Új hozzászólás Aktív témák

  • cami][us

    senior tag

    Az androidos futtató környezet időközben kukázva lett. Elég durva overhead lett volna eleve, de Ballmer, mint közgázos ilyen apróságokkal nem foglalkozhat. Az hogy az azure-t nyomják, meg miért fáj neki? :F Gáz hogy több lábon akar állni a cég és most unfair játékba kell kezdeni?

  • lev258

    veterán

    válasz cami][us #1 üzenetére

    Azt a projektet tényleg leállították, de állítólag az iOS app-okra vonatkozó most is megy. :DDD

    Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

  • vicze

    félisten

    válasz cami][us #1 üzenetére

    "Elég durva overhead lett volna eleve"
    Ami a teszt verziókban volt, nagyon nem az, mint ami alapból a bridge kellett volna legyen, natívan futó JavaVM-mel, és nem egy VM-ben futó full Androiddal.

    Nem fáj neki, hogy az Azure-t nyomják, hisz ő kezdte el az egész felhősítést, és a W8/WP irányt is. Az fáj, hogy nem mondanak számokat, mert azok rossz fényt vetnének az egészre és megmutatnák, hogy nem megfelelő mértékben nő a részleg a konkurenciához képest. Ahogy a HW eladási számok kerülése is a rossz (X1) vagy katasztrofális (Lumia) eladási adatok eltakarását szolgálja.
    Persze más kérdés, hogy mi ebből az ő hagyatéka és mekkora álszentség ezt számon kérni...

  • martonx

    veterán

    válasz vicze #3 üzenetére

    Szvsz mostanra az Azure eléggé túlárazott lett, mert az AWS és a Google Engine folyamatosan árat csökkengetnek (még ha csak nagyon minimális mértékben is), miközben az Azure inkább árakat emel, még ha ezt mindig meg is próbálják magyarázni.

    Arról nem is beszélve, hogy a kisebb felhő szolgáltatók mostanra roppant kedvező árakon dolgoznak, komoly konkurenciát teremtve ezzel a nagyoknak.

    Gondolom ilyen környezetben az Azure egyre kevésbé profitál a felhőbe költözések általános trendjéből.

    Én kérek elnézést!

  • valahogy nem értem ezt a futtasunk Androidos appokat mindenen megoldást.

    Egy ekkora cég találjon már ki valami egyedit...

  • lev258

    veterán

    válasz aprokaroka87 #5 üzenetére

    Emögött a WP gyengesége és annak esetleges megerősítése áll. Bár semmi sem garantálja, hogy az segítene.

    Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    láttuk már Ballmert csokkerkedni fejlesztői meetingen, de milyen lehet részvényesi közgyűlésen? :P

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • válasz lev258 #6 üzenetére

    szerintem azzal pont hogy a Windows Phone appok kárára mennének

    A fejlesztő minek kinlondjon a WP-s app fejlesztésével ha Androidra már megoldotta?

  • vicze

    félisten

    válasz martonx #4 üzenetére

    Ez azért elég erősen annak a függvénye, hogy használsz-e MS szolgáltatásokat. Azért Azure-nak nem a puszta VM-ek hosztolása a lényeg, hanem a SaaS-ok, és az MS-nek elég sok szolgáltatása van, amit így jóval olcsóbban tud adni mint bárki más. Már nagyon kicsit hiányzik csak ahhoz hogy fullos felhős AD legyen, teljes távoli kliens managementtel(InTune), gyakorlatilag összekattintatva, egyetlen VM nélkül ráaggatva O365-öt, SP-vel CRM-mel vagy SAP-val meg akármivel.
    Egy KKV szerinted olcsóbban kihozza máshol?

    @aprokaroka87: Kitaláltak egyedit a WinRT meg megbukott...

  • lev258

    veterán

    válasz aprokaroka87 #8 üzenetére

    A baj ott kezdődik, hogy eleve nem sokan adják a fejüket WP app fejlesztésre (a többihez képest). Sőt, vannak, amiknek a fejlesztésével idővel le is állnak. Ezért lett kitalálva, hogy akkor más, jól menő app-okat így át lehet "hozni".

    [ Szerkesztve ]

    Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

  • noPublicFG

    senior tag

    Nem ez a fazon volt aki elindította a "hozzáértésével" a Microsoftot a lejtőn?

    plus ça change, plus c'est la même chose

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz vicze #9 üzenetére

    "Egy KKV szerinted olcsóbban kihozza máshol?": le kell szögeznünk a tényt, hogy az ms bármilyen megoldással, módszerrel nézed, összességében vérlázítóan mocskos drága.
    ha felhőzöl vagy office365-özöl, akkor a bérleti díjak átlagosan 36-42 hónap alatt annyiba kerülnek, mintha megvetted volna helyi gépre telepítősen a cuccot.

    az, hogy egy alap irodai munkahely negyed guriga, mert vegyél elég ütős hw-t, hogy menjen rajta a cucc, plusz vedd meg az ms szoftvereit, mert ez a csökevényes világ nem bír kiszakadni az ms-ből, az teljesen nonszensz.

    kiválóan látszik a monopol helyzet, úgy elszaladt velük a ló árazás terén, hogy kimondhatatlan.

    ha az ms nem szórakozna a formátumaival, akkor ugyanezt pont negyed ennyiből lehetne összerakni.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • Cifu

    nagyúr

    válasz bambano #12 üzenetére

    ha felhőzöl vagy office365-özöl, akkor a bérleti díjak átlagosan 36-42 hónap alatt annyiba kerülnek, mintha megvetted volna helyi gépre telepítősen a cuccot.

    Ezt én is felhoztam a múltkor, az volt a reakció rá, hogy vedd meg family csomagban, pár haveroddal együtt. Köpni-nyelni nem tudtam...

    ha az ms nem szórakozna a formátumaival, akkor ugyanezt pont negyed ennyiből lehetne összerakni.

    A formátumaival, és az ügyeskedős "jótétlelkes" iskolás/oktatási parasztvakításaival. De sikeresen csinálja, így aztán folyamatosan azzal találkozol, hogy közigazgatási hivatalos táblázatban is találsz olyan makrót, ami csak M$ Office futtat le helyesen. Te meg utasításban kapod, hogy változtatás nélkül, csak kitöltött formátumban küld vissza. Hogy van-e ehhez megfelelő szoftverkörnyezeted, már a te problémád...

