Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    válasz bambano #12 üzenetére

    ha felhőzöl vagy office365-özöl, akkor a bérleti díjak átlagosan 36-42 hónap alatt annyiba kerülnek, mintha megvetted volna helyi gépre telepítősen a cuccot.

    Ezt én is felhoztam a múltkor, az volt a reakció rá, hogy vedd meg family csomagban, pár haveroddal együtt. Köpni-nyelni nem tudtam...

    ha az ms nem szórakozna a formátumaival, akkor ugyanezt pont negyed ennyiből lehetne összerakni.

    A formátumaival, és az ügyeskedős "jótétlelkes" iskolás/oktatási parasztvakításaival. De sikeresen csinálja, így aztán folyamatosan azzal találkozol, hogy közigazgatási hivatalos táblázatban is találsz olyan makrót, ami csak M$ Office futtat le helyesen. Te meg utasításban kapod, hogy változtatás nélkül, csak kitöltött formátumban küld vissza. Hogy van-e ehhez megfelelő szoftverkörnyezeted, már a te problémád...

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • vicze

    félisten

    válasz bambano #12 üzenetére

    Aha... Hát persze...
    Tudod van összehasonlítási alapom egy MS vállalati környezet és egy "Linux" vállalati környezet között(egész pontosan RH sajátja). Úgy sírnám vissza az MS toolokat, ha huzamosabb ideig kéne használni, mint a fene. A Open megoldások integráltságban maximum a vicc szintet jelentik.
    Bármilyen MS termék amit leváltottunk a cégnél nem MS-re (volt hogy drágábbra, mert miért ne...) gyakorlatilag több szintes visszalépést jelentenek a kollaborációban, és nehezítette a munkát, a segítés helyett.
    Nyilván aki nem használja ki az a rengeteg lehetőséget és előnyt, ami az integráltságban van, az kb. leragad az ultra szerencsétlen "doc" felhánytorgatásnál, ami maximum az mutatja, hogy semmit nem tud egy MS környezetről, mert az nem éppen 1 szem Word-ből áll.

    A O356 árában, cégek számára meg nem éppen csak egy szimpla Office csomag van, hanem a hozzá járó SP és Exchange szerver is minden szolgáltatással, 1TB OneDrive tárhellyel, Skype Business és a többi. Ja hogy új verzió az "ingyen" van. Ja hogy ezt még valakinek üzemeltetnie és összeraknia is kéne, aha persze olcsóbb a *****.

    @martonx: Mint írtam, teljesen az igényektől függ. Nyilvánvaló ha nem használod, és nincs szükséged rá, ki tudsz olcsóbban jönni, tiszta sor. Mivel pár ISO-nak meg kell feleljen a cég, így semmi erőforrás nincs arra, hogy ezt nyílt megoldásokból összehegessze az ember, meg lehet azt se tagadom, csak idő. Van ami Google-nél fut, mert Azure-ba nem mehetett, az adott alkalmazás korlátozásai miatt.

    [ Szerkesztve ]

  • -Skylake-

    addikt

    válasz bambano #12 üzenetére

    Mar nagyon vartam , nem is kellett sokat , 11hsz utan megjott :)

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

Új hozzászólás Aktív témák