Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nvyktor

    aktív tag

    Nem biztos hogy teljesen végiggondolták, hogy mire is vállalkoznak...
    Még emlékszem, az androidnál is ez volt: amikor megjelent kb 3 készülék tudta kezelni. Aztán pillanatok alatt elkezdték hálypolni, aminek az lett a következménye, hogy kb. még a google se tudta kezelni a létező szoftvervariációkat. :F

    Ezek most komolyan mobil hardverre akarnak optimalizálni? :Y
    (megjegyzem, akkor előbb nem ártana megtanulni pc-re...)

    Beleölni 2-3 év fejlesztést, dollár milliókat, a semmiért?
    Hogy fogják eladni? :F
    Illetve nem is ez a kérdés. Eladni nem lesz mit, ha teljesen nyílt az egész.
    Mit fognak eladni erre a platformra ahhoz, hogy nyereséges legyen? Ezek után jöhet a hogyan... :F

    Szóval nem értem... :F :Y

    Védd a fákat! Egyél hódot...

  • nvyktor

    aktív tag

    válasz ntomka #15 üzenetére

    Ezt én is tudom...

    De őszintén.
    Mikor fizettél valamiért, ami nyílt?
    Forráskód le, oszt jóvan, a többit megoldod magadnak nem?

    Ezen alapozva értettem az előző hsz-t.

    Ami nyílt, azt kevesen veszik meg, mert keveseknek érnek a plusz szolgáltatások (pl.: support és társai) annyit, hogy pénzt adjon érte.

    És ha ez tudott viselkedés az emberektől, akkor nem lehet rá üzleti modellt építeni, még akkor sem, hogy a vásárlók / nem vásárlók arányát nem Magyarországról vesszük (nálunk siralmas a helyzet).

    Védd a fákat! Egyél hódot...

  • nvyktor

    aktív tag

    válasz julius666 #19 üzenetére

    Ok, ha így nézzünk igazad van. Nyilván használunk egy csomó ilyen cuccot... :)
    És nyilván van köztük nagyon sok nyílt megoldás is.

    De a Mozilla szemszögéből ez még nem lesz üzleti modell, pusztán erre szeretem volna rávilágítani...
    Más szavakkal: az android lényegében bedarálta a smartphone piacot, és egyelőre nem látszik, hogy megtorpanna a lendületük. Ide egy teljesen új termékkel bejutni elég nehéz lesz.

    Hovatovább böngészőpiacon is kezdi bedarálni a Google a versenytársakat, ha figyeled a statisztikát, akkor a Firefox részesedése már csökkenő tendenciát mutat (de legalábbis csökkenő növekedést - statisztika készítő függvényében).

    Vagyis nem látom azt, hogy az egyre inkább behatárolt felhasználói táboruk hogyan fogja megtéríteni a fejlesztési költségeket. Persze ez nem is nekem fontos... :DD

    Egyébként nagyon sok mindenért fizettem ami zárt. :K
    Warez (vagyis tört) verziókat meg nem szeretem, mert általában nem kielégítő a törés minősége... akkor már inkább az eredeti, vagy egy free alternatíva... :D

    Védd a fákat! Egyél hódot...

Új hozzászólás Aktív témák