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • lev258

    veterán

    válasz Cifu #13 üzenetére

    Miért, a warez nem alap? ;]

    Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

  • martonx

    veterán

    válasz vicze #9 üzenetére

    Egyrészt per pillanat egy darab VM-et nem futtatok Azure-ban, csak App Service-eket és Azure SQL-eket. Ezeknek az ára nem hogy lefelé, de simán felfelé megy. Emellett használnám még a CDN-jét is, ha nem lenne annyira béna, így azt inkább Rackspace-ről használok.
    Bőven van rálátásom AWS-re is, illetve erősen elgondolkoztam már az Aruba cloud-on is, legközelebb szerintem App Service-ek, Azure SQL-ek helyett simán felrántok két Aruba-s szervert, az Azure-os ár töredékéből.

    KKV-knek meg egész sokáig marhára nincs szükségük AD-re, meg komoly MS infrastruktúrára, csak levelezésre, file share-re, és némi Office-szerűségre, amit fizetős gmail, office365-el bőven el tudnak érni.

    [ Szerkesztve ]

    Én kérek elnézést!

  • vicze

    félisten

    válasz bambano #12 üzenetére

    Aha... Hát persze...
    Tudod van összehasonlítási alapom egy MS vállalati környezet és egy "Linux" vállalati környezet között(egész pontosan RH sajátja). Úgy sírnám vissza az MS toolokat, ha huzamosabb ideig kéne használni, mint a fene. A Open megoldások integráltságban maximum a vicc szintet jelentik.
    Bármilyen MS termék amit leváltottunk a cégnél nem MS-re (volt hogy drágábbra, mert miért ne...) gyakorlatilag több szintes visszalépést jelentenek a kollaborációban, és nehezítette a munkát, a segítés helyett.
    Nyilván aki nem használja ki az a rengeteg lehetőséget és előnyt, ami az integráltságban van, az kb. leragad az ultra szerencsétlen "doc" felhánytorgatásnál, ami maximum az mutatja, hogy semmit nem tud egy MS környezetről, mert az nem éppen 1 szem Word-ből áll.

    A O356 árában, cégek számára meg nem éppen csak egy szimpla Office csomag van, hanem a hozzá járó SP és Exchange szerver is minden szolgáltatással, 1TB OneDrive tárhellyel, Skype Business és a többi. Ja hogy új verzió az "ingyen" van. Ja hogy ezt még valakinek üzemeltetnie és összeraknia is kéne, aha persze olcsóbb a *****.

    @martonx: Mint írtam, teljesen az igényektől függ. Nyilvánvaló ha nem használod, és nincs szükséged rá, ki tudsz olcsóbban jönni, tiszta sor. Mivel pár ISO-nak meg kell feleljen a cég, így semmi erőforrás nincs arra, hogy ezt nyílt megoldásokból összehegessze az ember, meg lehet azt se tagadom, csak idő. Van ami Google-nél fut, mert Azure-ba nem mehetett, az adott alkalmazás korlátozásai miatt.

    [ Szerkesztve ]

  • -Skylake-

    addikt

    válasz bambano #12 üzenetére

    Mar nagyon vartam , nem is kellett sokat , 11hsz utan megjott :)

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • nyunyu

    félisten

    Ez az a Ballmer, akinek a vezetesevel ataludtak az okostelefon boomot?

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

  • King Unique

    titán

    válasz Cifu #13 üzenetére

    Hát igen, azok a fránya formátumok... az, hogy a másik termék formátumára alapból nincs akkora igény és nem tudott elterjedni, az még véletlenül sem a mögötte álló bagázs hibája és hiányossága. Kizárólag 100%-osan az MS tehet róla...biztos, vagy mégsem... :F

    Hány, meg hány ismerősöm, aki még tanul, örült kifejezetten a nagy jótétlelkes adománynak és használta ki a lehetőséget az utóbbi időben. Egy gyártó a maga termékénél meg még véletlenül sem alkalmazhat ilyen akciókat és micsoda dolog, hogy ez ki van plakátolva az intézményekben is. Nem is értem, mért nem vonulnak tüntetni a diákok, hogy ilyen kamu Office-szal akarják átcseszni őket... :F

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz vicze #16 üzenetére

    ebben a topicban nem fogom az ms műszaki színvonalát minősíteni.
    csak a gazdaságit.

    nekem az a legutóbbi tapasztalatom, hogy kis kerekítéssel 250 ezer forintból tudtam venni egy minőségi pc-t legális w8.1-gyel és helyileg telepítős office-szal. Ebből nagyságrendileg 110 rugó volt a minőségi pc, 3 év helyszíni garanciával és 140 rugó a szoftver.

    Tehát 140 rugóba fájt nekem egy munkahelyen az, hogy lássak egy ablakot, meg a legalapvetőbb irodai munkákat el tudják végezni.

    ugyanebben az irodában vettünk még egy bikás vasat, aminek az árát azért nem emlegetem, mert pont ugyanezt vettem volna akármelyik oprendszer alá szervernek. ráraktam egy debiant, meg egy fájlszervert, nulla forint beszerzés, egy kis zseton mérnöki óradíj nekem, és meg van oldva a szerver.

    miután ez egy isp irodája, így az exchange emlegetése asztalcsapkodós könnyesre röhögős helyzet, egyrészt az ára miatt, másrészt nehogy már az a pár irodista ne tudjon levelezni azon a szerveren, amin az isp összes júzere tud (kicsit másképp fogalmazva: nehogy már ne tudjanak azon a cuccon levelezni, amin az elmúlt 15 évben leveleztek...). exchange helyettesítés kompletten nulla forint.

    az előző cuccal kibírtak vagy 10 évet, szerintem ezzel is ki fognak 6-8 évet.
    így az a fajta ms megoldás, amikor mindent előre megveszünk és saját gépen van és semmi felhő, az pont negyed annyiba kerül, mint egy o365 meg egy felhős bizbasz. és akkor még valami atom módon rendes vagyok az ms-sel, hogy az ő javukra csalok azáltal, hogy a szükséges távközlést nem számolom bele, mert isp-k vagyunk, tehát ahol a júzereknek van elég, ott az irodának is csurranik-cseppenik.

    persze számolhatnám a szükséges infrastruktúrát, mondjuk a legolcsóbbnak tartott isp, a digi áraival, 100/100 üzleti drót 180 rugó/hó. puff neki, elszállt a cloudos megtérülés.

    úgyhogy biztos van összehasonlításod ms meg linux vállalati környezetben (vagy nincs, komolyan hiszek benne, hogy nem láttál még rendesen összerakott unixos vállalati környezetet), de az ms egy csomó olyan problémára ad megoldást, ami ms nélkül fel se merül.

