 5k ember/munkahely + 1M közös szerver (ennyiből még windows szerverrel is megvan)
    3. beletoljuk az ms-t a tiszába, akkor induló 120k és pont.

    tessék csak gyorsan kiszámolni, hogy melyik hogy éri meg? ha akkor, amikor elkezdték jogszabályokkal fenyegetni az ms-t, hogy megtörik a monopóliumát, komolyan gondolták volna bevarrt zsebű politikusok, mára a libreoffice formátumai lennének a sztenderdek. Ekkor egy munkahely költsége 120k lenne.

    ha azt mondom, hogy nem szabadulunk az ms-től, de a marketing rizsát ésszel kezelve beruházunk, akkor is két gurigából megvan az induló 4 munkahelyre, és már csak havi 5k/gép a költség.

    ha elhiszem, amit itt sokan pártoltok, akkor egy 60 hónapos műsorszám tisztán clouddal és szoftver bérlettel meg is állna vagy 3 millió hétszázezer forintból /munkahely. négy munkahelyre ez laza 15 miller. alig hétszer több, mint cloud nélkül tisztán ms cuccal.

    azért nem véletlen, hogy az ms tolja a cloudot, hiszen az jó. NEKI.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz King Unique #29 üzenetére

    "egyre több helyen MSDNAA keretében, még magát az oprendszert is ingyen biztosítja, akkor miről beszélünk": egyrészt az msdnaa az csak a diáknak ingyenes, az országnak nem. másrészt ez pont olyan beetetés, mint mikor a díler az első 1-2 pakkot ingyen adja az új kuncsaftnak.

    "mert ez kb úgy megy, hogy egyet gondolunk és felrúgjuk a sokéves használati szokásokat, kialakult állapotot...": ezt még el is tudnám fogadni, csak most az van, hogy 1-2 évente mond valami hangzatos lózungot a kormány és minden marad a régiben. ha konstans nem történik semmi, akkor marad a konstans ms monopólium és soha nem fogsz megszabadulni az mstől és az egésznek az lesz a vége, hogy nem szakad le a pofája a qrva w10-nek kiírni, hogy 83900 forintért gyorsan vesz nekem egy licenszet a gépemre (egyébként volt rajta jogtiszta licensz, de az nem felelt meg neki). 84 rugó pofátlanul magas ár egy tetszőleges oprendszerért.

    "Nem kell ehhez nokiás doboz se..." ohh pedig volt bőven nokiás doboz is, meg más is... de ebbe ne menjünk bele n+1x.

    "Nem is értem, az kinek a hiába, hogy nem tudott jóval korábban egy működőképes és széles körben fogyasztható megoldást lerakni az asztalra, hogy megfelelően elterjedjen?": hogy mi a működőképes, az nézőpont kérdése. a tapasztalat azt mutatja, hogy azok a rendszerek, ahol tisztán egy termék és pontosan egy verziója van, mind működőképesek. probléma a különböző cuccok közötti együttműködéssel van (windowsos cuccok között is, nem csak lo-val). Ettől kezdve nem tudod kijelenteni, hogy melyik a működő, pláne nem azt, hogy melyik a széles körben fogasztható. Most az ms a széles körben fogyasztható, mert a hatóságokkal ms formátumban kommunikálsz. Ha átálltak volna lo-ra, akkor most az mso lenne a feketeseggű nem kompatibilis. Ennyi.

    "Majd a kormány kötelezni fog +ba minden oktatási intézmény és vállalatot is, hogy mit használjanak," jóreggelt, régen köteleztek. emlékeim szerint van róla kormányhatározat, mégsem hajtják végre.

    "ezután sem fog és nem ok nélkül." így van, pontosan ezeket az okokat firtatom.

    (#33) vicze1: melyik széles körben elterjedt és támogatott rendszerre cserélném? debianra, mi másra. stabil. közigazgatásba felesleges a verzióhajhászás, tehát az, hogy a debianban időnként régebbi cuccok vannak, nem gond. van hozzá rendes támogatás (mielőtt mellébeszélnél: igen, lehet nagy cégektől debian supportot venni, például olyan kis garázscégtől, mint a HPE.)

    "Mondjuk nem tudom, hogy az US módi, hogy annak az eszközét használják az adott iskolában, aki épp adott nekik ingyen legyen az Apple, MS vagy Google, mennyivel jobb?": szigorúan gazdaságossági szempontokat figyelembe véve az, hogy az usákok ms-t használnak, egy fokkal jobb, mert országhatáron belül marad a profit. valamennyi visszacsurog belőle. ráadásul ott mutatkozik némi verseny, ami kicsit akadályozza az árak elszabadulását. hangsúlyozom: némi és kicsit.

