Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #16820480

    törölt tag

    válasz #56573440 #19 üzenetére

    attól függ miyen területen. az arm processorokba manapság elég jó kiegészítő részeket tesznek, amitől a soc úgy összességében sok dologban erősebb az atom cuccoknál. péládul videó kódolás és dekódolás, multimédiás teljesítmény, 3D teljesítmény. ráadásul az újabb, Cortex A9 alapú megoldások azért nyers erőben sem olyan gyengék már.

  • #16820480

    törölt tag

    válasz #56573440 #21 üzenetére

    hát, nem tudom milyen igp van atomos deszkára, én eddig az intel megoldásait láttam, azért az nem túl izmos. ehhez képest egy samsung hummingbird meg nvidia tegra2 az konkrétan egy ps3 számítási kapacitását hozza el a telefonodra. azért azt nem mondhatod, hogy az semmi... nem véletlenül akarják tolni az xbox live-ot sem, mert lassan ott tartunk, hogy ezek a chipek (megfelelő optimlaizációval) egy konzol grafikus teljesítményét hozzák.
    ráadásul olyan özemidő mellett, amiről az x86-os konkurencia eddig nem is álmodhatott (tegra2-re írják, hogy fullhd lejátszás mellett is kb 1W-ot eszik vele a gép, és 10+ órát bírja. pedig ezekben sokkal kisebb akksi van, mint egy netbookban vagy notebookban. azokkal próbáld meg mennyi ideig lehet fullhd-t nézni :) )

  • #16820480

    törölt tag

    válasz #56573440 #24 üzenetére

    én úgy tudom, hogy lehet már kapni tegra2-es tableteket, csak nem a neves gyártóktól, ezért optimalizáció nem feltétlen megfelelő rajtuk. de ez egy már létező és működő termék, az más kérdés, hogy mennyi ideig tart, mire ráépítenek gépet.

    amúgy egy ilyen dokkolható cuccot én is elfogadnék. szerintem a szüleimnek bőven jó lenne itthonra, még akkor is, ha az egész csak arm alapú. ők csak leveleznek, neteznek, meg néha egy-két flash játékkal játszik anyukám. erre bőven elég egy tablet is, bár azért a dokkolás jó (billentyűzet, külső tárhely fotóknak, stb miatt). meg fel lehet kapni, és átszaladni vele a család másik felébe fotókat mutogatni, meg ilyesmi.
    szerintem az átlagembernek nem kell igazán x86 (nem is tudja mi az), csak azt szokta meg, mert arra vannak olyan programok, amiről hallott (fotóbolt...). nem is értem minek vesznek a gamereken kívül olyan dög nagy házban gépet az emberek, amikor egy uzsonnásdobozban elfér minden már.

  • #16820480

    törölt tag

    válasz #56573440 #26 üzenetére

    az, hogy mi lesz a jövő, egy elég nehezen megjósolható dolog. szerintem elég széles marad a termékkínálat, ahogy most is az. bizonyos eszközöket fognak mások felváltani. például hagyományos mp3 lejátszót manapság egyre kevesebbet kapni, mind már szinte képes videót is lejátszani, meg netezni, meg hasonlókra. ez az ág is lassan becsatlakozik az ilyen okostelefon-tablet piacba. a dokkolható okostelefon is életképes lehet, hiszen tulajdonképpen ugyanazokat a hardvereket kapják a tabletek is jelenleg, mint az okostelefonok, csak más méretben.
    egyébként pedig szerintem inkább a telefonok, tabletek felől fog támadni ez a fajta kezelés, mert ahogy elnézem az emberek simán megtanulnak kezelni egy új fajta telefont, csak az asztali gépeknél vonakodnak az újdonságtól, mert az olyan bonyolult. de ha már telefonon megszoktak valamit, akkor azt (vagy olyasmit) utána talán könnyebben lehet eladni majd desktop replacement-ként is.
    szerintem nagy házakat azért vesznek, mert megszokták, hoyg az "a" számítógép, és pont. hiába 60-70%-ban üres belülről. de durva, hogy egy mostani okostelefon simán lenyom teljesítményben egy 5-6 éves gépet bizonyos területeken.

Új hozzászólás Aktív témák