Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vicze

    félisten

    válasz cami][us #1 üzenetére

    "Elég durva overhead lett volna eleve"
    Ami a teszt verziókban volt, nagyon nem az, mint ami alapból a bridge kellett volna legyen, natívan futó JavaVM-mel, és nem egy VM-ben futó full Androiddal.

    Nem fáj neki, hogy az Azure-t nyomják, hisz ő kezdte el az egész felhősítést, és a W8/WP irányt is. Az fáj, hogy nem mondanak számokat, mert azok rossz fényt vetnének az egészre és megmutatnák, hogy nem megfelelő mértékben nő a részleg a konkurenciához képest. Ahogy a HW eladási számok kerülése is a rossz (X1) vagy katasztrofális (Lumia) eladási adatok eltakarását szolgálja.
    Persze más kérdés, hogy mi ebből az ő hagyatéka és mekkora álszentség ezt számon kérni...

  • vicze

    félisten

    válasz martonx #4 üzenetére

    Ez azért elég erősen annak a függvénye, hogy használsz-e MS szolgáltatásokat. Azért Azure-nak nem a puszta VM-ek hosztolása a lényeg, hanem a SaaS-ok, és az MS-nek elég sok szolgáltatása van, amit így jóval olcsóbban tud adni mint bárki más. Már nagyon kicsit hiányzik csak ahhoz hogy fullos felhős AD legyen, teljes távoli kliens managementtel(InTune), gyakorlatilag összekattintatva, egyetlen VM nélkül ráaggatva O365-öt, SP-vel CRM-mel vagy SAP-val meg akármivel.
    Egy KKV szerinted olcsóbban kihozza máshol?

    @aprokaroka87: Kitaláltak egyedit a WinRT meg megbukott...

  • vicze

    félisten

    válasz bambano #12 üzenetére

    Aha... Hát persze...
    Tudod van összehasonlítási alapom egy MS vállalati környezet és egy "Linux" vállalati környezet között(egész pontosan RH sajátja). Úgy sírnám vissza az MS toolokat, ha huzamosabb ideig kéne használni, mint a fene. A Open megoldások integráltságban maximum a vicc szintet jelentik.
    Bármilyen MS termék amit leváltottunk a cégnél nem MS-re (volt hogy drágábbra, mert miért ne...) gyakorlatilag több szintes visszalépést jelentenek a kollaborációban, és nehezítette a munkát, a segítés helyett.
    Nyilván aki nem használja ki az a rengeteg lehetőséget és előnyt, ami az integráltságban van, az kb. leragad az ultra szerencsétlen "doc" felhánytorgatásnál, ami maximum az mutatja, hogy semmit nem tud egy MS környezetről, mert az nem éppen 1 szem Word-ből áll.

    A O356 árában, cégek számára meg nem éppen csak egy szimpla Office csomag van, hanem a hozzá járó SP és Exchange szerver is minden szolgáltatással, 1TB OneDrive tárhellyel, Skype Business és a többi. Ja hogy új verzió az "ingyen" van. Ja hogy ezt még valakinek üzemeltetnie és összeraknia is kéne, aha persze olcsóbb a *****.

    @martonx: Mint írtam, teljesen az igényektől függ. Nyilvánvaló ha nem használod, és nincs szükséged rá, ki tudsz olcsóbban jönni, tiszta sor. Mivel pár ISO-nak meg kell feleljen a cég, így semmi erőforrás nincs arra, hogy ezt nyílt megoldásokból összehegessze az ember, meg lehet azt se tagadom, csak idő. Van ami Google-nél fut, mert Azure-ba nem mehetett, az adott alkalmazás korlátozásai miatt.

    [ Szerkesztve ]

  • vicze

    félisten

    válasz bambano #20 üzenetére

    "ugyanebben az irodában vettünk még egy bikás vasat"
    De ugye az megvan, hogy az egész felhősítés, arról szól, hogy ennek a szervernek a költségét ne kelljen kifizetni? :U Mivel ez a legnagyobb költség az egészen... Nagy kegyesen így ezt nem számold bele, se az üzemeltetés költségét, mert hát persze hogy így jön ki olcsóbbra...

    Amit meg leírtál, nincs sok köze ahhoz ami én leírtam. Ennyi erővel egy Ubuntu is futhat minden gépen minek Windows? Értelmetlen.
    Én kollaborációs eszközökről és szolgáltatásokról írok, és ezek integrációjáról, te meg egy fapados levelezésről? :U Valóban ugyan az...

    "komolyan hiszek benne"
    Hinni tudod hol kell. :U De mondhatod Red Hat-nek, hogy a saját vállalati környezetünk szarul van összerakva. :DD (Erről továbbra sincs szó, csak kényelmetlen és lassú használni, nyilván ezenkívül jól működik.)

    [ Szerkesztve ]

  • vicze

    félisten

    válasz #06658560 #27 üzenetére

    Én aztán mocskosul nem vagyok a nyílt/alternatív SW-k ellen, hidd el. Egyszerűen használom mind a kettőt, csak épp mindent arra amire való, és kihasználom a lehetőségeit. Otthon már rég Google appsra váltottam mert teljesen felleges volt az Office, nagyon kell végigszenvedem magam az Office Online-on.
    Egy Helpdesknek még "gépet" se adnék, vékony kliens/nettop meg egy ChromeOS azt jó napot(azért az mert kis HW overhead és központi frissítés + managelhető).

    [ Szerkesztve ]

  • vicze

    félisten

    válasz sh4d0w #31 üzenetére

    "open formatumok kerulhetnek ilyen esetekben szoba"
    Amúgy ennek van egy olyan oldala is, hogy melyik szabványos széles körben elterjedt és támogatott OS-re cseréled? Vagy legyen pepita és mindenkinek más? Gyakorlatilag bármelyik Linuxot választják valamelyiket úgyis utálni fogja az egyik oldal ugyan úgy, így legalább egységesen lehet utálni az MS-t.

    Ha nem lenne istentelen korrupció, az állami MS lobbi mögött még ki is tudnék mellette állni, csak jelenlegi formájában nehéz.

    Mondjuk nem tudom, hogy az US módi, hogy annak az eszközét használják az adott iskolában, aki épp adott nekik ingyen legyen az Apple, MS vagy Google, mennyivel jobb?

Új hozzászólás Aktív témák