    (#34) King Unique: "Ha egy adott rendszer+szoftver használati és elterjedtségi aránya eleve ilyen magas desktopon, akkor miről is beszélünk?": korrupcióról, mi másról.

    "+Állambácsi sem teljesen hülye, mert azt látja, hogy nem lenne sok értelme előírni, ha kereslet oldalról totál nem az az igény.": nyilván nem teljesen hülye, ott csapódik le a korrupció vége.

    "Ezt az egészet majd akkor lehet feszegetni tovább, ha közel egyenlő, vagy fordított arány lesz használati és elterjedtségi szinten" magyarul hagyjuk békén a monopóliumot az összes káros hatásával együtt? ez is egy elképzelés.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz Sinesol #51 üzenetére

    az ugye megvan, hogy a legalapvetőbb különbség a két helyzet között az, hogy akkor Pista bá', mint főnök, osztotta a részvényeseket, most meg Pista bá', mint részvényes, viseli, hogy a főnök osztja a részvényeseket :P

    magyarul a lóhimbilimbi másik végére került :) lehet, hogy emiatt pontosan tudja, hogy miről (nem) beszél gatya, csak most már nem tetszik neki...

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz nyunyu #53 üzenetére

    "Mennyivel is olcsobb egy rendesen supportalt kereskedelmi Linux (SLES, RHEL) ": nem susét és nem redhatet emlegettem, hanem debiant.

    "Micike a titkarno idomitasara elbaltazott munkaidot is beleszamoltad?": miért kellene Micikét idomítani? pontosan erről beszélek, hogyha sok-sok évvel ezelőtt komolyan vették volna az akkori elhatározásokat és terveket, akkor ma Micike értene a linuxhoz és nem kellene drága pénzen taníttatni.

    ez egy 22-es csapdája, nem tanul linuxot, mert nem használja senki, de nem használja senki, mert nem tanulta, stb. ezt csak felülről jövő kezdeményezéssel lehetett volna megtörni, azt meg sikeresen blokkolta az ms. értik ezek a dolgukat, nincs is abban hiba.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz Grodd #59 üzenetére

    "De miért lenne érdemes linuxra váltani akármelyik vállalatnak?": te most direkt kérdezel hülyeséget vagy nem olvastad a topicot? Miért lenne érdemes linux desktopra váltani egy vállalatnak?
    lehetséges válaszok:
    - mert a windows desktop felháborítóan mocskos drága
    - mert a windows desktop szemét módon kémkedik

    adalék: amikor megnéztem, hogy mennyibe kerül a teamviewer windowsra, vinnyogva röhögtem, hogy ezt mégis hogy? (C)Czollner.
    leírom neked, hogy ne kelljen kugliznod: egyszázharminckétezer forint. és ezen a ponton nem kezdek el bmegelni, mert azon már túlvagyok. és ha már lendületbe jöttem, leírom neked, hogy annál a négyfős irodánál mennyibe kerül a teamviewer: kettőszázhetvenkilencezer forint.

    "a feature felhozatal és szoftverellátottság egy kalap f*s,": egyrészt ezzel vitatkoznék. például a debianos aktiválási rendszer több nagyságrenddel egyszerűbb, mint a w10 aktiválási rendszere. másrészt az alapkérdés soha nem az, hogy milyen a szoftverellátottság, hanem az, hogy a TE IGÉNYEIDHEZ képest milyen. mert ha a létező szoftverek halmazából kivonod azt, amire neked szükséged van, megmarad azon szoftverek halmaza, amire neked nincs szükséged. Még akár az is előfordulhat, hogy azon szoftverek halmaza, amire nincs szükséged, sokkal nagyobb w10 esetén, mint debian esetén. És akkor mi a bánatos franc van? semmi. ugyanezt a gondolatsort végigfocizhatod a szoftvereken belüli fícsörökkel.

    a kkv-k zömének igényeit tökéletesen lefedi egy 8.2-es debian. és ne gyere megint azzal a poros fotóbolt érveléssel, mert felröhögöm a szomszédot. tessék végre tudomásul venni, hogy a cégek többsége nem retusál profi szinten fotót. még egyszer leírom: nem retusál. különösen igaz ez az államigazgatásra, akikkel fájlokon keresztül tartanád a kapcsolatot, vagyis akik ha átállnának, átállna az ország többi része is.

    tehát mégegyszer: a miniszter nem retusál fotót.

    "Szerintem csak az javasol Linux desktop környezet az ügyfelének": szerinted. én már raktam fel linuxos desktopot, ha a bevételemet nézem, életem legrosszabb döntése volt. 6 éve raktam fel, azóta egyszer kellett foglalkozni vele, amikor felújították az ügyfélszolgálatot és a gépparkot is lecserélték. akkor újrahúztam nulláról. rég éhenhalunk, ha én a linuxos konzultációmra hegyezem ki a bevételi tervemet.

    másrészt meg: figyelembe véve a windowst, az milyen ember aki a windowsos konzultációs díjakkal akarja lehúzni az ügyfelet? különös figyelemmel arra, hogy a szoftver megvásárlásakor egyszer már brutálisan lehúzták ugyanezt az ügyfelet?

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz King Unique #62 üzenetére

    ööö vajon ki is mondta, hogy tesznek rá magasról, mit állít be a júzer, elviszik az adatokat ha akarod, ha nem? ettől kezdve minden más "nyilatkozat" csak mellébeszélés, folyosói pletyka.

    "TV meg üzleti felhasználásra fizetős, magáncélra Windowsra is free.": végig kkv-ról beszéltem.

    "De úgy tudom előbbi felhasználás Linux rendszerek esetében sem ingyenes": ez volt a hónap bakja, te lőtted.

    "Azért, ha vmit, akkor a szoftveres támogatottságot, végképp ne említsük egy lapon...": te vajon olvastad azt, amire ezt válaszoltad? ahol levezettem, hogy a windowsos (elméleti) nagyobb szoftvertámogatás csak azt jelenti, hogy nem 10 ezer felesleges program van rá, hanem 20 vagy 100 ezer? és akkor mi van?

    "céges szinten is elég csak tervezőszoftvereket, Adobe programcsaládot és társaikat felhozni.": hát igen, nagy nehezen elvergődünk oda, hogy a miniszter nem retusál fotót, akkor meg kiadványt szerkeszt és gyártáselőkészítést végez...

    azt hiszem, te nem olvastad el értő olvasással, amire válaszoltál.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz King Unique #64 üzenetére

    egész pontosan azt mondták, hogy a programok hibás működése esetén viszik ki az infót.
    szakportál, kamuzás helyett beszéljünk magyarul: elviszik a crash dumpot. ezzel az a gond, hogyha pl. a levelező szállt el, akkor visznek egy csomó személyes adatot is.

    "Értettem a felesleges programok eszmefuttatást, csak az a baj, hogy ezt nem lehet ilyen lazán elintézni.": de, el lehet, teljesen lazán. az állításom az volt, hogy a kkv-k zömének megfelel a linux desktopra. nem hangzott el olyan állítás, hogy mindenki használjon linuxot. egyszerű kijelentés: akinek elég a linux, használja azt, akinek meg nem, az használja azt, ami kell neki. következmény: a kkv-k között szerintem többen vannak, akiknek elég a linux. persze szűkíthetem a kört azon cégekre, ahol dolgozom, ott is messze felülreprezentált a windows a valós igényekhez képest. ráadásul viccesen az, mert az egyik helyen valóban használtak pótolhatatlan szoftvert, csak az redhaton futott... ohh...

    ezért ásítóan unalmas már az a <censored> fotósop, mert egyszerűen nem akarom elhinni, hogy a felhasználók 98%-ának KELL fotósop, 2%-ának meg nem. ha igaz lenne, hogy azért nem váltanak a népek, mert kell a fotósop, és hozzávesszük, hogy a desktopon kb. ennyi a két rendszer részesedése, akkor ebből az következik, hogy ez az ország a 9 millió 800 ezer fotós/retusáló hazája.

    és akkor ki focizik?

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz Grodd #69 üzenetére

    úgy érted, hogy a linuxos teljesen hálózattranszparens grafikus felület helyett egyszer is tv-t akarnék használni? nem vagyok hülye. ez kb olyan, mintha a ferrarim helyett trabanttal járnék.

    "azt szerintem ne nagyon reklámozd, hogy nem fizetsz az üzleti célú felhasználásért, ez csak jó tanács". mégha a mondatodban rejlő alapvető kijelentéssel (hogy ne lopj szoftvert) egyet is tudnék érteni, hol mondtam én olyat, hogy üzleti céllal felhasználtam? sehol.

    "Windows-on is van alternetíva TV-re (ingyenes is), kicsivel több, mint Linuxra": na ja, mert az opensource világ megcsinálta windowsra is a vnc-t.:P

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz sz.balazs.95 #77 üzenetére

    "Egy Androidról átgányolt app kizárt, hogy olyan minőséget produkálna": ez csak a bájtkódot futtató virtuális géptől és annak megalkotójától függ. Nem lehetetlen, hogy pont ugyanolyan minőségben fusson az androidos app, mint androidon.

    "És akkor meg eljutunk oda lassan, hogy a júzer 80%-ban droidos appokat fog futtatni, majd gondol egyet, és azt mondja, hogy akkor már vált droidra.": ez reális veszély, szemben a mostani helyzettel, hogy most nem futtat semmit, mert nincs, ezért gondol arra, hogy akkor vált droidra. vagyis eszébe sem jut már, hogy wm-es telót vegyen.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz King Unique #82 üzenetére

    "ha nem teljesült/ teljesül/ fog teljesülni széles körben, akkor eleve nem nagyon van miről beszélni.": észre kellene már venni, mert legalább harmadjára szólok, hogy az ilyen hozzáállással örökre konzerválod a mostani helyzetet. persze lehet, hogy valakinek ez jó, szerintem meg nem.

    "A PS példa meg azért erős túlzás.": Ugye? akkor minek hozzátok elő mindig?

    "korántsem csak erről van szó, lehetne sorolni más szoftvere dolgokat..": hát akkor sorold. a két legnagyobb adatbáziskezelő és vállalatirányítási szoftver fut linuxon, ráadásul a home oprendszerük is linux.

    "De, ha eleve W ingerek érik őket szinte mindenhol": persze, hogy eleve w ingerek érik mindenhol, mivel az ms kínosan vigyáz rá, hogy minden mást eltaposson. szisztematikus vesztegetéssel elérték és fenntartják azt, hogy semmi mást ne lásson a júzer. pont ez a stratégiájuk alapja és ugyanez a szemétségük alapköve is.

    "Tehát ezek alapján szerintem egyáltalán nem meglepő az említett ~ 98 | 2 arány, nincs ezen mit csodálkozni.": nem is az arányon szoktam csodálkozni, hanem azon, hogy bármit tesznek, az arány marad. mintha kirobbanthatatlan monopólium lenne az ms. hiába hoz a kormány rendeletet, nem történik semmi. hiába várják el, hogy akkor legyen szabvány a formátum, erre nem az az ms válasza, hogy támogatják a szabványos formátumot, hanem megveszik kilóra a szabványügyi testületet és el van intézve a szabványosítási kérdés. hiába lop csal hazudik kémkedik a windows, nemhogy nem rokkan bele az ms, hanem pénzügyileg a csúcsra jut. egy normális világegyetemben az ms összes főhadiszállását porig bombázták volna ilyen dolgokért, amiket elkövettek, itt meg valami kis problémácska kerekedett a csempékből, úgy egyébként tükörsima az üzletmenet, ömlik befelé a zseton. tizensok év pereskedés után a bíróság még mindig hagyja, hogy az ms galád módon pereskedjen a linux ellen, ahelyett, hogy rég beszórták volna az óceánba cápaeledelnek.

    noooormááális? amit hagynak, hogy az ms megtegyen, az teljesen inkompatibilis a józan ésszel. egy érdemi magyarázat van rá: monopol piacon könnyebb kémkedni.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz King Unique #84 üzenetére

    szerinted a korábbi hsz-eimben leírt költségszámítás az túlfűtött érzelem vagy szakmai alapú ellenszenv?

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz King Unique #94 üzenetére

    most már rákérdezek, mert az idiotizmus szintjéig véded az ms-t:
    EZT miért nem hajtja végre senki?

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz King Unique #98 üzenetére

    "meg jönnek az okkal valós állapotot erővel átrendezni akaró, nagy felvétések, hogy "ezt így kéne, ezt úgy kéne, mindenkinek így kéne, mindenkinek ez lenne a jó, mért nem így vélekedik és cselekszik mindenki", na az már too much..."

    először is többen próbálták már neked magyarázni, hogy az az "okkal" az bizony jócskán törvénytelen volt.

    másodszor az usákoknál divat, hogy a monopóliumokat megrendszabályozzák, végszükség esetén egyszerűen feldarabolják, hogy visszaállítsák a piaci versenyt. más módszer nem nagyon van a pofátlanul magas árak letörésére. de úgy látom, hogy pl. az msnél valamiért nem sietnek ezzel sem...

    szerk:

    emlegeted még, hogy a másik oldal miért nem lép. az ms tizensok éve próbálja szénné perelni a másik oldalt, sorozatosan elbuktak minden pert, mégsem nyugszik. ennek is az a célja, hogy aki befektetne a linuxba, azt eltántorítsák ettől, arra utalva, hogy mi van, ha mégis az ms nyer. már régen nem lenne a linux sehol se, ha az ibm nem teszi mögé a saját jogi osztályát, mert ők az egyetlenek, akikről az ms lepattant.

    (#100) tomtyi: tudom. más is tudja, hogy az ooxml milyen szabvány (törvénytelenül meghozott, szemét ócskaság).

    szerk2: az ooxml nem nyílt és nem szabvány. nagyjából ennyi baj van vele :)

    [ Szerkesztve ]

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz King Unique #111 üzenetére

    miért erőlteted még mindig ezt a professzionális lózungot? a kkv-k, ahonnan én elindultam a vitában, elhanyagolható százalékban használnak professzionális cuccot, mégelhanyagolhatóbb az, ami nincs meg linuxra. tény, hogy az übergigamegabrutalhiperszuper aduász fotóbolt nincs linuxra. ezt szereted domborítani. azt a tényt, ami szintén tény, hogy de nem is kell a cégek zömének, szereted mélyen elhallgatni. kettős mérce?

    a kkv-k elsöprő többsége elvan a klasszikus irodai cuccokal (szövegszerkesztő, táblázatkezelő), emaillel. Ez kell mondjuk egy kkv-n belül 5-ből 3 gépre. A 4.-re kell valami banki szoftver, ami közül sok van, ami webes. Az 5.-re, a könyvelő gépére esetleg kellhet könyvelő szoftver, feltéve, hogy nem adták ki az egész könyvelést egy szakértő cégnek.

    Ha már kinövik a kkv-t, akkor kellhet vállalatirányítási cucc, komolyabb könyvelő cucc, stb. ezekből mind van linuxra, tekintve, hogy a jobbaknak a linux a home oprendszer és a win a vendégeskedés. supportált kollaborációs cucc is van linuxra, ez után se kell sírni.

    az a 0.05%-nyi cég, amelyik meg főállású hazudozó, tehát kell neki a fotóbolt, az meg vegyen windowst, kutyát nem zavarja.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz King Unique #114 üzenetére

    [link]
    Magyarországon (ingadozó adat) átlagosan 900 ezer körüli vállalkozás van. Ebből a 2012. évi előzetes adatok szerint 629585 vállalkozás működik. Ebből 628707 volt kkv. Vagyis van 878 darab 250+ főt foglalkoztató cég, ami nagyvállalat. 878 darab cégnek KELL windows, annak nagyvállalati szolgáltatásai miatt.

    4678 és 4979 között ingadozott a középvállalkozások száma, emellett van még nagyjából 31 ezer cég, ahol 10-49 ember dolgozik. Ezekben lehet olyan, hogy kell windows. Vagyis van nagyságrendileg 600 ezer vállalkozás, aminek kétharmada egyéni vállalkozás, a maradék 2-9 fős cég. Ezekben qrvára semmi szükség azokra a cuccokra, amit a windows enterprise környezetben tud, mert ez nem enterspájz környezet.

    Na ebből a nagyságrendileg 600 ezer vállalkozásból kb. hánynak lehet szüksége fotósopra, művészeti és egyéb grafikai programokra? nagyvonalúan legyen 1000. Meg másik ezer, ahol autocad, archicad, catia meg hasonló cuccok kellenek.

    a többinél, ami még mindig nagyon sokkal fél millió fölött van, pont elég az, amit egy mezei linux ad. tehát ez a többség.

    "Szóval nem kell ezt ragozni, erre mondják, hogy az nem érti, aki nem akarja.": így van, pontosan ezt mondjuk neked páran. de te nagyon nem akarod.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz Ringman #117 üzenetére

    brlcad is volt már linuxra ezer éve, olyan apró cégeknek, mint az amerikai hadsereg, jó volt, nekünk nyilván nem.

    Ha ezer az fél nagyságrenddel alábecsült szám, akkor, ha még tudok számolni géppel, 3162 a nem alábecsült szám... 500 ezerhez képest...

    amit az előző hsz-edben írtál: nem az a gond, hogy kisvállalkozó nem tudja, hogy elég lenne neki a linux, hanem az, hogy a kormányzat sem hajlandó átállni odf-re, emiatt a kisvállalkozónak sem elég a linux. pedig erről kormányhatározat is volt. ez alapozza meg a vesztegetés gyanúját.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz King Unique #118 üzenetére

    most beleraktalak a fizetett troll kategóriába.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz King Unique #122 üzenetére

    milyen gyanúsítgatásról beszélsz? én nem mondtam semmit arról, hogy te mi vagy. én csak annyit mondtam, hogy ezentúl úgy foglak kezelni, mint egy fizetett trollt. ez pedig tény, nem gyanú.
    nem megy neked ez a magyar nyelv, ne erőltesd.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz nyunyu #123 üzenetére

    itt az a lényeg, hogy volt lehetőségetek dönteni és üzleti megfontolás alapján választhattál.
    de akire ok nélkül erőltetik a windowst, annak nincs választási lehetősége, hanem muszájból elkölt egy rakás pénzt olyan cuccra, amire nincs szüksége.

    és itt ismét hangsúlyoznám, hogy az, hogy mssql-t használsz, a TE döntésed volt.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz King Unique #145 üzenetére

    "Ugyanakkor, ez a kb mindenről csak azért is megmagyarázzuk a valós állapot ellenében az ellenkezőjét hozzáállás, nekem kevésbé szimpatikus. Már-már erőszakos.":

    ezért ne csináld többet.

    [ Szerkesztve ]

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz King Unique #148 üzenetére

    "ettől pörög a gazdaság": én nem szeretném az usákok gazdaságát pörgetni.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz Воланд #152 üzenetére

    "igazad van! hat a mocskok eppen most hetvegen tettek open source-a az edge javascript motorjat. megis hogy kepzelik ezt?": kapálózás, hogy a döglött böngészőjükbe új életet verjenek...
    egyébként így szokták kezdeni, együttműködés látszatát keltik, a világ elfogadja, elterjed, majd a saját cuccukat elkezdik félremódosítani, hogy ne legyen kompatibilis és ezzel kiszorítsák a többieket a piacról.

    én eddig csak egy céget láttam a piacon, amelyik külön jelölni akarta, hogy bizonyos dolgot szabványosan kell elvégezni, nem a saját kinyakatekert agyhalott hülye módján és ez az ms volt.

    oké, open source + microsoft: lehet már szabvány kerberossal autentikálni ms ad-ból?

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz King Unique #156 üzenetére

    ma mindenki kényszerből is használja a windowst. ugyanis nem engedélyeztek helyette más cuccot.
    ha a kormány betartaná a saját rendeletét, akkor odf lenne a hivatalos formátum, így aki windowst akarna használni, az választhatna, hogy windowst használ odf-et támogató mso-val vagy windowst használ és telepít lo-t. aki meg nem akarna windowst használni, az használhatna linuxot lo-val.

    de mivel kormányunk tojik a saját rendeletére, így nincs ez a három választási lehetőséged, hanem van egy, a legdrágább.

    [link]:
    Mignem a biró, haraggal
    Ráütvén a két zsebére
    S rámutatván a két félre,
    Törvényt monda e szavakkal
    A szegény fülemilére:
    Hallja kendtek!
    Se ide nem, se oda nem
    Fütyöl a madárka, hanem
    (Jobb felől üt) nekem fütyöl,
    (Bal felől üt) s nekem fütyöl:
    Elmehetnek.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz King Unique #160 üzenetére

    és azokkal a fogyasztókkal mi van, akik tudnak a termékről?

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz King Unique #192 üzenetére

    az internet kizárólag unixon működik, és legnagyobbrészt linuxon.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz King Unique #195 üzenetére

    ilyen hsz-t csak az ír, aki egyáltalán nem olvasta az elmúlt hat nap vitáját.
    az összes, itt feszegetett kérdésre elhangzott a válasz, indoklással, legalább hatszor.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz King Unique #199 üzenetére

    szerintem pedig de, pontosan úgy alakult a helyzet, ahogy én meg egy-két fórumtársam megjósolta.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz King Unique #201 üzenetére

    így van. ezt látjuk viszont. miután jól láthatóan nem foglalkoztál vele, hogy eddig mit írtam neked, leírom mégegyszer:
    az állításom az, hogy az ms mocsok üzleti praktikákkal kitúrta a többieket a piacról. miután a többiek alig láthatóan vannak jelen a piacon, ezért ezt az állítást te valószínűleg nem fogod tudni cáfolni.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák