Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    válasz vicze #16 üzenetére

    ebben a topicban nem fogom az ms műszaki színvonalát minősíteni.
    csak a gazdaságit.

    nekem az a legutóbbi tapasztalatom, hogy kis kerekítéssel 250 ezer forintból tudtam venni egy minőségi pc-t legális w8.1-gyel és helyileg telepítős office-szal. Ebből nagyságrendileg 110 rugó volt a minőségi pc, 3 év helyszíni garanciával és 140 rugó a szoftver.

    Tehát 140 rugóba fájt nekem egy munkahelyen az, hogy lássak egy ablakot, meg a legalapvetőbb irodai munkákat el tudják végezni.

    ugyanebben az irodában vettünk még egy bikás vasat, aminek az árát azért nem emlegetem, mert pont ugyanezt vettem volna akármelyik oprendszer alá szervernek. ráraktam egy debiant, meg egy fájlszervert, nulla forint beszerzés, egy kis zseton mérnöki óradíj nekem, és meg van oldva a szerver.

    miután ez egy isp irodája, így az exchange emlegetése asztalcsapkodós könnyesre röhögős helyzet, egyrészt az ára miatt, másrészt nehogy már az a pár irodista ne tudjon levelezni azon a szerveren, amin az isp összes júzere tud (kicsit másképp fogalmazva: nehogy már ne tudjanak azon a cuccon levelezni, amin az elmúlt 15 évben leveleztek...). exchange helyettesítés kompletten nulla forint.

    az előző cuccal kibírtak vagy 10 évet, szerintem ezzel is ki fognak 6-8 évet.
    így az a fajta ms megoldás, amikor mindent előre megveszünk és saját gépen van és semmi felhő, az pont negyed annyiba kerül, mint egy o365 meg egy felhős bizbasz. és akkor még valami atom módon rendes vagyok az ms-sel, hogy az ő javukra csalok azáltal, hogy a szükséges távközlést nem számolom bele, mert isp-k vagyunk, tehát ahol a júzereknek van elég, ott az irodának is csurranik-cseppenik.

    persze számolhatnám a szükséges infrastruktúrát, mondjuk a legolcsóbbnak tartott isp, a digi áraival, 100/100 üzleti drót 180 rugó/hó. puff neki, elszállt a cloudos megtérülés.

    úgyhogy biztos van összehasonlításod ms meg linux vállalati környezetben (vagy nincs, komolyan hiszek benne, hogy nem láttál még rendesen összerakott unixos vállalati környezetet), de az ms egy csomó olyan problémára ad megoldást, ami ms nélkül fel se merül.

    [ Szerkesztve ]

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák