Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • King Unique

    titán

    válasz bambano #49 üzenetére

    Ha elkerülte fentebb figyelmedet, írtam, hogy csak 365 free...
    Volt doboz, ott voltál, láttad náluk talán... :N
    Az, hogy működőképes széles körben, azt a gyakorlat igazolja, ami meg is történt.
    Azt is írtam fentebb, hogy meghozták azt a határozatot, de látták, hogy ilyen helyzetben nincs értelme erőltetni.
    Azért egy szoftver használatát és népszerűségét, pusztán a korrupcióra fogni, szerintem elég gyenge kijelentés...nyilván mki csak kényszerből használja, előírták neki és alig várja, hogy vmi másba belevágjon. Biztos... :D

    Azt meg fel kell fogni, hogy nem véletlenül van desktopon monopóliuma. Ha a konkurencia is akkor lépett volna, amikor kell és olyan támogatottsággal bírna, akkor vsz más lenne a helyzet. De ezek hiányában nem is értem, hogy reméled te, vagy bárki, hogy ezen akkorát lehetne változtatni? :U Mintha én nekiállnám feszegetni, hogy a fentebb felsorolt területeken, mért nem az MS megoldásai az elterjedtebbek. Nem teszem, mert tudom, hogy lehetne sorolni, több érvet a másikat mellett és a gyakorlat is ezt igazolja. Már utóbbi önmagában elég. Fordított esetben is dettó uaz van, amit meg lehetne érteni és nem feszegetni feleslegesen. Ha a gyakorlat is ezt támasztja alá sok éve, akkor meg pláne nem érdemes. Magyarul felesleges lovagolni a monopólium témán, ha adott területen nem várható változás és okkal nem. Ami okok, a másik felek hiányosságaiban is keresendőek. A kinek káros, megint érdekes dolog, mert nem biztos, hogy egy más megoldás, mindenkinek maradéktalanul megfelel és csak előnyöket tartogat.

    [ Szerkesztve ]

  • nyunyu

    félisten

    válasz bambano #49 üzenetére

    (#33) vicze1: melyik széles körben elterjedt és támogatott rendszerre cserélném? debianra, mi másra. stabil. közigazgatásba felesleges a verzióhajhászás, tehát az, hogy a debianban időnként régebbi cuccok vannak, nem gond. van hozzá rendes támogatás (mielőtt mellébeszélnél: igen, lehet nagy cégektől debian supportot venni, például olyan kis garázscégtől, mint a HPE.)

    Mennyivel is olcsobb egy rendesen supportalt kereskedelmi Linux (SLES, RHEL) az MS termekeknel? ;]

    Micike a titkarno idomitasara elbaltazott munkaidot is beleszamoltad?

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

Új hozzászólás Aktív témák