Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lapajbacsi

    aktív tag

    válasz #40553216 #151 üzenetére

    "Szóval aki most még mindig XP-t használ, és még propagálja is, az finoman szólva is felelőtlen."

    Az XP-n kívül a világon használnak még néhány tucat oprendszert. Én nem láttam sehol bizonyítva hogy egy xy verziójú Mac OS vagy épp Android, Linux vagy miegymás nem ugyanannyira vagy tán méginkább veszélyes, mert sebezhető.... A sztárok akiknek intim, privát képeiket lelopták a mobil eszközükről XP-t használtak, tessék mondani? Nahát! De érdekes nem XP-t... igaz-e...? (jaj netán ők még felelőtlenebbek hogy kiforratlan mobileszköz oprendszereket használnak amiket röhögve ásítozva tördelnek a hekkerek???) De továbbegyek.. én speciel nem hallottam jellemzően XP specifikus komolyabb sikeres hekker támadásokról. Nem tudok olyan kimutatásról, melyben fel van sorolva az összes oprendszer, ami ma még bármilyen web-et elérő eszközön van, hogy milyen eloszlásban támadják, és hajtanak végre sikeres káros kiber bűncselekményt rajtuk. Hallottam már amerikai feltört kormányzati rendeszerkről, ahol Mac-ek vannak illetve Unix jellemzően, hallottam már feltört mobileszközökről amiken Andorid és hasonlók vannak.... de amióta az XP "támogatás" megszűnt, nem hallottam arról, hogy XP tulajdonosok gépeit jellemzőbben törik hekkerek, mint más oprendszeres gépejket... Ha esetleg mutatnál ilyen statisztikákat, akkor talán felnyílna vak szemem...;) Nos nekem speciel 11 év XP használat alatt még nem lopták el egy jelszavam sem, még a facebook fiókom sem törték fel, egyetlen fotóm nem töltötték le, zombihálózat tagja sem lettem, a kéretlen levelek és reklámok sem nagyon zaklatnak, sőt bankszámlát kezelek és soha nem volt problémám, még csak próbálkozás sem.. illetve a tűzfalam, és vírusirtóm azt látom, hogy rendszeresen VISSZAVER támadásokat, de hogy azok kifélék-mifélék nem tudom, nem is érdekel.... teljesen biztonságban érzem magam.... akár tetszik ez a divat Windows-osoknak és biznisz Windows-osoknak akár nem.... :R

    [ Szerkesztve ]

  • Lapajbacsi

    aktív tag

    válasz #40553216 #164 üzenetére

    " Te csak egy alkatrész vagy egy botnetben, bármennyire gondolod is, hogy „A profik nem fognak senkiházi átlag júzerekkel foglalkozni..!”

    Kb egy 12 éves alapszintű júzer is észreveszi, ha van minimális értelme neki, ha éppen botnet tagja... napersze olyan húde-szuperrafinált botneté, amit nem vesz észre egy comodo és egy nod32 sem... (nem hallottam ilyenről!!!)
    Egy valamirevaló felhasználó, mint már írtam volt alább, észleli az anomáliákat a gépén. Ha a háttérben dolgozgat a géped, belassul-szaggat stb. (ha viszont annyira rafinált botnet, hogy mondjuk legyen kb 1%-tehát az észervehetőségi küszöb alatti mennyiséget zabál a hardveremből, akkor meg tudodmit? Használja egészséggel, ha ilyen ügyes brigád hogy ezt mind ki tudták dolgozni, nem sajnálom tőlük a pc-m 1%-nyi kapacitását, ha irreleváns, nem veszem észre, nincs belőle semmi hátrányom....)
    De mellesleg egy expertebb júzer meg időnként rápillant a processzor terhelésre, és a hálózati forgalomra csak úgy szúrópróbaszerűen, természetesen üresjárati állapotban, és azonnal látja, hogy valami nem stimmel, indokolatlan forgalom ésvagy cpu használat van, máris sejteni kezdi hogy botnetbe rakták...

    Szóval ez sem jött be... ez a botnet riogatás, olyan lámáknak szabható testre, aki azt sem érti mi a botnet, csak valami csúnya rossz, amitől félni kell... és gyorsan szalad megvenni mindent ami a lelkinyugalmához (mert kb ennyi valós haszna és jelentősége van számára, nem sokkal több), és biznisz promóterek és lobbisták bónuszához... (ettől függetlenül szerencsétlent akkor is beteszi botnetbe egy komolyabb brigád...) ;)

    [ Szerkesztve ]

  • Lapajbacsi

    aktív tag

    válasz #40553216 #164 üzenetére

    Nos a táblázatodból nézzük tehát mi is derül ki. Az XP ugyebár a sebezhetőségi listán, a az ötödik. A Linux és Mac Os X is megelőzi, azaz sebezhetőbbek.. Ez elvi sebezhetőség...
    Azonban nézzünk egy másik aspektust! A súlyozott átlagot! Hoppá! Nem is kell többet néznünk, mint hasonlítsuk össze az XP súlyozott átlagát és az Windows 7-ét..! Hoppá hoppá! De érdekes nem? Az XP 7,9... a Windows7 pedig 8..!!! Tehát a natív súlyozott átlagú statisztika szerint, azaz nem az elvi, hanem a gyakorlati, megvalósult, kihasznált sebezhetőségek tekintetében a Windows 7 sebezhetőbb mint az XP...!!! Ha jól értelmezem a táblázatot.. Ha nem, akkor bocsánat a butaságomért!
    Hát kérlek, ez a táblázat szerintem pontosan azt igazolja amiről beszélek.... Az XP szupportálatlansága, Stuxnet és akármi bármi ide vagy oda, bár elméletben tényleg nagyon félelmetesen veszélyes... (már írtam reszketek is néha... :D) csakhogy immár a hekkerek, nyilvánvalóan meg nem- illetve alig foglalkoznak XP-k hekkelésével, legfeljebb a teljesen védtelen XP-ket szépen betolják botnetbe... (mellesleg ne nézzük már hülyének a vírus és tűzfal cégeket, amíg a Comodo és az Eset, nekem kb 2 óránként szépen frissíti magát, addig tudom hogy ők XP 32-őt, MS support ide vagy oda, nagyon is megcsinálják, és addig nyugodt vagyok; ám amint a védelmeim szupportja is megszűnik és már nem frissíti az adatbázisát illetve saját szoftverét napi rendszerességgel, akkor nyilvánvalóan és természetesen, kénytelen-kelletlen morogva, de át fogok állni újabb MS oprendszerre én is vagy valami Linuxra....) Szerintem, a hekkerek már csak azért is ignorálják az XP-t, mert ki a bánat használ ma már XP-t? Senki aki számít! És nekem ez az előnyöm, hogy XP-t használó senki vagyok...! Ergo hiába is vannak az XP nagy rések és sok rés, mégis nagyobb biztonságban vagyok, mint egy kurrens oprendszerrel szörföző, nem elvi és szakmai a biztonságom, hanem natív, praktikus és pragmatikus biztonság... Mivel a hekkerek nem foglalkoznak már az XP-vel túlzottan, mert nem XP-t használ a felhasználók krémje, akikre a hekker utazik! (a hekkerek krémje kérem szépen mobileszközökre állt rá már jó ideje) Tojnak az XP-re... mondjam azt, a hivatalos MS support megszűnésével a "hacker support" is megszűnt az XP felé... ;)

    [ Szerkesztve ]

  • Lapajbacsi

    aktív tag

    válasz #40553216 #164 üzenetére

    Megéztem a másfél éves antivírus elkerülős vidit is. Zseniális a srác, nagyon szórakoztató volt a vidi... (aki esetleg nem tudott hekkelni, már ezzel egy gyorstalpalót is kapott.. nem tudom ilyeneket biztos jó-e a youtube-ra kitenni... de nem ez a lényeg, ez egy másik téma.) Hanem a lényeg az, hogy ez egy másfél éves vidi... a XOR kódolást már azóta, több mint egy éve minden vírusvédelem és tűzfal felismeri... tehát ez már igencsak őskövület... a vírusvédelem és tűzfal fejlesztés napról-napra követi a kártevő és támadó szoftvereket... napi több adatbázis frissítés van ugyebár (kulcsfontosságú hogy naprakész legyen minden védelmi szoftverünk, ez alapok alapja ugyebár....), hát másfél év alatt csupáncsak úgykábé 1000 db frissítés történt, azaz ugyebár a védelmi szoftver fejlesztők, új fejlesztése történt meg... de sebaj... 2013 májusában nagyon rémisztő volt valóban ez a video... köszi a kis történelem órát... :C :DD

Új hozzászólás Aktív témák