    [ Szerkesztve ]

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • Cifu

    nagyúr

    válasz King Unique #19 üzenetére

    Javíts ki ha tévednék, de arról nem a konkurencia tehet, hogy nem egy és nem két MS Excell makrót nem tudsz lefuttatni például OpenOffice Calc alatt...

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz bambano #20 üzenetére

    Elkezdjem sorolni, hogy mi a különbség egy ISP és egy átlagos munkahely (értsd: informatika nem főtevékenység, csak szükséges eszköz) között, és ezért miért nem túl reprezentatív amit leírtál, vagy tudod magadtól is? Szerintem utóbbi, csak akkor nem tudom miért írtad ezt így le... :)

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz King Unique #19 üzenetére

    "Hát igen, azok a fránya formátumok... az, hogy a másik termék formátumára alapból nincs akkora igény és nem tudott elterjedni, az még véletlenül sem a mögötte álló bagázs hibája és hiányossága. Kizárólag 100%-osan az MS tehet róla...biztos, vagy mégsem..." azért kíváncsi lennék, hogy melyik oldal felel azért, hogy a hivatalos szabványos, kormányrendeletben támogatott formátum nem terjed, csak a nem hivatalos, nem szabványos formátum.

    úgy elképzeltem akár az orákulumot, akár az apacsot, hogy nokiás doboz-hegyekben tolják a dokumentumokat a döntéshozóknak, hogy az ms-t támogassák...

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Cathfaern #22 üzenetére

    persze, kezd el sorolni.
    akikről beszélek, azok sima irodisták. soha nem láttak linuxot. könyvelnek, bérszámfejtenek, eü hozzájárulást számolnak, ilyesmi. az internethez annyival van több közük, hogy a főkönyvi számlák között van két számla: ktv, internet, ahova nagyobbacska számokat szoktak bevésni. internetes hibakeresésben, internetes szerződéskötésben, egyebekben nem vesznek részt.

    pontosan ugyanolyan munkatársak, mint bármelyik másik kisvállalatnál.
    hozzátenném még, hogy akikről szó van, azok nem ügyfélszolgálatosok, az egy másik csapat. ja, az internetes ügyfélszolgálatot hat éve áthúztam linuxra és azóta mindenki boldog...

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • vicze

    félisten

    válasz bambano #20 üzenetére

    "ugyanebben az irodában vettünk még egy bikás vasat"
    De ugye az megvan, hogy az egész felhősítés, arról szól, hogy ennek a szervernek a költségét ne kelljen kifizetni? :U Mivel ez a legnagyobb költség az egészen... Nagy kegyesen így ezt nem számold bele, se az üzemeltetés költségét, mert hát persze hogy így jön ki olcsóbbra...

    Amit meg leírtál, nincs sok köze ahhoz ami én leírtam. Ennyi erővel egy Ubuntu is futhat minden gépen minek Windows? Értelmetlen.
    Én kollaborációs eszközökről és szolgáltatásokról írok, és ezek integrációjáról, te meg egy fapados levelezésről? :U Valóban ugyan az...

    "komolyan hiszek benne"
    Hinni tudod hol kell. :U De mondhatod Red Hat-nek, hogy a saját vállalati környezetünk szarul van összerakva. :DD (Erről továbbra sincs szó, csak kényelmetlen és lassú használni, nyilván ezenkívül jól működik.)

    [ Szerkesztve ]

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz bambano #24 üzenetére

    Ugye pont az a fő különbség, hogy ott vagy te, meg X szakember, akiknek a főtevékenysége is az IT, és a főtevékenységük során felszednek bőven annyi plusz tudást, amivel az iroda igényeit ki tudják szolgálni. Egy átlagos munkahelyen vagy nincs ilyen ember, vagy van egy külön rendszergazda csapat (vagy egy solo rendszergazda), aki igazából a cégnek nem termel (ellentétben veletek), csak szolgáltat. A cégvezetésnek ugye az teljesen mindegy, hogy Józsit és Bélát fizeti, vagy a Microsoftot. Innentől ugye nem az a kérdés, hogy jelenlegi szakember gárda megoldja a problémát vs. jelenlegi szakember gárda + cloud, hanem hogy jelenlegi szakember gárda megoldja a problémát, vagy cloud + drasztikusan visszavágott szakember gárda (akár 0-ra, mert nyomtató patron cserét, meg monitor kidobozolását és gépre dugását valaki szinte biztos meg tudja oldani).
    Szóval ha így nézzük, akkor átlag cégnél nincs meg aki: "ráraktam egy debiant, meg egy fájlszervert", illetve nem áll rendelkezésre: "miután ez egy isp irodája, így az exchange emlegetése asztalcsapkodós könnyesre röhögős helyzet".

  • #06658560

    törölt tag

    válasz vicze #25 üzenetére

    Cserébe nem számolta a megfelelő net díját, ami egy normális cloud service esetén minőségibb szolgáltatás kell legyen, mint egy böngészek egy kávé és cigi közt felhasználásnál.
    Az állandó verzióváltást is leginkább MS mániának látom, nagy egek sem kapkodnak frissíteni, ha kMS úgy gondolja. Olyan kicsik sem, mint a Ford. Mert millió folyamatuk van összedrótozva. Faluvégi három fős cégnek meg nem kell komoly szerver sem általában, hogy annak a költsége hatalmas legyen.

    #26 Cathfaern: nullára visszavágott IT admin költségekkel csak IT profilú cégn´l van mód tartósan életben maradni.

    [ Szerkesztve ]

  • martonx

    veterán

    válasz bambano #20 üzenetére

    Csak pontosítás végett az a 140 rugó, amit win8+Office 2013-ra költöttetek jó lesz 100-nak is. De ha többet vesztek, akkor még jóval kevesebb is lehet. Másrészt ez még így is pont 100K-val több az ingyennél.

    [ Szerkesztve ]

    Én kérek elnézést!

