Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vanhalen

    senior tag

    válasz apóka #33 üzenetére

    "Elolvastad végig??"

    "Komplett évszakok nehezen telnek el 30 nap alatt"

    "amikor Péter egy borongós, kora őszi reggelen ajtót nyitott a postásnak, és átvette a borítékot, mely a rendőrségtől érkezett ajánlva.. ..Másnap ment is a válaszlevél, melyben Péter arra kéri a Rendőrséget, hogy tekintsen el a nyilvánvalóan teljesen értelmetlenül kiszabott bírságtól.. ..63 nap múlva érkezett a válasz.. ..A november közepén postázott levélre február közepén érkezett a válasz. Három hónap kellett, hogy a közben minden bizonnyal felbőszült ügyintéző végre elszánja magát, és papírra vesse a végső határozatot.." stb.

    Én ezekre céloztam ezzel: "Szerinted hogy "bizonyítja" a delikvens ügyvédje az 5méterre feltolt fával benőtt/nem benőtt dolgot ilyen időintervallumok között, ahogy ezek "dolgoznak"? Komplett évszakok telnek el közben, tán még a fát is kivágják addig Vagy visszamész gyorsan és lefotózod GPS koordinátákkal, meg egy aznapi újságot szorongatva vagy mi??"

    Mondhatod, hogy elszigetelt eset és kirívó példa, de szerintem akkor vagy nem ugyanabban az országban élünk, vagy annyira szerencsés csillagzat alatt születtél mind te, mind az ismerőseid, akikkel kapcsolatba kerülsz, hogy még nem szembesültél ezeknek az eseteknek a MINDENNAPI voltával.

    Legyenek szabályok, de ne legyen ennyire önkényes és legyen kizárva a korrupció, meg ne mossák össze a hangsúlyos bűntényeket a sáros rendszámtáblával pölö. Az arabokra fujjozunk, mikor egy csirke ellopásáért levágják a kezét valakinek, itt meg nem, amikor hasonlóan szigorú büntetést (akár börtönt) kaphatsz egy apró kihágásért, mondjuk hogy nincs háromszöged, mint egy ittas vezetésért majdnem diszkóbalesetet okozva? Ja persze.. ki lehet kerülni, csak fizess. Abból, amit a 800 adónem, meg a 22 éve még mindig érvényben lévő, teljesen indokolatlan "bérstop" után kajára költenél a gyerekednek.

    Arányosság is kellene ám, és nem csak "kötelességek" hanem "jogok" is érted, mire célzok? Remélem, mert tényleg nem vitatkozni akartam..

    (#34) apóka: Látom, közben írtál. Tekintsd tárgytalannak, amiket írtam. Nyilvánvalóan nem érted a mondanivalóm lényegét, vitázni meg nincs kedvem.. Jó statisztikázást, én a való életből szerzem az információimat, nem elméleti okfejtegetésekre alapozva!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák