Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Morden24

    nagyúr

    válasz dabadab #17 üzenetére

    Szerintem egyaltalan nem szeret valasztani. Komolyan: tegyel le nehany embert egy par ezer szammal feltoltott WinAmp ele es nezd meg, hogy hanyan fognak playlisteket gyartani hosszutavon is, meg hanyan nyomnak ra a "random" gombra.

    A playlistek készítése már az alkotás folyamata (a meglévő dolgokat nem csak felhasználom, hanem megváltoztatom, "újraalkotom"). A választást készen felkínált lehetőségek közötti csemegézésre kell érteni.

    (Vagy nezz magadra - most mi is gyartjuk a tartalmat ezerrel.)

    Amit most itt csinálunk, az erősen a szubkultis halmazban figyel, és nagyon nem a mainstream-ben. Maga a fórumozás sem egy húde elterjedt dolog, a relevanciája meg főleg nem valami nagy bizonyos körökön felül - pölö az index hiába egy nagyon olvasott, sokak által látogatott hub, a legtöbben sosem kattintanak a hozzászólások elolvasására - sőt, azért vannak alapban rejtve, mert a legtöbb embert zavarná a sok hülyeség. Nem vagyunk kíváncsiak mások véleményére, főleg, ha különbözik a miénktől, márpedig amíg ez kikapcsolható és szűrhető (erre bizony komoly igény van), addig úgysem változik semmi ilyen téren.

    Az más kérdés, hogy én személy szerint nem is szeretném, ha a névtelen véleménynyilvánítás nagyban elterjedne. Szerintem nagyon sokat von le egy vélemény relevanciájából az, hogy az alkotóját semmilyen módon nem lehet elérni, csak egy nick vagy IP mögött rejtőzködik, és onnan ordibál.

    Ez utobbi tetelt nem nagyon latom bizonyitottnak. Sot, nekem ugy tunik, hogy a technikai feltetelek javulasaval no az aktivak aranya

    Hm. Talán igazad van, mindettől függetlenül a 2.000.000-ik "my baby said f*ck" videó rohadtul nem fogja a tömegigényeket kielégíteni, éppen ezért gondolom azt, hogy a jelenleg releváns és népgyűjtő internetes csomópontok jellege (pl. youtube) meg fog változni, mivel a felhasználók nagyméretű növekvése (és egyben a mainstream kialakulása, kikristályosodása) miatt alapban be fog következni egy paradigmaváltás a világhálóhoz való hozzáállásban, illetve a használatában. Utóbbi pedig minden bizonnyal a passzív felhasználás (netrádió, nettévé stb.) irányába tolódik el, nem pedig a fórumozás és blogírás felé. A youtube is érdekes téma: rengeteg cég pont arra áll rá, hogy a videóidat/egyebeidet ne közösségi protálon osszad meg, hanem person-to-person alapon menjen: elég csak az MSN-féle file sharingre gondolni, de a Skydrive "ő megnézheti, ő meg szerkesztheti is) e-mail listája is ebbe az irányba tolódik el.

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

Új hozzászólás Aktív témák