  • King Unique

    titán

    válasz Cifu #21 üzenetére

    És az, hol van előírva, hogy egy adott program, speciális fícsöreinek minden másikban tökéletesen kell működnie, illetve ugyanolyan szinten és eszközökkel lehessen tovább szerkeszteni, ha e téren is eltérő a 2 szoftver? Ok, ooxml, de...
    Másrészről meg, ha home okosításon kívül az iskola nem csupán az irodai csomagot, de egyre több helyen MSDNAA keretében, még magát az oprendszert is ingyen biztosítja, akkor miről beszélünk? Tanulmányok után a legtöbb helyen, szintén ezeket kell használni és ott is biztosítják, nem nekem kell megvennem külön. Sőt, még akár céges latopot is adnak "felszoftverezve". Ja, ha vki erővel más rendszert és programot akar használni, akkor használja nyugodtan, csak számoljon az esetleges kompatibilitási problémákkal. ;)

    (#23) bambano: mert ez kb úgy megy, hogy egyet gondolunk és felrúgjuk a sokéves használati szokásokat, kialakult állapotot...nyilván a kormány is tisztában van ezzel és nem törik magukat erőltetni a dolgot. Nem kell ehhez nokiás doboz se....Nem is értem, az kinek a hiába, hogy nem tudott jóval korábban egy működőképes és széles körben fogyasztható megoldást lerakni az asztalra, hogy megfelelően elterjedjen? Majd a kormány kötelezni fog +ba minden oktatási intézmény és vállalatot is, hogy mit használjanak, hogy megvalósítsák utólag a nagy egységesítést. Ja, biztos...ha eddig nem sikerült, vsz ezután sem fog és nem ok nélkül. ;)

  • vicze

    félisten

    válasz #06658560 #27 üzenetére

    Én aztán mocskosul nem vagyok a nyílt/alternatív SW-k ellen, hidd el. Egyszerűen használom mind a kettőt, csak épp mindent arra amire való, és kihasználom a lehetőségeit. Otthon már rég Google appsra váltottam mert teljesen felleges volt az Office, nagyon kell végigszenvedem magam az Office Online-on.
    Egy Helpdesknek még "gépet" se adnék, vékony kliens/nettop meg egy ChromeOS azt jó napot(azért az mert kis HW overhead és központi frissítés + managelhető).

    [ Szerkesztve ]

  • sh4d0w

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz King Unique #29 üzenetére

    "...Másrészről meg, ha home okosításon kívül az iskola nem csupán az irodai csomagot, de egyre több helyen MSDNAA keretében, még magát az oprendszert is ingyen biztosítja, akkor miről beszélünk?..."

    Higgyed, hogy ingyen van, de valojaban nincs. Mert amikor a nebulo elhagyja az oktatasi rendszert, akkor mar semmi masra nem lesz kepes, csak idekattint, odakattint es mindezt csak Windows-on es Office-on. Ezen egyedul a MS nyer, senki mas.

    "...Majd a kormány kötelezni fog +ba minden oktatási intézmény és vállalatot is, hogy mit használjanak, hogy megvalósítsák utólag a nagy egységesítést. Ja, biztos...ha eddig nem sikerült, vsz ezután sem fog és nem ok nélkül..."

    Hogy a maganvallalkozasok mit hasznalnak, az a maganugyuk. Hogy az allami penzbol mukodesben tartott iskolak mit hasznalnak, abba igenis van beleszolasa az allamnak - ugyanigy a kozintezmenyek eseten is. Ha az allam eloirna, hogy csak es kizarolag az open formatumok kerulhetnek ilyen esetekben szoba, egesz mas pofaja lenne a dolognak. Ennyi ennek az oka, semmi mas.

    https://www.coreinfinity.tech

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Cathfaern #26 üzenetére

    (akár 0-ra, mert nyomtató patron cserét, meg monitor kidobozolását és gépre dugását valaki szinte biztos meg tudja oldani).

    Oké, és ki fogja a Cloud-hoz szükséges hardvert telepíteni? Ki fog felhasználókat csinálni a rendszerbe?
    Ebben a verzióban is lesz valaki, aki legalábbis részfeladatként IT-sként fog dolgozni, és addig nem termel. Aztán ha valami nem megy a Cloud-on, akkor ő lesz az, aki szívni fog, mert nem tud szót érteni a szolgáltató helpdeskjével...

    Szóval sok sikert egy ilyen rendszer üzemeltetéséhez akár KKV szinten is "valaki megoldja" gondolkodásmóddal...

    Szóval ha így nézzük, akkor átlag cégnél nincs meg aki: "ráraktam egy debiant, meg egy fájlszervert", illetve nem áll rendelkezésre: "miután ez egy isp irodája, így az exchange emlegetése asztalcsapkodós könnyesre röhögős helyzet".

    Ahogy az se lesz meg, aki megmagyarázza Terikének, hogy a Felhőben tárolt dokumentumokat, a virtuális szerveren futó dolgokat hogy kezelje. Szóval ezt én nagyon másképpen látom...

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • vicze

    félisten

    válasz sh4d0w #31 üzenetére

    "open formatumok kerulhetnek ilyen esetekben szoba"
    Amúgy ennek van egy olyan oldala is, hogy melyik szabványos széles körben elterjedt és támogatott OS-re cseréled? Vagy legyen pepita és mindenkinek más? Gyakorlatilag bármelyik Linuxot választják valamelyiket úgyis utálni fogja az egyik oldal ugyan úgy, így legalább egységesen lehet utálni az MS-t.

    Ha nem lenne istentelen korrupció, az állami MS lobbi mögött még ki is tudnék mellette állni, csak jelenlegi formájában nehéz.

    Mondjuk nem tudom, hogy az US módi, hogy annak az eszközét használják az adott iskolában, aki épp adott nekik ingyen legyen az Apple, MS vagy Google, mennyivel jobb?

  • King Unique

    titán

    válasz sh4d0w #31 üzenetére

    Ez is csak a szokásos luft...
    Ha egy adott rendszer+szoftver használati és elterjedtségi aránya eleve ilyen magas desktopon, akkor miről is beszélünk? Kinek lesz jobb, ha mást akarna tanulni, de totál nem azt várják el, illetve mivel is lesz előrébb, ha pusztán a másik szoftvert, más felületet ismer? Jóformán senki és semmivel, vagy nem sokan, nem sokkal... Egyébként meg az Office-ért nem kell fizetni semmit államnak se, "csak" az MSDNAA.
    +Állambácsi sem teljesen hülye, mert azt látja, hogy nem lenne sok értelme előírni, ha kereslet oldalról totál nem az az igény. Őket meg végképp nem tudják kötelezni.

    Ezt az egészet majd akkor lehet feszegetni tovább, ha közel egyenlő, vagy fordított arány lesz használati és elterjedtségi szinten, mert addig totál felesleges minden topikban, minden hónapban, minden évben...ettől a statisztika és az arányok még nem fognak érdemben változni és javulni. :N

    [ Szerkesztve ]

  • Cifu

    nagyúr

    Ok, ooxml, de...

    Mit de? Pont ez lenne a lényeg. Hogy tök mindegy milyen platformon, de tudd az adott dokumentumot, táblázatott írni, olvasni, módosítani. Pont. Errefelé kéne mindenkinek tendálni, és ez az, ami sok helyen még most sincs meg... :U

    Tanulmányok után a legtöbb helyen, szintén ezeket kell használni és ott is biztosítják, nem nekem kell megvennem külön.

    Kell? Vagy lehet? Mert táblázatot szerkeszteni nem csak MS Office-ban lehet. Sőt, a munkáltatót alaphangon nem is érdekli sokszor, miben csinálod, a lényeg hogy jól csináld meg. Miért fizessen ő (vagy adott esetben én) horror árakat egy MS Office-ért (vagy O365-ért), ha erre képes egy ingyenes szoftvercsomaggal is?

    Csak ott kezdődik a probléma, hogy az iskolából kiderült fiatal általában csak a Microsoft rendszereket ismeri, és ha leül egy Ubuntu elé, amiben minden megvan, amire amúgy szüksége lehet, mégis leforrázva ül, és próbálja feldolgozni, hogy shol sincsenek a megszokott ikonok, amik nélkül nem boldogul...

    Sőt, még akár céges latopot is adnak "felszoftverezve".

    Egen, a munkáltató meg vakarhatja a fejét, mert az iskolákból kikerült fiatalok csak a méregdrága MS szoftvereket ismerik, így tehát jelentős plusz költséget kell felvállalnia. Mégis általában kénytelen megtenni, mert a Linuxot nem ismerő munkaerő csökött béna uborkaként ül az ingyenes szoftverek előtt, és komoly kutatómunka olyat találni, aki legalább annyira megbarátkozott vele, hogy ne kapjon pánikrohamot, ha nem Windows kezelőfelületű gép elé ültetik, vagyis tud vele dolgozni is...

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • sh4d0w

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz vicze #33 üzenetére

    Azt gondolom, hogy az elso kerdesed - noha ketsegtelenul jogos - olyan, mint a 0-val valo osztas. Ertelmetlen, mert amig maga a dokumentumformatum nyilt, a kliensprogramod pedig betartja a szabvany eloirasait, teljesen mindegy, milyen rendszeren szerkeszted. A Linux elleni erzeseknek meg munkahelyen nincs teruk, ertsd: azzal dolgozol, amit kapsz, vagy lesz mas a helyedre.

    Az US oktatasi modi sem az igazi, hiszen eppen nemreg volt hir, hogy a G tiltottan gyujt adatokat a diakok rendelkezesere bocsatott gepeirol. Az biztos, hogy vendor lock-in-ben tanitani a diakokat nem az elorelepes utja.

    #34 King Unique:

    "...Ez is csak a szokásos luft...
    Ha egy adott rendszer+szoftver használati és elterjedtségi aránya eleve ilyen magas desktopon, akkor miről is beszélünk? Kinek lesz jobb, ha mást akarna tanulni, de totál nem azt várják el, illetve mivel is lesz előrébb, ha pusztán a másik szoftvert, más felületet ismer? Jóformán senki és semmivel, vagy nem sokan, nem sokkal... Egyébként meg az Office-ért nem kell fizetni semmit államnak se, "csak" az MSDNAA.
    +Állambácsi sem teljesen hülye, mert azt látja, hogy nem lenne sok értelme előírni, ha kereslet oldalról totál nem az az igény. Őket meg végképp nem tudják kötelezni.
    Ezt az egészet majd akkor lehet feszegetni tovább, ha közel egyenlő, vagy fordított arány lesz használati és elterjedtségi szinten, mert addig totál felesleges minden topikban, minden hónapban, minden évben...ettől a statisztika és az arányok még nem fognak érdemben változni és javulni..."

    Hat ez nagy kapufa...

    1. Nem csak desktop letezik a vilagon, nem is elsosorban ez a piac a fontos, hanem a szervereke, ott viszont nem igazan van Windows-dominancia. Ha viszont a diakok csak Windows-t tanulnak, az a kesobbiekben jelentosen torzitja a piaci viszonyokat, versenyhatranyba hozva az orszagot.
    2. Egy szoval sem irtam, hogy az allam fizet direktben az Office-ert es a Windows-ert (noha korabban erre is volt pelda). Lasd meg 1. pont.
    3. Allam bacsi a fonok az allami szektorban. Senki nem kotelezheto arra, hogy a hivatalokba, kozintezmenyekbe zart formatumu dokumentumokat kuldjon be - legalabbis egy normalis orszagban. Az allam reszerol maximalisan tamogatni kell az ingyen elerheto, szabvanyos dokumentumformatumokat es ugyanilyen maximalisan a hatterbe kell szoritani a vendor lock-int eloidezoket.
    4. Talan nem tunt fel, de a desktop vonalat kiveve nemigen tudja megvetni a labat a Microsoft sehol.

    [ Szerkesztve ]

    https://www.coreinfinity.tech

  • King Unique

    titán

    válasz Cifu #35 üzenetére

    Totál feleslegesen feszegeted....csak azt tudnám, hogy ha nem tudod kellő gyakorlati adatokkal, statisztikákkal alátámasztani az igazad, csak a szokásos "így is lehetne, úgy is lehetne" mondatok jönnek, akkor minek erőltetni :F

    Nem lehet, hanem általában kell, ha a legtöbb irodai környezetben az van a gépeken...vagy itthon talán 90 vs. 10 %-os arányt láttal az MS hátrányéra? Hiába ingyenes, ha más téren meg korlátokat jelent.

    Azt ismeri, és, kinek baj az? Mert neki nem, ha azt várják el a tőle munkahelyen és más helyeken is általában annak ismeretével tud elsődlegesen boldogulni.
    Minden megvan benne...ja, mert olyan fullos a hw/ sw támogatottság, hogy mindenkinek elég. Hát még ha néhány dologhoz nem ért és magának kéne megoldania. Majd egy átlagember a google-t fogja órákig túrni, meg a fórumokat bújni. Csakis. :) Meg Windows után pont a Unity lesz a kedvence, uhh... inkább már egy Cinnamon/ KDE/ Mate.

    Ez a céges előtelepített OS laptopos példa már ott bukik, hogy a legtöbb (nem kizárólag spec. IT tevékenységű) cégnél, a használt szoftverek elég nagy hányada, bizony csak Windows, esetleg OS X kompatibilis. Főleg műszaki területen, de dizájn, fotó és egyéb vonalon pl. az Adobe termékek stb. Vagy akar orvoslás területén használt sok szoftver is. Akkor majd olyan rendszert raknak alá, ami nem támogatott és szórakoznak alternatív megoldásokkal, meg egyéb buherálással. Csakis, nyilván mki ennyire okos és türelmes. :R

  • King Unique

    titán

    válasz sh4d0w #36 üzenetére

    Végig desktopról volt szó, nem is beszéltem én sem másról. Mindenki tudja, hogy a szerverek, szupersz.gépek és egyebek javán mi fut, ahogy mobil OS-nél is mi a domináns. Nem is vitatta senki. De azt úgy látszik sok éve nem sikerül megemészteni és lenyelni, túltenni magát rajta, hogy desktopon nem tud kellő teret hódítani és nem sikeres. Sőt, valószínűleg nem is lesz a jövőben sem. Ez a vita is csak pusztán erről szól részedről. :)

    "csak Windows-t tanulnak, az a kesobbiekben jelentosen torzitja a piaci viszonyokat, versenyhatranyba hozva az orszagot."

    Ekkora sületlenséget, kétségbeesett magyarázkodást már régen olvastam... :N Először is, amelyik gyártó és terméke adott területen nem versenyképes, az már a maga baja. Versenyhátrány, huh...mihez képest? Mert minden országban, minden diák és ember 3 platformot és 20+ db OS-t, 100+ féle professzionális, ipari programot tanult, ismer és kezel profi szinten. Csakis, nyilván. :D Vagy inkább azt, amit megkövetel az adott szakma és piac. Aki nem spec IT, informatikai területen dolgozik, annak is nyilván meg kell tanulni ám mindent, ami valójában nem szükséges a pályafutásához, végig kell próbálgatni a teljes dw listát, különben nem lesz sikeres, soha az életben. Röhejes...

    [ Szerkesztve ]

  • Cifu

    nagyúr

    válasz King Unique #37 üzenetére

    Totál feleslegesen feszegeted....csak azt tudnám, hogy ha nem tudod kellő gyakorlati adatokkal, statisztikákkal alátámasztani az igazad

    A gyakorlati adat 12 év saját KKV, 3 év szociális szféra, most egy éve versenyszféra.

    Volt tapasztalatom a PSZÁF makrós táblázatával, amit semmi mással nem lehetett normálisan megnyitni, csak MS Office-al.

    Kellett segítenem olyan esetben, amikor 2012-ben a pénzügyes kolléganőnek határidőre kellett visszaküldeni egy .XLSX táblázatot, amit az Office 2003 képtelen volt az összes elérhető frissitéssel lekezelni, Libre és OpenOffice sem kezelte normálisan. Az intézetben meg volt összesen 3 gépen 2010-es Office, mert nem volt pénz, főleg nem a szoftverekre (gondolom a központban nem volt ilyen probléma...).

    Most pár hónapja küldtek nekem Artisjus táblát, ami dettó csak MS Office alatt állt össze.

    Igazad van, tényleg tök felesleges feszegetni... :U

    ...a használt szoftverek elég nagy hányada, bizony csak Windows, esetleg OS X kompatibilis.

    Az OS X-es is jó példa, mert az is zárt rendszer. Pár hete küldtek ide egy album tracklist-et, .notes formátumban. Gondolhatod milyen problémát okozott a Windows-hoz szokott embereknek a megnyitása... :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • fordfairlane

    veterán

    Anno azt hittem, hogy Ballmernél bárki csak jobb lehet, de amit Satyáék levágtak eddig a Windows 10-zel, nos, ez elbizonytalanított.

    x gon' give it to ya

  • sh4d0w

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz King Unique #38 üzenetére

    Nem, nem csak desktoprol van szo, te korlatozod arra, en pedig egy szoval sem emlitettem semmilyen mas operacios rendszert. En nyilt dokumentumformatumokat emlitettem elsosorban, illetve elejtettem nehany megjegyzest arrol, hogy ha a vendor lock-in-nek teret adunk, akkor annak kesobb komoly kovetkezmenyei lesznek. Mivel szemmel lathatoan nem gondoltad vegig, mivel jar ez, javaslom, ne rohogtesd ki magad azzal, hogy ezt tagadod.

    [link]
    [link]

    Sajnalatos modon egyik sem reszletezi, mely teruletekrol hianyoznak az informatikusok, de gyanitom, hogy nem a Windows-rendszergazdakbol.

    fordfairlane: meg soha nem lattam olyan helyet, ahol az Agile bevezetese emelte volna az adott ceg termekeinek vagy szolgaltatasainak a szinvonalat - bar lehet, hogy nem volt eleg nagy a minta.

    [ Szerkesztve ]

    https://www.coreinfinity.tech

  • fordfairlane

    veterán

    válasz sh4d0w #41 üzenetére

    Az agile-hoz nem árt érteni, hogy mi az, hogyan kell használni, stb... mert ha doktriner módon használod, akkor nem érsz el vele semmit.

    Satyáék nem tudom, hogy agile-ok vagy sem, inkább az a problémám velük, hogy, hogyismondjam, kissé erőszakosnak érzem az új termékük terjesztési módszereit. A konkrét eset ugye a jól működő oprendszerszisztéma, a Windows 7 + autoupdate, kb. csak 1 mrd gépet érinthet a dolog, ezt egy mozdulattal szétcseszték, méghozzá erősen megkérdőjelezhető előnyökért cserébe. Elhiszem, hogy nem akarják, hogy a platform tovább fragmentálódjon a Windows 10 megjelenésével, de talán mégsem így kellett volna ezt megoldani.

    x gon' give it to ya

  • tatararpad

    őstag

    válasz fordfairlane #40 üzenetére

    Asszem ez a cég is divíziókra van osztva, tehát alapvetően nem Nadella dolga lenne a Windowst pátyolgatni, csak seggbe rúgni azokat akiknek dolga lenne de nem alkalmasak rá, és másokat keresni a helyükre.

  • fordfairlane

    veterán

    válasz tatararpad #43 üzenetére

    Nem tudom, hogy mennyire függetlenek a divíziók, de valaki csak eldöntötte ebben a nagy gépezetben, hogy most akkor innentől kicseszünk a Windows 7 felhasználóival. Megszórjuk az update csatornát szeméttel, telemetriával, meg magától települő Windows 10-zel, meg még ki tudja, milyen ajándékokat tartogatnak a jövőben, ami miatt kénytelen voltam letiltani több gépen is a komplett autoupdatet. A franc se akarja innentől kézzel menedzselni az összes gépet, az összes kb article-t meg fórumot végigböngészni minden patch kedden, de akkor meg mit lehet tenni? És meg mernék esküdni, hogy nem én voltam az egyetlen, aki innentől Satyát, és a vadiúj vállalati fejlesztési módszertant elküldte melegebb éghajlatra.

    [ Szerkesztve ]

    x gon' give it to ya

  • tatararpad

    őstag

    válasz fordfairlane #44 üzenetére

    Persze, én sem tagadom a CEO felelősségét, mert hiába Ballmer lett beállítva a rosszfiúnak, de Nadella sem csinál mást csak folytatja amit ő elkezdett, még a tempón sem történt semmi változtatás.

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz vicze #25 üzenetére

    de az ugye megvan, mint amit írtam is, és elegánsan elfelejted, hogyha az egészet feltolom a felhőbe, akkor a felhőig kell internet kapcsolat? ami most nekünk van, merugye isp, de átlag kkv-nak is van? a digi 180k/hóért ad egy 100/100-as netet... a szerver meg kevesebb, mint 5 havi digis bérelt vonali díj volt, mégha a mérnökórát hozzászámolom, akkor is.

    "Én kollaborációs eszközökről és szolgáltatásokról írok, és ezek integrációjáról": például milyen kollaborációról? SPS-ről egy kisebb kosár pénzért? az mondjuk egy mol méretű cégnél már jó, ha van, de az ország zöme nem mol méretű cégekről szól. vagy mi? közös naptár, stb. van opensource cuccra is. csak nem fogják használni, mert kkv, és azon belül is KIS vállalat.egy bizonyos méreten alul az ilyen cuccok akadályozzák a céget, mert valakinek tömni kell bele az adatokat, amik alapján valaki döntést hoz. ha ez a két valaki ugyanaz az egy ember, mert KIS vállalat, akkor az egész miskulancia felesleges.

    központosított felhasználómenedzsmentet meg régen tudnak a unixok is, lásd: yellow pages.

    ettől még egy kiragadott opensource cucc lehet rossz és/vagy előfordulhat, hogy nem fits your needs.
    én továbbra is komolyan hiszem, hogy indokolatlanul kidobtunk legalább egy gurigát az ablakon. át is fáradok a szomszéd topicba, ahol éppen arról megy a hajtépés, hogy utána mit csinálnak ezzel a filantrópok :P :P

    (#26) Cathfaern: "akiknek a főtevékenysége is az IT, és a főtevékenységük során felszednek bőven annyi plusz tudást, amivel az iroda igényeit ki tudják szolgálni." a főnök is ezt hiszi... én meg vért pisálok, hogy meglegyen minden, meg néhány kedves fórumtárs izzad privátban :) egyéni személyes kesergés: és ez az egész meg van fejelve egy építési próbálkozóval...

    "Innentől ugye nem az a kérdés, hogy jelenlegi szakember gárda megoldja a problémát vs. jelenlegi szakember gárda + cloud...". valóban. innentől kezdve a következő három gazdasági terv van:
    1. cloud. ha tisztességesen számolom a cloudot, akkor kezdeti beruházás 120k (egy rendes vas), + havi 10-12k szoftver + havi 45k távközlési költség
    2. főnök kiadja helyi embernek és helyi cuccokkal, akkor induló beruházás: 250k +havi 5k ember/munkahely + 1M közös szerver (ennyiből még windows szerverrel is megvan)
    3. beletoljuk az ms-t a tiszába, akkor induló 120k és pont.

    tessék csak gyorsan kiszámolni, hogy melyik hogy éri meg? ha akkor, amikor elkezdték jogszabályokkal fenyegetni az ms-t, hogy megtörik a monopóliumát, komolyan gondolták volna bevarrt zsebű politikusok, mára a libreoffice formátumai lennének a sztenderdek. Ekkor egy munkahely költsége 120k lenne.

    ha azt mondom, hogy nem szabadulunk az ms-től, de a marketing rizsát ésszel kezelve beruházunk, akkor is két gurigából megvan az induló 4 munkahelyre, és már csak havi 5k/gép a költség.

    ha elhiszem, amit itt sokan pártoltok, akkor egy 60 hónapos műsorszám tisztán clouddal és szoftver bérlettel meg is állna vagy 3 millió hétszázezer forintból /munkahely. négy munkahelyre ez laza 15 miller. alig hétszer több, mint cloud nélkül tisztán ms cuccal.

    azért nem véletlen, hogy az ms tolja a cloudot, hiszen az jó. NEKI.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • Grodd

    tag

    válasz vicze #3 üzenetére

    "natívan futó JavaVM-mel, és nem egy VM-ben futó full Androiddal"

    Hát ennyi erővel akár dobhatnák is a wp-t, mint platformot és elkezdhetnének droidos telefonokat piacra dobni. Az UAP-ra való hatása kb ugyanaz lenne :) Kérdés, jog kit érdekelne egy droidos lumia, amin viszont nem lenne elérhető gapps...

  • King Unique

    titán

    válasz Cifu #39 üzenetére

    A saját gyakorlati tapasztalatod, egy kis szeletben mérve, eleve mit bizonyít a nagy egészhez képest? Nem sokat...ettől még nem a saját elképzelésed jellemző és alkalmazott széles körben.
    MSO kapcsán arról meg "ők" nem tehetnek, hogy bizonyos okok miatt azt használták és nem egy másik programot. Az már utóbbi hiányossága, ha nem mindenkinek felel meg és ezért nem azt választják.

    Nem teljesen odaillő példa az OS X, mert én azon piacvezető szoftverekre gondoltam, amik mind2 platformon elérhetőek natívan. Az, hogy van olyan egyedi dolog, ami csak az egyik OS alatt valósítható meg, érhető el, szintén nem újdonság. Ha valakinek App Store, spec. almás fícsörök kellenek, vegyen olyan cuccot, használjon olyan rendszert.

    (#41) sh4d0w: ja, vendor lock-in és társai szöveg...ez nyomatják már ki tudja hány éve, aztán mégis 0-át ér a prédikáció. Az, hogy valamely gyártó és terméke nem tudja megvetni a lábát a piacon (okkal), a másik meg igen és jobban elterjed, hát ez van. Nem mindenki hasít egyenlő szeletet a tortából.
    Szépek és jók a cikkek, bár azt nem említi egyik se konkrétan, hogy a nagy digitális írástudáshoz feltétlenül n+1 rendszernek és miegymásnak az oktatása, ismerete lenne szükséges... abban reménykedni, hogy mki ezen pályát választja, megint irreális, mert egyszerűen nem minden ember számára vonzó. Az már csak hab a tortán, hogy sokan inkább kimennek külföldre és megkeresik itthoni bérük sokszorosát... először talán a béreket kéne normalizálni (más területeken is) és utána reménykedni a nagy fejlődésben.

    [ Szerkesztve ]

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz King Unique #29 üzenetére

    "egyre több helyen MSDNAA keretében, még magát az oprendszert is ingyen biztosítja, akkor miről beszélünk": egyrészt az msdnaa az csak a diáknak ingyenes, az országnak nem. másrészt ez pont olyan beetetés, mint mikor a díler az első 1-2 pakkot ingyen adja az új kuncsaftnak.

    "mert ez kb úgy megy, hogy egyet gondolunk és felrúgjuk a sokéves használati szokásokat, kialakult állapotot...": ezt még el is tudnám fogadni, csak most az van, hogy 1-2 évente mond valami hangzatos lózungot a kormány és minden marad a régiben. ha konstans nem történik semmi, akkor marad a konstans ms monopólium és soha nem fogsz megszabadulni az mstől és az egésznek az lesz a vége, hogy nem szakad le a pofája a qrva w10-nek kiírni, hogy 83900 forintért gyorsan vesz nekem egy licenszet a gépemre (egyébként volt rajta jogtiszta licensz, de az nem felelt meg neki). 84 rugó pofátlanul magas ár egy tetszőleges oprendszerért.

    "Nem kell ehhez nokiás doboz se..." ohh pedig volt bőven nokiás doboz is, meg más is... de ebbe ne menjünk bele n+1x.

    "Nem is értem, az kinek a hiába, hogy nem tudott jóval korábban egy működőképes és széles körben fogyasztható megoldást lerakni az asztalra, hogy megfelelően elterjedjen?": hogy mi a működőképes, az nézőpont kérdése. a tapasztalat azt mutatja, hogy azok a rendszerek, ahol tisztán egy termék és pontosan egy verziója van, mind működőképesek. probléma a különböző cuccok közötti együttműködéssel van (windowsos cuccok között is, nem csak lo-val). Ettől kezdve nem tudod kijelenteni, hogy melyik a működő, pláne nem azt, hogy melyik a széles körben fogasztható. Most az ms a széles körben fogyasztható, mert a hatóságokkal ms formátumban kommunikálsz. Ha átálltak volna lo-ra, akkor most az mso lenne a feketeseggű nem kompatibilis. Ennyi.

    "Majd a kormány kötelezni fog +ba minden oktatási intézmény és vállalatot is, hogy mit használjanak," jóreggelt, régen köteleztek. emlékeim szerint van róla kormányhatározat, mégsem hajtják végre.

    "ezután sem fog és nem ok nélkül." így van, pontosan ezeket az okokat firtatom.

    (#33) vicze1: melyik széles körben elterjedt és támogatott rendszerre cserélném? debianra, mi másra. stabil. közigazgatásba felesleges a verzióhajhászás, tehát az, hogy a debianban időnként régebbi cuccok vannak, nem gond. van hozzá rendes támogatás (mielőtt mellébeszélnél: igen, lehet nagy cégektől debian supportot venni, például olyan kis garázscégtől, mint a HPE.)

    "Mondjuk nem tudom, hogy az US módi, hogy annak az eszközét használják az adott iskolában, aki épp adott nekik ingyen legyen az Apple, MS vagy Google, mennyivel jobb?": szigorúan gazdaságossági szempontokat figyelembe véve az, hogy az usákok ms-t használnak, egy fokkal jobb, mert országhatáron belül marad a profit. valamennyi visszacsurog belőle. ráadásul ott mutatkozik némi verseny, ami kicsit akadályozza az árak elszabadulását. hangsúlyozom: némi és kicsit.

    (#34) King Unique: "Ha egy adott rendszer+szoftver használati és elterjedtségi aránya eleve ilyen magas desktopon, akkor miről is beszélünk?": korrupcióról, mi másról.

    "+Állambácsi sem teljesen hülye, mert azt látja, hogy nem lenne sok értelme előírni, ha kereslet oldalról totál nem az az igény.": nyilván nem teljesen hülye, ott csapódik le a korrupció vége.

    "Ezt az egészet majd akkor lehet feszegetni tovább, ha közel egyenlő, vagy fordított arány lesz használati és elterjedtségi szinten" magyarul hagyjuk békén a monopóliumot az összes káros hatásával együtt? ez is egy elképzelés.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • King Unique

    titán

    válasz bambano #49 üzenetére

    Ha elkerülte fentebb figyelmedet, írtam, hogy csak 365 free...
    Volt doboz, ott voltál, láttad náluk talán... :N
    Az, hogy működőképes széles körben, azt a gyakorlat igazolja, ami meg is történt.
    Azt is írtam fentebb, hogy meghozták azt a határozatot, de látták, hogy ilyen helyzetben nincs értelme erőltetni.
    Azért egy szoftver használatát és népszerűségét, pusztán a korrupcióra fogni, szerintem elég gyenge kijelentés...nyilván mki csak kényszerből használja, előírták neki és alig várja, hogy vmi másba belevágjon. Biztos... :D

    Azt meg fel kell fogni, hogy nem véletlenül van desktopon monopóliuma. Ha a konkurencia is akkor lépett volna, amikor kell és olyan támogatottsággal bírna, akkor vsz más lenne a helyzet. De ezek hiányában nem is értem, hogy reméled te, vagy bárki, hogy ezen akkorát lehetne változtatni? :U Mintha én nekiállnám feszegetni, hogy a fentebb felsorolt területeken, mért nem az MS megoldásai az elterjedtebbek. Nem teszem, mert tudom, hogy lehetne sorolni, több érvet a másikat mellett és a gyakorlat is ezt igazolja. Már utóbbi önmagában elég. Fordított esetben is dettó uaz van, amit meg lehetne érteni és nem feszegetni feleslegesen. Ha a gyakorlat is ezt támasztja alá sok éve, akkor meg pláne nem érdemes. Magyarul felesleges lovagolni a monopólium témán, ha adott területen nem várható változás és okkal nem. Ami okok, a másik felek hiányosságaiban is keresendőek. A kinek káros, megint érdekes dolog, mert nem biztos, hogy egy más megoldás, mindenkinek maradéktalanul megfelel és csak előnyöket tartogat.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák