Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    válasz vicze #9 üzenetére

    "Egy KKV szerinted olcsóbban kihozza máshol?": le kell szögeznünk a tényt, hogy az ms bármilyen megoldással, módszerrel nézed, összességében vérlázítóan mocskos drága.
    ha felhőzöl vagy office365-özöl, akkor a bérleti díjak átlagosan 36-42 hónap alatt annyiba kerülnek, mintha megvetted volna helyi gépre telepítősen a cuccot.

    az, hogy egy alap irodai munkahely negyed guriga, mert vegyél elég ütős hw-t, hogy menjen rajta a cucc, plusz vedd meg az ms szoftvereit, mert ez a csökevényes világ nem bír kiszakadni az ms-ből, az teljesen nonszensz.

    kiválóan látszik a monopol helyzet, úgy elszaladt velük a ló árazás terén, hogy kimondhatatlan.

    ha az ms nem szórakozna a formátumaival, akkor ugyanezt pont negyed ennyiből lehetne összerakni.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • martonx

    veterán

    válasz vicze #9 üzenetére

    Egyrészt per pillanat egy darab VM-et nem futtatok Azure-ban, csak App Service-eket és Azure SQL-eket. Ezeknek az ára nem hogy lefelé, de simán felfelé megy. Emellett használnám még a CDN-jét is, ha nem lenne annyira béna, így azt inkább Rackspace-ről használok.
    Bőven van rálátásom AWS-re is, illetve erősen elgondolkoztam már az Aruba cloud-on is, legközelebb szerintem App Service-ek, Azure SQL-ek helyett simán felrántok két Aruba-s szervert, az Azure-os ár töredékéből.

    KKV-knek meg egész sokáig marhára nincs szükségük AD-re, meg komoly MS infrastruktúrára, csak levelezésre, file share-re, és némi Office-szerűségre, amit fizetős gmail, office365-el bőven el tudnak érni.

    [ Szerkesztve ]

    Én kérek elnézést!

Új hozzászólás Aktív témák